
Справа № 347/508/17
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.11.2017 м. Косів
Косівський районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого-судді – Сабадаха Б.В.,
секретарів: Удудяк І.А., Лазорик Л.В.,
з участю: представників позивача: ОСОБА_1, ОСОБА_2,
представника відповідача: ОСОБА_3,
представника відповідача: ОСОБА_4,
третьої особи: ОСОБА_5,
представник третьої особи: ОСОБА_6,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Косові справу за адміністративним позовом Комунального підприємства «ОСОБА_7 центральна районна аптека № 40» до ОСОБА_7 районної ради, ОСОБА_8 комунального майна ОСОБА_7 районної ради, треті особи без самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: фізична особа підприємець ОСОБА_5, фізична особа підприємець ОСОБА_9, ОСОБА_7 центральна районна лікарня про визнання незаконним рішення ОСОБА_7 районної ради від 15.12.2016 року № 197-6/2016 та скасування результатів конкурсу щодо оренди майна,-
В С Т А Н О В И В:
Завідувач Комунального підприємства «ОСОБА_7 центральна районна аптека № 40» ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_7 районної ради, ОСОБА_8 комунального майна ОСОБА_7 районної ради, треті особи без самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: фізична особа підприємець ОСОБА_5, фізична особа підприємець ОСОБА_9, ОСОБА_7 центральна районна лікарня про визнання незаконним рішення ОСОБА_7 районної ради від 15.12.2016 року № 197-6/2016 та скасування результатів конкурсу щодо оренди майна.
Представники позивача в судовому засіданні вимоги позову підтримали та в позовній заяві зазначили, що 03 січня 2007 року між відповідачем управлінням комунального майна ОСОБА_7 районної ради та Комунальним підприємством «ОСОБА_7 центральна районна аптека №40», яка є теж комунальним підприємством ОСОБА_7 районної ради, укладено Договір оренди на частину приміщень, які розміщені в ОСОБА_7 ЦРЛ пл.76,8 кв.м., а саме: аптечний пункт №1 при поліклініці ЦРЛ пл. 18,3кв.м., аптечний пункт №2 при ЦРЛ пл. 18,6кв.м., аптечний пункт №3 при стаціонарі ЦРЛ пл.21,8кв.м., аптечний пункт №4 при кардіологічному відділені ЦРЛ пл.18.1 кв.м. Даний договір був укладений строком на 1 рік. Однак його чинність мала місце станом на 15.12.2016 року, оскільки рішенням ОСОБА_7 районної ради від 15 грудня 2016 року №197-6/2016 «Про оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Косівського району» вирішено: не погоджувати укладені відділом комунального майна району діючі на момент прийняття даного рішення договори оренди майна, що належить до спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міста ОСОБА_7 о району (п.1). Пунктом 2 даного Рішення зазначено: ОСОБА_8 комунального майна району у терміни, визначені договорами оренди, повідомляти орендарів про припинення договору оренди. На виконання даного рішення 03 січня 2017 року відділом комунального майна ОСОБА_7 районної ради КП «Центральна районна аптека №40» повідомлено про припинення дії договору оренди майна. 13 січня 2017 року в районній газеті «Гуцульський край» відповідачем розміщено повідомлення про наміри передачі в оренду майна комунальної власності та п.1 визначено об’єкт - частина приміщення ОСОБА_7 центральної районної лікарні, пл.76,8кв.м. (чотири аптечних пункти). В зв’язку з даною обставиною дія Договору не може бути припиненою. Діючий Договір міг бути розірваний лише в судовому порядку відповідно до п.10.4 Договору. 30 січня 2017 року розпорядженням голови ОСОБА_7 районної ради утворено конкурсну комісію для проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад міста, селищ, сіл Косівського району в складі 6 депутатів районної ради.
