
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 листопада 2017 року Справа № 813/3380/17
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий суддя Грень Н.М.,
секретар судового засідання Редкевич О.Р.,
позивач ОСОБА_1,
представник позивача ОСОБА_2,
представник позивача ОСОБА_3
представник відповідача Мельник А.І.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Львівської обласної ради третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача перший заступник голови Львіської обласної ради ОСОБА_5 про визнання нечинними рішень, -
в с т а н о в и в :
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Львівської обласної ради із вимогами:
- визнати нечинним та скасувати рішення №413 VIII сесії VII скликання Львівської обласної ради від 05 квітня 2017 року «Про звіт першого заступника голови Львівської обласної ради про діяльність за 2016 рік»;
- визнати нечинним та скасувати рішення №414 VIII сесії VII скликання Львівської обласної ради від 05 квітня 2017 року «Про обрання першого заступника голови Львівської обласної ради».
В обґрунтування позовних вимог, з урахуванням заяви про зміну підстав позову, зазначено, що згідно з пунктом 3 рішення №413 VIII сесії VII скликання Львівської обласної ради від 05 квітня 2017 року «Про звіт першого заступника голови Львівської обласної ради про діяльність за 2016 рік», вирішено достроково припинити повноваження першого заступника голови Львівської обласної ради ОСОБА_1 з 05.04.2017р. без припинення повноважень депутата обласної ради. Пунктом 1 Рішення №414 VIII сесії VII скликання Львівської обласної ради від 05 квітня 2017 року «Про обрання першого заступника голови Львівської обласної ради» вирішено обрати першим заступником голови Львівської обласної ради депутата обласної ради ОСОБА_5. Позивач вважає, що зазначені рішення прийняті з численними порушенням вимог чинного законодавства та Регламенту Львівської обласної ради, а тому просить суд визнати їх нечинними та скасувати.
Позивач та її представник у судовому засіданні позовні вимоги підтримали з підстав, викладених у позовній заяві та заяві про зміну підстав позову, просять позов задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечив, подав до суду письмові заперечення, в яких зазначає, що оскаржувані рішення прийняті в межах повноважень та у спосіб, визначений законом, та з безумовним дотриманням усіх встановлених процедур, а тому вважає позовні вимоги безпідставними і такими, що не підтверджуються належними та допустимими доказами. У судовому засіданні надав пояснення, аналогічні викладеним у запереченнях, просив у задоволенні позову відмовити повністю.
Ухвалою суду до справи залучено ОСОБА_5 у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача. Третя особа, повідомлена належним чином про дату час та місце проведення судового засідання, у судове засідання не з'явилась, явку уповноваженого представника не забезпечила.
Суд, заслухавши пояснення позивача, його представника та представника відповідача, з'ясувавши обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги та заперечення, а також ті, які мають значення для вирішення справи, повно, всебічно та об'єктивно дослідивши докази у справі, встановив наступне.
Рішенням №5 І сесії VII скликання Львівської обласної ради від 19 листопада 2015 року «Про обрання першого заступника голови обласної ради» депутата ОСОБА_1 обрано першим заступником голови Львівської обласної ради.
В матеріалах справи наявне звернення голів депутатських фракцій, в якому, посилаючись на п.10 ч.2 ст. 19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», просять внести на розгляд відповідної комісії обласної ради та в подальшому на сесію обласної ради проекти рішень обласної ради «Про звіт першого заступника голови Львівської обласної ради про діяльність за 2016 рік» та «Про звіт заступника голови Львівської обласної ради про діяльність за 2016 рік».
Розпорядженням голови Львівської обласної ради від 04.04.2017р. № 550 скликано VIІI позачергову сесію Львівської обласної ради сьомого скликання 05 квітня 2017 року о 10.00 год. До порядку денного VIІI позачергової сесії обласної ради включено розгляд проекту рішення 538-ПР від 16.02.2017р. «Про звіт першого заступника голови Львівської обласної ради про діяльність за 2016 рік».
