
Справа № 713/1795/17
Провадження №2-а/713/107/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.11.2017 м. Вижниця
Вижницький районний суд Чернівецької області, в складі:
головуючого судді Кибич І.А.,
з участю секретаря Мірчева О.І.
за участю представників позивачки ОСОБА_1, ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Вижниця адміністративну справу за позовом ОСОБА_3, інтереси якої за довіреністю представляє ОСОБА_2, до ОСОБА_4 міської ради, Вижницького району Чернівецької області, про визнання неправомірними дії суб’єкта владних повноважень та скасування рішення, зобов’язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_3, інтереси якої за довіреністю представляє ОСОБА_2, звернулася в суд з адміністративним позовом про визнання неправомірними дії суб’єкта владних повноважень та скасування рішення, зобов’язання вчинити певні дії до відповідача ОСОБА_4 міської ради. В позові вказувала, що згідно свідоцтва про право власності на нерухоме майно, виданого виконавчим комітетом ОСОБА_4 міської ради 28.10.2011 року взамін виданого Вижницькою державною нотаріальною конторою свідоцтва про право на спадщину ОСОБА_3 є власником житлового будинку з належними до нього господарськими будівлями і спорудами, що знаходиться в м.Вашківці вул.Соборна, 36-А (бувша І-го Травня). Згідно даних технічної документації, генерального плану за даним будинком закріплено земельну ділянку площею 0,1378 га, якою ОСОБА_3 постійно користується як землекористувач з часу набуття нею права власності на даний будинок. Рішенням 43-ї сесії шостого скликання ОСОБА_4 міської ради від 14.07.2015 року №200-43/15 ОСОБА_3 надано дозвіл на розробку технічної документації щодо встановлення (відновлення) межових знаків земельної ділянки для надання у безоплатну власність для будівництва та обслуговування жилого будинку та господарських будівель площею 0,10 га в м.Вашківці вул.Соборна, 36-А, Вижницького району Чернівецької області. Рішенням 5-ї сесії сьомого скликання ОСОБА_4 міської ради №159-5/16 від 15.03.2016 року ОСОБА_3 затверджено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення та відновлення межових знаків земельної ділянки в натурі (на місцевості) для обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд в м.Вашківці вул.Соборна, 36-А та надано безоплатно у власність земельну ділянку, площею 0,985 га з присвоєнням кадастрового номера 7320510410400:02:003:0746.
24.04.2017 року позивачка ОСОБА_3 звернулась із заявою до ОСОБА_4 міської ради про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,04 га, для ведення особистого селянського господарства за адресою м.Вашківці вул.Соборна, 36-А (бувша І-го Травня). Рішенням шостої сесії восьмого скликання ОСОБА_4 міської ради №349-6/17 від 08.06.2017 року ОСОБА_3 в наданні земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства відмовлено. Вважає вказане рішення протиправним, таким, що підлягає скасуванню. Згідно облікових даних домогосподарства, які містяться в технічній документації, вся площа земельної ділянки становить 0,1378 га., яка рахується за даним господарством по вул.Соборній, 36-А.
Просить визнати протиправним рішення шостої сесії восьмого скликання ОСОБА_4 міської ради №349-6/17 від 08.06.2017 року і його скасування та зобов’язати ОСОБА_4 міську раду прийняти рішення про надання ОСОБА_3 дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки, площею 0,04 га, для ведення сільського господарства в м.Вашківці по вул.Соборна, 36-А, та стягнути судові витрати.
В судове засідання позивачка не з’явилася, належним чином повідомлена про час та місцет розгляду справи.
В судовому засіданні представники позивачки ОСОБА_2, ОСОБА_1 підтримали позовні вимоги в повному об’ємі, посилались на обставини викладені в позові, просили вимоги адміністративного позову задовольнити.
В судове засідання представник відповідача ОСОБА_4 міської ради, Вижницького району Чернівецької області не з’явився, належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, про що є відомості в матеріалах справи. До початку розгляду справи представник відповідача ОСОБА_4 міської ради М.Перч скерував до суду заяву про розгляд справи у його відсутність та заперечення, де зазначив, що ОСОБА_3 зверталась до ОСОБА_4 міської ради із заявою про надання їй дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо надання їй безоплатно у власність земельної ділянки площею 0,04 га, для ведення особистого селянського господарства, що розташована поруч з її житловим будинком в м.Вашківці по вул.Соборна, 36-А. Рішенням 6 сесії 8 скликання ОСОБА_4 міської ради №349/17 від 08.06.2017 року їй було відмовлено в наданні вказаної земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства у зв’язку з тим, що дана земельна ділянка розташована на прибережній захисній смузі річки, і являється землями водного фонду відповідно до ст.ст.58, 59, 60, 61 Земельного кодексу України. Вказане рішення прийнято з додержанням вимог чинного законодавства. Просить відмовити в задоволенні позову.