17.02.2017 року відділом комунального майна ОСОБА_7 районної ради оголошено конкурс на право оренди нерухомого майна спільної власності територіальних громад міста, селищ, сіл Косівського району на частину приміщень, які розміщені в ОСОБА_7 ЦРЛ пл.76,8кв.м., а саме: аптечний пункт №1 пл. 19,13кв.м., аптечний пункт №2 пл. 14,31кв.м., аптечний пункт №3 пл.21,08кв.м., аптечний пункт №4 пл.11.43 кв.м.
06 березня 2017 року відбулось засідання конкурсної комісії, де фактично центральне місце відведено орендній платі, хоч важливим є не лише оренда приміщення, а послуги які будуть надаватися в орендованих приміщеннях ЦРЛ. Зокрема в пропозиціях суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_5 передбачено отримання ліцензії на торгівлю наркотичними засобами, хоч у лютому 2017 року ОСОБА_7 ЦРЛ №40 виграла тендер на обслуговування онкохворих наркологічними засобами, психотропними речовинами та прекурсорами.
Однак, 09 березня 2017 року згідно протоколу засідання конкурсної комісії ОСОБА_7 районної ради переможцем конкурсу на право оренди аптечного пункту №1 та №3 в ОСОБА_7 центральній лікарні визнано саме ОСОБА_5
КП «Центральна районна аптека №40» вважає, що при вищенаведених порушеннях рішення відповідача ОСОБА_7 районної ради №197-6/2016 від 15.12.2016р. та рішення конкурсної комісії ОСОБА_7 районної ради підлягають до скасування.
Представник відповідача ОСОБА_7 районної ради ОСОБА_3 в судовому засіданні зазначила, що позовні вимоги є необгрунтованими, а позов таким, що не підлягає задоволенню у зв'язку із обставинами, викладеними в запереченні проти адміністративного позову. Дійсно, в 2007 році між відділом комунального майна району та комунальним підприємством "ОСОБА_7 центральна районна аптека № 40" склалися договірні відносини з приводу оренди аптечних пунктів в будівлях ОСОБА_7 центральної районної лікарні. Майно передавалось в оренду з метою розміщення аптечних пунктів. Позивачу було відомо про те, що договір оренди укладений на певний строк. З 2007 року по 2016 рік сторонами не подавалися заяви про припинення договору оренди. Листом від 03.01.2017 року № 3, відділ комунального майна повідомив Аптеку про припинення Договору оренди. Позивач не повідомляв районну раду та орендодавця про бажання продовжити дію договору оренди. Водночас, участь позивача в конкурсі вказує на протилежне, а саме на те, що позивач фактично визнав факт припинення договору оренди. Позивач, знаючи про закінчення строку дії договору, не повідомляв районну раду до закінчення його дії про намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди на новий строк. Окрім того, процедура проведення конкурсу визначена Положенням про порядок передачі в оренду майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міста району, та порядок проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад Косівського району, затвердженим рішенням ОСОБА_7 районної ради від 14.07.2011 року № 115-5/2011. Комісія з питань комунальної власності, підприємництва погодила надання в оренду частини приміщення (4 аптечних пункти) в ОСОБА_7 ЦРЛ. До участі у конкурсі були допущені особи, документи яких відповідали умовам конкурсу. Таким чином, просять відмовити повністю у задоволенні позовних вимог Комунального підприємства "ОСОБА_7 центральна районна аптека № 40".
Представник відповідача ОСОБА_8 комунального майна ОСОБА_7 районної ради ОСОБА_4 в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечила, оскільки вважає, що рішення ОСОБА_7 районної ради від 15.12.2016 року № 197-6/2016 прийнято в межах повноважень районної ради, відповідно до вимог законодавства та жодним чином не порушує прав позивача. Також конкурс на право оренди аптечних пунктів прийнято відповідно до встановленої законодавством та положенням процедури.
Представник третьої особи без самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_7 центральної районної лікарні ОСОБА_6 та фізична особа підприємець ОСОБА_5, в судовому засіданні довіряють вирішення даного питання на розсуд суду.
