
Справа № 815/3069/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2017 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Балан Я.В. розглянувши у порядку письмового провадження за наявними матеріалами справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області, за участю третьої особи Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправною відмови у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До суду з адміністративним позовом звернувся ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області, за участю третьої особи Міністерства внутрішніх справ України про:
визнання протиправною відмови Головного управління Національної поліції в Одеській області від 22.05.2017р. за вих.№14/1-К-542 у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги ОСОБА_1, у зв'язку з отриманням захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, наслідком якого є часткова втрата 60% працездатності, із визначенням 3-ої групи інвалідності;
зобов'язання Головного управління Національної поліції в Одеській області нарахувати та виплатити одноразову грошову допомогу ОСОБА_1, у зв'язку з отриманням захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, наслідком якого є часткова втрата 60% працездатності із визначенням 3-ої групи інвалідності, на підставі постанови КМУ №850 від 21.10.2015р., якою затверджено Порядок та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції у сумі 150 розмірів прожиткового мінімуму, встановлено для працездатних осіб на 01.01.2016р., календарного року в якому прийнято рішення про виплату, а саме на 25.05.2016р., що становить 217 500грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що з серпня 1998 року позивач проходив службу в органах внутрішніх справ України та з 07.11.2015р. проходив службу в Національній поліції України, а саме в Авангардівському відділенні Овідіопольського відділу поліції Головного управління Національної поліції України. 04.05.2016р. наказом Головного управління Національної поліції України в Одеській області №284 о/с від 04.05.2016р. відповідно до п.2 ч.1 ст.77 Закону України «Про Національну поліцію». Так, 13.04.2016р. військово-лікарською комісією ДУ «ТМО МВС України в Одеській області» встановлено діагноз і постанову ВЛК про причинний зв'язок захворювання. 05.05.2017р. позивачем до Головного управління Національної поліції України в Одеській області подано заяву щодо виплати позивачу одноразової грошової допомоги на підставі Закону України «Про Національну поліцію». Однак, 29.05.2017р. позивачем отримано відповідь Головного управління Національної поліції України в Одеській області від 22.05.2017р. за вих.№14/1-К-542, згідно якої ОСОБА_1 відмовлено у призначені та виплаті одноразової грошової допомоги на підставі того, що Законом України «Про Національну поліцію» не передбачено підстав у призначені та виплаті одноразової грошової допомоги поліцейським, які втратили працездатність, пов'язану з проходженням служби в органах внутрішніх справ. З зазначеним рішенням позивач не погоджується та вважає його протиправним з огляду на приписи постанови КМУ №850 від 21.10.2015р., якою затверджено Порядок та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та проти продовження розгляду справи у порядку письмового провадження не заперечував.
Представник відповідача проти задоволення адміністративного позову заперечував у повному обсязі та проти продовження розгляду справи у порядку письмового провадження не заперечував. У поданих 14.11.2017р. за вхід. 31078/17 до суду заперечення на адміністративний позов (а.с.71-75), представник відповідача зазначив, що станом на 05.05.2017р. призначення та виплата одноразової грошової допомоги поліцейським, втрата працездатності яких пов'язана з проходженням служи в ОВС Законом України «Про Національну поліцію України» не було передбачено. При цьому, абзацом 3 пункту 15 розділу XI «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про Національну поліцію» визначено, що право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України «Про міліцію», зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію». Виплата одноразової грошової допомоги колишнім працівникам міліції у разі втрати працездатності було передбачено ст. 23 Закону України «Про міліцію», що втратив чинність з 07.11.2015р. Таким чином, за колишніми працівниками міліції, яким встановлена інвалідність внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, зберігається право на отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої Законом України «Про міліцію», виплата якої здійснюється відповідно до Порядку №850. Відповідно до п.7 Порядку №850 працівник міліції, якому призначається грошова допомога у разі встановлення інвалідності чи часткової втрати працездатності без установлення інвалідності, подає за місцем служби встановлений перелік документів. У даному випадку мається на увазі, що особа подає документи до органу, де вона проходила службу у міліції, адже саме ця служба стала причиною отримання хвороби та інвалідності. Однак, ОСОБА_1 подав документи до ГУНП в Одеській області, де вже працював після звільнення зі служби в органах внутрішніх справ. Таким чином, встановлений обов'язок подавати матеріали до МВС є у керівника відповідного органу внутрішніх справ та орган Національної поліції не є органом внутрішніх справ і на них жодним чином не розповсюджуються дія вказаного Порядку №850.
