
Головуючий у 1 інстанції - Тарасенко І. М.
Суддя-доповідач - ОСОБА_1
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 листопада 2017 року справа №805/2942/17-а
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Гаврищук Т.Г.
суддів: Блохіна А.А.
ОСОБА_2
при секретарі судового засідання Борисова А.А.,
за участю сторін по справі:
позивач: ОСОБА_3, ОСОБА_4 (за довіреністю)
відповідач: ОСОБА_5 (за довіреністю)
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Приватного підприємства «РАДІУС» на постанову Донецького окружного адміністративного від 28 вересня 2017 року у справі №805/2942/17-а (головуючий І інстанції Тарасенко І.М.) за позовом Приватного підприємства «РАДІУС» до Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення від 31.07.2017 року №0013191213 на суму 14110,11 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про скасування податкового повідомлення-рішення від 31.07.2017 року №0013191213 за формою «Н» на суму 14 110,11 грн.
Постановою Донецького окружного адміністративного від 28 вересня 2017 року у задоволені позовних вимог відмовлено.
В апеляційній скарзі позивач просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення про задоволення позову в повному обсязі.
В обґрунтування доводів апеляційної скарги позивач посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права. Позивач зазначив, що суд першої інстанції не прийняв до уваги ті обставини, що в результаті не визнання відповідачем податковою звітністю уточнюючого розрахунку до декларації з ПДВ за серпень 2016 року, поданого 24.10.2016 року, призвело до відсутності суми ліміту в ДРПН, достатньої для реєстрації спірних податкових накладних. Разом з тим, 26.09.2016 року було відправлено на реєстрацію у ЄРПН податкову накладну №44 від 12.09.2016 року, проте цю податкову накладну було відхиллено та не зареєстровано податковим органом, з причини недостатності суми ліміту ПДВ, як це зазначено у Квитанції№1, отриманої засобами ПЗ «М.Е.Doc». За результатами реєстрації однієї податкової накладної стало очевидно, що спроба реєстрації інших податкових накладних не призведе до результату, оскільки суми ліміту ПДВ недостатньо.
Позивач також зазначив, що суд посилається на норму п.201.10 ст.201 ПКУ, яка почала діяти з 01.01.2017 року (відповідно до змін, внесених до ПКУ 21.12.2016 року), тобто вже після факту реєстрації податкових накладних.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представників позивача та відповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційних скарг, дійшла висновку про те, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає виходячи з наступного.
Судом першої інстанції та під час апеляційного провадження встановлено, що відповідачем на підставі підпункту 20.1.4. пункту 20.1. статті 20 розділу І, пункту 200.10 статті 200 розділу V, у порядку підпункту 75.1.1 пункту 75.1 статті 75, статті 76 розділу ІІ Податкового кодексу України проведена камеральна перевірка своєчасності реєстрації позивачем податкових накладних з датою складання вересень 2016 року, жовтень 2016 року, за результатом якої складено акт від 11.07.2017р. № 45/05-99-12-13-32879280 та згідно п.120-1.1 ст.120 ПК України прийнято податкове повідомлення-рішення від 31.07.2017р. №0013191213, яким за затримку реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування до податкових накладних, за відсутність реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування застосовано штраф на загальну суму 14110,11 грн..
Підставою прийняття спірного рішення послужив встановлений актом перевірки факт порушення позивачем термінів реєстрації податкових накладних, а саме: реєстрація податкових накладних, складених у вересні 2016 року на суму ПДВ 1283,34 грн., із затримкою від 31 до 60 календарних днів; реєстрація податкових накладних, складених у жовтні 2016 року на суму ПДВ 42755,77 грн., із затримкою від 31 до 60 календарних днів; реєстрація податкових накладних, складених у жовтні 2016 року на суму ПДВ 1925,10 грн., із затримкою на 61 і більше календарних днів.
Постановою Донецького апеляційного суду від 18.07.2017 року по справі № 805/4187/16-а визнано незаконними дії Державної податкової інспекції у м. Краматорську ГУ ДФС у Донецькій області щодо невизнання і неприйняття уточнюючого розрахунку до податкової декларації з ПДВ за серпень 2016 року, поданого ПП «РАДІУС» 24.10.2016 року. Зобовязано ДПІ у м. Краматорську ГУ ДФС у Донецькій області прийняти уточнюючий розрахунок з ПДВ за серпень 2016 року, поданий ПП «РАДІУС» 24.10.2016 року. Зобовязано ДФС України збільшити у системі електронного адміністрування податку на додану вартість суму на яку ПП «РАДІУС» має право реєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних на величну відємного значення за серпень 2016 року у розмірі 80641,00 грн. Скасовано податкове повідомлення рішення ДПІ у м. Краматорську ГУ ДФС у Донецькій області від 01 листопада 2016 року № 0000051202/16686 за формою «ВІ», яким визначено податкове зобовязання ПП «РАДІУС» з ПДІ та нараховано штрафні (фінансові) санкції (штраф) у розмірі 20069,75 грн.