Третя особа без самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача фізична особа підприємець ОСОБА_9, в судове засідання не з?явилася, хоча була повідомлена про час і місце розгляду справи належним чином, причини неявки суду не відомі.
Суд, вислухавши пояснення представників сторін, третіх осіб та вивчивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч.1 та 2 ст. 6 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. У випадках, установлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.
Згідно до ч.1 ст. 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
А в силу вимог ч.1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності. Державну політику у сфері оренди здійснюють, зокрема, органи місцевого самоврядування - щодо майна, яке перебуває в комунальній власності.
Згідно ст.26 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", одностороння відмова від договору оренди не допускається. Договір оренди припиняється в разі: закінчення строку, на який його було укладено; приватизації об'єкта оренди орендарем (за участю орендаря); банкрутства орендаря; загибелі об'єкта оренди; ліквідації юридичної особи, яка була орендарем або орендодавцем. Договір оренди може бути розірвано за погодженням сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірвано за рішенням суду у разі невиконання сторонами своїх зобов'язань та з інших підстав, передбачених законодавчими актами України.
Частина 2 ст.10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" зазначає, що обласні та районні ради є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, у межах повноважень, визначених Конституцією України, цим та іншими законами, а також повноважень, переданих їм сільськими, селищними, міськими радами.
Пункт 19 ч.1 ст.43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачає, що виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішуються за дорученням відповідних рад питання про продаж, передачу в оренду, концесію або під заставу об'єктів комунальної власності, які забезпечують спільні потреби територіальних громад і перебувають в управлінні районних, обласних рад, а також придбання таких об'єктів в установленому законом порядку.
Відповідно до ст.59 зазначеного Закону, рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.
Згідно ч.1 та ч.5 ст.60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.
Як встановлено в судовому засіданні, рішенням ОСОБА_7 районної ради п’ятого демократичного скликання третьої сесії від 21.08.2006 року № 48-2/2006 року "Про перейменування управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району та затвердження Положення про управління комунальної власності району (а.с.181), вирішено перейменувати управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району, в управління комунальної власності району. Затверджено Положення про управління комунальної власності району (а.с.182-184). Установлено, що управління комунальної влсності району є правонаступником управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району.
03.01.2007 року між Управлінням комунальної власності району та Комунальним підприємством "ОСОБА_7 центральна районна аптека № 40" було укладено договір оренди майна, що належить до спільної власності територіальних громад \комунального майна\ району (а.с.103-108), відповідно до якого орендодавець передав, а орендар прийняв в строкове платне користування окреме індивідуально визначене майно: частину приміщень, які розміщені в установі ОСОБА_7 центральної районної лікарні, корисною площею 76,8 м.кв., в саме: аптечний пункт №1 при поліклініці ЦРЛ пл. 18,3 кв.м., аптечний пункт №2 при ЦРЛ пл.18,6 кв.м., аптечний пункт №3 при стаціонарі ЦРЛ пл.21,8кв.м., аптечний пункт №4 при кардіологічному відділені ЦРЛ пл.18.1 кв.м. Договір укладений строком на 1 рік, із щорічним переглядом даного Договору та діє з моменту підписання його сторонами. У разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну цього Договору після закінчення строку його чинності протягом одного місяця, Договір вважається продовженим на той самий термін і на тих самих умовах, які були передбачені цим Договором.
Рішенням ОСОБА_7 районної ради шостого демократичного скликання третьої сесії від 12.01.2011 року № 32-3/2011 "Про Положення про відділ комунального майна району" (а.с.185), затверджено Положення про відділ комунального майна району (а.с.186-188). Установлено, що відділ комунального майна району є правонаступником управління комунальної власності району.