Суд, заслухавши пояснення представників позивачки, дослідивши письмові докази по справі, з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, дійшов до висновку, що в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 необхідно відмовити з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Пунктом 1 ч.1 ст.3 КАС України справу адміністративної юрисдикції визначено, як переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно ч.2 ст.4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлено інший порядок судового вирішення.
Згідно п.1 ч.2 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Земельним кодексом України та іншими нормативно-правовими актами Держава делегувала органам місцевого самоврядування та органам виконавчої влади розпорядження землями відповідних територіальних громад, землями комунальної чи державної власності, та делегувала їм вирішення у встановленому законом порядку інших питань в галузі земельних відносин.
Отже, в розумінні п.1 ч.1 ст.3 КАС України та з урахуванням позиції Конституційного Суду України, викладеного у рішенні від 01.04.2010 року N10-рп/2010, даний спір є публічно-правовим, оскільки виник за участю суб'єкта владних повноважень - органу виконавчої влади, що реалізовував у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції, а тому ця справа має розглядатись в порядку адміністративного судочинства.
Згідно п.1 ч.1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам, як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
У відповідності до ст.6 Конвенції про захист прав людини та основних свобод від 04 листопада 1950 року, ратифікованої Верховною ОСОБА_5 України 17 липня 1997 року, кожен при розгляді питання про його цивільні права та обов’язки має право на відкритий та справедливий судовий розгляд незалежним і безстороннім судом, встановленим законом. Складовою частиною справедливого судочинства, зокрема, є доступ до процедури зо всіма атрибутами контролю, тобто право на судовий контроль органів державної влади.
Частина перша ст.55 Конституції України визначає, що кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Відповідно до ч.2 ст.77 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», спори про поновлення порушених прав юридичних і фізичних осіб, що виникають в результаті рішень, дій чи бездіяльності органів або посадових осіб місцевого самоврядування, вирішуються в судовому порядку.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди відповідно до вимог ч.3 ст.2 КАС України перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_3 є власником домоволодіння, яке розташоване в м.Вашківці по вул.Соборна (вулиця 1 Травня), 36-А, що підтверджується копією свідоцтва на нерухоме майно, САЕ №443046 від 28.10.211 року, яке видано на підставі рішення, взамін свідоцтва про право на спадщину, виданого 04.07.1989 року Вижницькою державною нотаріальною конторою, реєстровий №1045 та копією витягу про державну реєстрацію прав №31838700 від 28.10.2011 року.
Рішенням сорок третьої сесії шостого скликання ОСОБА_4 міської ради №200-43/15 від 14.07.2015 року вбачається, що міська рада вирішила дати дозвіл ОСОБА_3 на розробку технічної документації щодо встановлення (відновлення) межових знаків земельної ділянки для надання безоплатно у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку та господарських будівель і споруд, розміром 0,10 га, що роташована в м.Вашківці по вул.Соборна, 36-А, із земель запасу міської ради, не с/г призначення (землі житлової забудови). ОСОБА_3 представити на сесію міської ради технічну документацію щодо встановлення межових знаків земельної ділянки для її затвердження та прийняття рішення про безоплатну передачу земельних ділянок у власність.
Рішенням п’ятої сесії сьомого скликання ОСОБА_4 міської ради №159-5/16 від 15.03.2016 року вбачається, що міською радою затверджено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення та відновлення межових знаків земельної ділянки в натурі (на місцевості) ОСОБА_3, для обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд, в м.Вашківці по вул.Соборна, 36-А. Надано безоплатно у власність (приватизувати) ОСОБА_3 земельну ділянку в м.Вашківці, а саме: для обслуговування жилого будинку та господарських споруд – 0,0985 га, що в м.Вашківці по вул.Соборна, 36-А, кадастровий номер 7320510400:02:003:0746, згідно розробленої технічної документації із землеустрою щодо встановлення та відновлення межових знаків земельної ділянки в натурі (на місцевості).
З кадастрового плану земельної ділянки ОСОБА_3, яка розташована в м.Вашківці по вул.Соборна, 36-А, Вижницького району Чернівецької області вбачається, що від А до Б – землі міської ради (вулиця), від Б до В – землі ОСОБА_6, від В до Г – землі прибережно захисної смуги, від Г до А – землі ОСОБА_7
Судом також встановлено, що представник позивачки ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 звернулась 24.04.2017 року із заявою до ОСОБА_4 міської ради про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,004 га, для ведення особистого селянського господарства в м.Вашківці по вул.Соборна, 36-А, Вижницького району Чернівецької області.
