Постанова № 70657792, 28.11.2017, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.11.2017
Номер справи
806/2516/17
Номер документу
70657792
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 листопада 2017 року м. Житомир справа № 806/2516/17

категорія 6.3

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Попової О. Г.,

секретар судового засідання Ясинська К.В.,

за участю:

представника позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Споживчого товариства "Юкон" до Державного реєстратора Реєстраційної служби Попільнянського районного управління юстиції Житомирської області ОСОБА_2, третя особа: Архівний сектор Попільнянської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання дій протиправними та скасування рішення індексний номер:22895068 від 16.07.2015 р.,

встановив:

Споживче товариство «Юкон» звернулося до суду із позовом, в якому, з урахуванням уточненого адміністративного позову від 09 жовтня 2017 року, просить:

- визнати протиправними дії державного реєстратора Попільнянського районного управління Юстиції Житомирської області ОСОБА_2 при винесенні рішення індексний номер: 2285068 від 16.07.2015;

- скасувати рішення державного реєстратора Попільнянського районного управління Юстиції Житомирської області ОСОБА_2 індексний номер: 2285068 від 16.07.2015.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 27 липня 2017 року представник СТ «Юкон» ОСОБА_1 звернувся до державного реєстратора прав на нерухоме майно Відділу економічного розвитку, торгівлі, інфраструктури, туризму та внутрішнього аудиту Полільнянської районної державної адміністрації Житомирської області через центр надання адміністративних послуг при Попільнянській РДА із заявою про надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а саме: деталізовану інформацію про припинення права власності.

Вказує, що із наданої за результатами розгляду заяви інформаційної довідки №93085789 від 28.07.2017 позивачу стало відомо, що 16 липня 2015 року державний реєстратор Попільнянського районного управління Юстиції Житомирської області ОСОБА_2 прийняла рішення про внесення змін до запису №502595 про право власності від 18.03.2013, внесла відомості: «право власності скасовано на підставі постанови Житомирського окружного адміністративного суду №806/2762/13-а від 29 травня 2013 року».

На думку позивача, рішення державного реєстратора ОСОБА_2 є незаконним та таким, що винесено із порушенням законодавства, оскільки зміни до запису про право власності внесені без згоди власника майна. Наголошує, що заява зміну/скасування запису була подана невідомою особою, а не законним власником. Представник СТ «Юкон» із заявою про внесення змін до запису про право власності №502595 від 18.03.2013 не звертався, а тому у відповідача відсутні правові підстави для винесення оскаржуваного рішення.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві, уточненому адміністративному позові від 09 жовтня 2017 року (а.с. 26-27).

Відповідач в судове засідання не зявилась, причини неявки не повідомила. Відповідно до ч.7 ст. 9, ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, про дату, час та місце проведення судового розгляду повідомлена належним чином.

Представник третьої особи в судове засідання не прибула, надіслала на адресу суду клопотання про розгляд справи за відсутності представника третьої особи від 22.11.2017 (а.с. 67), а також письмові пояснення по справі, відповідно до змісту яких зазначила, що оскаржувана реєстраційна дія та рішення офіційне визнання і підтвердження державою факту припинення речового права на нерухоме майно, яку було вчинено в силу імперативно встановленого конституційного обовязку щодо виконання рішення суду.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог, з таких підстав.

Встановлено, що 16 липня 2015 року представником за довіреністю Споживчого товариства «ТЕРРА-СТАРТ» ОСОБА_3 було подано заяву про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень щодо реєстраційного номеру обєкта нерухомого майна 31248018247, номер запису про право власності: 502595. Підстава для скасування : постанова суду №806/2762/13-а від 29.05.2013. Реєстраційний номер заяви: 12359269. (а.с. 68-69)

Державним реєстратором прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Попільнянського районного управління юстиції у Житомирській області ОСОБА_2, за результатами розгляду заяви про скасування №12359269 від 16.07.2015, на підставі п. 41 Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1141, прийнято рішення №22895068 про внесення запису про скасування державної реєстрації права власності, форма власності: приватна, розмір частки 1/1 за номером 502595 розділу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, відкритого на обєкт нерухомого майна за реєстраційним номером: 31248018247. (а.с. 70)

Так, спірним рішенням внесено зміни та скасовано реєстрацію права власності за споживчим товариством "ЮКОН" на будівлю, склад, за адресою: Житомирська область, Попільнянський район, смт. Попільня, вул. Хмельницького Богдана, будинок 2/40. яка була попередньо вчинена на підставі свідоцтва від 30.03.2013 серії САС № 939983 про право власності споживчого товариства "ЮКОН" на будівлю, склад, за адресою: Житомирська область, Попільнянський район, смт. Попільня, вул. Хмельницького Богдана, будинок 2/40.

