
Справа № 342/984/17
Провадження № 2-а/342/47/2017
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 листопада 2017 року м. Городенка
Городенківський районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого судді Федів Л.М.
секретаря судового засідання Козаченко Л.Д.
за участю:
позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Городенка адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання перерахувати пенсію, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1звернувся в суд з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, в якому просить: 1) Визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо не проведення перерахунку його пенсії з 1 січня 2016 року відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» протиправною; 2) Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області невідкладно здійснити перерахунок його пенсії з 1 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», та на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області від 07.07.2017 року за вих. № 3306/108/05/8-17 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 1 січня 2016 року, та забезпечити її виплату. Виплатити різницю між фактично отриманою та належною до виплати сумою пенсії починаючи з 01.01.2016 року; Стягнути з відповідача на його користь понесені судові витрати у розмірі 640 грн.
Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ (пенсійне посвідчення №845006 від 18.06.2008 р.) і отримує пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”. Статтею 63 цього закону (в редакції, що діяла на час настання права на перерахунок пенсії) передбачено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
29 грудня 2015 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23 грудня 2015 року. Цим Законом доповнено ст.63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” новою частиною такого змісту: Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України /міліції/, які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону , здійснюється зурахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Враховуючи, що постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» встановлено грошове забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним грошовому забезпеченню колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, то таке збільшення є безумовною підставою для перерахунку пенсії колишнім працівникам міліції так, як відбулася фактична зміна розмірів грошового забезпечення відповідних категорій осіб у порівнянні з тими, які враховувалися при призначенні чи останньому перерахунку пенсії колишнім працівникам міліції, тобто настали умови для перерахунку пенсії передбачені ст.63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.
Отже, з набранням чинності Закону України №900 від 23.12.2015 року, тобто з 29.12.2015 року, позивач набув права на перерахунок пенсії.
При цьому перерахунок пенсії повинен бути проведений з 1.01.2016 року оскільки відповідно до ч.2 ст.51 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», визначено постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Згідно цього Порядку перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. На підставі такого рішення МВС України зобов»язано в п»ятиденний строк повідомити Пенсійний фонд України про наявність підстав для перерахунку пенсій. Однак, після тривалих зволікань, під тиском протестних акцій пенсіонерів та рішень судів про визнання бездіяльності протиправною, МВС України лише 03.02.2017 року, за вих.№1461/05/22-2017 направило повідомлення до Пенсійного фонду України про наявність підстав для проведення перерахунку пенсій пенсіонерам органів внутрішніх справ України /міліції/ з урахуванням грошового забезпечення встановленого для поліцейських згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», а також листом від 22.03.2017 року за вихідним №4019/02/22-2017 додатково повідомило, що перерахунок пенсій відповідно до законодавства має бути проведений з 01.01.2016 року на підставі довідок про грошове забезпечення виданих ліквідаційними комісіями УМВС в областях. Пенсійний фонд України в свою чергу 28.03.2017 року за вих.№9493/02-23 надіслав повідомлення про перерахунок пенсій головним управлінням ПФУ в областях, зобов»язавши їх у строки передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 підготувати та надати ліквідаційним комісіям УМВС списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії для виготовлення довідок про грошове забезпечення. В кінцевому підсумку ліквідаційною комісією УМВС в Івано-Фраківській області 07.07.2017 року за вихідним №3306/108/05/8-17 було направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу.
Отже, в розпорядженні Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області є всі необхідні документи для перерахунку пенсії ОСОБА_1
Відповідно до ч.2 ст.51 та ч.18.ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок пенсії повинен здійснюватися невідкладно. Однак, незважаючи на наявність всіх законних підстав, всупереч нормативним вимогам Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області перерахунок пенсії позивача не проведено. В зв'язку з цим, 29.08.2017 року позивач направив відповідачеві листа в якому, посилаючись на вимоги законодавства, просив невідкладно перерахувати йому пенсію. 07.09.2017 року ОСОБА_1 отримав відповідь за вих.№672/К-15 від 04.09.2017 року, за підписом заступника начальника головного управління ОСОБА_3
У відповіді, не заперечуючи про наявність законних підстав та всіх необхідних документів для перерахунку пенсії, позивачу було повідомлено, що питання щодо проведення перерахунку буде розглянуто лише у разі виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.
Таким чином, з наданої відповіді випливає, що Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області з часу отримання довідки ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача, що є завершальним етапом перед безпосереднім перерахунком, тобто з 07.07.2017 року по даний час, навіть не розглядало питання щодо проведення перерахунку. Це засвідчує бездіяльність з боку відповідача щодо не проведення перерахунку пенсії.