З акту ОСОБА_4 міської ради від 19.05.2017 року, затвердженого 6 сесією 8 скликання ОСОБА_4 міської ради від 08.06.2017 року вбачається, що комісією в складі голови земельної комісії міської ради ОСОБА_8, членів комісії – депутата міської ради ОСОБА_9, депутата міської ради ОСОБА_5, депутата міської ради ОСОБА_10, за участі ОСОБА_2 проведено розгляд звернення ОСОБА_2, що діє по дорученню ОСОБА_3, про самовільне зайняття суміжними землекористувачами ОСОБА_6 та ОСОБА_7 частини належної заявниці земельної ділянки, що розташована по вул.Соборній, 36-А в м.Вашківці,утримання ОСОБА_6 курятників біля її огорожі, знищення ОСОБА_6 плодоносних дерев та наданні їй у власність 0,04 га для ведення особистого селянського господарства за вказаною адресою. Комісією надано наступний висновок: «Провівши розгляд даного звернення, враховуючи попередні неодноразові звернення з аналогічних питань, комісія порушень не вбачає, самовільного зайняття не має. Відмовити ОСОБА_2 в наданні їй у власність 0,04 га для ведення особистого селянського господарства за вказаною адресою, по причині що вказана земельна ділянка є водоохоронною смугою річки. Запропоновано затвердити даний акт на сесії міської ради, визнати звернення ОСОБА_2, безпідставним, в наданні земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства відмовити. Зобов’язати ОСОБА_2 дотримуватись правил добросусідства.
З витягу рішення ОСОБА_4 міської ради шостої сесії восьмого скликання №349-6/17 від 08.06.2017 року вбачається, що міська рада вирішила затвердити акт земельної комісії міської ради від 19.05.2017 року «Про розгляд звернення ОСОБА_2», визнати звернення ОСОБА_2 безпідставним, в наданні земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства відмовити. Зобов’язати ОСОБА_2 дотримуватись правил добросусідства.
Відповідно до вимог ст.14 Конституції України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
Відповідно до ч.1 ст.10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Відповідно до ст.12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: а) розпорядження землями територіальних громад; б) передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; в) надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; г) вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; ґ) викуп земельних ділянок для суспільних потреб відповідних територіальних громад сіл, селищ, міст; д) організація землеустрою; е) координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів; є) здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства; ж) обмеження, тимчасова заборона (зупинення) використання земель громадянами і юридичними особами у разі порушення ними вимог земельного законодавства; з) підготовка висновків щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок відповідно до цього Кодексу; и) встановлення та зміна меж районів у містах з районним поділом; і) інформування населення щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок; ї) внесення пропозицій до районної ради щодо встановлення і зміни меж сіл, селищ, міст; й) вирішення земельних спорів; к) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.
Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією (ст. 13 Конституції України).
Підстави набуття права власності на земельні ділянки державної та комунальної власності визначені ст. 116 ЗК України.
Так, безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться один раз по кожному виду використання у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.
У відповідності до ч.1 ст.122 ЗК України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Згідно із ч. 6 ст. 118 ЗК України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).
Питання регулювання земельних відносин, відповідно до п.34 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», вирішуються виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради.
Відповідно до ч. 7 ст. 118 ЗК України встановлено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування розглядає клопотання щодо відведення земельної ділянки та як наслідок приймає відповідне рішення. Підставою відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Згідно із ст. 58 Земельного кодексу України, землі, зайняті морями, річками, озерами, водосховищами, іншими водними об'єктами, болотами, а також островами, не зайнятими лісами, прибережними захисними смугами вздовж морів, річок та навколо водойм тощо належать до земель водного фонду.
Аналогічне положення кореспондується у ст.4 Водного кодексу України.
Таким чином, до земель водного фонду України відносяться землі, на яких хоча й не розташовані об'єкти водного фонду, але за своїм призначенням вони сприяють функціонуванню і належній експлуатації водного фонду, виконують певні захисні функції.
За правилами ст. 60 ЗК України вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм з метою охорони поверхневих водних об'єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності встановлюються прибережні захисні смуги. Прибережні захисні смуги встановлюються за окремими проектами землеустрою. Межі встановлених прибережних захисних смуг і пляжних зон зазначаються в документації з землеустрою, кадастрових планах земельних ділянок, а також у містобудівній документації. Прибережні захисні смуги встановлюються на земельних ділянках усіх категорій земель, крім земель морського транспорту.
