
Провадження № 2-а/235/201/17
Справа № 235/4894/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 листопада 2017 року Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
у складі головуючої судді Величко О.В.,
при секретарі Долгопольської А.В.
за участю представника позивача ОСОБА_1
за участю представника відповідача
Красноармійського об’єднаного управління
ПФУ Донецької області ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Покровськ
адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Красноармійського об»єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про скасування рішення, зобов’язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до Красноармійського об’єднаного управління Пенсійного фонду України про скасування рішення , зобов’язання вчинити певні дії. В обгрунтування своїх позовних вимог вказав, що 07.08.2017 року він звернувся до відповідача із заявою № 3322 про прихзначення пільгової пенсії відповідно до ст. 14 Закону України « Про пенсійне забезпечення». Рішенням Красноармійського ОУПФУ від 08.09.2017 року рішенням б/н відповідач відмовив йому в призначенні пенсії через відсутність необхідного пільгового стажу роботи 25 років. Відповідачем не були зараховані до пільгового стажу періоди роботи: з 30.01.1998 року по 31.10.1998 року на ЗАТ « Вуглевидобуток» у якості прохідника з повним робочим днем в шахті та гірничого майстра з повним робочим днем в шахті, та з 01.07.2016 року по 06.08.2017 року на ТОВ «Шахтобудівельна компанія» у якості прохідника з повним робочим днем під землею. Оскільки вказаний період роботи підтверджено записами трудової книжки, просить визнати неправомірним рішення відповідача від 08.09.2017 року б/н про відмову в призначенні йому пенсії та скасувати його; зобов»язати відповідача зарахувати на підставі належним чином оформлених записів його трудової книжки АМ № 104680 до його пільгового підземного страхового стажу в повному обсязі наступні періоди роботи:
З 30.01.1998 року по 31.10.1998 року на підприємстві ЗАТ «Вуглевидобуток» у якості прохідника з повним робочим днем в шахті та гірничого майстра з повним робочим днем в шахті та з 01.07.2016 року по 06.08.2017 року на ТОВ «Шахтобудівельна компанія» у якості прохідника з повним робочим днем під землею; зобов»язати відповідача повторно розглянути заяву про призначення пенсії, стягнути з нього на свою користь понесені судові витрати.
Позивач в судове засідання не з»явився, просив справу слухати без його участі.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, наполягав на їх задоволенні.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та пояснив, що надана позивачем для підтвердження свого трудового стажу архівна довідка № 78 від 29.05.2017 року про період роботи з 30.01.1998 року по 31.10.1998 року в ЗАТ «Вуглевидобуток» не підтверджена довідкою, уточнюючою пільговий характер, потребує розгляду Комісією при Головному управлінні ПФУ в Донецькій області. Довідки ТОВ «Донбасвуглепроходка» від 15.06.2017 року , наказ про атестацію від 15.03.2004 року, копія наказів від 26.12.2012 року до уваги не бралися, так як надані підприємством, які знаходяться на тимчасово окупованій території. Просили відмовити в задоволенні позовних вимог.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи і перевіривши їх доказами, приходить до наступного.
Судом встановлено, що 07.08.2017 року позивач звернувся до Красноармійського ОУПФУ із заявою про призначення пенсії незалежно від віку згідно п. 2 Прикінцевих положень Закону України « Про загальнообов»язкове деражвне пенсійне страхування» і ч. 1 ст. 14 Закону України « Про пенсійне забезпечення». ( а.с. 43).
Рішенням Красноармійського ОУПФУ від 08.09.2017 року йому відмовлено у призначенні пенсії у зв»язку з відсутністю необхідного пільгового стажу в підземних умовах – 25 років. До пільгового стажу не зараховано: період роботи з 30.01.1998 року по 31.10.1998 року в ЗАТ «Вуглевидобуток» не підтверджена довідкою, уточнюючою пільговий характер, вказане питання потребує розгляду Комісією при Головному управлінні ПФУ в Донецькій області. Довідки ТОВ «Донбасвуглепроходка» від 15.06.2017 року , наказ про атестацію від 15.03.2004 року, копія наказів від 26.12.2012 року до уваги не бралися, так як надані підприємством, які знаходяться на тимчасово окупованій території. ( а.с. 5-8).
В підтвердження роботи у вказаний період на зазначених підприємствах, позивачем були надані: копія трудової книжки, оригінал якої був досліджений в судовому засіданні, з якої вбачається, що в період з 30.01.1998 року по 31.10.1998 року позивач працював в ЗАТ «Вуглевидобуток» в якості підземного прохідника з повним робочим днем в шахті 5 розряду, підземним ріним майстром з повним робочим днем в шахті ( а.с. 11-12); архівну довідку № 78 від 29.05.2017 року, згідно якої накази по підприємству ЗАТ «Вуглевидобуток», у тому числі про атестацію робочих місць, уточнюючі довідки по заробітній платі в архіві не перебувають ( а.с. 44).