Така позиція відповідача грубо порушує конституційне право позивача на належний соціальний захист.
Статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок пенсій не ставиться в залежність від виділення додаткових коштів з Державного бюджету України, чи взагалі від наявності або відсутності фінансування. Статтею 8 цього ж Закону передбачено, що виплата пенсій, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України, при цьому не зазначено будь-яких умов, як то необхідність виділення додаткових коштів, відсутність фінансування і т.п.,що тягнуть за собою невиплату пенсії. В цілому в цьому Законі не передбачено будь-яких винятків, які б давали підстави органам державної влади не виконувати його норми, або їх виконання ставити в залежність від наявності фінансування. Отже посилання відповідача на відсутність фінансування та необхідність виділення додаткових коштів з Державного бюджету на проведення перерахунку пенсії є безпідставним, оскільки, реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань. Органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов»язань.
Як засвідчує судова практика, що склалася при розгляді справ щодо перерахунку пенсій пенсіонерам органів внутрішніх справ України відповідно до грошового забезпечення поліцейських, бездіяльність головних управлінь Пенсійного фонду України у не проведенні такого перерахунку визнається судами протиправною.
Представник Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області подала до суду заперечення, в якому просить узадоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовити в повному обсязі. В запереченні вказує на те, що Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області заперечує адміністративний позов з наступних підстав: Відповідно до ч. 3, ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (із змінами і доповненнями, внесеними згідно із Законом України № 900-VIII від 23.12.2015 року) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій. Згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим Постановою КМУ № 45 від 13.02.2008 року, визначено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. Крім того, відповідно до п. 2 зазначеного Порядку на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Згідно з п. 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з введенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії. Тобто, Порядком передбачено наступний механізм для здійснення перерахунку пенсій пенсіонерам-військовослужбовцям: - МВС України повідомляє Пенсійний фонд про наявність рішення КМУ про зміну розміру грошового забезпечення (п.2 постанови КМУ № 45 від 13.02.2008 року); - Пенсійний фонд України повідомляє відповідні структурні підрозділи Пенсійного фонду про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку головними управліннями Пенсійного фонду України (абз. 2 п. 2 постанови КМУ № 45 від 13.02.2008 року); - головні управління Пенсійного фонду складають відповідні списки та передають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, які готують відповідні довідки (абз.3 п.2, абз. 1 п.3 постанови КМУ № 45 від 13.02.2008 року). ОСОБА_4 Внутрішніх справ України від 22.03.2017 № 4019/02/22-2017 повідомлено Пенсійному фонду України, що у ОСОБА_4 юстиції України зареєстровано наказ МВС від 17.02.2017 № 138 «Про затвердження Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що прирівнюється посадам поліцейських», що дозволить у належний спосіб оформляти довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій. Також зазначено, що на виконання вимог законодавства слід надати списки осіб начальницького і рядового складу внутрішніх справ (міліції), пенсії яких підлягають перерахунку. Пенсійним фондом України вказано, що у строки, передбачені постановою Кабінетом Міністрів України від 13.02.2008 № 45 необхідно підготувати списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії. Водночас Пенсійним фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлено до ОСОБА_4 соціальної політики України. Повідомляємо, що на виконання пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393» з метою забезпечення проведення перерахунку пенсій з 01.01.2016 до ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області направлено списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, за формою, встановленою додатком 1 до цієї Постанови. До цього списку входив також ОСОБА_1 Відповідно до ст. 8 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечуються за рахунок коштів Державного бюджету України. Згідно із пунктами 20 та 29 ч. 1 ст. 116 Бюджетного кодексу України взяття зобов’язань без відповідних бюджетних асигнувань та здійснення видатків бюджету з перевищенням бюджетних призначень є порушеннями бюджетного законодавства. Відповідно до ч. 7 ст. 20 Бюджетного кодексу України за бюджетними програмами здійснюється заходи за якими потребує нормативно-правового визначення механізм використання бюджетних коштів, головні розпорядники коштів державного бюджету розробляють проекти порядків використання коштів державного бюджету та забезпечують їх затвердження у терміни, визначені Кабінетом міністрів України. За рішенням Кабінету Міністрів України порядки використання коштів державного бюджету затверджуються Кабінетом Міністрів України або головним розпорядником коштів державного бюджету за погодженням з ОСОБА_4 фінансів України. Кошти на потребу, яку сформовано Пенсійним фондом України, ОСОБА_4 соціальної політики України досі не надало. Отже, головне управління Пенсійного фонду в Івано-Франківській позбавлено можливості здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 оскільки на такі виплати нам не виділено коштів з Державного бюджету України. Частиною 1 ст. 99 КАС України закріплено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Частиною 1 ст. 100 КАС України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що виноситься ухвала. Частиною 2 ст. 100 КАС України передбачено, що позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи. Як випливає з матеріалів даного адміністративного позову, ОСОБА_1 звернувся до суду 27 вересня 2017 року. Таким чином, позивачем пропущено шестимісячний строк звернення до адміністративного суду з цим позовом щодо частини своїх вимог. Тому вимоги позивача за період з 01 січня 2016 року по квітень 2017 року (тобто, за час, який передував шестимісячному терміну до моменту звернення до суду) підлягають залишенню без розгляду.
