
8.3.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
29 листопада 2017 року СєвєродонецькСправа № 812/614/17
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Кисельової О.О.,
при секретарі: Ждановій Г.Є.,
за участю
представника позивача: ОСОБА_1,
представника відповідача: ОСОБА_2,
представника третьої особи: не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника третьої особи про виключення зі складу учасників судового процесу в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, клопотання представника відповідача про залучення у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю Луганське енергетичне об'єднання до Луганської об'єднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Луганській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Головне управління державної казначейської служби України у Луганській області, про визнання протиправним дій та рішень й зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Луганського окружного адміністративного суду знаходиться вищевказана справа.
Представником третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, до відділу діловодства та звернення громадян (канцелярії) суду подано письмове клопотання про виключення зі складу учасників судового процесу в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, яке обґрунтоване наступним.
Луганська об'єднана державна податкова інспекція головного управління ДФС у Луганській області згідно даних Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів, обслуговується в управлінні Державної казначейської служби України в м. Луганську Луганської області, яке є територіальним органом Державної казначейської служби України і діє відповідно до положення про управління (відділення) Державної казначейської служби України у районах, районах у містах, містах обласного, республіканського значення, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.10.2011 № 1280.
Так, згідно пункту 17 Положення управління (відділення) Казначейства є юридичними особами публічного права, мають печатки із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки, рахунки в установах Казначейства та банках.
Посилається на статтю 53 Кодексу адміністративного судочинства України та зазначає, що рішення у справі ніяким чином не впливає на права, свободи, інтереси та обовязки Головного управління державної казначейської служби України у Луганській області, а третьою особою у справі, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, має бути управління Державної казначейської служби України в м. Луганську Луганської області.
У звязку з наведеним просить вирішити питання щодо процесуального статусу Головного управління державної казначейської служби України у Луганській області, виключити його зі складу учасників судового процесу в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
Також судом на обговорення поставлено клопотання, подане представником відповідача про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Головного управління ДФС у Луганській області, у звязку із внесенням змін до статті 19 Податкового кодексу України та обмеженням повноважень державних податкових інспекцій з 01.01.2017.
Представник позивача в судовому засіданні проти заявлених клопотань не заперечував. Також додатково заявив клопотання про зупинення провадження у справі, у звязку із необхідністю підготування додаткових доказів у справі на заперечення, подані представником відповідача.
Представник відповідача в судовому засіданні клопотання про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головного управління ДФС у Луганській області, підтримав. Проти клопотання про виключення Головного управління державної казначейської служби України у Луганській області зі складу учасників судового процесу в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, та клопотання про зупинення провадження у справі не заперечував.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Головне управління державної казначейської служби України у Луганській області в судове засідання не прибув, в клопотанні про виключення зі складу учасників судового процесу в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, просив провести розгляд клопотання за відсутності уповноваженого представника.
Вирішуючи заявлені клопотання, суд виходить з наступного.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 24.05.2017 залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Головне управління державної казначейської служби України у Луганській області.
Оглядом витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 29.11.2017 встановлено, що Луганська об'єднана державна податкова інспекція головного управління ДФС у Луганській області (ід. код 39892287) є юридичною особою, що знаходиться за адресою: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вулиця Енергетиків, 72 (том 2 а.с. 220-222).
Згідно із реєстраційною карткою розпорядника бюджетних коштів (одержувача бюджетних коштів), наданої представником Головного управління державної казначейської служби України у Луганській області, в обґрунтування клопотання про виключення зі складу учасників судового процесу в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, встановлено, що Луганська об'єднана державна податкова інспекція головного управління ДФС у Луганській області (ід. код 39892287) знаходиться за адресою: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вулиця Енергетиків, 72, та органом Державної казначейської служби України, в якому обслуговується розпорядник бюджетних коштів (одержувач бюджетних коштів), зазначено управління державної казначейської служби України у м. Луганську Луганської області.
Також судом встановлено, що управління державної казначейської служби України у м. Луганську Луганської області (ід. код 37991503) є юридичною особою, що знаходиться за адресою: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вулиця Науки,5 (том 2 а.с. 218-219).
