
Справа № 530/1200/17
Номер провадження 6/530/34/17
УХВАЛА
іменем України
01 грудня 2017 року Зіньківський районний суд Полтавської області в складі: головуючого - судді Должко С.Р., секретаря Бедюх Н.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Зіньків заявуВідділу освіти Зіньківської районної державної адміністрації виконавчий лист №530/1200/17 виданий 16 листопада 2017 року визнати таким, що не підлягає виконанню, -
В С Т А Н О В И В :
Відділ освіти Зіньківської районної державної адміністрації звернувся в Зіньківський районний суд із заявою в якій просить зупинити стягнення на підставі виконавчого листа №530/1200/17 виданого 16 листопада 2017 року Зіньківським районним судом Полтавської області, постановою про відкриття виконавчого провадження державного виконавця Відділу примусового виконання рішень правління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Федько Євгена Олександровича, від 21 листопада 2017 року, ВП №55198107. Витребувати з Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, м. Полтава, вул. Героїв-пожежників, 13, поштовий індекс:36014, матеріали виконавчого провадження відкритого постановою про відкриття виконавчого провадження державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Федько Євгена Олександровича, від 21 листопада 2017 року, ВП №55198107. Виконавчий лист №530/1200/17 виданий 16 листопада 2017 року Зіньківським районним судом Полтавської області визнати таким, що не підлягає виконанню відділом освіти Зіньківської районної державної адміністрації Полтавської о6ласті.
В заяві зазначає, що Рішенням Зіньківського районного суду Полтавської області у справі №530/1200/17, номер провадження 2/530/701/17 задоволено позовні вимоги ОСОБА_3 до відділу освіти Зіньківської РДА - визнано Наказ № 122 від 8.08.2017 року про звільнення з посади Директора Зіньківської спеціалізованої коли І-ІІІ ступенів № 2 Зіньківської районної ради Полтавської області неправомірним та незаконним і його скасовано. Поновлено ОСОБА_3 на посаді Директора Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 Зіньківського району Полтавської області. Зобов'язано начальника відділу освіти Зіньківської районної державної адміністрації Полтавської області анулювати запис в трудовій книжці ОСОБА_3 під № 11 від 28.08.2017року про звільнення на підставі п. 6 ст 36 Кодексу законів про працю України.
Рішення в частині поновлення на роботі ОСОБА_3 на посаді директора Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 Зіньківської районної ради Полтавської області підлягає негайному виконанню.
Рішення суду в частині зобов'язання начальника Відділу освіти Зіньківської РДА анулювати запис в трудовій книжці ОСОБА_3 про звільнення, виконано.
Інших приписів Відділу освіти Зіньківської РДА чи його посадовим особам щодо вчинення чи утримання від вчинення дій в резолютивній частині рішення не зазначено.
22 листопада 2017 року Відділ освіти Зіньківської РДА отримав постанову про відкриття виконавчого провадження від 21.11.2017 р. серії ВП №55198107 видану державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Федько Євгеном Олександровичем. Цією постановою Відділ освіти Зіньківської РДА визнається як боржник в частині виконання рішення Зіньківського районного суду про поновлення на роботі ОСОБА_3 на посаді директора Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2.
Виконавче провадження відкрито на підставі виконавчого листа №530/1200/17 виданого Зіньківським районним судом Полтавської області 16.11.2017 року. Заявник вказує, що Відділ освіти Зіньківської РДА не є боржником у розумінні виконання судового рішення у виконавчому провадженні і не наділений законними повноваженнями для його виконання.
Заявник вказує, що відповідно до ст.ст. 63, 65 Закону України «Про виконавче провадження» приписується виконання судового рішення саме боржнику, а не будь-якій особі, яку визначить державний виконавець.
Відділ освіти Зіньківської РДА не є власником чи засновником Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 Зіньківської районної ради Полтавської області і не наділений повноваженнями щодо трудових відносин в системі загальної середньої освіти. Як орган державної влади свої функції Відділ освіти Зіньківської РДА виконує виключно на підставі і у спосіб встановлений законом, як це передбачено ст.19 Конституції України. З набранням чинності Закону України «Про освіту» від 5 вересня 2017 року № 2145-УІП повноваження відділів освіти районних державних адміністрації щодо призначення та звільнення з посади керівника державного та комунального загальноосвітнього закладу, припинились.