Позивач подав до суду спростування доводів, викладених Головним управлінням Пнсійного фонду України в Івано-Франківській області в запереченні на позовну заяву, в якому просить заперечення Головного Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області №11902/06 від 23.10.2017р. вважати таким, що не грунтується на вимогах закону, а його позовні вимоги задовольнити в повному обсязі. Позивач вважає доводи викладені у запереченні помилковими та відмову у перерахунку його пенсії безпідставною і незаконною, а бездіяльність – протиправною, оскільки ГУПФ України в Івано-Франківській області не дотримано зобов'язання діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України. Намагання обгрунтувати нібито правомірність своєї бездіяльності в не проведенні перерахунку пенсії побоюваннями порушити норми Бюджетного кодексу України виглядають абсурдними з огляду на те, що відповідач при цьому свідомо допускає можливість порушувати ( і своєю бездіяльністю вже порушує) норми ст.ст. 3, 46 Конституції України та статей 43,51,63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», які гарантують мої права на належний соціальний захист. Протиправність такої позиції достатньо повно обгрунтована в позовній заяві. Варто лише наголосити, що відповідно до статей 1, 3 Конституції України та принципів бюджетної системи (ст.7 Кодексу) держава не може довільно відмовлятися від взятих на себе фінансових зобов»язань, передбачених законами, іншими нормативно-правовими актами, а повинна діяти ефективно і відповідально в межах чинного бюджетного законодавства. Посилання на відсутність бюджетного фінансування, як на правову підставу бездіяльності в не проведенні перерахунку пенсії, відповідачем не доведено жодними належними та допустимими доказами, з огляду на те, що при прийнятті законів, безперечно обов'язкових для виконання, у правовій державі, якою за Конституцією є Україна, вочевидь враховується можливість забезпечення їх реалізації, в тому числі за відповідними бюджетними програмами. При цьому відповідно до Положення про Пенсійний фонд України затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 384/2011 Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики України . Основними завданнями Пенсійного фонду України є, зокрема, внесення пропозицій Міністру щодо формування державної політики з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню; забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання, інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством. Щодо строків звернення до суду, то перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України у строки, передбачені, частиною другою ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Відповідно до ч.2 ст. 51 та ч.18 ст.43 даного закону перерахунок пенсії повинен здійснюватися невідкладно. Частиною другою ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи, встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. 29.08.2017 р. позивач направив відповідачеві листа в якому, посилаючись на вимоги законодавства, просив невідкладно перерахувати йому пенсію. 07.09.2017р. отримав відповідь за вих. № 672/К-15 від 04.09.2017 р. з якої випливає, що ГУПФ України в Івано-Франківській області з часу отримання довідки ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку його пенсії, що є завершальним етапом перед безпосереднім перерахунком, тобто з 07.07.2017 р. по даний час, навіть не розглядало питання щодо проведення перерахун-ку. Тим самим, з цього часу ( 07.09.2017р.), ОСОБА_1 дізнався про грубе порушення його конституційного права на належний соціальний захист. Отже, з початку бездіяльності відповідача до дати звернення до суду минуло менше шести місяців, а з часу коли позивачу стало відомо про порушення його прав – менше одного місяця. Крім цього, щодо строку перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року , відповідно до ч.3 ст.51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій у зв’язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком. Таким чином, зважаючи на те, що своєчасний перерахунок моєї пенсії не був проведений з вини МВС та Головного управління пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, я маю беззаперечне право на перерахунок з дати виникнення права на нього тобто з 01 січня 2016 року.