Оскільки Луганська об'єднана державна податкова інспекція головного управління ДФС у Луганській області обслуговується в управлінні державної казначейської служби України у м. Луганську Луганської області та рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обовязки саме управління державної казначейської служби України у м. Луганську Луганської області, суд вважає клопотання представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Головного управління державної казначейської служби України у Луганській області, про виключення останнього зі складу учасників судового процесу в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
У звязку з викладеним, суд приходить до висновку про необхідність залучення до участі у даній справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору управління державної казначейської служби України у м. Луганську Луганської області.
Вирішуючи клопотання представника відповідача про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головного управління ДФС у Луганській області, суд виходить з такого.
Відповідно до пункту 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.
Пунктом 41.3 цієї статті визначено, що повноваження і функції контролюючих органів визначаються цим Кодексом, Митним кодексом України та законами України.
Згідно із ст. 19-1 цього Кодексу здійснюють контроль за правомірністю бюджетного відшкодування податку на додану вартість.
Законом України від 21.12.2016 № 1797 Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні доповнено Податковий кодекс ст. 19-3, яка передбачає, що державні податкові інспекції мають право: здійснювати функції сервісного обслуговування платників податків; здійснюють реєстрацію та ведення обліку платників податків та платників єдиного внеску, обєктів оподаткування та обєктів, повязаних з оподаткуванням; формують та ведуть Державний реєстр фізичних осіб - платників податків, Єдиний банк даних про платників податків - юридичних осіб, реєстри, ведення яких покладено законодавством на контролюючі органи; виконують інші функції сервісного обслуговування платників податків, визначені законом.
Відповідно до 19---1.6 ст. 19-1 цього Кодексу контролюючі органи здійснюють контроль за правомірністю бюджетного відшкодування податку на додану вартість.
Тобто у звязку з прийняттям зазначеного вище Закону визначено перелік функцій державних податкових інспекцій.
Оскільки до статті 19-1 Податкового кодексу України внесено зміни, якою встановлено обмеження повноважень державних податкових інспекцій з 01.01.2017, та питання здійснення контролю за правомірністю бюджетного відшкодування податку на додану вартість віднесено до повноважень Головного управління ДФС у Луганській області, тому суд дійшов висновку про обґрунтованість клопотання, заявленого представником відповідача.
Відповідно до ч. 2 ст. 53 Кодексу адміністративного судочинства, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі. Якщо адміністративний суд при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Згідно ч. 3 ст. 53 Кодексу адміністративного судочинства України, питання про вступ до участі у справі третіх осіб вирішується ухвалою. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Відповідно до пунктом 4 частини 2 статті 156 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
З метою всебічного, повного, обєктивного та правильного вирішення справи, задля забезпечення можливості реалізації процесуальних прав осіб, які беруть участь у справі, з метою економії процесуального часу, суд дійшов висновку про задоволення клопотань, заявлених представниками сторін та зупинити провадження у справі.
Керуючись статтями 9, 69, 71, 79, 156, 160, 165, 267 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Клопотання представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Головного управління державної казначейської служби України у Луганській області, про виключення зі складу учасників судового процесу в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, задовольнити.
Виключити зі складу учасників судового процесу у розгляді адміністративної справи № 812/614/17 третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Державної казначейської служби України у Луганській області.
Залучити до участі у справі № 812/614/17 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору управління Державної казначейської служби України у м.Луганську Луганської області.
Клопотання представника відповідача про залучення у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головного управління ДФС у Луганській області, задовольнити.
Залучити до участі у справі № 812/614/17 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головне управління ДФС у Луганській області.
Клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі задовольнити.
Зупинити провадження у справі № 812/614/17 за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю Луганське енергетичне об'єднання до Луганської об'єднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Луганській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору Головне управління державної казначейської служби України у м. Луганську Луганській області, Головне управління ДФС у Луганській області, про визнання протиправним дій та рішень й зобов'язання вчинити певні дії до 05 грудня 2017 року.
Повідомити сторін, що наступне відкрите судове засідання відбудеться 05 грудня 2017 року у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду, за адресою: м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18 о 15 год. 00 хв.
Ухвала в частині залучення до участі у справі третіх осіб оскарженню не підлягає.
Ухвала в частині зупинення провадження по справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмову провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`яти днів з дня отримання к опії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Повний текст ухвали складено 29 листопада 2017 року.
СуддяОСОБА_3