Суд, заслухавши представника Відділу освіти Зіньківської районної державної адміністрації у Полтавській області, ОСОБА_3 та дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що заява Відділу освіти Зіньківської районної державної адміністрації виконавчий лист №530/1200/17 виданий 16 листопада 2017 року визнати таким, що не підлягає виконанню не підлягає задоволенню з наступних підстав.
На підставі ст.10 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд сприяє всебічному і повному з'ясуванню обставин справи: роз'яснює особам, які беруть участь у справі, їх права та обов'язки, попереджує про наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій і сприяє здійсненню їхніх прав у випадках, встановлених цим Кодексом.
В силу ст.11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. Особа, яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Згідно абз. 1 ч.1 ст. 60 ЦПК України та ч. 3 цієї норми кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 ЦПК України. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір.
Відповідно до ч.1 ст.212 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Конституція України визнає честь і гідність людини найвищою соціальною цінністю, а також право кожного на повагу до його гідності (статті 3, 28).
Статтею 34 Конституції України кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.
Здійснення цих прав може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя.
В судовому засіданні було встановлено, що згідно з рішенням Зіньківського районного суду Полтавської області у справі №530/1200/17 від 07.11.2017 року частково задоволено позовні вимоги ОСОБА_3 Визнано Наказ № 122 від 28.08.2017 року про звільнення з посади Директора Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 Зіньківської районної ради Полтавської області неправомірним та незаконним, та скасовано його. Поновлено ОСОБА_3 на посаді Директора Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 Зіньківської районної ради Полтавської області. Зобов'язано начальника Відділу освіти Зіньківської районної державної адміністрації Полтавської області анулювати запис в трудовій книжці ОСОБА_3 під № 11 від 28.08.2017 року про звільнення на підставі п. 6 ст 36 Кодексу законів про працю України. Рішення в частині поновлення на роботі ОСОБА_3 на посаді директора Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 Зіньківської районної ради Полтавської області підлягає негайному виконанню. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Відповідно до копії трудової книжки НОМЕР_1 виданої ОСОБА_3 Наказ № 122 від 28.08.2017 року про звільнення з посади Директора Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 Зіньківської районної ради Полтавської області винесено по відділу освіти. Інших відміток про рішення сесії районної ради у трудовій книзі немає (а.с.13).
В ч.1 ст.14 ЦПК України закріпила, що судові рішення, що набрали законної сили, обов"язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов"язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.
Відповідно до усталеної практики Європейського суду з прав людини право на виконання рішення, яке виніс суд, є невід'ємною частиною «права на суд», а ефективний захист сторони у справі, а отже, і відновлення справедливості, передбачає зобов'язання адміністративних органів виконувати рішення (наприклад, пункт 41 рішення у справі «Горнсбі проти Греції» від 19 березня 1997 року).
Примусове виконання судових рішень здійснюється органами і особами, визначеними Законом України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», зокрема, органами державної виконавчої служби, які входять до системи органів примусового виконання рішень Міністерства юстиції України.
Порядок примусового виконання судових рішень регламентовано спеціальним законом - Законом України «Про виконавче провадження».
Відповідно до ст.1 Закону України «Про виконавче провадження», саме виконавче провадження являється завершальною стадією судового провадження. Виконавче провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) це сукупність дій органів і посадових осіб, спрямованих на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які здійснюються на підставах, у спосіб та в межах повноважень, визначених законом «Про виконавче провадження», іншими нормативно-правовими актами.
Згідно із ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка є частиною національного законодавства, кожна людина при визначенні її громадянських прав і обов'язків має право на справедливий судовий розгляд.
Складовою справедливого судового розгляду, відповідно до вказаної Конвенції та практики Європейського суду з прав людини, є своєчасне та повне виконання судових рішень з метою запобігання заподіянню шкоди одній із сторін.
Як зазначається у рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Войтенко проти України», неможливість для заявника домогтися виконання судового рішення, винесеного на його користь, становить втручання у право на мирне володіння майном.
У справі «Чіжов проти України» Європейський суд з прав людини зазначив, що позитивним обов'язком держави є організація системи виконання рішень таким чином, щоб переконатися, що неналежне зволікання відсутнє та що система ефективна і законодавчо, і практично, а нездатність державних органів ужити необхідних заходів для виконання рішення позбавляє гарантії § 1 ст. 6 Конвенції.