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців 23.01.2007 року внесений запис про державну реєстрацію припинення юридичної особи ЗАТ «Вуглевидобуток». ( а.с. 46).
В підтвердження періоду роботи з 01.07.2016 року по 06.08.2017 року на підприємстві ТОВ « Шахтобудівельна компанія» у якості прохідника позивачем було надано до Красноармійського ОУПФУ копія трудової книжки із записом про прийняття на роботу в якості прохідника 5 розряду з повним робочим днем на підземних роботах ( а.с. 14), довідки про спуски в шахту від 20.06.2017 року та від 07.06.2017 року, індивідуальні відомості застрахованої особи ( а.с. 49,50), довідка про підтвердження трудового стажу від 07.07.2017 року із зазначенням наказів про атестацію робочих місць.
Згідно наданої позивачем довідки Держреєстру ПФУ «Індивідуальні відомості про страхову особу» форми ОК-5 від ТОВ «Шахтобудівльна компанія» вносило страхові внески за позивача як за найманого робітника в період з 01.07.2016 року по с червень 2017 року включно, та зазначений період зараховано у спецстаж. ( а.с. 51-55).
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам регулює Закон України « Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування ».
Відповідно до ст. 26 Закону « Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
У відповідності до ст.. 14 Закону України « Про пенсійне забезпечення» працівники безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) пр. видобутку шахт і рудників та в металургії – за списком робіт і професій, затверджуваним КМУ, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на цих роботах : робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 20 років.
Такий же порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничо-рятувальних частин) на шахтах по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або знаходяться в стадії ліквідації, але не більше 2 років.
Питання подання документів для призначення (перерахунку) пенсій регулюються Порядком надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України « Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування , затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 року , яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за N 1566/11846.
Органи, що призначають пенсії, мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій та окремих осіб, а в необхідних випадках перевіряти обгрунтованість їх видачі.
Відповідно до пункту 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12 серпня 1993 р., у тих випадках, коли в трудовій книжці немає відомостей, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств або організацій. У довідці має бути вказано:
період роботи, що зараховується до спеціального стажу;
професія або посада; характер виконуваної роботи;
підрозділ, пункт, найменування або номер списку, до якого включається цей період роботи;
первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видано зазначену довідку.
Із метою забезпечення соціального захисту працівників, зайнятих на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими й особливо важкими умовами праці за Списком № 1 та на інших роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2, Міністерством праці та соціальної політики України розроблено Порядок застосування Списків № 1 і № 2, затверджений наказом від 18.11.2005 р. № 383.
Згідно із статтею 101 Закону №1788-ХІІ органи, що призначають пенсії, мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі.
Атестація робочих місць здійснюється на підприємствах, в організаціях та установах незалежно від форм власності і господарювання згідно з Порядком та розробленими на виконання постанови №442 Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Міністерства праці України (далі Мінпраці) від 1 вересня 1992 року № 41 (далі Методичні рекомендації).
Згідно із зазначеними нормативними актами основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації права на здорові й безпечні умови праці, пільгове забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.
Відповідно до положень Порядку відомості про результати атестації робочих місць заносяться до картки умов праці, форма якої затверджується Мінпраці разом з Міністерством охорони здоров'я України. Перелік робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників, який складається за результатами проведеної атестації робочих місць, після погодження з профспілковим комітетом затверджується наказом по підприємству, організації і зберігається протягом 50 років. Витяги з наказу додаються до трудової книжки працівників, професії та посади яких внесено до переліку.
Документами, які підтверджують результати атестації робочого місця за умовами праці, можуть бути: картка умов праці, наказ по підприємству про затвердження переліку робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників; трудова книжка із записом про витяг із зазначеного наказу або з додатком такого витягу.
Відсутність підтвердження вищезгаданих обставин не породжує виникнення права на зарахування пільгового стажу.
Аналогічна правова позиція міститься у постановах Верховного Суду України від 10 вересня 2013 року №21-183а13 та від 10 березня 2015 року №21-51а15.
Згідно з абз.1 п.1 ст. 24 Закону № 1058-ІУ страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Пунктом 2 тієї ж статті визначено, що страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до пункту 16 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону № 1058-ІУ до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону. Положення Закону України "Про пенсійне забезпечення" застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років.