Відповідно до протоколу №26 VIІI позачергової сесії Львівської обласної ради VIІ скликання від 05.04.2017р., проект рішення 538-ПР від 16.02.2017р. «Про звіт першого заступника голови Львівської обласної ради про діяльність за 2016 рік» прийнятий за основу. Як вбачається з протоколу, після прийняття вищевказаного проекту рішення за основу, була озвучена пропозиція депутата ОСОБА_6: у пункті 2 проекту рішення після слів "Визнати роботу першого заступника голови Львівської обласної ради ОСОБА_1" додати "незадовільною", а також до проекту рішення додати пункт 3 та викласти його в такій редакції: "Достроково припинити повноваження першого заступника голови Львівської обласної ради ОСОБА_1 з 05.04.2017, без припинення повноважень депутата обласної ради". Окрім того, депутат ОСОБА_6 проінформував присутніх, що ініціатива щодо дострокового припинення повноважень першого заступника голови Львівської обласної ради ОСОБА_1 підписана депутатами Львівської обласної ради в кількості 40 осіб, що становить більше третини депутатів від загального складу ради.
Згідно з протоколом №26 VIІI позачергової сесії Львівської обласної ради VIІ скликання від 05.04.2017р, голова засідання, голова Львівської обласної ради ОСОБА_7 запропонував підтримати процедуру голосування озвученої пропозиції депутата ОСОБА_6, яка відповідно до Регламенту Львівської обласної ради VII скликання передбачає голосування в таємному режимі за пропозицію депутата обласної ради та проект рішення в цілому. Зазначена пропозиція ухвалена більшістю голосів. За результатами таємного голосування, відповідно до протоколу №3 від 05.04.2017р. лічильної комісії Львівської обласної ради, лічильна комісія встановила, що шляхом таємного голосування вирішено: 1. Звіт першого заступника голови Львівської обласної ради ОСОБА_1 взяти до відома (додається). 2. Визнати роботу першого заступника голови Львівської обласної ради ОСОБА_1 незадовільною. 3. Достроково припинити повноваження першого заступника голови Львівської обласної ради ОСОБА_1 з 05.04.2017, без припинення повноважень депутата обласної ради.
Результатом вищезазначеного стало прийняття Львівською обласною радою оскаржуваного рішення №413 від 05 квітня 2017 року «Про звіт першого заступника голови Львівської обласної ради про діяльність за 2016 рік».
Оскаржуваним рішенням №414 від 05 квітня 2017 року «Про обрання першого заступника голови Львівської обласної ради» ОСОБА_5 обрано першим заступником голови Львівської обласної ради.
Проект такого рішення за №645-ПР від 05.04.2017р. внесений до порядку денного VIІI позачергової сесії Львівської обласної ради VIІ скликання за пропозицією голови засідання, голови Львівської обласної ради ОСОБА_7, згідно з протоколом №26 VIІI позачергової сесії Львівської обласної ради VIІ скликання від 05.04.2017р.
При вирішенні спору суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.15 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» порядок обрання голови та заступника (заступників) голови обласної ради, скликання чергової та позачергової сесії ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради, з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
Регламент Львівської обласної ради VII скликання затверджений рішенням обласної ради від 26.01.2016 року №59 (Регламент).
Відповідно до ч.3 ст. 56 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та ч.3 ст. 121 Регламенту, питання про дострокове припинення повноважень першого заступника голови обласної ради може бути внесено на розгляд відповідної ради на вимогу не менш як третини депутатів від загального складу ради або голови ради. Згідно з вимогами ч.3 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення з цього питання приймається таємним голосуванням.
Натомість, як вбачається з протоколу №26 VIІI позачергової сесії Львівської обласної ради VIІ скликання від 05.04.2017р., при розгляді Львівською обласною радою проекту рішення 538-ПР від 16.02.2017р. «Про звіт першого заступника голови Львівської обласної ради про діяльність за 2016 рік», пропозицію про внесення до зазначеного проекту рішення п.3, яким запропоновано достроково припинити повноваження позивача як першого заступника голови Львівської обласної ради висловлено депутатом ОСОБА_6.
