Постанова № 70638308, 01.12.2017, Мар'їнський районний суд Донецької області

Дата ухвалення
01.12.2017
Номер справи
237/4798/17
Номер документу
70638308
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Номер справи 237/4798/17

Номер провадження 3/237/1320/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е МУ К Р А Ї Н И

01.12.17року м.Курахове

Суддя Мар'їнського районного суду Донецької області Кучко Я.Ю., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області у відношенні

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт громадянина України серії ВК 732800, виданий 23 жовтня 2010 року Авдіївським МВ ГУМВС України в Донецькій області, зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2

у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-3 КУпАП,-

В С Т А Н О В И В:

На адресу Марїнського районного суду надійшли адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 204-3 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 0600 від 02.11.2017 року ОСОБА_1, рухаючись на транспортному засобі, а саме автомобілі НОМЕР_1, був зупинений на КПВВ «Марїнка», який розташований за 500 метрів від південно-східної околиці міста Марїнка з вантажем:

1.Молочний шоколад «Milka», 90 гр., в кількості 252 шт., вартістю 20,20 грн. за 1 шт., на загальну суму 5090,40 грн.

2.Молочний пористий шоколад «Milka bubbles», 80 гр., в кількості 66 шт., вартістю 29,20 грн. за 1 шт., на загальну суму 1927,20 грн.

3.Чорний пористий шоколад «Корона» 90 г., в кількості 78 шт., вартістю 21,49 грн. за 1 шт., на загальну суму 1676,22 грн.

4.Карамель з начинкою на травах «Herbina+» 1кг, в кількості 10 шт., вартістю 55,31 грн. за 1 шт., на загальну суму 553,10 грн.

5.Темний молочний шоколад «Чайка» з тертим фундуком 90 г., в кількості20 шт., вартістю 17 грн. за 1 шт., на загальну суму 2040 грн.

6.Зубна паста «Aquafresh fresh&minty 100 мл», в кількості 72 шт., вартістю 60 грн. за 1 шт., на загальну суму 4320 грн.

7.Лак для волос Intesa «Ecofix», 500 мл (Intesa Styling Ecofix Lacca Forte), в кількості 24 шт., вартістю 70 грн. за 1 шт., на загальну суму 1680 грн.

8.Капсулы для стирки ARIEL Pods Mountain Spring 28 шт.», в кількості 9 шт., вартістю 160 грн. за 1 упаковку, на загальну суму 1440 грн.

9.Станок мужской одноразовый Gillette Blue 3 ( Жиллетт блю 3 ) 6+2 шт., в кількості 6 шт., вартістю 115 грн. за 1 упаковку, на загальну суму 690 грн.

10.Лосьон после бритья «Gillette Series Storm Force Пряный» 50 мл, в кількості 6 шт., вартістю 49,5 грн. за 1 шт., на загальну суму 297 грн.

11. Чоботи зимові жіночі, в кількості 7 пар, вартістю 1200 грн. за пару, на загальну суму 8400 грн.

Загальна орієнтовна вартість товару становить 28113,92 грн.

Частиною 1 ст. 204-3 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення порядку переміщення товарів до районів або з району проведення антитерористичної операції.

Всебічно, об'єктивно, повно та безпосередньо у судовому засіданні дослідивши наявні у справі докази, оцінюючи ці докази з огляду на їх належність, допустимість, достовірність, кожного окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наданих доказів у їх сукупності, суд дійшов до висновків про те, що ОСОБА_1 своїми діями скоїв адміністративне правопорушення передбаченест. 204-3 ч. 1 КУпАП.

Відповідно дост. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Статтею 245 КУпАПпередбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

При розгляді справи про адміністративне правопорушення зясовую, щоОСОБА_1 є винним у вчиненні правопорушення, передбаченогост. 204-3 ч. 1 КУпАП, правопорушник підлягає адміністративній відповідальності, підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідност. 17 КУпАПне встановлено, терміни притягнення до адміністративної відповідальності не закінчилися.

Статтею 204-3 КУпАПвизначено, що адміністративна відповідальність настає за порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, яка тягне за собою накладення штрафу на осіб, які переміщують такі товари з конфіскацією таких товарів.

Відповідно доПостанови КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» № 99 від 01.03.2017 рокуп.9 передбачено, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджуються МТОТ.

Відповідно дост. 23 КУпАПадміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.

Відповідно дост. 33 КУпАПпри накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність. Помякшуючих обставин, визначенихст. 34 КУпАП, та обтяжуючих обставин, визначенихст. 35 КУпАПне встановлено.

Відповідно до ч. 1 ст. 265 КУпАП речі і документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду або огляду речей, вилучаються посадовими особами органів, зазначених у статті 234-2 цього Кодексу. Вилучені речі і документи зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України, а після розгляду справи, залежно від результатів її розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують, або повертають володільцеві, або знищують, а при оплатному вилученні речей - реалізують.

Санкція ч. 1 ст. 204-3 КУпАП передбачає обовязкову конфіскацію товарів, які правопорушник намагався перемістити до району проведення антитерористичної операції. Проте, як вбачається з розписки правопорушника, відповідні товари знаходяться на зберіганні у особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Таким чином, знаходження товарів у особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, позбавляє суд можливості вирішити питання накладення адміністративного стягнення у виді конфіскації і подальше виконання судової постанови, і що, зазначені обставини підлягають усуненню.

Враховуючи обставини справи, обєм переміщуваних товарно-матеріальних цінностей, особу правопорушника, ступінь суспільної шкідливості вчиненого правопорушення, вважаю що в діях ОСОБА_1 вбачається склад правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 204-3 КУпАП, та вважаю доцільним призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу, у розмірі передбаченому санкцією ч. 1ст. 204-3КУпАПбез конфіскації товарів.

Крім того, згідност. 40-1 КпАП Українисудовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Згідно п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір»ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення дорівнює 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 1 січня календарного року. Згідност. 7 Закону України «Про Державний бюджет на 2017 рік»з 1 січня 2017 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб дорівнює 1600,00 гривень. Таким чином, розмір судового збору належний до сплати при притягненні правопорушника до адміністративної відповідальності дорівнює 320 гривень.

Керуючись ст.38, ч. 1 ст.204-3 КУпАП, суд,-

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 204-3 ч. 1 КУпАПта накласти на нього адміністративне стягнення у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 170 (сто сімдесят) гривень в дохід держави (р/р 31114106700293, отримувач Марїнське УК/Марїнський район 21081100 ЄДРПОУ 38028736, банк ГУДКСУ 834016) без конфіскації товарів.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь Державної судової адміністрації України в розмірі 320 (триста двадцять) грн. (реквізити рахунку для оплати судового збору: (стягувачем є Державна судова адміністрація України, отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, кодкласифікації доходів бюджету22030106, судовий збір (Державна судова адміністрація України, адреса стягувача: місто Київ, вул. Липська, 18/5).

Строк предявлення постанови до виконання - три місяці.

Постанова може бути оскаржена в апеляційний суд Донецької області через Марїнський районний суд Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

СуддяМарїнського районного суду

Донецької області ОСОБА_2

Дата документу 01.12.2017 року