Тобто виконанню судового рішення не можна перешкоджати, відмовляти у виконанні або надмірно затримувати його виконання. Держава зобов'язана організувати систему виконання судових рішень, яка буде ефективною як за законодавством, так і на практиці.
Верховний Суд України у ряді справ (постанова від 23.04.2014 у справі № 6-26цс14, постанова від 19.08.2014 у справі № 3-56гс14, постанова від 30.03.2016 у справі № 6-2411цс15 та ін.) сформулював правові позиції, за змістом яких виконання рішення суду є невід'ємною стадією процесу правосуддя, виконавче провадження є сукупністю дій і правовідносин, урегульованих законами та іншими нормативно-правовими актами, які в процесі примусового виконання виникають і реалізуються між органами й посадовими особами, які здійснюють примусову реалізацію судових рішень, та особами, які беруть участь у виконавчому провадженні чи залучаються до проведення виконавчих дій відповідно до закону. Тобто, дії, що вчиняються під час виконавчого провадження, є за своєю правовою природою процесуальними, тому з урахуванням положень ст. 2 ч. 3 ЦПК України відповідні правовідносини повинні регулюватися нормативними актами, чинними на час вчинення певної процесуальної дії.
З огляду на зазначене, ухвала суду про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню, є перепоною у завершенні судового провадження і в реалізації стороною її гарантованого Конвенцією «права на суд», оскільки така ухвала унеможливлює виконання судового рішення про задоволення вимог стягувача та позбавляє рішення суду ознак здійсненності.
На підставі ст.3 Закону «Про виконавче провадження» виконавчою службою підлягають виконанню такі виконавчі документи: виконавчі листи, видані судами, накази господарських судів, у тому числі на підставі рішень третейського суду, ухвали, постанови судів у цивільних, господарських, адміністративних та кримінальних справах, у випадках, передбачених законом, судові накази, виконавчі написи нотаріусів, посвідчення комісій по трудових спорах, що видаються на підставі рішень цих комісій, постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення, рішення органів державної влади, прийняті з питань володіння і користування будівлями та майном, постанови державного виконавця про стягнення виконавчого збору, витрат на проведення виконавчих дій та накладення штрафу, рішення інших органів державної виконавчої влади, у випадках, якщо за законом їх виконання покладено на державну виконавчу службу, рішення Європейського суду з прав людини з урахуванням особливостей, передбачених Законом України «Про виконання та застосування практики Європейського суду з прав людини».
Виконавче провадження то є квінтесенція процесу поновлення порушених прав, повернення грошових коштів, звернення стягнення на майно, торжество правосуддя, реалізація конституційного принципу обовязковості судового рішення.
Відповідно до стаття 369 ЦПК вказано, про оформлення виконавчого листа, виправлення помилки в ньому та визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню. Згідно даної статті виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження". Суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом. Суд розглядає заяву в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви. До розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити стягнення за виконавчим листом, а також витребувати виконавчий лист. Суд ухвалою вносить виправлення до виконавчого листа, а у разі якщо його було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин, суд визнає виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню повністю або частково. Якщо стягнення за таким виконавчим листом уже відбулося повністю або частково, суд одночасно на вимогу боржника стягує на його користь безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.49 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження підлягає закінченню у разі скасування рішення суду або іншого органу посадової особи), на підставі якого виданий виконавчий документ, або визнання судом виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню.
Наслідком визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, відповідно до п.4 ч.1ст.49 Закону України «Про виконавче провадження» є закінчення виконавчого провадження.
Таким чином, для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, важливим є те, що виконавче провадження не закінчено.
Матеріально-правові підставі для припинення цивільно-правових зобов"язань передбачені главою 50 розділу 1 книги п'ятої ЦК і можуть припинятися, зокрема, внаслідок добровільного виконання обов'язку боржником поза межами виконавчого провадження, припиненням зобов'язання переданням відступного, зарахуванням, за домовленістю сторін, прощенням боргу, неможливістю виконання.
