Справа №2а-25852/09/1270
Категорія 2.7
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 грудня 2009 року Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Островської О.П.
при секретарі Кір`ян О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Луганська справу за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства «Луганське регіональне управління автобусних станцій» до Управління державної автомобільної інспекції УМВС України в Луганській області про зобовязання зареєструвати транспортні засоби та про зобовязання видати належним чином оформлені свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів,-
ВСТАНОВИВ:
14.09.2009 року позивач ПАТ «Луганське регіональне управління автобусних станцій» звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з даним позовом, в обґрунтування своїх вимог послався на наступне.
Згідно з договором № 001984/09 оренди державного майна від 21.09.2004 року, укладеного між Регіональним відділенням Фонду державного майна України в Луганській області і ТОВ «Луганське регіональне управління автобусних станцій» за згодою Міністерства автомобільного транспорту та звязку України транспортні засоби в складі цілісного майнового комплексу структурного підрозділу обєднання автобусних станцій Луганського обласного автотранспортного управління були передані в оренду строком до 21.09.2009 року та зараховані на баланс товариства за актом прийому передачі, який є невідємною частиною договору. Згідно п.1.7 договору, орендар ТОВ «Луганське регіональне управління автобусних станцій» виступав правонаступником усіх прав та обовязків структурного підрозділу обєднання автобусних станцій Луганського обласного автотранспортного управління у частині активів і пасивів останнього. На спірні транспортні засоби відповідач видав ТОВ «Луганське регіональне управління автобусних станцій» тимчасові реєстраційні талони строком дії до 21.09.2009 року до кінця дії договору оренди.
09.04.2009 року до відповідача надійшов лист ДП «Луганськавтотрансервіс» №1/5-11 з проханням перереєструвати транспортні засоби на ТОВ «Луганське регіональне управління автобусних станцій» (код 33009052) у звязку з тим, що вони помилково стоять на обліку у ДП «Луганськавтотрансервіс» (код 30339357).
23.06.2009 року була проведена державна реєстрація Публічного акціонерного товариства «Луганське регіональне управління автобусних станцій», заснованого відповідно до рішення установчих зборів від 22.06.2009 року (протокол №1) та наказу Регіонального відділення Фонду державного майна України по Луганській області від 22.06.2009 року № 209. 14.07.2009 року листом № 1/1-8 позивач звернувся до відповідача з проханням перереєструвати транспортні засоби з ДП «Луганськавтотрансервіс» на ПАТ «Луганське регіональне управління автобусних станцій» та видати свідоцтва про реєстрацію.
Відповідач листом № 11/14-4163 від 16.07.2009 року безпідставно відмовив позивачу в перереєстрації транспортних засобів та видачі свідоцтв про реєстрацію, відповідь адресована ТОВ «Луганське регіональне управління автобусних станцій». Відповідно до п.2.3 Статуту позивача, товариство є правонаступником усіх прав та зобовязань ТОВ «ЛРУАС», в тому числі майнових, які визначені в Акті оцінки майна цілісного майнового комплексу структурного підрозділу обєднання автобусних станцій Луганського обласного автотранспортного управління станом на 28.02.2009 року, що затверджений наказом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Луганській області № 142 від 08.05.2009 року, у передавальному балансі станом на 28.02.2009 року та передавальному акті. Згідно передавального акту від 08.05.2009 року майнові права та зобовязання, що визначені згідно «Акту оцінки майна цілісного майнового комплексу структурного підрозділу обєднання автобусних станцій Луганського обласного автотранспортного управління», передаються з балансу ТОВ «ЛРУАС» на баланс ПАТ «ЛРУАС». Відповідно до ч.3 ст.17 Закону України «Про приватизацію державного майна» з моменту реєстрації товариства договір оренди вважається розірваним, діяльність підприємства, створеного на базі орендованого майна, припиняється, а товариство стає правонаступником прав і обовязків орендаря. Ст.345 ЦК України встановлює можливість набуття права власності в разі приватизації державного майна. Тому транспортні засоби є повністю власністю ПАТ «Луганське регіональне управління автобусних станцій» і повинні бути належним чином зареєстровані на позивача.