Позивач в судовому засіданні заявлені вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві та у письмовому спростуванні доводів викладених Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області в запереченні на позовну заяву. Щодо строку звернення до суду зазначив, 29.08.2017 року ним було направлено відповідачеві лист в якому, посилаючись на вимоги законодавства, просив невідкладно перерахувати йому пенсію. 07.09.2017 року отримав відповідь ГУПФ України в Івано-Франківській області за вих. №672/К-15 від 04.09.2017 року. Таким чином вважає, що з 07.09.2017 року дізнався про грубе порушення його конституційного права на належний соціальний захист. Зазначає, що строк ним не пропущений, оскільки з початку бездіяльності відповідача до дати звернення до суду минуло менше шести місяців, а з часу коли йому стало відомо про порушення його прав – менше одного місяця.
Представник відповідача в судовому засіданні просила в задоволенні позову відмовити повністю з підстав, викладених у запереченні на позовну заяву. Крім того зазначила, що позивачем пропущено шестимісячний строк звернення до адміністративного суду з цим позовом щодо частини вимог, тому вимоги позивача за період з 01.01.2016 року по квітень 2017 року (тобто, за час, який передував шестимісячному терміну до моменту звернення до суду) підлягають залишенні без розгляду.
Суд, вислухавши думку учасників судового процесу, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення на них, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, застосувавши до спірних правовідносин відповідні норми матеріального та процесуального права, встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.
Позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є пенсіонером за вислугу років у МВС України з 18.06.2008 р., що стверджено копією пенсійного посвідчення №2235323551 серія ААБ № 845006, виданого Пенсійним Фондом України.
Відповідно до частини першої статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, до якої Україна приєдналася 17 липня 1997 року відповідно до Закону України від 17 липня 1997 року «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції», кожен при вирішенні питань щодо його цивільних прав і обов'язків або встановленні обґрунтованості будь якого кримінального обвинувачення, висунутого проти нього, має право на справедливий і відкритий розгляд упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Згідно ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Статтею 102 Закону України «Про Національну поліцію» встановлено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Як встановлено преамбулою Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-XII, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин (далі - Закон №2262-XII) держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до ч.16 ст.43 Закону №2262-XII, у разі якщо на момент призначення пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, призначена пенсія підлягає негайному перерахунку.
Згідно підпункту «б» ч.1 ст.1-2 Закону №2262-XII право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону мають звільнені зі служби особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, поліцейські, особи начальницького складу податкової міліції, особи начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби України, особи начальницького і рядового складу органів і підрозділів цивільного захисту.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 63 Закону №2262-XII перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Статтю 63 Закону №2262-XII доповнено вказаною частиною згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23.12.2015 №900-VIII, який набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування (з 29.12.2015).
Згідно з ч.4 ст.63 Закону №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», яка набирала чинності з дня її опублікування (з 03.12.2015) та застосовується з дня набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію», встановлено грошове забезпечення поліцейських.
Постановою Кабінету Міністрів від 18.11.2015 №947, чинною станом на 01.01.2016, внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» та затверджено нові схеми посадових окладів керівних працівників та спеціалістів міжрегіонального та регіональних територіальних органів МВС та керівних працівників та спеціалістів міжрегіональних територіальних органів Національної поліції.
Відповідно до абзацу другого пункту 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 №580-VIII (згідно із Законом №900-VIII від 23.12.2015) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Отже, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичне складовим грошового забезпечення колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції.
Конституційний Суд України в Рішенні від 6 липня 1999 року №8-рп/99 у справі за конституційним поданням ОСОБА_4 внутрішніх справ України щодо офіційного тлумачення положень статті 5 Закону України «Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист»(справа про ветеранів органів внутрішніх справ) прямо зазначив, що служба в органах внутрішніх справ має ряд специфічних властивостей, що повинно компенсуватись наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексом організаційно-правових та економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби в органах внутрішніх справ, так і після звільнення у запас або у відставку.
Відповідно до ч.1 ст.49 Закону №2262-XII пенсію згідно з цим Законом призначають органи Пенсійного фонду України.
Згідно з ч.1 ст.63 Закону №2262-XII перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Відповідно до ст.63 Закону №2262-XII Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно доЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок №45), яким визначено процедуру перерахунку пенсій та належні для цього підстави.
Пунктом 1 Порядку №45 встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений Постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (далі - Порядок №3-1).
Відповідно до п. 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Згідно з п. 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Водночас, абзацом 1 пункту 4 Порядку №3-1 встановлено, що заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання.
Однак підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган ПФУ.