Відповідно до Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності ін.. номер 40702907 від 16.07.2015, підставою скасування запису про право власності №502595 зазначено: постанова суду, серія та номер: 806/2762/13-а, виданий 29.05.2013, видавник: Житомирський окружний адміністративний суд. (а.с. 79-80)

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Статтею 41 Конституції України встановлено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Частиною другою статті 19 Основного Закону визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові, економічні, організаційні засади проведення державної реєстрації речових та інших прав, які підлягають реєстрації за цим Законом, та їх обтяжень визначені Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 №1952-IV ( в редакції, чинній на момент прийняття оскаржуваного рішення, далі Закон №1952-IV)

Частиною першою статті 2 Закону №1952-IV визначено, що державна реєстрація речових прав на нерухоме майно (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Пунктом 2 частини першої статті 4 Закону №1952-IV передбачено, що обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування, а саме: право володіння; право користування (сервітут); право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис); право забудови земельної ділянки (суперфіцій); право господарського відання; право оперативного управління; право постійного користування та право оренди земельної ділянки; право користування (найму, оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами; іпотека; довірче управління майном.

Згідно ч. 7 ст. 16 Закону №1952-IV, державна реєстрація прав проводиться на підставі заяви власника, іншого правонабувача, сторони правочину, за яким виникло право, уповноваженої ними особи або державного кадастрового реєстратора у випадках, передбачених цим Законом.

Статтею 26 Закону №1952-IV визначено, що Записи до Державного реєстру прав вносяться на підставі прийнятого рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень. У разі скасування на підставі рішення суду рішення про державну реєстрацію прав до Державного реєстру прав вноситься запис про скасування державної реєстрації прав.

Відповідно до ч. 2 ст. 30 Закону №1952-IV, дії або бездіяльність державного реєстратора, державного кадастрового реєстратора, нотаріуса, державного виконавця можуть бути оскаржені до суду.

Порядок ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року №1141 (в редакції, чинній на момент винесення оскаржуваного рішення, далі - Порядок №1141).

Пунктом 41 Порядку №1141 визначено, що державний реєстратор вносить записи до Державного реєстру прав про скасування державної реєстрації прав у разі скасування на підставі рішення суду рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав та їх обтяжень.

Процедура проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав), перелік документів, необхідних для її проведення, права та обов'язки суб'єктів у сфері державної реєстрації прав, а також процедуру взяття на облік безхазяйного нерухомого майна встановлено Порядком державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 2011 року № 703 (в редакції, чинній на момент винесення оскаржуваного рішення, далі - Порядок №703).

Пунктом 27 Порядку №703 визначено, що документами, які підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно, є: 1) укладений в установленому законом порядку договір, предметом якого є нерухоме майно, права щодо якого підлягають державній реєстрації, або речове право на нерухоме майно, чи його дублікат; 2) свідоцтво про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з подружжя, видане нотаріусом або консульською установою України, чи його дублікат; 3) свідоцтво про право на спадщину, видане нотаріусом або консульською установою України, чи його дублікат; 4) свідоцтво про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів) та свідоцтво про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів), якщо прилюдні торги (аукціони) не відбулися, видані нотаріусом, чи їх дублікати; 5) свідоцтво про право власності на нерухоме майно, видане державним реєстратором відповідно до цього Порядку; 6) свідоцтво про право власності, видане органом приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді; 7) свідоцтво про право власності на нерухоме майно, видане органом місцевого самоврядування або місцевою держадміністрацією до набрання чинності цим Порядком; 8) рішення про закріплення нерухомого майна на праві оперативного управління чи господарського відання, прийняте власником нерухомого майна чи особою, уповноваженою управляти таким майном; 9) державний акт на право власності на земельну ділянку або на право постійного користування земельною ділянкою; 10) рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно; 11) ухвала суду про затвердження (визнання) мирової угоди; 12) заповіт, яким встановлено сервітут на нерухоме майно; 13) закон, яким встановлено сервітут на нерухоме майно; 14) рішення уповноваженого законом органу державної влади про повернення об'єкта нерухомого майна релігійній організації; 15) рішення власника майна, уповноваженого ним органу про передачу об'єкта нерухомого майна з державної у комунальну власність чи з комунальної у державну власність або з приватної у державну чи комунальну власність; 16) інші документи, що підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно відповідно до закону.

Процедуру прийняття і розгляду заяв щодо внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) та скасування записів (далі - заява) Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав), перелік документів, необхідних для внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації прав та скасування записів Державного реєстру прав, права та обовязки субєктів, що є учасниками зазначеної процедури регламентовано Порядком прийняття і розгляду заяв про внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12.12.2011 №3502/5 (в редакції, чинній на момент винесення оскаржуваного рішення, далі - Порядок №3502/5).

Пунктом 1.3 Порядку №3502/5 встановлено, що рішення щодо внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації прав та скасування записів Державного реєстру прав приймає державний реєстратор прав на нерухоме майно (далі - державний реєстратор), яке оформлює за допомогою Державного реєстру прав у двох примірниках.

Згідно п. 1.4 Порядку №3502/5, внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації прав та скасування записів Державного реєстру прав здійснюються в день прийняття заяви органом державної реєстрації прав або нотаріусом.

Відповідно до п. 2.1 Порядку №3502/5, для внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації прав та скасування записів Державного реєстру прав заявник подає органу державної реєстрації прав, державним реєстратором якого було проведено державну реєстрацію прав, або нотаріусу, яким проведено державну реєстрацію прав, заяву та документи, визначені цим Порядком.

Положеннями пункту 2.3 Порядку №3502/5, заявник під час подання заяви предявляє органові державної реєстрації прав або нотаріусу документи, що посвідчують його особу, визначені Порядком державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 2011 року № 703.

Пунктом 2.6 Порядку №3502/5 встановлено, що для внесення записів про скасування державної реєстрації прав, скасування записів Державного реєстру прав заявник подає рішення суду про скасування рішення державного реєстратора, що набрало законної сили, та копії документів, визначених у пункті 2.3 цього розділу.

Відповідно до п. 2.9 Порядку №3502/5, під час розгляду заяви та документів, що додаються до неї, державний реєстратор перевіряє наявність підстав для внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації прав та скасування записів Державного реєстру прав.

Згідно 2.10 Порядку №3502/5, за результатами розгляду заяви та документів, що додаються до неї, державний реєстратор приймає рішення щодо внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації прав, скасування записів Державного реєстру прав або рішення щодо відмови у внесенні змін до записів, відмови у внесенні записів про скасування державної реєстрації прав, відмови у скасуванні записів Державного реєстру прав.

Пунктом 2.11 Порядку №3502/5 встановлено, що державний реєстратор на підставі прийнятого рішення щодо внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації прав або скасування записів Державного реєстру прав вносить зміни до записів, вносить записи про скасування державної реєстрації прав або скасовує записи Державного реєстру прав.

Положеннями пункту 2.16 Порядку №3502/5 регламентовано, що державний реєстратор долучає до реєстраційної або облікової справи заяву, копії поданих заявником для внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації прав або скасування записів Державного реєстру прав документів, документ про внесення плати за внесення змін до запису Державного реєстру прав, документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав, а також інші документи, що видані, оформлені або отримані ним під час внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації прав або скасування записів Державного реєстру прав.

Перевіряючи оскаржуване рішення на відповідність вимогам частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд виходив з наступних мотивів.

Встановлено, що підставою для прийняття рішення індексний номер: 2285068 від 16.07.2015 є постанова Житомирського окружного адміністративного суду від 29 травня 2013 року по справі №806/2762/13-а.

Статтею 129-1 Конституції України встановлено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обовязковим до виконання.

Положеннями статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Статтею 255 КАС України встановлено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

Встановлено, що постановою Житомирського окружного адміністративного суду по справі №806/2762/13-а позов задоволено. Визнано протиправними дії Реєстраційної служби Попільнянського районного управління юстиції Житомирської області щодо реєстрації 30.03.2013 року права власності за споживчим товариством "ЮКОН" на будівлю, склад, за адресою: Житомирська область, Попільнянський район, смт. Попільня, вул. Хмельницького Богдана, будинок 2/40. Визнано недійсним та скасовано свідоцтво від 30.03.2013 року серії САС № 939983 про право власності споживчого товариства "ЮКОН" на будівлю, склад, за адресою: Житомирська область, Попільнянський район, смт. Попільня, вул. Хмельницького Богдана, будинок 2/40. (а.с. 75-78)

Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 10.09.2013 апеляційні скарги Споживчого товариства "ЮКОН", Реєстраційної служби Попільнянського районного управління юстиції Житомирської області залишено без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 29 травня 2013 року без змін.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 02 червня 2015 року касаційні скарги Споживчого товариства «Юкон» та Реєстраційної служби Попільнянського районного управління юстиції Житомирської області залишено без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 29.05.2013 року та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 10.09.2013 року у справі за позовом Споживчого товариства «Терра старт» до Реєстраційної служби Попільнянського районного управління юстиції Житомирської області, третя особа Споживче товариство «Юкон», про визнання дій протиправними та скасування свідоцтва без змін.

У відповідності до положень статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова Житомирського окружного адміністративного суду від 29.05.2013 по справі №806/2762/13-а набрала законної сили 10 вересня 2013 року.

Суд критично ставиться до доводів позивача щодо подання заяви № 12359269 від 16.07.2015 про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень щодо реєстраційного номеру обєкта нерухомого майна 31248018247, номер запису про право власності: 502595 не законним власником майна та зазначає наступне.

Так, зі змісту постанови Житомирського окружного адміністративного суду по справі №806/2762/13-а встановлено, що судом, зокрема, визнано недійсним та скасовано свідоцтво від 30.03.2013 року серії САС №939983 про право власності споживчого товариства "ЮКОН" на будівлю, склад, за адресою: Житомирська область, Попільнянський район, смт. Попільня, вул. Хмельницького Богдана, будинок 2/40.

Враховуючи вищевикладене, посилання позивача на витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 30.03.2013 №1811676 та твердження про те, що лише представник СТ "Юкон" наділений правом вносити зміни до запису про право власності №502595 від 18.03.2013 є безпідставними, не відповідають фактичним обставинам справи та спростовуються наявними у матеріалах справи доказами.

З метою встановлення усіх фактичних обставин справи, які мають істотне значення для вирішення справи по суті, судом було здійснено запити №806/2516/17/16080/17 від 16.11.2017 до Архівного сектору Попільнянської районної державної адміністрації Житомирської області та Попільнянської районної державної адміністрації Житомирської області щодо надання документів, які стали підставою для прийняття оскаржуваного рішення, а саме: заяву з реєстраційним номером 12359269 (дата і час реєстрації заяви 16.07.2015р. 09:27:38) ОСОБА_3 (уповноважена особа), та документи, які долучалися до такої заяви. (а.с. 57-58).

Встановлено, що 16 липня 2015 року представником Споживчого товариства «ТЕРРА-СТАРТ» ОСОБА_3 було подано заяву про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень щодо реєстраційного номеру обєкта нерухомого майна 31248018247, номер запису про право власності: 502595 (а.с. 68-69).

Повноваження представника Споживчого товариства «ТЕРРА-СТАРТ» ОСОБА_3 підтверджуються наявною у матеріалах справи копією довіреності від 22.06.2015 (а.с. 71).

Крім того, до заяви було додано копію паспорта представника Споживчого товариства «ТЕРРА-СТАРТ» ОСОБА_3 (а.с. 72-73), квитанцію про сплату адміністративного збору за надання відомостей з ЄДР від 14.07.2015 на суму 120,00 грн. (а.с. 74), а також належним чином завірену копію постанови Житомирського окружного адміністративного суду від 29 травня 2013 року по справі №806/2762/13-а із відміткою про набрання рішенням суду законної сили (а.с. 75-78).