Представник третьої особи був повідомлений про дату та час розгляду справи належним чином та завчасно, однак у судове засідання не з'явився. У поданих 01.09.2017р. до суду запереченнях на адміністративний позов, представник третьої особи зазначив, що позивач у якості підстав для задоволення позову посилається на положення ч.6 ст.23 Закону України «Про міліцію» від 20.12.1990р. №565-XII якою було встановлено право працівника міліції на отримання одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням інвалідності. У зв'язку з чим, представник третьої особи зазначає, що 02.07.2015р. прийнято Закон України «Про національну поліцію», який набрав чинності 07.11.2015р., даним законом, зокрема, було визнано таким, що втратив чинність Закон України «Про міліцію». Отже, фактично позивач просить суд застосувати до спірних правовідносин нормативно-правовий акт, що втратив чинність і на спірні правовідносини не розповсюджувався. Таким чином, представник третьої особи зазначає, що поліцейські які проходили службу в органах внутрішніх справ і з 07.11.2015р. були прийняті на службу в органи Національної поліції, за наявності підтверджуючих медичних документів, у зв'язку з втратою працездатності та/або встановленням інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, мають право на отримання відповідної одноразової допомоги, яка передбачена статтею 97 Закону України «Про національну поліцію».
Враховуючи відсутність потреби заслухати свідка або експерта, та можливість вирішення справи на підставі наявних у ній доказів, суд вирішив за доцільне розглянути справу у порядку письмового провадження.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши обставини якими обґрунтовуються вимоги позивача, докази, якими вони підтверджуються, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 з серпня 1998 року проходив службу в органах внутрішніх справ України та з 07.11.2015р. проходив службу в Авангардівському відділені поліції Овідіопольському відділу поліції Головного управління Національній поліції України, що підтверджується копією трудової книжки (а.с.14-16)
Наказом Т.В.О начальника генерал поліції третього рангу Лорткіпанідзе Г. №284 о/с від 04.05.2016р. відповідно до Закону України «Про національну поліцію» звільнено з служби у поліції за п.2 ч.1 ст.77 (через хворобу) старшого сержанта поліції ОСОБА_1, поліцейського Авангардівського відділені поліції Овідіопольського відділу поліції Головного управління Національній поліції в Одеській області. Підстава: рапорт ОСОБА_1 від 27.04.2016р., подання начальника Овідіопольського відділу поліції Головного управління Національній поліції в Одеській області від 27.04.2016р. та свідоцтво про хворобу №94/2, видане ВЛК ДУ ТМО МВС України по Одеській області 13.04.2016р. (а.с.13)
Так, відповідно до свідоцтва про хворобу №94/2, видане ВЛК ДУ ТМО МВС України по Одеській області 13.04.2016р. позивач непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час, непридатний до служби у поліції. (а.с.9)
При цьому, КУ «Одеський обласний центр медико-соціальної експертизи» МСЕК надано довідку серії 10 ААА №12711, згідно якої позивач втратив професійну працездатність-60 (шістдесят) % професійної працездатності, захворювання пов'язане з проходження служби в органах внутрішніх справ, на термін до 01.06.2017р. (а.с.10)
Відповідно до довідки КУ «Одеський обласний центр медико-соціальної експертизи» МСЕК серії 10 ААВ №799025, згідно якої позивачу встановлено третю групу інвалідності, захворювання пов'язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ, на термін до 01.06.2017р. (а.с.11)
Згідно до довідки КУ «Одеський обласний центр медико-соціальної експертизи» МСЕК серії 12 ААА №302740 позивачу встановлено повторно третю групу інвалідності, захворювання пов'язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ, на термін до 01.06.2019р. (а.с.12)
05.05.2017р. ОСОБА_1 подано до ГУ НП в Одеській області заяву щодо виплати одноразової грошової допомоги у зв'язку з отриманням інвалідності на підстав ст. 97 Закону України «Про Національну поліцію» та пп.4 п.5 розділу 1 Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського», затвердженого наказом МВС України від 11.01.2016р. №4. (а.с.7)
Листом від 22.05.2017р. за вих.№14/1-К-542 УФЗБО ГУ НП в Одеській області надана відповідь про те, що призначення та виплата грошової допомоги поліцейським, втрата працездатності яких пов'язана з проходження служби в ОВС Законом України «Про Національну поліцію» не передбачена. (а.с.8)
Оцінюючи спірні правовідносини, суд звертає увагу на наступне.
Відповідно до ст. 23 Закону України «Про міліцію» у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного працівнику міліції під час виконання ним службових обов'язків, яке призвело до встановлення йому інвалідності, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності I групи, 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності II групи, 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності III групи в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України. Визначення ступеня втрати працездатності працівником міліції у період проходження служби в органах внутрішніх справ у кожному випадку ушкодження здоров'я здійснюється в індивідуальному порядку відповідно до законодавства.