На підставі вищевикладеного, просить суд зобовязати Управління державної автомобільної інспекції УМВС України в Луганській області зареєструвати на ПАТ «Луганське регіональне управління автобусних станцій» наступні транспортні засоби, а також зобовязати відповідача видати позивачеві належним чином оформлені свідоцтва про реєстрацію наступних транспортних засобів:
№ п/п Марка, модель Рік випуску Реєстр. номер Шасі №/Кузов № Свідоцтво про реєстрацію 1 Opel Omega 2002 100-07 АХ WOLOVBF6921021937 AIC № 578448 2 Opel Astra 2001 050-60 АО WOLOTGF6915285193 АІС № 491042 3 ГАЗ 3110 2002 060-90 АО 31100020489346 АІС № 552017 4 ГАЗ ЧАЗ 32213 Н 2003 025-08 АО 32210030045851 АІС № 605141 5 ГАЗ ЧАЗ 32213 Н 2003 025-09 АО 32210030045688 АІС № 605140 6 ГАЗ ЧАЗ 32213 Н 2003 025-10 АО 32210030045854 АІС № 605137 7 ГАЗ ЧАЗ 32213 Н 2003 025-11 АО 32210030045845 АІС № 605139 8 ГАЗ ЧАЗ 32213 Н 2003 025-12 АО 32210030042298 АІС № 605138 9 ГАЗ 33023 2000 030-18 АР Y7D330230Y0015075/330230X0004599 АІС № 458961 10 ГАЗ САЗ 3507 1992 030-46 АР ХТН330720N1430782 АІС № 431900 11 ЗИЛ 130 ПМ 1987 030 47 АР 2597655 АІС № 431901
Ухвалою суду від 03.11.2009 року до участі в справі залучено в якості третьої особи Регіональне відділення Фонду державного майна України по Луганській області.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, дав пояснення, аналогічні викладеному в позовній заяві. Додатково пояснив, що посилання відповідача на те, що перелік документів, на підставі яких встановлюється правомірність придбання транспортних засобів у п. 8 Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок, є вичерпним необґрунтоване, оскільки в жодному нормативному акті, а також у самих правилах не зазначене те, що даний перелік є вичерпним і транспортні засоби не можуть бути зареєстровані на підставі інших документів. Також пояснив, що доказів надання будь-яких документів разом із заявою до відповідача не має. Свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів з відміткою підрозділу ДАІ про зняття транспортних засобів з обліку, відповідачу не надавалися, платежі за огляд транспортних засобів, реєстрацію, перереєстрацію та зняття їх з обліку, відшкодування вартості бланків реєстраційних документів та номерних знаків не проводились.
Представник відповідача у судове засіданні не з`явився, про дату слухання справи повідомлений належним чином, заперечень проти позову не надав.
Представник третьої особи Регіонального відділення Фонду державного майна України по Луганській області в судовому засіданні пояснив, що вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав. Відповідно до акту оцінки майна цілісного майнового комплексу структурного підрозділу обєднання автобусних станцій Луганського обласного автотранспортного управління, затвердженого наказом РВФДМУ по Луганській області від 08.05.2009 № 142 частка, що належить державі у цілісному майновому комплексі, визначена відповідно до Методики оцінки майна, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2003 №1891, складає 9685246 грн., що становить 35,986% від загальної вартості цілісного майнового комплексу. Внеском ТОВ «ЛРУАС» є частка, що належить орендареві у цілісному майновому комплексі, визначена відповідно до Методики оцінки майна, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2003 № 1891, на суму 17228854 грн., що становить 64,014 % від загальної вартості цілісного майнового комплексу. Статутний фонд ПАТ «ЛРУАС», що створюється на базі державного майна та майна, що належить орендарю, відповідно до акту оцінки, затвердженого наказом РВ ФДМУ від 08.05.2009 № 142, складає 26914100 грн. ПАТ «ЛРУАС» створене відповідно до ст.17 Закону України «Про акціонерні товариства», зареєстроване у державному реєстрі юридичних та фізичних осіб підприємців 23.06.2009 року, № запису 13821450000016352. Відповідно до ч.3 ст.17 Закону, з моменту реєстрації товариства договір оренди вважається розірваним, діяльність підприємства, створеного на базі орендованого майна, або будь-якого субєкта підприємницької діяльності, який орендує майно, припиняється, товариство стає правонаступником прав і обовязків орендаря. На підставі цього наказом РВФДМУ від 23.06.2009 № 210 припинено дію договору оренди державного майна цілісного майнового комплексу структурного підрозділу обєднання автобусних станцій Луганського обласного автотранспортного управління № 001984/09 від 21.09.2004 року. Тобто, позивач створений на базі державного майна та майна орендаря, на змішаній формі власності. Тому представник третьої особи вважає дії відповідача з відмови в реєстрації на ПАТ «ЛРУАС» транспортних засобів неправомірними, а позов таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши надані докази, суд приходить до наступного.
