
8.3.14
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником
30 листопада 2017 року СєвєродонецькСправа № 812/163/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Публічного акціонерного товариства Луганськтепловоз про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/163/17 за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства Луганськтепловоз до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби в особі Харківського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, ОСОБА_1 державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального Головного управління ДФС у Луганській області про скасування податкового повідомлення-рішення від 31.10.2016 № НОМЕР_1,-
ВСТАНОВИВ:
21 листопада 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Публічного акціонерного товариства Луганськтепловоз про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/163/17 за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства Луганськтепловоз до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби в особі Харківського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, ОСОБА_1 державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального Головного управління ДФС у Луганській області про скасування податкового повідомлення-рішення від 31.10.2016 № НОМЕР_1.
В обгрунтування заяви зазначено, що постановою суду Луганського окружного адміністративного суду від 16 травня 2017 року адміністративний позов ПАТ "Луганськтепловоз" задоволено (а.с.126-129).
Позивачем отримано виконавчий лист, відповідно до якого на користь позивача зі ОСОБА_1 державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС стягнуто судові витрати в сумі 1600,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань.
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.2016 №247 Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби та наказу Державної фіскальної служби України від 26.04.2016 №377 Про реорганізацію територіальних органів ДФС з обслуговування великих платників ОСОБА_1 державна податкова інспекція з обслуговування великих платників у м. Луганську МГУ ДФС реорганізовується шляхом приєднання до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, код ЄДРПОУ 39440996. Отже СДПІ з ОВПП у м.Луганську МГУ ДФС вибула як сторона виконавчого провадження.
Просить замінити боржника виконавчого провадження за виконавчим листом по адміністративній справі № 812/163/17, виданим Луганським окружним адміністративним судом 05.09.2017 - ОСОБА_1 державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у місті Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС (код ЄДРПОУ 39792704) на її правонаступника - Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби (код ЄДРПОУ 39440996).
Сторони у судове засідання не прибули, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлялися належним чином.
Враховуючи положення частини шостої статті 128 та частини другої статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд вважає за можливе розглянути дану заяву в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 16 травня 2017 року позовні вимоги Публічного акціонерного товариства "Луганськтепловоз" задоволені. Визнано протиправним та скасувано податкове повідомлення-рішення ОСОБА_1 державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального Головного управління ДФС у Луганській області № НОМЕР_1 від 31.10.2016 про застосування до Публічного акціонерного товариства Луганськтепловоз штрафних санкції у сумі 170,00 грн. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань ОСОБА_1 державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального Головного управління ДФС у Луганській області (код ЄДРПОУ 39792704) на користь Публічного акціонерного товариства Луганськтепловоз (код 05763797) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 1600,00 грн. (одна тисяча шістсот гривень 00 копійок) (а.с.126-129).
05.09.2017 позивачем отримано виконавчий лист.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2016 року № 247 "Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби" (далі - Постанова № 247) реорганізовано ОСОБА_1 державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС шляхом приєднання до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби.
Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань підтверджується, що 28.04.2016 за № 13831120006003605 внесено запис про припинення ОСОБА_1 державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС.
З вищевикладеного судом установлено, що ОСОБА_1 державна податкова інспекція з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС вибула як сторона виконавчого провадження - боржник.
Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 24.12.2012 №1407 Про затвердження Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами та у зв'язку з виключенням з мережі ОСОБА_1 державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську МГУ ДФС, Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби, як установа - правонаступник приймає всі зобов'язання ОСОБА_1 державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську МГУ ДФС.
За даними ОСОБА_2 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 14.10.2014 за № 10731020000027393 відбулася державна реєстрація новоутвореної шляхом заснування юридичної особи - Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби.
Згідно з пунктом 1 Положення про Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби, затвердженого наказом ДФС від 27.03.2017 № 202, останній є правонаступником всіх прав та обов'язків, зокрема, ОСОБА_1 державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС.
Відповідно до положень ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, що звернулися з поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відповідно до ст. 1 Закону України Про виконавче провадження виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення).
Отже, сам по собі факт видачі виконавчого листа не зумовлює наявність виконавчого провадження.
З урахуванням вищенаведеного вбачається, що заміна сторони виконавчого провадження в порядку ст.264 КАС України неможлива, оскільки відсутнє саме виконавче провадження з виконання виконавчого листа № 812/163/17.
Відповідно до ст. 55 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 3 КАС України передбачено: адміністративний процес правовідносини, що складаються під час здійснення адміністративного судочинства. Згідно з п. 4 вказаної статті адміністративне судочинство діяльність адміністративних судів щодо розгляду і вирішення адміністративних справ у порядку, встановленому цим Кодексом.
Оскільки виконання судового рішення є невідємною частиною відновлення порушеного права як мети звернення до суду та враховуючи, що ст. 264 КАС України підлягає застосуванню лише за умови наявного відкритого виконавчого провадження, у той час як ст. 55 цього Кодексу охоплює всі стадії адміністративного процесу, суд дійшов висновку про застосування ст.55 КАС України.
З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов до висновку про необхідність заміни ОСОБА_1 державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів на її правонаступника - Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби в порядку ст.55 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 55, 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Задовольнити заяву Публічного акціонерного товариства Луганськтепловоз про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/163/17.
Замінити боржника ОСОБА_1 державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у місті Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС (код ЄДРПОУ 39792704) на її правонаступника - Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби (код ЄДРПОУ 39440996) у справі № 812/163/17 за позовом Публічного акціонерного товариства Луганськтепловоз до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби в особі Харківського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, ОСОБА_1 державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального Головного управління ДФС у Луганській області про скасування податкового повідомлення-рішення від 31.10.2016 № НОМЕР_1.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття ухвали у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяОСОБА_2