Водночас відповідно до абзацу третього пункту 15 розділу 11 «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про Національну поліцію» встановлено, що право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України «Про міліцію», зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію».
Так, механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції до набрання чинності Законом «Про національну поліцію» було врегульовано Порядком та умовами призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 850 (далі - Порядок № 850).
Згідно з підпунктом 2 пункту 2 Порядку № 850 у разі встановлення працівнику міліції інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності - дата встановлення втрати працездатності, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії.
Підпунктом 2 пункту 3 Порядку № 850 врегульовано, що грошова допомога призначається і виплачується у разі установлення працівникові міліції інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов'язків, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення із служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, у розмірі: 250-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності I групи; 200-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності II групи; 150-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності III групи.
Відповідно до пункту 7 Порядку № 850 працівник міліції, якому призначається грошова допомога у разі встановлення інвалідності чи часткової втрати працездатності без установлення інвалідності, подає за місцем служби такі документи: заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв'язку з установленням інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності за формою згідно з додатком до цих Порядку та умов; довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках). До заяви додаються копії: довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією; постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; акта розслідування нещасного випадку та акта, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва) працівника міліції, зокрема про те, що воно не пов'язане з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, за формою, що затверджується МВС; сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації; документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відповідну відмітку у паспорті громадянина України).
Пунктом 8 Порядку № 850 визначено, що керівник органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, подає МВС в 15-денний строк з дня реєстрації документи, зазначені в пунктах 6 або 7 цих Порядку та умов, висновок щодо виплати грошової допомоги, а також у разі загибелі (смерті) працівника міліції: витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) працівника міліції із списків особового складу; витяг з особової справи про склад сім'ї загиблого (померлого) працівника міліції.
Згідно з пунктом 9 Порядку № 850 МВС в місячний строк після надходження зазначених у пункті 8 цих Порядку та умов документів приймає рішення про призначення або у випадках, передбачених пунктом 14 цих Порядку та умов, про відмову в призначенні грошової допомоги і надсилає його разом із зазначеними документами керівникові органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, для видання наказу про виплату такої допомоги, або у разі відмови - для письмового повідомлення осіб із зазначенням мотивів відмови.
Пунктом 11 Порядку № 850 встановлено, що виплата грошової допомоги проводиться шляхом перерахування органом внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, суми виплати на рахунок, відкритий особою, якій призначається грошова допомога, в установі банку або через касу органу внутрішніх справ.
Аналіз наведених норм законодавства, дає підстави для висновку, що за колишніми працівниками міліції, яким встановлено інвалідність внаслідок захворювання, що пов'язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ, зберігається право на отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої Законом України «Про міліцію», виплата якої здійснюється відповідно до Порядку № 850.
Той факт, що позивач після звільнення зі служби в органах внутрішніх справ був прийнятий на службу в органи поліції, не позбавляє його права на отримання одноразової грошової допомоги відповідно до Порядку № 850.
На момент виникнення спірних правовідносин, з метою врегулювання питання щодо порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті)чи втрати працездатності поліцейського, наказом МВС України № 4 від 11.01.2016 року, зареєстрованого в Мінюсті України 29.01.2016 року за № 163/28293, було затверджено Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського (далі Порядок № 4).
Так, відповідно до пункту 1 розділу 2 Порядку № 4 днем виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги у разі встановлення поліцейському інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності - дата встановлення втрати працездатності, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії.
Разом з тим, згідно пункту 3 розділу 3 вказаного Порядку № 4 заява (рапорт) про виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського подається Голові Національної поліції (керівнику міжрегіонального, територіального органу поліції) за останнім місцем служби поліцейського.
Відповідно до відомостей довідки до акта огляду МСЕК, на що вказано вище, позивачу встановлено другу групу інвалідності з 21.07.2016 року, захворювання пов'язане з проходженням служби в ОВС.
Отже, суд вважає, що позивач відповідає визначеним у вказаному вище Порядку №4 критеріям та є таким, що має право на отримання зазначеної одноразової грошової допомоги.
При цьому, судом встановлено, що позивача було звільнено з органів Національної поліції в Одеської області. Тобто, останнім місцем служби позивача як старшого сержанта поліції є Національна поліція України.
З урахуванням вказаного, а також зазначених вище норм чинного законодавства України, суд дійшов до висновку, що органом, до якого позивач повинен був звертатись з заявою (рапортом) про виплату спірної грошової допомоги є Головне управління Національної поліції в Одеській області.