У відповідності зі ст. 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій, чи бездіяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобовязані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
У відповідності за ст. 2 КАС України у справах про оскарження рішень субєктів владних повноважень слід перевіряти чи прийняті такі рішення на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України на Законами України, з виконанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Судом встановлено, що Публічне акціонерне товариство «Луганське регіональне управління автобусних станцій» засноване відповідно до рішення установчих зборів Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганське регіональне управління автобусних станцій» від 22.06.2009 року (а.с.25) та наказу РВФДМУ від 22.06.2009 № 209 (а.с.24), зареєстроване виконавчим комітетом Луганської міської ради як субєкт підприємницької діяльності юридична особа 23.06.2009 року за №1382145 0000 016352 (а.с.52).
Згідно договору оренди державного майна від 21.09.2004 року, укладеного між РВФДМУ та ТОВ «Луганське регіональне управління автобусних станцій» за згодою Міністерства автомобільного транспорту та звязку України, спірні транспортні засоби в складі цілісного майнового комплексу структурного підрозділу обєднання автобусних станцій Луганського обласного автотранспортного управління були передані в оренду ТОВ «Луганське регіональне управління автобусних станцій» строком до 21.09.2009 року (а.с.8-9) та зараховані на баланс за актом прийому передачі від 21.09.2004 року (а.с.10).
Наказом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Луганській області (РВФДМУ) від 30.01.2009 № 20, вирішено приватизувати державне майно цілісного майнового комплексу структурного підрозділу обєднання автобусних станцій Луганського обласного автотранспортного управління, переданого в оренду ТОВ «Луганське регіональне управління автобусних станцій» (а.с.23). Наказом РВФДМУ від 08.05.2009 № 142 затверджено Акт оцінки майна цілісного майнового комплексу структурного підрозділу обєднання автобусних станцій Луганського обласного автотранспортного управління, переданого в оренду ТОВ «Луганське регіональне управління автобусних станцій» у розмірі 26914,1 тис. грн. (а.с.26).
Як вбачається з Акту оцінки майна цілісного майнового комплексу структурного підрозділу обєднання автобусних станцій Луганського обласного автотранспортного управління, переданого в оренду ТОВ «ЛРУАС», затвердженого начальником РВФДМУ по Луганській області 08.05.2009 року, частка, що належить державі у цілісному майновому комплексі, визначена відповідно до Методики оцінки майна, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2003 року, складає 9685246 грн. (транспортні засоби 362 355 грн.), внесок орендаря ТОВ «ЛРУАС» - 17228854 грн. (транспортні засоби 1 577 933 грн.), а статутний фонд ПАТ «ЛРУАС», яке створене на базі державного майна та майна орендаря, складає 26914100 грн. (а.с.27-32).
