Постанова № 70635510, 27.11.2017, Ямпільський районний суд Сумської області

Дата ухвалення
27.11.2017
Номер справи
590/1023/17
Номер документу
70635510
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 590/1023/17

Провадження № 2-а/590/7/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 листопада 2017 року Ямпільський районний суд

Сумської області

у складі: головуючого судді - Бондарчука Я.П.

при секретарі - Романенко О.П

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду смт. Ямпіль адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області протиправною та зобов’язання перерахувати пенсію, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Ямпільського районного суду Сумської області із позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області протиправною та зобов’язання перерахувати пенсію, в якому просив суд:

- визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо не проведення перерахунку йому, ОСОБА_1, пенсії з 01.01.2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов КМУ №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», №947 від 18.11.2015 року «Про внесення змін до постанови КМУ від 09.03.2006 року №268» та довідки №11/146-161(2440) від 26.05.2017 року про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Сумській області, протиправною;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області провести йому, ОСОБА_1, перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов КМУ №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», №947 від 18.11.2015 року «Про внесення змін до постанови КМУ від 09.03.2006 року №268» та довідки №11/146-161(2440) від 26.05.2017 року про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Сумській області починаючи з 01.01.2016 року без обмеження граничного розміру;

- встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області подати у встановлений судом термін, з моменту набрання рішенням законної сили, звіт про виконання рішення суду (ст.267 КАС України).

Свої вимоги мотивував тим, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ України з 2008 року, йому призначена пенсія за вислугу років відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (пенсійне посвідчення №2391110235). Пенсійний фонд України повідомив свої територіальні органи про підготовку та надання списків пенсіонерів МВС, які мають право на перерахунок пенсій до Ліквідаційних комісій. На підставі вищевказаних списків Ліквідаційна комісія УМВС України в Сумській області підготувала та відправила до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області довідку на ОСОБА_1 №11/146-161(2440) від 26.05.2017 року про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року, згідно додатку 2 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 13.02.2008 року №45. Проте Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області, отримавши довідку позивача від Ліквідаційної комісії, не перерахувало останньому пенсію, у зв'язку з чим ОСОБА_1 06.09.2017 року офіційно звернувся із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області з проханням здійснити перерахунок пенсії, яка була йому призначена з 01.01.2016 року. Листом від 18.09.2017 вих.№585/Л-11 позивачу було відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії, через відсутність коштів. Вважаючи таку відмову протиправною, ОСОБА_1 звернувся до суду за захистом свого порушеного права.

Позивач в судове засідання не з’явився, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі, заявлені позовні вимоги підтримав, наполягав на їх задоволенні (а.с.50).

Відповідач, Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області, в судове засідання не з’явився, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі (а.с.49) та подав до суду заперечення на позов. Позовні вимоги відповідач не визнає в повному обсязі, в задоволенні позову просить відмовити за необґрунтованості. При цьому відповідач зазначає, що довідка про грошове забезпечення ОСОБА_1 для проведення перерахунку пенсії надійшла від ліквідаційної комісії управління МВС України в Сумській області у вересні 2017 року, проте оскільки відповідно до ст.8 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» виплата пенсії звільненим із служби військовослужбовцям забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України, то перерахунок та виплату пенсії позивачу буде здійснено після виділення коштів з Державного бюджету на вказані цілі. Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області в своєму листі №585/Л-11 від 18.09.2017 року не відмовляє ОСОБА_1 в перерахунку його пенсії, а лише повідомило, що розглянуто звернення щодо відповідного перерахунку. Також відповідач заперечує проти застосування положень ч.1 ст.267 КАС України з підстав ненадання позивачем належних та допустимих доказів, які свідчили про можливість ухилення ГУ ПФУ в Сумській області від виконання судового рішення.

Суд за результатами розгляду справи, оцінивши обставини справи, вважає їх достатніми для прийняття рішення.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 з 09.12.2008 року є пенсіонером органів внутрішніх справ (а.с.17) і перебуває з 09.12.2008 року на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області як отримувач пенсії за вислугу років на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

31.07.2017 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області з запитом на отримання публічної інформації (а.с.7), на виконання якого було отримано: грошовий атестат №50, на підставі якого було нараховано пенсію позивачу (а.с.11), довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 26.05.2017 року №11/146-161 (2440) (а.с.14), довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 11.06.2012 року №11/653-1531 (2385) (а.с.14 звор.) та довідку про перебування ОСОБА_1 на обліку Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області та отримання пенсії за вислугу років від 03.08.2017 року за №1886, видану за період з 01.01.2016 року по 30.06.2017 року та відповідно якої сума пенсії за вказаний період складає 45829,07 грн. (а.с.18).

