Ухвала суду № 70578102, 27.11.2017, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.11.2017
Номер справи
813/3135/17
Номер документу
70578102
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

У Х В А Л А

про передачу адміністративної справи

до іншого адміністративного суду

27 листопада 2017 року справа № 813/3135/17

14 год 28 хв. зал судових засідань 6

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Гулика А.Г.,

секретар судового засідання Жовковська Ю.В.,

за участю:

позивача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про передачу до іншого адміністративного суду адміністративної справи за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,-

в с т а н о в и в :

ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області (далі - ГУ МВС України у Львівській області), в якому просить суд:

- визнати протиправними дії відповідача щодо не виготовлення для перерахунку пенсії уточненої нової довідки про розмір грошового забезпечення з включенням до вказаної довідки надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 70 % та премії у розмірі 98%, нарахування окладу за спеціальним званням майора міліції, а не підполковника міліції та не надання вказаної уточненої нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області для подальшого перерахунку пенсії;

- зобов'язати відповідача виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області нову довідку для перерахунку пенсії, за формою, встановленою додатком 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженою постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 про розмір позивача грошового забезпечення з повною інформацією щодо грошового забезпечення з дати виникнення права на перерахунок, згідно з постановами Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 та №1294 від 07.11.2007 та наказу Міністерства внутрішніх справ України №499 від 31.12.2007 із зазначенням інших основних і додаткових видів грошового забезпечення та премії в розмірах, а саме: посадовий оклад 2950,00грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням підполковника поліції 2200,00грн.; надбавка за вислугу років (30%) 1545,00грн. (від ПО + підвищення + ОЗ); надбавка за виконання особливо важливих завдань (70%) 4686,50грн. від ПО + підвищення + ОЗ + ВС); премія (98%) 11153,87грн. (від грошового забезпечення).

Ухвалою від 14.09.2017 суд залучив до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області.

Суд поставив на обговорення питання щодо передачі адміністративної справи до іншого суду, у зв'язку з тим, що справа предметно не підсудна Львівському окружному адміністративному суду.

Позивач в судовому засіданні підтримав передачу справи до іншого адміністративного суду.

Відповідач та третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, явку представників в судове засідання не забезпечили, хоча належним чином повідомлялись про дату, час і місце його проведення. Клопотань про розгляд справи без їх участі до суду не надходило.

Заслухавши пояснення позивача, розглянувши питання про передачу адміністративної справи до іншого адміністративного суду, суд вважає за необхідне передати справу за підсудністю до іншого адміністративного суду, виходячи з наступного.

Суд встановив, що в межах вказаного спору позивач оскаржує дії відповідача щодо не виготовлення для перерахунку пенсії уточненої нової довідки про розмір грошового забезпечення з включенням до вказаної довідки надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 70 % та премії у розмірі 98%, нарахування окладу за спеціальним званням майора міліції, а не підполковника міліції та не надання вказаної уточненої нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області для подальшого перерахунку пенсії.

Таким чином, предметом оскарження у справі є бездіяльність відповідача, яка стосується подання до Пенсійного фонду України інформації про зміни розміру грошового забезпечення та підстави для здійснення позивачу перерахунку раніше призначеної пенсії.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 №1522 «Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» функції з призначення та виплати пенсій, призначених відповідно до вказаного Закону, передано органам Пенсійного фонду України.

Відповідно до п.п.31 п.4 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2015 №878, Міністерство відповідно до покладених на нього завдань взаємодіє в межах повноважень, передбачених законом, з органами державної влади з питань соціального захисту та пенсійного забезпечення працівників Міністерства, військовослужбовців Національної гвардії та членів їх сімей, а також працівників центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовує і координує Міністр.

Пунктами 2, 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого 13.02.2008 №45, встановлено що, серед інших, Міністерство повідомляє у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Аналіз наведених норм свідчить, що ГУ МВС України у Львівській області у справі, як суб'єкт владних повноважень, наділене функціями щодо процедури обчислення пенсії, зокрема, в частині повідомлення Пенсійного фонду України про підстави перерахунку пенсій, складання та подання до територіальних органів Пенсійного фонду України довідок про розмір грошового забезпечення, що враховується останніми при призначенні (перерахунку) пенсій військовослужбовцям та деяким іншим особам.

Таким чином, спірні правовідносини виникли з приводу реалізації позивачем його права на перерахунок пенсії відповідно до ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» в частині обчислення та перерахунку пенсійних виплат.

Частиною 4 ст.6 КАС України встановлено, що ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена вказаним Кодексом.

В силу вимог п.4 ч.1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Таким чином, оскільки предметом спору є реалізація позивачем його права на перерахунок пенсії відповідно до ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» в частині обчислення та перерахунку пенсійних виплат, а тому такий спір підлягає розгляду місцевим загальним судом як адміністративним судом в порядку, встановленому КАС України.

Згідно з п.2 ч.1 ст.22 КАС України суд передає справу на розгляд іншому адміністративному суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.

Відповідно до ч.1 ст. 19 КАС України адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених вказаним Кодексом.

Частиною 2 ст.19 КАС України передбачено, що справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених вказаним Кодексом.

Суд враховує, що ч.2 ст.19 КАС України встановлена альтернативна підсудність, а саме право позивача обирати підсудність адміністративної справи щодо оскарження правових актів індивідуальної дії.

У судовому засіданні позивач заявив клопотання про передачу адміністративної справи за його позовом до ГУ МВС України у Львівській області до адміністративного суду за місцезнаходженням відповідача.

З огляду на наведене, враховуючи зареєстроване місцезнаходження відповідача (м.Львів, пл.Генарала Григоренка, 3), суд вважає за необхідне, передати справу на розгляд до Галицького районного суду м.Львова.

Відповідно до ч.2 та ч.8 ст.22 КАС України адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому вказаною статтею, розглядається адміністративним судом, до якого вона надіслана. Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.

Керуючись п.2 ч.1 ст.22, ст.ст.160, 165 КАС України, суд -

у х в а л и в:

адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії передати на розгляд Галицькому районному суду м.Львова.

Адміністративну справу передати до Галицького районного суду м.Львова після закінчення строку на оскарження ухвали про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя А.Г.Гулик