14.07.2009 року позивач ПАТ «ЛРУАС» звернувся до начальника МРЕВ УДАІ ГУМВС України в Луганській області з заявою (а.с.15-16), в якій зазначив, що 09.04.2009 року до УДАІ УМВС України в Луганській області надійшов лист ДП «Луганськавтотрансервіс» №1/5-11 з проханням перереєструвати транспортні засоби на ТОВ «ЛРУАС» в звязку з тим, що вони помилково стоять на обліку у ДП «Луганськавтотрансервіс», просив перереєструвати транспортні засоби та видати ПАТ «ЛРУАС» як власнику та правонаступнику ТОВ «ЛРУАС» свідоцтва про державну реєстрацію наступних транспортних засобів:
№ п/п Марка, модель Рік випуску Реєстр. номер Шасі №/Кузов № Свідоцтво про реєстрацію 1 Opel Omega 2002 100-07 АХ WOLOVBF6921021937 AIC № 578448 2 Opel Astra 2001 050-60 АО WOLOTGF6915285193 АІС № 491042 3 ГАЗ 3110 2002 060-90 АО 31100020489346 АІС № 552017 4 ГАЗ ЧАЗ 32213 Н 2003 025-08 АО 32210030045851 АІС № 605141 5 ГАЗ ЧАЗ 32213 Н 2003 025-09 АО 32210030045688 АІС № 605140 6 ГАЗ ЧАЗ 32213 Н 2003 025-10 АО 32210030045854 АІС № 605137 7 ГАЗ ЧАЗ 32213 Н 2003 025-11 АО 32210030045845 АІС № 605139 8 ГАЗ ЧАЗ 32213 Н 2003 025-12 АО 32210030042298 АІС № 605138 9 ГАЗ 33023 2000 030-18 АР Y7D330230Y0015075/330230X0004599 АІС № 458961 10 ГАЗ САЗ 3507 1992 030-46 АР ХТН330720N1430782 АІС № 431900 11 ЗИЛ 130 ПМ 1987 030 47 АР 2597655 АІС № 431901 До цієї заяви не було додано всіх необхідних документів, передбачених законодавством для перереєстрації транспортних засобів.
На зазначене звернення позивача, відповідач листом №1114-4163 від 16.07.2009 року розяснив, що для перереєстрації транспортних засобів з ДП «Луганськавтотранссервіс» на ТОВ «ЛРУАС» необхідно надати до ВРЕВ м. Луганськ (підпорядкованого УДАІ) ГУМВС України в Луганській області свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів (технічні паспорти) з відміткою підрозділу ДАІ про зняття транспортних засобів з обліку, висновки фахівця служби МВС або іншими спеціалістами, які мають свідоцтво про право проведення відповідного виду експертних досліджень і внесені до єдиного державного реєстру, документи, які підтверджують правомірність придбання транспортних засобів згідно п.8 Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 року №1388, автомобілі для огляду співробітником ДАІ та платежі за відшкодування вартості бланків реєстраційних документів (а.с.17-21).
Позивачем до теперішнього часу вказані документи відповідачу не надано.
Згідно п.1 Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 року №1388, цими правилами встановлюється єдиний на території України порядок державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок (далі транспортні засоби) та видачі реєстраційних документів і номерних знаків.
Відповідно до п.8 зазначених Правил, Реєстрація транспортних засобів здійснюється на підставі заяви власника, поданої особисто, і документів, що посвідчують його особу, правомірність придбання транспортного засобу, оцінку його вартості, яка провадиться спеціалістом, що пройшов необхідну підготовку у порядку, встановленому МВС, Мін'юстом, Держпромполітики, Держмитслужбою та Фондом державного майна і має відповідні документи, відповідність конструкції транспортного засобу встановленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Не приймаються до реєстрації транспортні засоби, зібрані (складені) з складових частин серійних транспортних засобів без дотримання вимог Закону України "Про дорожній рух". Правомірність придбання транспортних засобів, складових частин, які мають ідентифікаційні номери, підтверджується документами, скріпленими підписом відповідної посадової особи і печаткою, виданими суб'єктами підприємницької діяльності, які реалізують транспортні засоби та видають довідки-рахунки, митними органами, судами, нотаріусами, органами соціального захисту населення, підприємствами-виробниками транспортних засобів та підрозділами ДАІ, а також угодами, укладеними на товарних біржах.