06.09.2017 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області з заявою про проведення перерахунку йому пенсії та її виплати з 01.01.2016 у зв'язку з набуттям чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» відповідно до довідки наданої ліквідаційною комісією від 26.05.2017 року №11/146-161(2440) (а.с.16).

Листом від 18.09.2017 року Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області фактично відмовило ОСОБА_1 в проведенні такого перерахунку пенсії, оскільки згідно ст.8 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» виплата пенсій звільненим із служби військовослужбовцям забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України, отже перерахунок та виплату перерахованої пенсії буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України (а.с.19).

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України..

Відповідно до ст.46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до п.6 ч.1 ст.92 Конституції України, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Так, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23.12.2015 року № 900-VIII (далі - Закон № 900-VIII) статтю 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".

Відповідно до п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 (далі - Постанова №988) затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до п.15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Відповідно до ст.102 Закону України "Про Національну поліцію" від 02.07.2015 року №580-VІІІ (далі - Закон №580-VІІІ), пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Отже, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988.

Конституційним Судом України у рішенні від 09.02.1999 року по справі №1-рп/99 (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначено, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Положення частини першої статті 58 Конституції України про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів у випадках, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, стосується фізичних осіб і не поширюється на юридичних осіб.

На день набрання чинності Законом №900-VIII постанова Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 діяла і є чинною на день розгляду справи по суті судом першої інстанції.

Разом з тим, питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою правління ПФУ від 30.01.2007 року №3-1 (далі - Порядок №3-1).

Абзацом 1 п.24 Порядку №3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст.63 цього Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Зазначене не суперечить вимогам пункту 2 Порядку №3-1 проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45, згідно з яким Міністерство внутрішніх справ України повідомляє у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. В свою чергу, ПФУ повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від МВС своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсія яких підлягає перерахуванню. Після складання таких списків та подання їх відповідним органам, уповноважені керівники цих органів своїм рішенням видають довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій.

Відповідно до п.3 Порядку №3-1, на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України має здійснюватися з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, а саме - з 01.01.2016 року.

Щодо зазначення у запереченні Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області – порушення строку звернення до суду, то слід зазначити, що у відповідності до вимог ч.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач отримав відповідь про відмову в перерахунку пенсії 18.09.2017 року (а.с.19).

12.10.2017 року позивач звернувся з адміністративним позовом до суду, тобто на момент звернення минуло менше місяця, що повністю відповідає вимогам ч.2 ст.99 КАС України.

Крім того, відповідно до ч.3 ст.51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ: перерахунок пенсій у зв’язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

На підставі, викладеного, суд вважає, що заперечення Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області стосовно пропущеного строку для звернення до суду є невмотивованими і такими, що не відповідають дійсним обставинам справи.

Із наданого відповідачем, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області заперечення вбачається, що повідомлення з Пенсійного фонду України про підстави для проведення перерахунку пенсії відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» надійшло до головного управління 29.03.2017 року, а довідка про грошове забезпечення ОСОБА_1 для проведення перерахунку пенсії надійшла від ліквідаційної комісії управління МВС України в Сумській області у червні 2017.

Отже, порядок проведення перерахунку пенсії, відповідно до ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та на підставі постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року було дотримано.

Доводи відповідача про те, що перерахунок та виплату перерахованої пенсії відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" буде забезпечено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України, вважаю необґрунтованими, оскільки реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань (рішення Європейського суду з прав людини у справі "Кечко проти України").

Відповідно до ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Європейський суд з прав людини у справах "Кечко проти України", "Ромашов проти України", "Шевченко проти України" зауважив, що реалізація особою права, яке пов'язано з отриманням бюджетних коштів, що базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань, тобто посилання органами державної влади на відсутність коштів, як на причину невиконання своїх зобов'язань, є безпідставними. Європейський Суд з прав людини у своїх рішеннях констатував, що не приймає аргумент Уряду щодо бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатись на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.

Отже, з огляду на вище викладене, бездіяльність відповідача щодо не проведення позивачу перерахунку його пенсії відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", є протиправною.

Крім того, відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" позивач має право на перерахунок пенсії, починаючи з 1 січня 2016 року.