Окрім того, рішенням ОСОБА_7 районної ради шостого демократичного скликання п’ятої сесії від 14.07.2011 року № 115-5/2011 "Про деякі питання оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Косівського району та втрату чинності деяких рішень районної ради" (а.с.189-190), затверджено Положення про порядок передачі в оренду майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міста району, та порядок проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад Косівського району (а.с.191-197).
Згідно копії рішення ОСОБА_7 районної ради сьомого скликання шостої сесії (перше пленарне засідання) від 15.12.2016 року № 197-6/2016 "Про оренду майна спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міста Косівського району (а.с.101) вирішено: не продовжувати укладені відділом комунального майна району діючі на момент прийняття даного рішення договори оренди майна, що належить до спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міста Косівського району. ОСОБА_8 комунального майна району (ОСОБА_4) у терміни, визначені договорами оренди, повідомляти орендарів про припинення договору оренди. Постійній комісії з питань підприємництва, комунальної власності, земельних відносин, агропромислового розвитку та регуляторної діяльності (ОСОБА_10) не пізніше п'яти днів з моменту припинення договорів оренди вирішувати питання про подальше використання майна, то належало до об'єктів припинених договорів оренди. Делегувати постійній комісії з питань комунальної власності, підприємництва, земельних відносин, агропромислового розвитку та регуляторної діяльності (ОСОБА_10) повноваження щодо прийняття рішення щодо оголошення про наміри передачі в оренду майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Косівського району. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови районної ради ОСОБА_11 та постійну комісію районної ради з питань підприємництва комунальної власності, земельних відносин, агропромислового розвитку та регуляторної діяльності (ОСОБА_10).
На підставі рішення ОСОБА_7 районної ради, начальником відділу комунального майна ОСОБА_7 районної ради ОСОБА_4 було направлено завідувачу КП Центральна районна аптека № 40" ОСОБА_1 повідомлення про припинення дії договору оренди майна від 03.01.2017 року № 3 (а.с.102), в якому зазначено, що 03.01.2017 року чинність Договору оренди припиняється. У зв'язку із чим, просять з'явитися до районної ради 05.01.2017 року для підписання акту-передачі орендованого майна.
Рішенням ОСОБА_7 районної ради постійної депутатської комісії районної ради з питань: комунальної власності, підприємництва, земельних відносин агропромислового розвитку та регуляторної політики від 04.01.2017 року "Про використання комунального орендованого майна договір оренди яких припинився" (а.с.201), вирішено у відповідності до рішення районної ради від 15.12.2016 року № 197-6/2016 оголосити в районній газеті "Гуцульський край" про наміри передачі в оренду майна, а саме: частину приміщення КП "ОСОБА_7 ЦРА № 40", частину приміщення (4 аптечних пункти) в ОСОБА_7 ЦРЛ, частину приміщення в ОСОБА_7 ДЮСШ. Повідомити орендарів, які орендують вищезгадані об'єкти оренди про те, що орендна плата за січень місяць сплачується в повному обсязі за умовами діючого Договору оренди.
Розпорядженням ОСОБА_7 районної ради від 30.01.2017 року № 5-р (а.с.111-112), утворено та затверджено склад конкурсної комісії для проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад міста, селищ, сіл Косівського району.
Згідно листа ОСОБА_7 центральної районної лікарні від 07.02.2017 року № 1100-7/76 (а.с.200), адміністрація ОСОБА_7 ЦРЛ погоджує надання в оренду приміщень 4 аптечних пунктів, які знаходяться в будівлях ОСОБА_7 ЦРЛ.
