
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
01 грудня 2017 року м. Київ № 826/15430/17
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кармазін О.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
ОСОБА_1до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києвіпро скасування всіх податкових повідомлень, вимог та рішень, зобов'язання вчинити дії,-В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві, в якому просить:
1) постановити рішення, яким задовольнити адміністративний позов про скасування всіх податкових повідомлень, вимог та рішень ГУ ДФС у м. Києві та ДПІ у Святошинському районі;
2) зобов'язати ДПІ у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві внести необхідні корективи про зняття ФОП ОСОБА_1 з податкового реєстраційного обліку.
Відповідно до частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного.
Відповідно до положень частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
У відповідності до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Ставки судового збору визначені статтею 4 Закону України "Про судовий збір", де вказано, що за подання до адміністративного суду:
- адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- адміністративного позову майнового характеру, який фізичною особою або фізичною особою - підприємцем, ставка становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" установлено, що в 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб, зокрема, з 1 січня 2017 року становить 1 600,00 гривні.
Частиною 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
В даному випадку, позивачем до позовної заяви не надано жодного документу про сплату судового збору у порядку та розмірах, передбачених пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір", що є недоліком позовної заяви. При цьому не зазначено про наявність підстав для звільнення заявника від сплати судового збору.
У контексті наведеного та для цілей сплати судового збору слід зазначити, що рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Реалізація рішень, прийнятих суб'єктом владних повноважень, може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження таких рішень спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна. Відтак, вимога про визнання протиправним (скасування) рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Крім того, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно з ч. 4 статті 105 КАС України, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло.
В порушення встановлених вимог позивачем у прохальній частині позову не конкретизовано та не ідентифіковано реквізити рішень та вимог (дату їх прийняття, номер), які оскаржуються позивачем, а також не конкретизовано, які саме корективи позивач просить суд зобов'язати внести ДПІ у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві, та не зазначено правових підстав для вчинення таких дій.
До того ж, із змісту позовних вимог вбачається, що по суті позовні вимоги звернуті до двох суб'єктів владних повноважень щодо яких заявлено позов (ГУ ДФС у м. Києві та ДПІ у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві), однак, у вступній частині позову зазначено лише одну особу відповідача - ГУ ДФС у м. Києві. При цьому, у прохальній частині позову позивач не конкретизує зміст позовних вимог окремо щодо кожного заявленого ним відповідача.
Таким чином, позивачу слід привести свої вимоги у відповідність до положень ч. 4 ст. 105 КАС України, шляхом конкретизації та ідентифікації реквізитів рішень, які оскаржується позивачем, осіб, які їх прийняли, а також визначення конкретного складу відповідачів та чітких і зрозумілих вимог до кожного з них.
Окрім того, статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України «Вимоги до позовної заяви», зокрема частиною 3 вказаної статті встановлено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
В той же час, враховуючи визначену позивачем у прохальній частині позову кількість відповідачів, позивачем не надано копій позовної заяви та копій всіх доданих до позовної заяви документів (у відповідній кількості) для направлення їх визначеним у позові відповідачам.
Наведене вище свідчить про недотримання вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України та є недоліком позовної заяви, що в свою чергу створює перешкоди для вирішення питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до суду (01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра, 8, корп. 1, блок А) до 11 грудня 2017 року включно: 1) докази сплати судового збору відповідно до вищенаведеного та у розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір" відповідно до кількості заявлених вимог майнового та немайнового характеру; 2) уточнення позовних вимог із конкретизацією та ідентифікацією реквізитів рішень, які оскаржується позивачем, осіб, які їх прийняли, а також із визначенням конкретного складу відповідачів та чітких і зрозумілих вимог до кожного з них; 3) копії позовної заяви та всіх доданих до позовної заяви документів (у відповідній кількості) для направлення їх визначеним у позові відповідачам.
Згідно з інформацією, викладеною на офіційному веб-порталі "Судова влада України" (адреса: http://adm.ki.court.gov.ua/sud2670/gromadyanam/tax/), платіжні реквізити для перерахування судового збору за розгляд справи Окружним адміністративним судом міста Києва такі: Отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі м. Києва, Код отримувача (код ЄДРПОУ) - 38004897, Рахунок отримувача - 31218206784007, Банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві, Код банку отримувача - 820019, Код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків до 11 грудня 2017 року включно.
3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Роз'яснити позивачу, що залишення позовної заяви без руху не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили в порядку і строки визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.А. Кармазін