Суд бере до уваги той факт, що у своїй доповіді депутат ОСОБА_6 проінформував усіх присутніх, що ініціатива щодо дострокового припинення повноважень першого заступника голови Львівської обласної ради ОСОБА_1 підписана депутатами Львівської обласної ради в кількості 40 осіб, що становить більше третини депутатів від загального складу ради. Однак, зі змісту протоколу №26 VIІI позачергової сесії Львівської обласної ради VIІ скликання від 05.04.2017р. та з тексту пропозиції депутата обласної ради ОСОБА_6 щодо дострокового припинення повноважень першого заступника голови Львівської обласної ради від 05.04.2017р., що міститься в матеріалах справи, вбачається, що саме депутат ОСОБА_6 вносить пропозицію доповнити проект оскаржуваного рішення пунктом 3 щодо дострокового припинення повноважень першого заступника голови Львівської обласної ради ОСОБА_1 з 05.04.2017р. без припинення повноважень депутата обласної ради. При цьому не вбачається, що він діяв від імені, чи іншим чином був уповноважений висловити думку, 40 депутатів.
Окрім того, суд дослідив подані відповідачем аркуші із підписами депутатів під заголовком: «Про дострокове припинення повноважень першого заступника голови Львівської обласної ради відповідно до ст. 121 Регламенту Львівської обласної ради VII скликання». Частина 3 ст. 56 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та ч.3 ст. 121 Регламенту передбачають, що депутати у кількості не менш як третини від загального складу мають право саме вимагати винесення на розгляд ради питання про дострокове припинення повноважень першого заступника голови обласної ради. З доданих матеріалів не вбачається, що своїми підписами депутати висловлювали безпосередньо саме вимогу про внесення на розгляд ради питання про дострокове припинення повноважень першого заступника голови Львівської обласної ради ОСОБА_1
Таким чином, суд приходить до висновку, що при розгляді Львівською обласною радою проекту рішення 538-ПР від 16.02.2017р. «Про звіт першого заступника голови Львівської обласної ради про діяльність за 2016 рік», за результатами якого прийнято оскаржуване рішення №413 VIII сесії VII скликання Львівської обласної ради від 05 квітня 2017 року «Про звіт першого заступника голови Львівської обласної ради про діяльність за 2016 рік», питання про дострокове припинення повноважень позивача як першого заступника голови Львівської обласної ради було внесено на розгляд ради не на вимогу 40 депутатів, а у вигляді пропозиції одного депутата до проекту рішення.
З аналізу правових норм, визначених ст. 56, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та ст. 121 Регламенту, суд робить висновок про те, що питання дострокового припинення повноважень першого заступника голови обласної ради має особливу процедуру ініціювання внесення в порядок денний та є питанням щодо якого законом передбачена спеціальна процедура голосування в таємному режимі. Також, суд звертає увагу, що питання припинення повноважень першого заступника голови Львівської обласної ради є змістовно іншим, аніж питання «Про звіт першого заступника голови Львівської обласної ради про діяльність за 2016 рік», яке було внесено у початковий проект рішення. Доповнення вже затвердженого проекту рішення питанням про дострокове припинення повноважень першого заступника голови Львівської обласної ради, на думку суду, призвело до уникнення проходження даного питання через процедуру підготовки, реєстрації та оприлюднення самостійного проекту рішення щодо даного питання, як це передбачено нормами Регламенту.
Суд критично відноситься до твердження відповідача щодо можливості доповнення даного проекту рішення за пропозицією депутата ОСОБА_6, посилаючись на права депутата надані п.4 ч.2 ст. 19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», відповідно до якого депутат місцевої ради має право вносити пропозиції і зауваження до порядку денного засідань ради та її органів, порядку розгляду обговорюваних питань та їх суті, оскільки, таке право депутата не є абсолютним, а обмежене нормами закону та Регламенту.
Регламент Львівської обласної ради VII скликання затверджений рішенням обласної ради від 26.01.2016 року №59 детально визначає порядок підготовки та розгляду питань на пленарних засіданнях обласної ради.
Відповідно до ст. 24 Регламенту, підготовку питань на розгляд сесії ради організовує керуючий справами обласної ради. Винесенню питання на розгляд пленарного засідання ради передує його підготовка у відповідних постійних комісіях ради та президії ради. Стаття 26 Регламенту визначає обов'язкові реквізити проекту рішення. За змістом ст. 27 Регламенту узагальнення зауважень і пропозицій до проекту рішення, визначення остаточного його варіанта покладається на ініціаторів проекту та виконавчий апарат ради. У проекті порядку денного сесії вказуються порядковий номер і дата оприлюднення на офіційному веб-сайті обласної ради первинного проекту рішення та всіх змін, які до нього вносились. Виконавчий апарат ради забезпечує отримання кожним депутатом ради остаточного варіанта проекту рішення. Готовність до розгляду питання на пленарному засіданні, після розгляду його на засіданні профільної постійної комісії ради, погоджується з президією ради і пропонується головою засідання для формування порядку денного.