Згідно вимог ст.88 Водного кодексу України, з метою охорони поверхневих водних об'єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм в межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги. Землі прибережних захисних смуг перебувають у державній та комунальній власності та можуть надаватися в користування лише для цілей, визначених цим Кодексом. У межах існуючих населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням містобудівної документації.
Статтею 83 ч.4 п.ґ ЗК України встановлено, що землі водного фонду, до яких належать і прибережні захисні смуги, не можуть передаватися у приватну власність, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу, а суд, згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Згідно ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З викопіювання з Генерального плану м.Вашківці із схеми приватизації міської території земельної ділянки площею 0,04 га, яка розташована в прибережній захисній смузі річки (землі водного фонду) вбачається, що на генеральному плані відображено земельну ділянку для обслуговування житлового будинку ОСОБА_3 та спірна земельна ділянка площею 0,04 га., яка згідно плану знаходиться у прибережній водоохоронній зоні.
З кадастрового плану земельної ділянки ОСОБА_3, яка розташована в м.Вашківці по вул.Соборна, 36-А, Вижницького району Чернівецької області вбачається, що від А до Б – землі міської ради (вулиця), від Б до В – землі ОСОБА_6, від В до Г – землі прибережно захисної смуги, від Г до А – землі ОСОБА_7
Таким чином, судом встановлено, що спірна земельна ділянка площею 0,04 га., розташована у прибережній зоні, яка відображена як і у генеральному плані, так і у кадастровому плані ОСОБА_3, комісією ОСОБА_4 міської ради вірно складено акт від 19.05.2017 року, в якому вказані відомості зафіксовані та який затверджений рішенням шостої сесії восьмого скликання ОСОБА_4 міської ради від 08.06.2017 року. Позивачкою ОСОБА_3 не надано належних доказів, які підтверджують право власності чи користування спірною земельною ділянкою площею 0,04 га., оспорюється рішення ОСОБА_4 міської ради, як суб’єкта владних повноважень.
На думку суду, спірне рішення, прийняте на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені ЗК України та ЗУ «Про місце самоврядування в Україні», є законне, обґрунтоване та неупереджене, вчинення будь-яких неправомірних дій ОСОБА_4 міської ради, Вижницького району Чернівецької області при прийнятті оскаржуваного рішення судом не встановлено.
Посилання представників позивачки на те, що ОСОБА_3 постійно користується вказаною земельною ділянкою, є належним користувачем є необґрунтованими, такими, що не підтверджені будь-якими доказами, оскільки доказів, що вказана земельна ділянка розміром 0,04 га. була виділена позивачці ОСОБА_3 у власність чи користування, а також, що з даного приводу ОСОБА_4 міською радою приймались рішення щодо передачі у власність, користування, оренду вказаної земельної ділянки не надано.
Таким чином, оцінивши належність, допустимість, достовірність наданих сторонами у справі доказів, суд вважає, що в задоволені адміністративного позову ОСОБА_3, інтереси якої за довіреністю представляє ОСОБА_2, до ОСОБА_4 міської ради, Вижницького району Чернівецької області, про визнання неправомірними дії суб’єкта владних повноважень, скасування рішення №349-6/17 від 08 червня 2017 року про розгляд звернення ОСОБА_2, зобов’язання вчинити певні дії, необхідно відмовити.
На підставі ст.ст.14, 19, 55, 144 Конституції України, ст.12, 58, 60, 83, 116, 118, 122, ч.2 ст.120 ЗК України, ст.ст.4, 88 ВК України, ст.10, ст.59 ч.10, ст.77 ч.2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. керуючись ст.ст.2-4, 8, 9, 11, 14, 17, 18, 69-72, 86, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, Суд, -
ПОСТАНОВИВ :
В задоволені адміністративного позову ОСОБА_3, інтереси якої за довіреністю представляє ОСОБА_2, до ОСОБА_4 міської ради, Вижницького району Чернівецької області, про визнання неправомірними дії суб’єкта владних повноважень, скасування рішення №349-6/17 від 08 червня 2017 року про розгляд звернення ОСОБА_2, зобов’язання вчинити певні дії, - відмовити.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом ст. 160 КАС України, апеляційну скаргу може бути подано протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, стороною, яка була відсутня в судовому засіданні, протягом 10 днів з дня отримання копії постанови до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Вижницький районний суд Чернівецької області.
Суддя: І. А. Кибич