Наведені обставини сторонами не оспорюють ся.
У відповідності до п.120-1.1.ст.120 ПК України (в редакції чинній на момент реєстрації податкових накладних) порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів; 20 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 30 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 40 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.
Відповідно до п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем виписані наступні накладні: - 46 від 16.09.2016 року, граничний термін реєстрації згідно п.201.10 ст.201 ПКУ 30.09.2016 року; - 44 від 12.09.2016 року, граничний термін реєстрації 26.09.2016 року; 52 від 25.10.2016 року, граничний термін реєстрації 11.11.2016 року; 48 від 03.10.2016 року, граничний термін реєстрації 17.10.2016 року; 51 від 11.11.2016 року; 50 від 19.10.2016 року, граничний термін реєстрації 02.11.2016 року, 53 від 26.10.2017 року граничний термін реєстрації 30.09.2016 року. Дата реєстрації позивачем цих податкових накладних 20.12.2016р. Тобто, позивачем було порушено встановлені ст. 201 Податкового кодексу України строки реєстрації податкових накладних.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних затв. постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. N 1246, згідно п. 8 якого для підтвердження прийняття податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації платникові податку, який здійснює реєстрацію, видається квитанція в електронній формі, у якій наводяться реквізити зазначених документів, відповідність електронного документа формату (стандарту), затвердженому в установленому порядку, результати перевірки електронного цифрового підпису, інформація про постачальника (продавця) товарів (послуг), дата і час прийняття, реєстраційний номер, податковий період, за який подається податкова накладна та/або розрахунок коригування. Квитанція, на яку накладається електронний цифровий підпис ДФС, підлягає шифруванню та надсилається платникові податку, який здійснює реєстрацію, засобами телекомунікаційного зв'язку. Примірник квитанції в електронній формі зберігається у ДФС.
У відповідності до п.9 цього Порядку причиною відмови у прийнятті податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації є: 1)наявність помилок під час заповнення податкової накладної; 2)відсутність в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; 3)факт реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; 4)порушення вимог щодо наявності суми податку, обчисленої відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 Податкового кодексу України (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 року); 5)порушення вимог, установлених пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1 статті 192 Податкового кодексу України.
Квитанція, на яку накладається електронний цифровий підпис ДФС, підлягає шифруванню та надсилається протягом операційного дня платникові податку засобами телекомунікаційного звязку. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.
За приписами п. 10 Порядку датою та часом подання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі ДФС є дата та час, зазначені у квитанції про їх прийняття (підтвердження реєстрації) або неприйняття.
В матеріалах справи відсутні належні докази на підтвердждення своєчасного подання для реєстрації спірних податкових накладних та (або) оскарження дій податкового органу щодо відмови їх реєстрації.
Посилання позивача на ті обставини, що постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 18.07.2017 року по справі №805/4187/16-а визнано незаконними дії податкового органу щодо неприйняття уточнюючого розрахунку до податкової декларації з ПДВ за серпень 2016 року, колегією суддів не прийнято до уваги, оскільки уточнюючий розрахунок був поданий позивачем до податкового органу тільки 24.10.2016 року. Доказів подання для реєстрації спірних податкових накладних після наведеної дати позивачем не надано.
З урахуванням викладеного, колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції про те, що відповідачем правомірно прийнято спірне рішення, а тому відсутні правові підстави для задоволення позову.
Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України підставами для скасування рішення є порушення судом норм матеріального чи процесуального права.
Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про те, що при розгляді справи судом першої інстанції було допущено неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права.
Судова колегія дійшла висновку про те, що підстави для скасування рішення суду першої інстанції відсутні, а тому відхиляє апеляційну скаргу і залишає судове рішення без змін.
Керуючись статтями 24, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Приватного підприємства «РАДІУС» на постанову Донецького окружного адміністративного від 28 вересня 2017 року у справі №805/2942/17-а - залишити без задоволення.
Постанову Донецького окружного адміністративного від 28 вересня 2017 року у справі №805/2942/17-а - залишити без змін.
Вступна та резолютивна частини ухвали прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 28 листопада 2017 року.
Ухвала у повному обсязі складена у нарадчій кімнаті 30 листопада 2017 року.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
Головуючий: Т.Г. Гаврищук
Судді: І.Д.Компанієць
ОСОБА_6