Відповідно до ч.1 ст. 28 Регламенту, проект рішення ради та його електронна версія, всі матеріали (документи), що стосуються цього рішення, подаються на ім'я голови обласної ради, реєструються у виконавчому апараті обласної ради не пізніше як за 30 календарних днів до відкриття чергової сесії та оприлюднюються невідкладно, але не пізніше ніж за один робочий день після реєстрації, на офіційному веб-сайті обласної ради в розділі "Пленарні засідання ради" - "Ініціатива депутата (Групи депутатів)" або "Ініціатива виконавчих органів влади".
Відповідно до ч.2. ст.29 Регламенту виконавчий апарат ради забезпечує отримання кожним депутатом ради проектів рішень та інших матеріалів, необхідних для проведення сесії, не пізніше як за 7 днів до відкриття чергової сесії, а у виняткових випадках (позачергова сесія) - у день її відкриття, шляхом надсилання матеріалів у електронній формі на електронні адреси депутатів.
Відповідно до вимог ч. 3 ст.33 Регламенту до порядку денного сесії президія ради вносить лише ті питання, проекти рішень з яких підготовлені та завізовані відповідно до вимог цього Регламенту, зареєстровані у виконавчому апараті обласної ради не пізніше як за 30 календарних днів до відкриття чергової сесії та оприлюднені на офіційному веб-сайті обласної ради. Пропозиції до порядку денного сесії, зареєстровані пізніше як за 30 календарних днів до відкриття чергової сесії, можуть бути внесені до порядку денного наступної чергової сесії.
Згідно з ч.6 ст. 34 Регламенту до проекту порядку денного додатково можуть бути внесені виключно питання, проекти рішень з яких завізовані відповідно до вимог цього Регламенту, зареєстровані у виконавчому апараті обласної ради не пізніше як за 30 календарних днів до відкриття чергової сесії та оприлюднені на офіційному веб-сайті обласної ради. Обговорення з приводу внесення питання до порядку денного сесії проводяться за скороченою процедурою (до хвилини на виступ). При внесенні до порядку денного питання депутат зобов'язаний назвати дату реєстрації та номер, за яким оприлюднений проект рішення на офіційному веб-сайті обласної ради.
Зазначені положення Регламенту спрямовані, в тому числі, на забезпечення права депутатів ради ознайомлюватись з питаннями, які включаються до порядку денного та готувати свої пропозиції.
Згідно з вимогами ч.5 ст. 34 Регламенту при необхідності розгляду обласною радою проекту рішення, щодо якого відсутній висновок профільної постійної комісії ради, голова засідання дає доручення провести засідання комісії негайно та оголошує для цього перерву. За результатами такого засідання постійної комісії голова постійної комісії інформує раду про висновки з ініційованого питання.
Таким чином, дослідивши матеріали справи та пояснення сторін, суд приходить до висновку, що питання про дострокове припинення повноважень першого заступника голови Львівської обласної ради в порядку, визначеному Регламентом, підготовлене та винесене на розгляд сесії Львівської обласної ради не було. Зокрема, відповідачем не було підготовлено проект відповідного рішення, такий проект не був належним чином зареєстрований, оприлюднений та наданий депутатам для ознайомлення, відсутні висновки профільних комісій щодо дострокового припинення повноважень першого заступника голови Львівської обласної ради.
Також суд звертає увагу на те, що відповідно до ч. 3 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків, передбачених пунктами 4 і 16 статті 26, пунктами 1, 29 і 31 статті 43 та статтями 55, 56 цього Закону, в яких рішення приймаються таємним голосуванням.