При цьому, суд звертає увагу на внесені зміни до Порядку № 4 , а саме: наказом №916 від 12 вересня 2016 року, за яким пункт 5 розділу 1 доповнено підпунктом 4. Так, відповідно до пп. 4 п. 5 Розділу 1 Порядку № 4 визначено випадки, за яких призначається одноразова грошова допомога у разі, зокрема, втрати працездатності поліцейського, а саме: пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ - обставина, яка виникла внаслідок отриманого поліцейським захворювання або поранення (контузії, травми чи каліцтва) під час проходження служби в органах внутрішніх справ.
З урахуванням викладеного, а також наявність у позивача права на отримання одноразової грошової допомоги, яке підтверджено наявними у нього документами, суд дійшов висновку щодо протиправності відмови Головним управлінням Національної поліції в Одеській області від 22.05.2017р. за вих.№14/1-К-542 у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги ОСОБА_1, у зв'язку з отриманням захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, наслідком якого є часткова втрата 60% працездатності із визначенням 3-ої групи інвалідності.
Однак, суд вважає що позовна вимога ОСОБА_1 в частині зобов'язання Головного управління Національної поліції в Одеській області нарахувати та виплатити одноразову грошову допомогу ОСОБА_1, у зв'язку з отриманням захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, наслідком якого є часткова втрата 60% працездатності із визначенням 3-ої групи інвалідності, на підставі постанови КМУ №850 від 21.10.2015р., якою затверджено Порядок та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції у сумі 150 розмірів прожиткового мінімуму, встановлено для працездатних осіб на 01.01.2016р., календарного року в якому прийнято рішення про виплату, а саме на 25.05.2016р., що становить 217 500грн. - задоволенню не підлягає, оскільки Наказом МВС України № 4 від 11.01.2016р. затверджено Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, зареєстрованого в Мінюсті України 29.01.2016 року за № 163/28293, яким встановлено, що зазначена допомога виплачується після звернення поліцейського з відповідною заявою (рапорт) про виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського подається Голові Національної поліції (керівнику міжрегіонального, територіального органу поліції) за останнім місцем служби поліцейського.
Приписами частини 2 статті 11 КАС України надано право суду вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
Таким чином, встановивши протиправність оскаржуваної відмови Головного управління Національної поліції в Одеській області від 22.05.2017р. за вих.№14/1-К-542 у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги ОСОБА_1, суд для повного захисту прав, свобод та інтересів позивача вважає за необхідне зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву ОСОБА_1 щодо нарахування та виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1, у зв'язку з отриманням захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, наслідком якого є часткова втрата 60% працездатності із визначенням 3-ої групи інвалідності.
Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади й органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України.
У відповідності до ст. ст. 71, 86 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
За таких обставин, розглянувши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області, за участю третьої особи Міністерства внутрішніх справ України підлягають задоволенню в частині визнання протиправною відмову Головного управління Національної поліції в Одеській області від 22.05.2017р. за вих.№14/1-К-542 у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги ОСОБА_1, у зв'язку з отриманням захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, наслідком якого є часткова втрата 60% працездатності із визначенням 3-ої групи інвалідності.
Керуючись ст. ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 94, 159 - 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області, за участю третьої особи Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправною відмови Головного управління Національної поліції в Одеській області від 22.05.2017р. за вих.№14/1-К-542 у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги ОСОБА_1, у зв'язку з отриманням захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, наслідком якого є часткова втрата 60% працездатності із визначенням 3-ої групи інвалідності; зобов'язання Головного управління Національної поліції в Одеській області нарахувати та виплатити одноразову грошову допомогу ОСОБА_1, у зв'язку з отриманням захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, наслідком якого є часткова втрата 60% працездатності із визначенням 3-ої групи інвалідності, на підставі постанови КМУ №850 від 21.10.2015р., якою затверджено Порядок та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції у сумі 150 розмірів прожиткового мінімуму, встановлено для працездатних осіб на 01.01.2016р., календарного року в якому прийнято рішення про виплату, а саме на 25.05.2016р., що становить 217 500грн. - задовольнити частково.
Визнати протиправною відмову Головного управління Національної поліції в Одеській області від 22.05.2017р. за вих.№14/1-К-542 у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги ОСОБА_1, у зв'язку з отриманням захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, наслідком якого є часткова втрата 60% працездатності із визначенням 3-ої групи інвалідності.
Зобов'язати Головне управління Національної поліції в Одеській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 щодо нарахування та виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1, у зв'язку з отриманням захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, наслідком якого є часткова втрата 60% працездатності із визначенням 3-ої групи інвалідності.
В решті позовних вимог - відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Балан Я.В.