
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 711/7045/17 Суддя доповідач Твердохліб В.А.
У Х В А Л А
29 листопада 2017 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Твердохліб В.А., перевіривши апеляційну скаргу Черкаського обласного військового комісаріату на постанову Придніпровського районного суду м. Черкаси від 23 жовтня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Черкаського обласного військового комісаріату, третя особа - Департамент фінансів Міністерства оборони України про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою Придніпровського районного суду м. Черкаси від 23 жовтня 2017 року позов задоволено повністю.
Не погоджуючись з вищезазначеним рішенням, Відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове, яким в задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Згідно ч. 2 ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України, отримавши апеляційну скаргу, суддя-доповідач протягом трьох днів перевіряє її відповідність вимогам статті 187 цього Кодексу і за відсутності перешкод постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження.
Крім того, у апеляційні скарзі викладено клопотання про відстрочення сплати судового збору, яке вмотивоване тим що, Відповідач є бюджетною установою і всі сплати судового збору здійснюються структурним підрозділом - Департаментом фінансів Міністерства оборони України, через державного казначейства України, що гарантовано призведе до пропуску строку звернення з апеляційною скаргою.
Відповідно ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати.
З даної норми вбачається, що суд має право відстрочити, розстрочити, звільнити від сплати судового збору. Відтак, умовою звільнення, відстрочення або розстрочення сплати судового збору є такий майновий стан сторони, який не дозволяє його сплатити.
Разом з тим, обмежене фінансування або ж несвоєчасне перерахування коштів з державного бюджету бюджетній установі, яка діє як суб'єкт владних повноважень, не може бути підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору.
Крім того, згідно п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року №484-VІІІ зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Враховуючи, що у клопотанні апелянта відсутні докази неможливості сплати судового збору, вважаю за необхідне відмовити в задоволенні клопотання Черкаського обласного військового комісаріату .
За правилами ч. 6 ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Відповідно ч. 1 ст. 9. Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Реквізити для сплати судового збору:
1) Отримувач коштів: УДКСУ у Печерському р-ні
2) Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897
3) Банк отримувача: ГУДКCУ у м. Києві
4) Код банку отримувача (МФО): 820019
5) Рахунок отримувача: 31211206781007
6) Код класифікації доходів бюджету: 22030101
7) Призначення платежу: Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Київський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 34729486 (суду, де розглядається справа).
У відповідності до ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху.
У зв'язку з викладеним, вважаю необхідним апеляційну скаргу Черкаського обласного військового комісаріату залишити без руху та запропонувати усунути вказані недоліки апеляційної скарги шляхом подання документа про сплату судового збору в розмірі 704,00 грн. згідно ст.4 Закону України «Про судовий збір».
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Черкаського обласного військового комісаріату про відстрочення сплати судового збору - відмовити.
Апеляційну скаргу Черкаського обласного військового комісаріату на постанову Придніпровського районного суду м. Черкаси від 23 жовтня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Черкаського обласного військового комісаріату, третя особа - Департамент фінансів Міністерства оборони України про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії - залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків, протягом дванадцяти робочих днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту прийняття та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.
Суддя Твердохліб В.А.