За змістом п.1 ст. 43, ст. 56 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення з питань обрання першого заступника голови обласної ради та звільнення з посади, а також дострокове припинення його повноважень приймається шляхом таємного голосування. Закон встановлює перелік випадків, коли рішення ради приймаються шляхом таємного голосування, і до таких випадків розгляд питань про звіт першого заступника голови обласної ради не належить, а тому прийняття рішення Львівської обласної ради «Про звіт першого заступника голови Львівської обласної ради про діяльність за 2016 рік» шляхом таємного голосування є порушенням вимог ч. 3 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Представник відповідача звертав увагу суду на положення ч.5 ст. 70 Регламенту, яким визначено, що таємне голосування проводиться за пропозицією будь-кого з депутатів підтриманою більшістю голосів від загального складу ради. Однак, суд критично оцінює таку позицію відповідача, оскільки зазначеними вище положеннями закону встановлено вичерпний перелік випадків, коли рішення ради приймається шляхом таємного голосування.
Відповідно до ч.5 ст. 56 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» перший заступник голови обласної ради звільняється з посади з дня припинення її повноважень. Відповідно до п.1 ч.1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», питання звільнення із посади першого заступника голови обласної ради вирішується виключно на пленарних засіданнях обласної ради.
Відповідачем надано суду розпорядження голови Львівської обласної ради від 05.04.2017р. №105-к, згідно з пунктом 1 якого вирішено вважати, що ОСОБА_1 достроково припинила виконання обов'язків першого заступника голови Львівської обласної ради без припинення повноважень депутата обласної ради 05 квітня 2017 року та звільнити її із займаної посади.
Судом досліджено копію трудової книжки позивача та встановлено, що до трудової книжки внесено запис про звільнення її з обраної посади з посиланням на ч.3 ст. 56 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на підставі оскаржуваного рішення №413 «Про звіт першого заступника голови Львівської обласної ради про діяльність за 2016 рік». При цьому, оскаржуване рішення не містить саме рішення про звільнення позивача із займаної посади, як не містить і підстав звільнення.
Однак, оскільки спір не стосується звільнення з публічної служби: позивач не оскаржує своє звільнення із займаної посади та не заявляє вимогу про поновлення на роботі, суд залишає поза увагою оцінку розпорядження голови Львівської обласної ради від 05.04.2017р. №105-к, та вважає, що факт звільнення позивача із займаної посади не входить до предмету дослідження та доказування по даній справі.
Що стосується оскаржуваного рішення №414 VIII сесії VII скликання Львівської обласної ради від 05 квітня 2017 року «Про обрання першого заступника голови Львівської обласної ради», то судом встановлено, згідно з протоколом №26 VIІI позачергової сесії Львівської обласної ради VIІ скликання від 05.04.2017р, що проект такого рішення за №645-ПР від 05.04.2017р. внесений до порядку денного VIІI позачергової сесії Львівської обласної ради VIІ скликання за пропозицією голови засідання, голови Львівської обласної ради ОСОБА_7. Тобто, проект оскаржуваного рішення був підготовлений та зареєстрований в той самий день, коли проводилось пленарне засідання сесії та внесений до порядку денного після прийняття проекту рішення про порядок денний за основу.
Суд звертає увагу на те, що відповідно до вимог ч. 3 ст.33 Регламенту до порядку денного сесії президія ради вносить лише ті питання, проекти рішень з яких підготовлені та завізовані відповідно до вимог цього Регламенту, зареєстровані у виконавчому апараті обласної ради не пізніше як за 30 календарних днів до відкриття чергової сесії та оприлюднені на офіційному веб-сайті обласної ради. Пропозиції до порядку денного сесії, зареєстровані пізніше як за 30 календарних днів до відкриття чергової сесії, можуть бути внесені до порядку денного наступної чергової сесії. Згідно з ч.6 ст. 34 Регламенту, до проекту порядку денного додатково можуть бути внесені виключно питання, проекти рішень з яких завізовані відповідно до вимог цього Регламенту, зареєстровані у виконавчому апараті обласної ради не пізніше як за 30 календарних днів до відкриття чергової сесії та оприлюднені на офіційному веб-сайті обласної ради. Обговорення з приводу внесення питання до порядку денного сесії проводяться за скороченою процедурою (до хвилини на виступ). При внесенні до порядку денного питання депутат зобов'язаний назвати дату реєстрації та номер, за яким оприлюднений проект рішення на офіційному веб-сайті обласної ради.
При цьому Регламент не містить жодних винятків для питань, які виносяться на позачергову сесію.