Процесуальними підставами для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, є обставини, що свідчать про помилкову видачу судом виконавчого листа, зокрема, видача виконавчого листа за рішенням, яке не набрало законної сили (крім тих, що підлягають негайному виконанню); коли виконавчий лист виданий помилково за рішенням, яке взагалі не підлягає примусовому виконанню; видача виконавчого листа на підставі ухвали суду про затвердження мирової угоди, яка не передбачала вжиття будь-яких примусових заходів або можливості її примусового виконання і, як наслідок, видачі виконавчого листа; помилкової видачі виконавчого листа, якщо вже після видачі виконавчого листа у справі рішення суду було скасоване; видачі виконавчого листа двічі з одного й того ж питання у разі віднайдення оригіналу виконавчого листа вже після видачі його дубліката; пред'явлення виконавчого листа до виконання вже після закінчення строку на пред'явлення цього листа до виконання.
Постановою державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального правління юстиції у Полтавській області Федько Євгеном Олександровичем21 листопада 2017 року відкрито виконавче провадження ВП №55198107. Цією постановою Відділ освіти Зіньківської РДА визнається як боржник в частині виконання рішення Зіньківського районного суду про поновлення на роботі ОСОБА_3 на посаді директора Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2. Боржник Відділ освіти Зіньківської районної державної адміністрації зобов'язаний виконати рішення суду не пізніше як на третій робочий день, починаючи з дня отримання цієї постанови.
Зазначене рішення не виконано та не втратило законної сили, що не оспорюється сторонами у справі.
На підставі ст.3 Закону «Про виконавче провадження» виконавчою службою підлягають виконанню такі виконавчі документи: виконавчі листи, видані судами, накази господарських судів, у тому числі на підставі рішень третейського суду, ухвали, постанови судів у цивільних, господарських, адміністративних та кримінальних справах, у випадках, передбачених законом, судові накази, виконавчі написи нотаріусів, посвідчення комісій по трудових спорах, що видаються на підставі рішень цих комісій, постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення, рішення органів державної влади, прийняті з питань володіння і користування будівлями та майном, постанови державного виконавця про стягнення виконавчого збору, витрат на проведення виконавчих дій та накладення штрафу, рішення інших органів державної виконавчої влади, у випадках, якщо за законом їх виконання покладено на державну виконавчу службу, рішення Європейського суду з прав людини з урахуванням особливостей, передбачених Законом України «Про виконання та застосування практики Європейського суду з прав людини».
Для настання процесуального правонаступництва правонаступник (особа, яка бажає вступити у процес) має довести судові своє право на зайняття процесуального становища суб'єкта, якого він заміняє. Доказом можуть бути рішення суду, статут, свідоцтво про право на спадщину, інші документи, які підтверджують перехід прав та обов'язків у матеріальних правовідносинах, що є предметом судового розгляду.
Відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальну середню освіту» в редакції від 28.09.2017 р. трудові відносини в системі загальної середньої освіти регулюються законодавством України про працю, Законом України "Про освіту", цим Законом та іншими нормативно-правовими актами. Керівник закладу загальної середньої освіти призначається на посаду та звільняється з посади рішенням засновника (засновників) закладу або уповноваженого ним (ними) органу. Керівник державного, комунального закладу загальної середньої освіти призначається на посаду за результатами конкурсного відбору строком на шість років (строком на два роки - для особи, яка призначається на посаду керівника закладу загальної середньої освіти вперше) на підставі рішення конкурсної комісії, до складу якої входять представники засновника (засновників), трудового колективу, громадського об'єднання батьків учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти та громадського об'єднання керівників закладів загальної середньої освіти відповідної адміністративно-територіальної одиниці. До участі у роботі комісії з правом дорадчого голосу можуть залучатися представники громадських об'єднань та експерти у сфері загальної середньої освіти. Положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти розробляє та затверджує засновник на підставі типового положення, затвердженого центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.
В прикінцевих положеннях Закону України «Про загальну середню освіту» в редакції від 28.09.2017 р. вказано, що Закон України "Про загальну середню освіту" набирає чинності з дня його опублікування, крім: до приведення законів України, інших нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом вони застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону. Кабінету Міністрів України протягом року з дня прийняття цього Закону: підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції про внесення змін до законів України, що випливають з цього Закону; привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити прийняття відповідно до своєї компетенції нормативно-правових актів, що випливають з цього Закону; забезпечити перегляд і скасування центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.
Держава відповідальна перед людиною за свою діяльність, судове рішення, що набрало законної сили, є обовязковим для виконання. Відповідно до ст. 129-1 Конституції України, яка є чинною з 30.09.2016, судове рішення є обовязковим до виконання; держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.