На виконання вимог вищевказаних нормативно-правових актів ОСОБА_4 внутрішніх справ України, як слідує з копії листа № 1461/05/22-2017 від 03.02.2017 року, просило Пенсійний фонду України надати списки осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), пенсії, яких підлягають перерахунку. Листом від 22.03.2017 року за вихідним №4019/02/22-2017, ОСОБА_4 внутрішніх справ Україниповідомило Пенсійний фонду України, про наявність підстав для перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, а також про готовність уповноважених органів МВС подати до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі довідок для перерахунку пенсій у порядок та в терміни, визначені законодавством.
Копією листа вих. № 9493/02-23 від 28.03.2017 року стверджено, що Пенсійний фонд України повідомив головні управлінням ПФУ в областях та м. Києві щодо підготовки та надання ліквідаційним комісіям списків осіб, які мають право на перерахунок пенсії.
Згідно копії довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №3306/108/05/08-17 від 07.07.2017 року, виданої головою ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області встановлено, що відповідно до частини третьої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", постанови КМУ від 15.11.2015 № 988, наказу МВС від 06.04.2016 № 260, розмір грошового зебезпечення ОСОБА_1, за нормами, чинними на 01.01.2016 року, за посадою начальник Городенківського РВ УМВС в області прирівняною до посади начальник ВП становить 9335,17 грн.
Судом встановлено, що позивач 29.08.2017 року звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області із заявою про перерахунок пенсії, в якій просив невідкладно провести перерахунок призначеної йому пенсії починаючи з 01 січня 2016 року, відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення виданої ліквідаційною комісією УМВС України в Івано-Франківській області від 16.05.2017 року вих. № 3306/108/05/08-17 та забезпечити її виплату; виплатити різницю між фактично отриманою та належною до виплати сумою пенсії починаючи з 01 січня 2016 року; про вжиті заходи письмово повідомити на його адресу.
З листа Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області №672/К-15 від 04.09.2017 року встановлено, що з урахуванням наданої відомством довідки, питання щодо проведення позивачу перерахунку пенсії як колишньому працівнику МВС України у зв'язку із набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. № 988 буде розглянуто без особистого звернення, але лише у разі виділення додаткових коштів з Державного бюджету України, про що було роз'яснено на зустрічі з головами ветеранської організації Асоціації ветеранів МВС України, яка відбулась 26 травня п.р. за участю керівників головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області та представника головного управління Пенсійного фонду в області.
Відповідно до ч.2 ст.8 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України.
Згідно ст.10 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» обов'язок призначення та виплати пенсій особам, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону, покладено на органи Пенсійного фонду України.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частинами другою та третьою ст.51 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно до ст.3 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцієюта законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно ч.2 ст.8 КАС України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Позивач не порушив законодавчо встановленої процедури отримання пенсії за вислугу років із врахуванням розміру грошового забезпечення. Посилання відповідача на відсутність виділених з Державного бюджету коштів як на причину невиконання покладеного на нього обов'язку по проведенню перерахунку та виплати пенсії суд не бере до уваги, оскільки органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх обов'язків, що узгоджується з усталеною практикою Європейського суду з прав людини (рішення в справах «Кечко проти України», «Бурдов проти Росії»).
Відповідно до частин першої-другої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно частини першої статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом 27.09.2017 року.
Ухвалою суду від 22.11.2017 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання перерахувати пенсію в частині зобовязання здійснити перерахунок та виплатити пенсію відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області від 07.07.2017 року за вих. №3306/108/05/8-17 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, починаючи з 01.01.2016 року по 26.03.2017 року залишено без розгляду, у зв'язку з пропущенням позивачем строку звернення до суду.
Виникнення права на перерахунок пенсії нерозривно пов'язане із фактом звернення особи за таким перерахунком.
Оскільки ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області із заявою про перерахунок пенсії, 29.08.2017 року, додавши довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, тому позовні вимоги належить задовольнити з моменту подання такої заяви - з 29.08.2017 року. Враховуючи дату звернення позивача з заявою про перерахунок пенсії, в задоволенні позовних вимог за період з 27.03.2017 року по 28.08.2017 року слід відмовити.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 6-14, 71, 72, 158-163, 167, 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання перерахувати пенсію - задовольнити частково.
Визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо непроведення ОСОБА_5 перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» протиправною.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області невідкладно здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату його пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області від 07.07.2017 року за вих. №3306/108/05/8-17 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, починаючи з 29.08.2017 року з врахуванням фактично виплачених сум.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Городенківський районний суд Івано-Франківської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а у випадку застосування частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання постанови.
Суддя Федів Л.М.