Якщо до затвердженого в цілому порядку денного вносяться додаткові питання, такі проекти рішень повинні мати висновки профільної постійної комісії та відповідати вимогам частини третьої статті 33 цього Регламенту, за винятком звернень обласної ради та заяв (ч.3 ст. 35 Регламенту). Відповідачем не представлено суду протоколів засідання профільних комісій з питання обрання першого заступника голови Львівської обласної ради.
Таким чином, дослідивши усі обставини справи та подані сторонами докази, суд приходить до висновку, що проект рішення №645-ПР від 05.04.2017р. «Про обрання першого заступника голови Львівської обласної ради» підготовлено та включено до порядку денного з порушенням вимог Регламенту Львівської обласної ради VII скликання, що затверджений рішенням обласної ради від 26.01.2016 року №59.
Відповідно до ст. 40 Регламенту рішення ради (крім процедурних) ухвалюються лише з питань, внесених до порядку денного засідання ради, за винятком випадків, передбачених цим Регламентом. У разі порушення цієї вимоги ухвалене рішення є недійсним.
Таким чином, внесення на розгляд сесії в день проведення пленарного засідання питання про дострокове припинення повноважень першого заступника голови Львівської обласної ради та питання про обрання першого заступника голови Львівської обласної ради як посадових осіб місцевого самоврядування є порушенням Львівською обласною радою порядку та процедури підготовки питань до розгляду на сесії, що призвело до прийняття протиправних рішень.
Згідно з положеннями ст. 71 Регламенту, рада не може ухвалювати рішення, які суперечать Конституції України, чинним законам України, ратифікованим міжнародним договорам чи угодам та цьому Регламенту.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку що рішення №413 VIII сесії VII скликання Львівської обласної ради від 05 квітня 2017 року «Про звіт першого заступника голови Львівської обласної ради про діяльність за 2016 рік» та №414 VIII сесії VII скликання Львівської обласної ради від 05 квітня 2017 року «Про обрання першого заступника голови Львівської обласної ради» є протиправними, оскільки прийняті з порушеннями вимог чинного законодавства та Регламенту Львівської обласної ради VII скликання, затверджений рішенням обласної ради від 26.01.2016 року №59.
Відповідно до ч.1 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Оскільки, позивач не ставить перед судом вимоги про поновлення на займаній посаді, суд вважає, що рішення №414 VIII сесії VII скликання Львівської обласної ради від 05 квітня 2017 року «Про обрання першого заступника голови Львівської обласної ради» не порушує права, свободи або інтереси позивача.
Тому суд, повно та всебічно дослідивши наявні матеріали справи, а також норми чинного законодавства України, дійшов до висновку про задоволення позовних вимог в частині визнання нечинним та скасування рішення №413 VIII сесії VII скликання Львівської обласної ради від 05 квітня 2017 року «Про звіт першого заступника голови Львівської обласної ради про діяльність за 2016 рік», а у задоволенні позовних вимог в частині визнання нечинним та скасування рішення №414 VIII сесії VII скликання Львівської обласної ради від 05 квітня 2017 року «Про обрання першого заступника голови Львівської обласної ради» слід відмовити.
Відповідно до ч. 3 ст. 94 КАС України якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
Відповідно до ч. 3 ст. 94 КАС України суд присуджує на користь позивача здійснені ним документально підтверджені витрати по сплаті судового збору в сумі 640 грн. за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі.
Керуючись ст. ст. 7-14, 17-20, 69-71, 86, 94, 158-163, 167 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в :
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Визнати нечинним та скасувати рішення №413 VIII сесії VII скликання Львівської обласної ради від 05 квітня 2017 року «Про звіт першого заступника голови Львівської обласної ради про діяльність за 2016 рік».
3. В задоволенні інших позовних вимог відмовити.
4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; РНОКПП НОМЕР_1) з Львівської обласної ради (м. Львів, вул. Винниченка, буд. 18, ЄДРПОУ 00022562) судовий збір, пропорційно до задоволених позовних вимог в сумі 640 (шістсот сорок) грн. 00 коп.
Постанову може бути оскаржено, згідно зі ст. 186 КАС України, протягом 10 днів з дня її проголошення чи отримання копії постанови, шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили, згідно зі ст. 254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Суддя Грень Н.М.
Повний текст постанови складено та підписано 29.11.2017 року.