Таким чином, норми статті 62 Закону № 1788-ХІІ щодо визначення періоду роботи за даними трудової книжки як основного документа можливо застосовувати лише до впровадження системи персоніфікованого обліку, а після цього період (стаж) роботи (в тому числі на пільгових умовах) слід визначати за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
За приписами Закону № 2464-VI, Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - Державний реєстр) - це організаційно-технічна система, призначена для накопичення, зберігання та використання інформації про збір та ведення обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, його платників та застрахованих осіб, що складається з реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб. Пенсійний фонд України (далі - Пенсійний фонд) - це орган, уповноважений відповідно до цього Закону вести реєстр застрахованих осіб Державного реєстру та виконувати інші функції, передбачені законом.
Відповідно до статті 2 Закону № 2464-VI, склад, порядок ведення та використання даних Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування визначаються виключно цим Законом.
За вимогами статті 12-1 Закону №2464-VI, пенсійний фонд відповідно до покладених на нього завдань формує та веде реєстр застрахованих осіб Державного реєстру, здійснює заходи щодо надання інформації з Державного реєстру відповідно до цього Закону.
За приписами статті 20 Закону №2464-VI, передбачено, які відомості містить реєстр застрахованих осіб. Зі змісту даної статті вбачається, що вказаний реєстр містить відомості про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію) застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески, та інші відомості, в тому числі і відомості про особливі умови праці, що дають право на пільги із загальнообов'язкового державного соціального страхування, відомості про облік стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства.
В матеріалах справи містяться індивідуальні відомості про застраховану особу, позивача, за формою ОК-5, які засвідчені відповідачем, які підтверджують, що період роботи з 01.07.2016 року по 06.08.2017 року на ТОВ «Шахтобудівельна компанія» зараховано до спецстажу.
Пенсійний орган уточнюючі довідки, надані позивачем з ТОВ «Донбасвуглепроходка» не прийняв до уваги, посилаючись на те, що вони видані підприємством, яке розташоване на території, що тимчасово не контролюється українською владою.
Стосовно окупованих територій у практиці Міжнародного суду ООН сформульовані так звані «намібійські винятки»: документи, видані окупаційною владою, повинні визнаватися, якщо їх невизнання веде за собою серйозні порушення або обмеження прав громадян.
У рішенні Європейського суду з прав людини «Мозер проти Республіки Молдови та Росії» від 23.02.2016 року ЄСПЛ констатував, що «Консультативний висновок Міжнародного Суду, що розуміється в сукупності з виступами і поясненнями деяких членів суду, чітко показує, що в ситуаціях, подібних до тих, що наводяться в цій справі, зобов'язання ігнорувати, не брати до уваги дії існуючих de facto органів та інститутів [окупаційної влади] далеко від абсолютного. Для людей, що проживають на цій території, життя триває. І це життя потрібно зробити більш стерпним і захищеним фактичною владою, включаючи їх суди; і виключно в інтересах жителів цієї території дії згаданої влади, які мають відношення до сказаного вище, не можуть просто ігноруватися третіми країнами або міжнародними організаціями, особливо судами».
Враховуючи вищезазначені норми права, обставини справи, зокрема той факт зазначений період на ТОВ «Шахтобудівельна компанія «Донецькшахтопроходка» підтверджено записом в трудовій книжці про роботу позивача з 01.07.2016 року по 06.08.2017 року в якості прохідника з повним робочим днем, довідкою про підтвердження трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки від 17.07.2017 року із зазначенням наказів про проведення атестації робочих місць ( а.с. 56), індивідуальними відомостями про застраховану особу про зарахування періоду роботи з 01.07.2016 року по червень 2017 року до спецстажу, довідками про спуски в шахту від 20.06.2017 року та від 07.06.2017 року, суд вважає, що відповідач неправомірно відмовив позивачу в пільговий стаж період його роботи з 01.07.2016 року саме по 06.08.2017 року на ТОВ «Шахтобудівельна компанія «Донецькшахтопроходка».
Що стосується стосується незарахування до пільгового стажу роботи період роботи позивача з 30.01.1998 року по 31.10.1998 року в ЗАТ «Вуглевидобуток», то суд виходить з наступного.
Механізм підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремої категорії працівників у разі ліквідації підприємства, установи та організації без визначення правонаступника визначено Порядком підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 10.11.2006 № 18-1, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24.11.2006 за № 1231/13105 (далі - Порядок №18-1).
Згідно з п. 3 Порядку №18-1 підтвердження періодів роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років (далі - підтвердження стажу роботи), здійснюється комісіями з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років (далі - Комісії).
Відповідно до п. 6 Порядку №18-1 основними завданнями Комісії є, зокрема, розгляд заяв про підтвердження стажу роботи (додаток 1) та прийняття рішень щодо підтвердження стажу роботи або про відмову в його підтвердженні в установленому порядку.