Суд наголошує, що заявником до заяви про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень щодо реєстраційного номеру обєкта нерухомого майна 31248018247 від 16.07.2015 були подані усі необхідні документи, визначені пп. 2.3, 2.6 Порядку прийняття і розгляду заяв про внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12.12.2011 №3502/5 та положеннями Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 2011 року № 703.

Суд також погоджується із доводами представника Архівного сектору Попільнянської районної державної адміністрації Житомирської області, викладеними у письмових поясненнях по справі (а.с. 64-66) та зазначає, оскаржуване рішення за своєю суттю є офіційним визнанням і підтвердженням державою факту припинення речового права на нерухоме майно, яку було вчинено в силу імперативно встановленого конституційного обовязку щодо виконання рішення суду. Державниим реєстратором Попільнянського районного управління Юстиції Житомирської області ОСОБА_2 при винесенні рішення індексний номер: 2285068 від 16.07.2015 було дотримано приписи частини першої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та імперативну норму щодо обов'язковості судового рішення до виконання, встановлену статтею 129-1 Конституції України.

Суд також не приймає посилання позивача на положення Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, оскільки вказаний порядок було затверджено постановою Кабінету Міністрів України №1127 від 25 грудня 2015 року, в той час як відповідачем оскаржуване рішення було прийнято 15 липня 2017 року, тобто до введення у дію Порядку №1127.

Здійснивши системний аналіз норм чинного законодавства та наявних у матеріалах справи доказів, суд дійшов висновку, що державний реєстратор Попільнянського районного управління Юстиції Житомирської області ОСОБА_2 при винесенні оскаржуваного рішення індексний номер: 2285068 від 16.07.2015 діяла у відповідності, в межах та у порядку, визначеному законодавством.

Згідно з ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Статтею 86 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Позивачем не доведено, а наявними у матеріалах справи доказами спростовано твердження про протиправність дій державного реєстратора Попільнянського районного управління Юстиції Житомирської області ОСОБА_2 при винесенні оскаржуваного рішення індексний номер: 2285068 від 16.07.2015 та наявності правових підстав для визнання його протиправним і таким, що підлягає скасуванню.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги Споживчого товариства "Юкон" не підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Представником позивача до суду було подано заяву про звільнення від судових витрат від 11 жовтня 2017 року (а.с. 28-29).

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 12.10.2017 клопотання Споживчого товариства "Юкон" про звільнення від сплати судового збору - задоволено частково. Відстрочено Споживчому товариству "Юкон" сплату судового збору за подання адміністративного позову до ухвалення судового рішення у справі №806/2516/17 (а.с. 33-34).

Частиною другою статті 88 КАС України встановлено, що якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо оплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.

Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року №3674-VI встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" з 1 січня 2017 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1600 гривень.

Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року №3674-VI, за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Враховуючи заявлення позивачем позовної вимоги немайнового характеру, СТ "Юкон" при зверненні до суду мало бути сплачено судовий збір у розмірі 1600,00 грн.

Станом на момент ухвалення рішення Споживчим товариством "Юкон" судовий збір у розмірі 1600,00 грн. не було сплачено.

Враховуючи відмову у задоволенні позовних вимог та керуючись положеннями статей 88, 94 КАС України, суд дійшов висновку про необхідність стягнення з Споживчого товариства "Юкон" до Державного бюджету України 1 600,00 грн. судового збору.

Частиною четвертою статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" визначено, що стягувачем за рішеннями про стягнення судового збору є Державна судова адміністрація України. Таким чином, судовий збір у розмірі 1 600,00 грн. має бути сплачений позивачем за такими реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві / м. Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Керуючись статтями 71, 86, 88, 94, 158-163, 167, 186, 254 КАС України,

постановив:

У задоволенні позовних вимог - відмовити.

Стягнути з Споживчого товариства "Юкон" до Державного бюджету України 1 600,00 грн. (одна тисяча шістсот гривень) судового збору.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.Г. Попова

Повний текст постанови виготовлено: 01 грудня 2017 р.