Щодо вимог позивача, ОСОБА_1, у частині зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату його пенсії без обмеження граничного розміру, суд зазначає, що у порядку адміністративного судочинства підлягають захисту лише порушені права, суд позбавлений можливості задовольняти вимоги на майбутнє. Тому, оскільки на час розгляду судом даної адміністративної справи права позивача в цій частині вимог не були порушені, вони задоволенню не підлягають.

Таким чином, враховуючи викладені обставини, позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню.

Щодо вимоги позивача встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області подати у встановлений судом термін, з моменту набрання рішенням законної сили, звіт про виконання рішення суду, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.1 ст.267 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

З аналізу вказаної норми вбачається, що питання про надання звіту про виконання постанови вирішує суд, який прийняв судове рішення по суті спору не на користь суб'єкта владних повноважень.

Цій нормі кореспондують положення абз.6 п.4 ч.1 ст.163 КАС України, згідно з яким постанова складається з резолютивної частини із зазначенням встановленого судом строку для подання суб'єктом владних повноважень - відповідачем до суду звіту про виконання постанови, якщо вона вимагає вчинення певних дій (перебіг цього строку починається з дня набрання постановою законної сили або після одержання її копії, якщо постанова виконується негайно).

Отже, встановити судовий контроль за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд може під час прийняття постанови у справі. Такий контроль здійснюється судом шляхом зобов'язання надати звіт про виконання судового рішення, розгляду поданого звіту на виконання постанови суду, а в разі неподання такого звіту - встановленням нового строку для подання звіту та накладенням штрафу.

У Рішенні від 30.06.2009 року по справі №16-рп/2009 Конституційний Суд України зазначив, що метою судового контролю є своєчасне забезпечення захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина, та наголосив, що виконання всіма суб'єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової (абзац перший підпункту 3.2 пункту 3, абзац другий пункту 4 мотивувальної частини).

Як зазначив Європейський суд з прав людини у рішенні від 06.09.1978 року у справі "Класс та інші проти Німеччини", "із принципу верховенства права випливає, зокрема, що втручання органів виконавчої влади у права людини має підлягати ефективному нагляду, який, як правило, повинна забезпечувати судова влада. Щонайменше це має бути судовий нагляд, який найкращим чином забезпечує гарантії незалежності, безсторонності та належної правової процедури".

Окремо суд зазначає, що права позивача на перерахунок пенсії та отримання пенсії в належному розмірі порушуються відповідачем тривалий час. Відповідач був обізнаний про неправомірні дії (бездіяльність) щодо перерахунку пенсій категорії осіб до якої відноситься позивач.

Таким чином відповідач мав достатньо часу для вчинення певних дій для проведення належного перерахунку розміру пенсії позивачу, тобто строк подання звіту про виконання судового рішення на протязі місяця з дати набуття законної сили постанови суду є розумним строком.

З огляду на вищевикладене, суд вважає, що вимога позивача про зобов'язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення також підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивач, ОСОБА_1, згідно посвідчення є учасником бойових дій (а.с.6а) та на підставі п.13 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» звільнений від сплати судового збору під час розгляду справи в суді.

Відповідно до п.18 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються Пенсійний фонд України та його органи, органи Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Фонду соціального страхування України.

За таких обставин, судовий збір підлягає віднесенню на рахунок держави.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.8, 19 Конституції України, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ст.ст.2, 11, 17-20, 38, 71, 99-103, 158-163, 183-2, 267 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області протиправною та зобов’язання перерахувати пенсію - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо не проведення перерахунку ОСОБА_1 пенсії з 01.01.2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015 року, ст.63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов КМУ №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», №947 від 18.11.2015 року «Про внесення змін до постанови КМУ від 09.03.2006 року №268» та довідки №11/146-161(2440) від 26.05.2017 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Сумській області.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області прове ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов КМУ №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», №947 від 18.11.2015 року «Про внесення змін до постанови КМУ від 09.03.2006 року №268» та довідки №11/146-161(2440) від 26.05.2017 року про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Сумській області починаючи з 01.01.2016 року.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області подати протягом 30 днів, з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення, що передбачено ч.1 ст.267 КАС України.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Судовий збір віднести на рахунок держави.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Харківського апеляційного адміністративного суду через Ямпільський райсуд Сумської області протягом 10 днів з дня її проголошення.

Суддя Я.П. Бондарчук