Постанова № 70661764, 30.11.2017, Криничанський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
30.11.2017
Номер справи
178/1540/17
Номер документу
70661764
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КРИНИЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 178/1540/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 листопада 2017 року с. Кринички

Суддя Криничанського районного суду Дніпропетровської області Лісняк В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні с. Кринички справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області відносно:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, військового комісара Криничанського районного військового комісаріату, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2,

за п.6 ч.1 ст.212-2 КпАП України, -

В С Т А Н О В И В:

15 вересня 2017 року, під час проведення офіційних заходів контролю стану охорони державної таємниці в Криничанському районному військовому комісаріаті, комісією Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області були виявлені порушення вимог діючого законодавства у сфері охорони державної таємниці, які були скоєні військовим комісаром ОСОБА_1. Місце скоєння - Криничанський районний військовий комісаріат, який розташований по вул. Центральна, 22 в смт. Кринички Криничанського району Дніпропетровської області.

Так, були виявлені наступні порушення:

-у порушення вимог статті 21 Закону України «Про державну таємницю» та п.35 Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 939 від 18 грудня 2013 року (далі - Порядок № 939) не укомплектував режимно-секретний орган Криничанського рВК спеціалістами, яким надано допуск до державної таємниці із ступенем секретності «Цілком таємно» (форма допуску 2), у звязку з тим, що установа провадить діяльність із секретною інформацією, що має ступінь секретності «Цілком таємно»;

-у порушення вимог п.160 Порядку, у Криничанському РВК заходи щодо планового перегляду та приведення грифів секретності матеріальних носіїв інформації у відповідність до Зводу відомостей, що становлять державну таємницю, затвердженого наказом Голови СБ України від 12.08.2005 р. № 440 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 17.08.2005 р. за № 902/11182, не передбачені планом заходів щодо забезпечення режиму секретності на 2017 рік, який затверджений військовим комісаром 19.01.2017 року. Терміни перегляду грифів секретності матеріальних носіїв секретної інформації (далі - МНСІ), який має здійснюватися не рідше одного разу на рік, не дотримуються;

-у порушення вимог п.208 Порядку не організував обладнання режимного приміщення Криничанського РВК автоматичною пожежною сигналізацією, виготовленою відповідно до національних стандартів;

-у порушення вимог п.214 Порядку не організував у режимному приміщенні режимно-секретного органа Криничанського РВК наявність ізольованих місць для роботи виконавців з секретними документами;

-у порушення вимог п.336 Порядку не видав наказ щодо доступу окремих працівників установи до секретних мобілізаційних документів;

-у порушення вимог п.353 Порядку не ввів в дію номенклатуру секретних справ до початку 2017 року (номенклатура секретних справ обл. № 1дск від 04.01.2017 року, затверджена військовим комісаром 04.01.2017 року);

-у порушення вимог п.418 Порядку не забезпечив виділення режимного приміщення для знищення секретних документів, які зберігаються в установі;

-у порушення вимог п.п. 737, 738, 739 Порядку, план заходів щодо забезпечення режиму секретності у разі настання особливого періоду або введення правового режиму надзвичайного стану Криничанського РВК (далі - план заходів) не містить: переліки МНСІ, які в умовах воєнного або надзвичайного стану залишаються на місці чи переміщуються в безпечні місця в межах установи, передаються для зберігання до архівних установ, вивозяться до місць евакуації, знищуються на місці;

порядок переміщення таких МНСІ в безпечні місця, передачі їх на архівне зберігання та знищення на місці МНСІ, що не мають наукової, історико-культурної та практичної цінності, вивезення їх до місць евакуації;

список посадових осіб, відповідальних за організацію та виконання заходів, в тому числі за підготовку та передачу секретних документів і справ на архівне зберігання, підготовку МНСІ до евакуації та транспортування їх до місць евакуації, охорону в період їх підготовки до транспортування та під час транспортування, знищення МНСІ на місці.

До того, у плані заходів окремо не визначено порядок пропуску та супроводу в режимне приміщення пожежної охорони, медичних працівників, бригад рятувальників з метою локалізації та ліквідації небезпеки, у разі настання обставин, внаслідок яких може виникнути загроза знищення або пошкодження МНСІ або місць їх зберігання (пожежі, аварії тощо) та не передбачено організацію роботи режимно-секретного органу в місцях евакуації, у тому числі порядок роботи з МНСІ, контрольні заходи тощо. Зазначені порушення забезпечення режиму секретності в умовах особливого періоду, надзвичайного стану або у разі виникнення загрози захоплення матеріальних носіїв секретної інформації виникли через відсутність контролю з боку ОСОБА_1

ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що дійсно мало місце вказане адміністративне правопорушення, щиро розкаюється у вчиненому, в подальшому не допускатиме порушень діючого законодавства.

Причетність ОСОБА_1 до скоєного правопорушення підтверджується також протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням гр. ОСОБА_1

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який є посадовою особою, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, наявність помякшуючої відповідальність обставини - щирого каяття, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, ті обставини, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами, суд приходить до висновку про застосування до правопорушника адміністративного стягнення у вигляді штрафу.

Керуючись п.6 ч.1 ст. 212-2, ст. 284 КУпАП суддя,

П О С Т А Н О В И В:

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 510 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 320 грн. судового збору на користь держави, реквізити рахунку для зарахування до державного бюджету надходжень за кодом класифікації доходів бюджету 22030106 "Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України)": отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Протягом 10 днів з дня її винесення постанова може бути оскаржена через Криничанський районний суд до апеляційного суду Дніпропетровської області.

Суддя:

ОСОБА_2