Як вбачається із звернення заст.головного лікаря ОСОБА_7 ЦРЛ ОСОБА_12 до голови ОСОБА_7 районної Ради ОСОБА_13 від 06.03.2017 року (а.с.113), договір про передачу приміщень в оренду комунальній аптеці № 40 був підписаний, більше 10 років назад. Адміністрація аптеки № 40 за свої кошти провела реконструкцію приміщень та їх ремонт, а також надала спонсорську допомогу в ремонті тих приміщень, які були сусідніми із аптечними пунктами (коридор біля приймального відділення, хол реєстратури, приміщення біля входу в дитяче відділення). В послідуючі роки аптека неодноразово проводила біжучий ремонт і аптечних пунктів, і вищеназваних приміщень. За період оренди (по крайній мірі, до того часу, поки договір про оренду укладався напряму між лікарнею та аптекою) жодного разу не виникало питання про протермінування оплати оренди чи платежів за комунальні послуги. Один із аптечних пунктів працює (і повинен працювати) в цілодобовому режимі. В зв'язку із постійною хронічною нестачею коштів на медикаменти з адміністрацією аптеки був укладений усний договір, згідно з яким при поступленні важкого пацієнта без будь-яких засобів для лікування, а особливо в нічний час чергові лікарі при погодженні адміністрації могли без оплати отримати необхідні медикаменти для надання невідкладної допомоги в цілодобовому аптечному пункті, а вже в робочий час вирішувалось питання про оплату. Такий же договір діє при лікуванні учасників АТО.
Відповідно до копії Протоколу засідання конкурсної комісії ОСОБА_7 районної ради від 06.03.2017 року (а.с.125-131) та копії Протоколу засідання конкурсної комісії від 09.03.2017 року (а.с.122-124), визнано переможцями конкурсу: ОСОБА_5 на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста (комунальної власності) Косівського району, вбудованих приміщень в будівлях ОСОБА_7 центральної районної лікарні за адресою м.Косів провулок Шевченка, 27: аптечний пункт № 1 (в будівлі 1 поверху навпроти реєстратури), 19.13 м.кв.; ОСОБА_9 на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста (комунальної власності) Косівського району, вбудованих приміщень в будівлях ОСОБА_7 центральної районної лікарні за адресою м.Косів провулок Шевченка, 27: аптечний пункт № 2 (біля приймального покою), 14.31 м.кв.; ОСОБА_5 на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста (комунальної власності) Косівського району, вбудованих приміщень в будівлях ОСОБА_7 центральної районної лікарні за адресою м.Косів провулок Шевченка, 27: аптечний пункт №3 (в будівлі поліклініки), 21.08 м.кв.; Фармацевтичну компанію "Здорова родина" на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста (комунальної власності) Косівського району, вбудованих приміщень в будівлях ОСОБА_7 центральної районної лікарні за адресою м.Косів провулок Шевченка, 27: аптечний пункт № 4 (терапевтичне відділення, другий поверх) 11.43 м.кв.
Суд звертає увагу на той факт, що засновником Комунального підприємства "ОСОБА_7 центральна районна аптека № 40" є ОСОБА_7 районна рада.
Таким чином суд, задовольняє позовні вимоги виходячи з тих підстав, що при прийнятті рішення ОСОБА_7 районною радою від 15.12.2016 року №197-6/2016 "Про оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Косівського району" було допущено ряд порушень, зокрема: не зазначено в рішенні ОСОБА_7 районної ради конкретний перелік договорів оренди із зазначенням орендарів.
Окрім того, п.10.6. Договору оренди майна, що належить до спільної власності територіальних громад \комунального майна\ району від 03.01.2007 року передбачено, що у разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну цього Договору після закінчення строку його чинності протягом одного місяця, Договір вважається продовженим на той самий термін і на тих самих умовах, які були передбачені цим Договором.
Проте, як вбачається з матеріалів справи, рішення ОСОБА_7 районної ради від 15.12.2016 року № 197-6/2016, було прийнято до закінчення строку дії Договору оренди, що також є грубим порушенням прав та інтересів Орендаря.
Суд приймає до уваги також і той факт, що після припинення строку дії Договору, майно, яке було передано в строкове платне користування Орендарю, повинно бути повернене Орендодавцю, аналогічно порядку, встановленому при передачі майна Орендарю цим Договором. Тобто, майно вважається поверненим Орендодавцю з моменту підписання сторонами акта приймання-передачі. Таким чином, приймаючи рішення від 15.12.2016 року № 197-6/2016, ОСОБА_7 районна рада, заздалегідь, без належного повернення орендованого майна, прийняла рішення про оголошення передачі в оренду майна.
З даних підстав, суд приходить до висновку, що рішення ОСОБА_7 районної ради №197-6/2016 від 15.12.2016р. «Про оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Косівського району», слід визнати незаконним.
Щодо вимоги позивача про визнання результатів конкурсної комісії ОСОБА_7 районної ради від 09.03.2017р. «Про визначення переможців конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста (комунальної власності) Косівського району», незаконними, суд вважає, що дану позовну вимогу, також слід задоволити, з наступних підстав.
Положення про порядок передачі в оренду майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міста району, та порядок проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад Косівського району, регулює організаційні відносини, пов'язані з передачею в оренду майна спільної власності територіальних громад сіл. селищ, міста району, майнові відносини між орендодавцем, балансоутримувачем та орендарем щодо господарського використання майна. Окрім того, пункт 2 Положення зазначає, що орендодавцем згідно з цим Порядком є районна рада в особі відділу комунального майна районної ради та балансоутримувачі майна спільної власності територіальних громад району в межах наданих їм районною радою повноважень. Також пункт 4.2. Положення передбачає, що пропозиції щодо оренди майна подаються орендодавцю. Разом з пропозицією подається письмова згода балансоутримувача майна за виключенням випадків, коли орендодавцем є балансоутримувач.
В даному випадку балансоутримувачем є ОСОБА_7 районна центральна лікарня, проте її представників не було включено до складу конкурсної комісії, а також не було залученого відповідного спеціаліста, які могли би належним чином оцінити пропозиції, надані суб'єктами підприємницької діяльності.
Окрім того, суд бере до уваги той факт, що Комунальне підприємство "ОСОБА_7 центральна районна аптека № 40", виграла тендер на обслуговування онкохворих наркологічними засобами, психотропними речовинами та прекурсорами, так як в цьому тендері участь можуть брати виключно юридичні особи, єдиним учасником якого є Комунальне підприємство "ОСОБА_7 центральна районна аптека № 40". Щодо даного твердження представника позивача, третя особа без самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: фізична особа підприємець ОСОБА_5, в судовому засіданні не заперечив.
Тому, з огляду на вище наведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Комунального підприємства «ОСОБА_7 центральна районна аптека № 40» є обгрунтованими та доведеними в судовому засіданні.
На підставі наведеного, Закону України "Про оренду державного та комунального майна", постанови Кабінету Міністрів України від 31.08.2011 року № 906 "Про затвердження Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна" та керуючись ст.ст. 2, 18, 71, 162 -163, 186 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Комунального підприємства «ОСОБА_7 центральна районна аптека № 40» до ОСОБА_7 районної ради, ОСОБА_8 комунального майна ОСОБА_7 районної ради, треті особи без самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: фізична особа підприємець ОСОБА_5, фізична особа підприємець ОСОБА_9, ОСОБА_7 центральна районна лікарня про визнання незаконним рішення ОСОБА_7 районної ради від 15.12.2016 року № 197-6/2016 та скасування результатів конкурсу щодо оренди майна, - задоволити.
Визнати рішення ОСОБА_7 районної ради №197-6/2016 від 15.12.2016р. «Про оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Косівського району»та результати конкурсної комісії ОСОБА_7 районної ради від 09.03.2017р. «Про визначення переможців конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста (комунальної власності) Косівського району»: вбудованих приміщень в будівлях ОСОБА_7 центральної районної лікарні: аптечний пункт №1пл. 19,13 кв.м., аптечний пункт №2пл. 14,31кв.м., аптечний пункт №3 пл.21,08 кв.м.,аптечний пункт №4 пл. 11.43 кв.м., - незаконними.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду через Косівський районний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя: Б.В. Сабадах