Відділ освіти Зіньківської районної державної адміністрації у Полтавській області не є припиненою юридичною особою, а Зіньківська районна рада Полтавської області не є його правонаступником. Крім того заявником, Відділом освіти Зіньківської районної державної адміністрації не надано суду доказів, що нормативно-правові акти приведені у відповідність із цим Законом. Зіньківська районна рада Полтавської області не була стороною по справі, не приймала ніяких рішень відносно ОСОБА_3 про її звільнення. Таких доказів відповідачем не було надано.
Суд також бере до уваги, що згідно рішення Зіньківського районного суду Полтавської області від 07.11.2017 року, яке набрало законної сили визнано Наказ № 122 від 28.08.2017 року про звільнення з посади Директора Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 Зіньківської районної ради Полтавської області неправомірним та незаконним, та скасовано його. Поновлено ОСОБА_3 на посаді Директора Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 Зіньківської районної ради Полтавської області. Зобов'язано начальника Відділу освіти Зіньківської районної державної адміністрації Полтавської області анулювати запис в трудовій книжці ОСОБА_3 під № 11 від 28.08.2017 року про звільнення на підставі п. 6 ст 36 Кодексу законів про працю України. Рішення в частині поновлення на роботі ОСОБА_3 на посаді директора Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 Зіньківської районної ради Полтавської області підлягає негайному виконанню. В зв'язку з цим, орган, який звільнив і був стороною по справі зобов'язаний поновити на посаді ОСОБА_3 на підставі рішення Зіньківського районного суду Полтавської області.
Станом на 28.08.2017 рік діяв Закон «Про освіту» без внесених змін 28.09.2017 року. Тобто начальник відділу освіти має повноваження поновити на роботі на підставі рішення суду.
У відповідності до п.3 ст. 17перехідних положень Закону України «Про загальну середню освіту» в редакції від 28.09.2017 р. встановлюється, що після набрання чинності цим Законом частина друга ст..26 Закону «Про загальну середню освіту» застосовується до посад, що стали вакантними в установленим трудовим законодавством порядку.
Відповідно до ст.58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність.
Відповідно до чіткої й усталеної практики Європейського Суду з прав людини (надалі - ЄСПЛ) право на суд, захищене ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (надалі - Конвенція), було б ілюзорним, якби національні правові системи Договірних держав допускали, щоб остаточні та обов'язкові судові рішення залишалися без виконання на шкоду одній зі сторін (див. рішення від 19 березня 1997 року у справі "Горнсбі проти Греції", п. 40). Ефективний доступ до суду включає в себе право на виконання судового рішення без зайвих затримок (див. рішення у справі "Immobiliare Saffi" проти Італії", заява N 22774/93, п. 66, ECHR 1999-V).
Держава несе відповідальність за виконання остаточних рішень, якщо чинники, які затримують чи перешкоджають їх повному й вчасному виконанню, перебувають у межах контролю органів влади (див. рішення у справі "Сокур проти України" (Sokur v. Ukraine), N 29439/02, від 26 квітня 2005 року, і у справі "Крищук проти України" (Kryshchuk v. Ukraine), N 1811/06, від 19 лютого 2009 року).
Відповідно до ст. ст. 4, 5 ЦК України акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності, не мають зворотної дії у часі, крім випадків, коли пом"якшують або скасовують цивільну відповідальність особи. Якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювались актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав та обовязків, що виникли з моменту набрання ним чинності.
Суд дійшов до висновку, що виконавчий документ на час його оформлення та видачі відповідав вимогам, що ставляться до виконавчого документу і не містив в собі помилок. Заявник у своїй заяві та в судовому засіданні не навів обставин відповідно до ч.4 ст. 369 ЦПК України для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню.
З огляду на зазначені положення закону приведені при зверненні до суду заявником обставини не свідчать про наявність підстав для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню.
На підставі викладеного та керуючись ст. 208-212, 369 ЦПК України, Законом України «Про виконавче провадження», суд, -
У Х В А Л И В:
По заяві Відділу освіти Зіньківської районної державної адміністрації що виконавчий лист №530/1200/17 виданий 16 листопада 2017 року визнати таким, що не підлягає виконанню - відмовити.
Дана ухвала може бути оскаржена на протязі п'яти днів з моменту проголошення.
Написано власноручно.
Суддя Зіньківського
районного суду Полтавської області С.Р.Должко