Відповідно до п. 11 Порядку для підтвердження стажу роботи заявник подає до
управління Пенсійного фонду України в районі, місті, районі у
місті, об’єднаних управлінь за місцем проживання (реєстрації) такі
документи:
1) заяву про підтвердження стажу роботи;
2) документи, які підтверджують факт припинення підприємства, установи, організації в результаті їх ліквідації (у тому числі архівні) - щодо підприємств, установ, організацій, ліквідованих до 01.07.2004 та/або щодо яких відсутні дані про проведення реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр);
3) трудову книжку;
4) документи, видані архівними установами, зокрема:
а) довідку про заробітну плату;
б) копії документів про проведення атестації робочих місць;
в) копії документів про переведення на іншу роботу, на роботу з неповним робочим днем, надання відпусток без збереження заробітної плати (у разі відсутності - довідка про їх відсутність).
У разі необхідності заявник може подавати інші документи, які можуть підтверджувати виконання робіт, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років.
Згідно п.п. 12, 13 Порядку Управління Пенсійного фонду України в районі, місті, районі у місті, об’єднані управління та головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі надають заявникам допомогу у зборі необхідних документів та в отриманні через портал електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи витягу
з Єдиного державного реєстру в електронній формі для підтвердження стажу роботи.
Управління Пенсійного фонду України в районі, місті, районі у місті, об’єднані управління приймають документи, необхідні для підтвердження стажу роботи, перевіряють правильність їх оформлення, відповідність викладених у них відомостей про заявника даним паспорта та документам про стаж, фіксують та засвідчують виявлені розбіжності та не пізніше трьох робочих днів з дня надходження заяви про підтвердження стажу роботи направляють до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до пунктів 15, 16 Порядку № 18-1 Комісії розглядають заяви про підтвердження стажу роботи, на бажання заявника, у його присутності або в присутності його законного представника, або представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально. Комісії приймають рішення щодо підтвердження стажу роботи або про відмову в його підтвердженні та не пізніше п'яти робочих днів з дня його прийняття направляють до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, а також у містах та районах, а також повідомляють заявника про прийняте рішення.
Рішення Комісій можуть бути оскаржені в Пенсійному фонді України або в судовому порядку.
З аналізу наведених норм слід дійти висновку, що вирішення питання про зарахування до пільгового стажу періоду роботи на підприємстві, яке ліквідоване, віднесено до виключної компетенції Комісій при Головних управліннях Пенсійного фонду в областях.
Оскільки обов»язок щодо оформлення документів для зарахування до пільгового стажу роботи на підприємствах, які ліквідовані , та передача таких документів до комісії ГУ ПФУ в Донецькій області покладається саме на відповідача по справі, рішення відповідача про відмову у призначенні пільгової пенсії, без рішення комісії з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років при головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області, враховуючи відсутність відомостей про пільговиї характер роботи в наданій позивачем архівній довідці, є передчасним.
Враховуючи той факт, що суд не може підміняти пенсійний орган, уповноважений на виконання функцій з розрахунку та призначення пенсій громадянам, та на свій розсуд розраховувати пільговий стаж позивача, а також відсутність в позивача висновку комісії з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років при головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області, суд вважає, що належним способом захисту прав позивача, буде зобов'язання відповідача повторно розглянути його заяву з врахуванням наведених обставин, з урахуванням вимог Постанови правління Пенсійного фонду України від 10.11.2006 № 18-1, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24.11.2006 за № 1231/13105, а також із врахуванням підтвердження права позивача на пільгову пенсію за період його роботи на ТОВ «Шахтобудівельна компанія» з 01.07.2016 року по 06.08.2017 року.
На підставі викладеного, керуючись Законом України « Про пенсійне забезпечення», Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 5, 11,17-20, 69-72, 86, 94, 158-163,167, 181, 185,186,254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати протиправним і скасувати рішення Красноармійського об»єднаного управління Пенсійного Фонду України Донецької області від 08.09.2017 року про відмову ОСОБА_3 у призначенні пенсії незалежно від віку відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» і ч. 1 ст. 14 Закону України « Про пенсійне забезпечення».
Зобов»язати Красноармійське об»єднане управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_3 № 3322 від 07.08.2017 року про призначенні пенсії на пільгових умовах та за результатами розгляду прийняти відповідне рішення.
Стягнути на користь ОСОБА_3 за рахунок бюджетних асигнуваньКрасноармійського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецькій області судові витрати по справі в розмірі 640 грн.
В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області шляхом подачі протягом десяти днів з дня її проголошення апеляційної скарги на постанову суду, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб"єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч. 4 ст. 167 КАС України було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п"ятиденного строку з моменту отримання суб"єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя: