Постанова № 7060985, 30.11.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.11.2009
Номер справи
2а-27734/09/1270
Номер документу
7060985
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Категорія 2.5

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 листопада 2009 року Справа № 2а-27734/09/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Чернявської Т.І.,

при секретарі судового засідання Глазуновій О.О.,

за участю сторін:

від позивача державний податковий інспектор юридичного відділу

Коваленко В.О. (довіреність від 08.01.2009 № 11/10-025)

від відповідача не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську

справу за адміністративним позовом

Краснодонської об`єднаної державної податкової інспекції Луганської області

до відділу державної виконавчої служби Краснодонського міськрайонного управління юстиції

про скасування постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження від 26.10.2009 ВП № 15576425,

ВСТАНОВИВ:

12 листопада 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до відділу державної виконавчої служби Краснодонського міськрайонного управління юстиції про скасування постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження від 26.10.2009 ВП № 15576425.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив таке.

На виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 27.01.2009 по справі № 2а-141/09/1270 за позовом Краснодонської об`єднаної державної податкової інспекції до Краснодонської міської благодійної організації „Фонд допомоги правоохоронним органам” про стягнення податкового боргу шляхом звернення стягнення на активи боржника до відділу державної виконавчої служби Краснодонського міськрайонного управління юстиції було направлено виконавчий лист. В резолютивній частині виконавчого листа від 15.09.2009 по справі № 2а-141/09/1270 зазначено: стягнути з Краснодонської міської благодійної організації „Фонд допомоги правоохоронним органам” (вул. Рахманінова, буд. 5, м. Суходільськ, рахунок № 2600030720809 ПІБ у м. Краснодоні МФО 304234 код ЄДРПОУ 24206864) податковий борг у сумі 3431,05 грн. шляхом звернення стягнення на активи.

Постановою відділу державної виконавчої служби Краснодонського міськрайонного управління юстиції від 26.10.2009 ВП № 15576425 було відмовлено у відкритті виконавчого провадження за зазначеним виконавчим документом на підставі ст. 26 Закону України „Про виконавче провадження” на підставі того, що у резолютивній частині виконавчого документа не вказано на користь кого необхідно стягнути грошові кошти.

Постанову відділу державної виконавчої служби Краснодонського міськрайонного управління юстиції від 26.10.2009 ВП № 15576425 позивач вважає незаконною, оскільки виконавчий лист від 15.09.2009 по справі № 2а-141/09/1270 відповідає вимогам ст. 19 Закону України „Про виконавче провадження”. Крім того, у постанові відділу державної виконавчої служби Краснодонського міськрайонного управління юстиції від 26.10.2009 ВП № 15576425 не зазначено на підставі якої саме частини ст. 26 Закону України „Про виконавче провадження” державним виконавцем відмовлено у відкритті виконавчого провадження, тобто постанова не містить нормативного обґрунтування відмови у відкритті виконавчого провадження.

На підставі вищевикладеного позивач просить скасувати постанову відділу державної виконавчої служби Краснодонського міськрайонного управління юстиції від 26.10.2009 ВП № 15576425 про відмову у відкритті виконавчого провадження.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові.

Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, місце та час слухання справи повідомлявся належним чином. Правом подати суду заперечення проти позову та докази на підтвердження своїх доводів не скористався.

Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з огляду на таке.

Згідно із ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

У справах щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

У відповідності із ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією, або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також, якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Судом встановлено, що на виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 27.01.2009 по справі № 2а-141/09/1270 за позовом Краснодонської об`єднаної державної податкової інспекції до Краснодонської міської благодійної організації „Фонд допомоги правоохоронним органам” про стягнення податкового боргу шляхом звернення стягнення на активи боржника видано виконавчий лист від 15.09.2009 по справі № 2а-141/09. Заявою від 21.10.2009 № 19928/10-006 про примусове виконання до відділу державної виконавчої служби Краснодонського міськрайонного управління юстиції позивачем було направлено виконавчий лист від 15.09.2009 по справі № 2а-141/09/1270. Відділ державної виконавчої служби Краснодонського міськрайонного управління юстиції постановою від 26.10.2009 ВП № 15576425 відмовив позивачу у прийнятті до провадження виконавчого листа від 15.09.2009 по справі № 2а-141/09/1270.

Відповідно до ст. 259 КАС України виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України „Про виконавче провадження”.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, врегульовані Законом України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження» .

Статтею 10 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження» передбачено, що учасниками виконавчого провадження є державний виконавець, сторони, представники сторін, експерти, спеціалісти, перекладачі, субєкти оціночної діяльності субєкти господарювання.

Згідно із ст. 11 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження» с торонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ. Боржником є фізична або юридична особа, яка зобовязана за рішенням вчинити певні дії (передати майно, виконати інші обовязки, передбачені рішенням) або утриматися від їх вчинення.

У виконавчих провадженнях про стягнення сум у доход Державного бюджету України стягувачем є орган, за позовом якого судом винесено відповідне рішення, або орган, який відповідно до закону прийняв таке рішення. У виконавчих провадженнях про стягнення у доход Державного бюджету України судового збору (державного мита) стягувачем є орган державної податкової служби.

Підставою для відкриття виконавчого провадження на підставі виконавчого документа є заява стягувача або його представника про примусове виконання рішення.

Відповідно до ст. 19 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження» у виконавчому документі повинні бути зазначені:

1) назва документа, дата видачі та найменування органу, посадової особи, що видали документ;

2) дата і номер рішення, за яким видано виконавчий документ;

3) найменування (для юридичних осіб) або імя (прізвище, імя та по батькові за його наявності для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб), ідентифікаційний код субєкта господарської діяльності стягувача та боржника за його наявності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника за його наявності (для фізичних осіб платників податків), а також інші відомості, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, такі як дата і місце народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника тощо;

4) резолютивна частина рішення;

5) дата набрання чинності рішенням;

6) строк предявлення виконавчого документа до виконання.

Виконавчий документ має бути підписаний уповноваженою посадовою особою і скріплений печаткою.

Законом можуть бути встановлені також інші додаткові вимоги до виконавчих документів.

Судом встановлено, що у виконавчому листі Луганського окружного адміністративного суду від 15.09.2009 по справі № 2а-141/09/1270 зазначені всі вимоги, які пред`являються до виконавчого документа статтею 19 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження», а тому відмова у відкритті виконавчого провадження за вказаним виконавчим документом є безпідставною та такою, що суперечить вимогам Закону України «Про виконавче провадження»

Згідно вимог ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а ч. 1 ст. 71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, на основі системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню повністю.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України у судовому засіданні 30 листопада 2009 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог ч. 4 ст. 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Керуючись ст. 19 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження», ст. ст. 2, 11, 17, 18, 71, 72, 94, 158-163, 259 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Скасувати постанову відділу державної виконавчої служби Краснодонського міськрайонного управління юстиції від 26 жовтня 2009 року ВП № 15576425 про відмову у відкритті виконавчого провадження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова складена у повному обсязі 07 грудня 2009 року.

Суддя Т.І. Чернявська