Такими документами можуть бути:
- довідка-рахунок за формою згідно з додатком N 1 до цих Правил, видана суб'єктом підприємницької діяльності, який реалізує транспортний засіб;
- договори, в тому числі угоди, укладені на товарних біржах, та інші посвідчені в установленому порядку документи, що встановлюють право власності на транспортний засіб;
- копія рішення суду, засвідчена в установленому порядку, із зазначенням юридичної чи фізичної особи, яка визнається власником транспортного засобу, його марки, моделі, року випуску, а також ідентифікаційних номерів складових частин;
- довідка органу соціального захисту населення, який виділив автомобіль або мотоколяску;
- акт приймання-передачі транспортного засобу за формою згідно з додатком N 6 до цих Правил, виданий підприємством-виробником транспортного засобу чи його складових частин або підприємствами, які переобладнали чи встановили на транспортному засобі спеціальний пристрій згідно із свідоцтвом про відповідність конструкції транспортного засобу вимогам безпеки дорожнього руху, із зазначенням їх ідентифікаційних номерів та конкретного одержувача, скріплений підписом посадової особи підприємства і печаткою;
- посвідчення митного органу про реєстрацію транспортного засобу або його складових частин, що мають ідентифікаційні номери, в підрозділах ДАІ - для фізичних осіб, вантажна митна декларація - для юридичних осіб або належним чином оформлені довідка-рахунок та вантажна митна декларація (засвідчена митним органом копія) - для фізичних та юридичних осіб;
- договір фінансового лізингу.
Для реєстрації транспортних засобів, що перебували в експлуатації і зареєстровані в підрозділах ДАІ, крім названих документів, додається свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт) з відміткою підрозділу ДАІ про зняття транспортного засобу з обліку. Перед відчуженням, передачею такий транспортний засіб повинен бути знятий з обліку в підрозділі ДАІ. Відчуження, передача власником придбаних транспортних засобів, не зареєстрованих у підрозділах ДАІ, не проводиться.
Реєстрація транспортних засобів проводиться за умови сплати їх власниками передбачених законодавством податків, а також внесення в установленому порядку платежів за огляд транспортних засобів, реєстрацію, перереєстрацію та зняття їх з обліку, відшкодування вартості бланків реєстраційних документів та номерних знаків.
Таким чином, реєстрації транспортного засобу можлива тільки при наданні підрозділам ДАІ всіх передбачених законодавством документів відповідно до вимог зазначених Правил.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем ПАТ «ЛРУАС» не було подано всіх необхідних документів, передбачених законодавством для перереєстрації транспортних засобів, відповідач УДАІ УМВС України в Луганській області листом №1114-4163 від 16.07.2009 року розяснив позивачеві про необхідність надати необхідні документи: свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів (технічні паспорти) з відміткою підрозділу ДАІ про зняття транспортних засобів з обліку, висновки фахівця служби МВС або іншими спеціалістами, які мають свідоцтво про право проведення відповідного виду експертних досліджень і внесені до єдиного державного реєстру, документи, які підтверджують правомірність придбання транспортних засобів згідно п.8 Правил, а також надати автомобілі для огляду співробітником ДАІ та платежі за відшкодування вартості бланків реєстраційних документів. По теперішній час вказана вимога відповідача позивачем не виконана.
Крім того, з наданих суду матеріалів вбачається, що транспортні засоби щодо яких було звернення позивача до відповідача про перереєстрацію зареєстровані за іншою особою. Доказів того, що право власності цієї особи припинено суду не надано.
Посилання позивача на те, що транспортні засоби є повністю власністю ПАТ «Луганське регіональне управління автобусних станцій» і тому повинні бути перереєстровані на увагу не заслуговують, оскільки це не є підставою для звільнення позивача від надання всіх документів, передбачених Правилами державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок, які є обовязковими для проведення перереєстрації.
Зважаючи на вищевикладене, дії УДАІ УМВС України в Луганській області є правомірними, а позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 09.12.2009 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 14.12.2009 року, про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч.4 ст.167 КАС України.
Керуючись ст. ст. ст. ст. 11, 71, 94, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Правилами державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 року №1388, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні позовних вимог Публічного акціонерного товариства «Луганське регіональне управління автобусних станцій» до Управління державної автомобільної інспекції УМВС України в Луганській області про зобовязання зареєструвати транспортні засоби та про зобовязання видати належним чином оформлені свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів - відмовити за необґрунтованістю.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанову викладено в повному обсязі та підписано 14 грудня 2009 року.
Головуючий:суддя О.П.Островська