
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
01 грудня 2017 року Справа № 805/4192/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Арестова Л.В., розглянувши позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України Головного управління ДФС у Донецькій області Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Донецькій області Торецького відділення, Управління державної казначейської служби України у м. Торецьку Донецької області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И В :
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Державної фіскальної служби України Головного управління ДФС у Донецькій області Торецького відділення Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Донецькій області, Управління державної казначейської служби України у м. Торецьку Донецької області про:
-визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 39-17 від 18.06.2015 року;
-визнання протиправною відмову Державної фіскальної служби України Головного управління ДФС у Донецькій області Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Донецькій області Торецького відділення про повернення ОСОБА_1 помилково та/або надмірно сплачених платежів у сумі 22 916,67 грн.
-зобовязання Державної фіскальної служби України Головного управління ДФС у Донецькій області Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Донецькій області Торецького відділення підготувати та передати до належного органу Державного казначейства України висновок про повернення помилково та/або надмірно сплачених платежів у сумі 22 916,67 грн.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суддя після одержання позовної заяви, крім іншого, зясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу.
Згідно з ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, обєкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України Про судовий збір.
Зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що вказана позовна заява містить позовну вимогу майнового характеру, оскільки скасування податкового повідомлення-рішення та повернення помилково сплачених платежів матиме наслідком зміну майнового стану сторін.
Згідно з пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру фізичною особою або фізичною особою підприємцем встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 1 січня 2017 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає 1600 грн., що визначено Законом України Про Державний бюджет України на 2017 рік.
Судовий збір за подання адміністративного позову до Донецького окружного адміністративного суду має бути сплачено позивачем за наступними реквізитами: отримувач коштів УК/м. Словянськ/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37803368; банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області; код банку отримувача (МФО) 834016; рахунок отримувача 31214206784075; код класифікації доходів бюджету 22030001. Призначення платежу: Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Донецький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 35099148 (суду, де розглядається справа).
Крім цього, відповідно до п.п. 2, 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються найменування відповідача, зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Разом із цим, відповідно до ч. 1 ст. 48 КАС України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
З огляду на данні у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань не вбачається юридичної особи "Державна фіскальна служба України Головного управління ДФС у Донецькій області Торецького відділення Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Донецькій області".
З матеріалів позову вбачається, зокрема з листа від 11 вересня 2017 року № 987/10/05-05 про відмову в поверненні помилково та/або надмірно сплачених платежів у сумі 22 916,67 грн., що воно підписано начальником Костянтинівської ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області.
Таким чином, позивачем невірно зазначено найменування відповідача.
Окрім того, відповідно до ч. 4 ст. 106 у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Позивачем не викладені позовні вимоги щодо Управління державної казначейської служби України у м. Торецьку Донецької області.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб, крім випадку подання адміністративного позову субєктом владних повноважень.
До адміністративного позову не додані копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів.
Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З огляду на виявлені недоліки позовної заяви суддя вважає за необхідне залишити дану позовну заяву без руху.
Керуючись Законом України Про судовий збір, ст. 99, 100, 106, 107, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ФОП ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України Головного управління ДФС у Донецькій області Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Донецькій області Торецького відділення, Управління державної казначейської служби України у м. Торецьку Донецької області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без руху.
Надати позивачу термін протягом десяти днів, починаючи з наступного дня після отримання цієї ухвали, в продовж якого позивач має надати суду належний доказ сплати судового збору (оригінал квитанції) у встановлених законодавством розмірах за подання до суду даного позову, уточнити найменування відповідача, визначити зміст позовних вимог щодо кожного відповідача, надати суду копію копії всіх документів, що приєднуються до позовної заяви, відповідно до кількості відповідачів.
Роз'яснити позивачу, що при усуненні недоліків в наданий строк, позовна заява буде вважатись поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
У разі невиконання вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно до цієї ухвали, позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачеві.
Копію цієї ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадження або без виклику особу яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Арестова Л.В.