КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про залишення подання без руху
30 листопада 2017 року 810/4120/17
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши подання Головного управління ДФС у Київській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків,
в с т а н о в и в:
30 листопада 2017 року о 17 год. 20 хв. до Київського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління ДФС у Київській області з поданням про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна платника податків - фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, застосованого рішенням заступника начальника ГУ ДФС у Київській області від 29.11.2017 о 17 год. 50 хв.
Вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за пред'явленим поданням, суд зазначає наступне.
Статтею 3 КАС України визначено, що адміністративний позов - звернення до адміністративного суду (суб'єкта владних повноважень) на виконання повноважень у публічно-правових відносинах.
Відповідно до ст. 183-3 КАС України провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів, зокрема, щодо підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.
Положеннями ч. 3 ст. 183-3 КАС України передбачено, що подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити: 1) найменування адміністративного суду; 2) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку заявника; 3) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, якщо такий відомий, відносно сторони, до якої застосовуються заходи, передбачені частиною першою цієї статті; 4) підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника; 5) перелік документів та інших матеріалів, що додаються; 6) підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.
Як вбачається з поданих заявником матеріалів, подання від імені заявника підписано ОСОБА_2 Водночас, вказаний підпис не скріплений печаткою податкового органу.
Суд також звертає увагу заявника на те, що подання є процесуальною формою адміністративного позову, з якою органи доходів і зборів звертаються до суду у передбачених законом випадках.
Згідно з ч. 3 ст. 106 КАС України, яка застосовується до правовідносин щодо звернення суб'єкта владних повноважень до суду з поданням, суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Проте, заявник не додав до подання належні докази надсилання відповідачу копії подання та доданих до неї документів.
Крім того, за змістом ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Статтею 3 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Отже, за звернення до суду суб'єкта владних повноважень з поданням як формою адміністративного позову, що передбачена процесуальним законодавством, сплачується судовий збір.
Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом (частина друга статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України).
Так, згідно з приписами ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем, ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1600,00 грн.).
Судом встановлено, що заявник не входить до визначеного ст. 5 Закону України "Про судовий збір" переліку осіб, що звільняються від сплати судового збору.
Проте, до подання не додано доказів сплати судового збору у розмірі, встановленому ст. 4 Закону України "Про судовий збір" для позовів немайнового характеру.
Таким чином, суд дійшов висновку, що подання не відповідає вимогам ч. 3 ст. 183-3 та ч. 3 ст. 106 КАС України.
Відповідно до ч. 4 ст. 183-3 КАС України у разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків. Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.
Так, недоліки подання можуть бути усунуті шляхом подання до суду: документу про сплату судового збору, виходячи із заявлених позовних вимог у розмірі, що визначений ст. 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір"; доказів направлення відповідачу подання та доданих до нього документів; приведення подання у відповідність вимогам частини третьої статті 183-3 КАС України з урахуванням наведених вище висновків суду.
Керуючись ст.ст. 106, 183-3 КАС України, суд,
у х в а л и в:
Подання Головного управління ДФС у Київській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків - залишити без руху.
Надати Головному управлінню ДФС у Київській області 24 години строку з часу отримання копії даної ухвали для усунення недоліків подання.
Попередити заявника, що у разі невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.
Зміст ухвали повідомити заявнику засобами телефонного зв'язку.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Лисенко В.І.