11.5 ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
29 листопада 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1790/17Суддя Луганського окружного адміністративного суду Секірська А.Г., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Новоайдарського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про визнання дій протиправними, скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 01.08.2016 № 51841642,
ВСТАНОВИВ:
27 листопада 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Новоайдарського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про визнання дій протиправними, скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 01.08.2016 № 51841642.
В прохальній частині адміністративного позову зазначено такі вимоги:
1) визнати незаконними дії Новоайдарського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області щодо складання постанови про відкриття виконавчого провадження від 01.08.2016 № 51841642 у зв’язку з відсутністю у останнього відповідного обсягу повноважень;
2) скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 01.08.2016 № 51841642, винесену Новоайдарським районним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області у зв’язку з відсутністю у останнього відповідного обсягу повноважень.
Пунктом 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Розглянувши матеріали адміністративного позову, суд вважає за необхідне залишити позов без руху для усунення недоліків позовної заяви з огляду на таке.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Пільги щодо сплати судового збору визначено у статті 5 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI “Про судовий збір” (далі – Закон № 3674-VI). З матеріалів адміністративного позову не вбачається наявності таких пільг у позивача, до позовної заяви не додано клопотання про зменшення розміру судових витрат або звільнення від їх оплати, відстрочення та розстрочення судових витрат.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України № 3674-VI визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою – 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою – 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 прожиткового мінімуму та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму.
Статтею 9 Закону України від 21.12.2016 № 1801-VIII “Про Державний бюджет України на 2017 рік” визначено розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2017 року - 1600,00 грн.
З огляду на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2017 року - 1600,00 грн (04,% якого становить 640 грн), встановлений статтею 9 Закону України від 21.12.2016 № 1801-VIII “Про Державний бюджет України на 2017 рік”, ставку судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру у розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, позивач за подання даної позовної заяви повинен був сплатити судовий збір у розмірі 640,00 грн .
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову позивачем документу про сплату судового збору не надано.
При цьому зазначаю, що позивачем заявлено вимоги:
1) визнати незаконними дії Новоайдарського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області щодо складання постанови про відкриття виконавчого провадження від 01.08.2016 № 51841642 у зв’язку з відсутністю у останнього відповідного обсягу повноважень;
2) скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 01.08.2016 № 51841642, винесену Новоайдарським районним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області у зв’язку з відсутністю у останнього відповідного обсягу повноважень.
З урахуванням правового висновку Верховного Суду України, викладеного у постанові від 14 березня 2017 року у справі № П/800/559/16 за позовом ОСОБА_5 до Вищої ради юстиції, Верховної Ради України про визнання незаконним та скасування рішення, визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії (реєстраційний № рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень 65680258), вимога про визнання незаконними дій (бездіяльності) як передумова для застосування інших способів захисту порушеного права (в даному випадку – скасування постанов) як наслідків протиправності дії (бездіяльності) є однією вимогою.
Тому вимога про скасування постанови від 01.08.2016 № 51841642 розцінюється як похідна від вимоги визнання незаконними дій Новоайдарського районного відділу ДВС ГТУЮ у Луганській області щодо винесення вищезазначеної постанови, ставка судового збору за ці вимоги становить 640,00 грн.
Крім того, позивачем подано заяву про поновлення строків для звернення до суду із позовною заявою, яку обґрунтовано тим, що позивач звертався із позовами про оскарження постанови про відкриття виконавчого провадження від 01.08.2016 № 51841642 спочатку до Новоайдарського районного суду Луганської області, а згодом й до Луганського окружного адміністративного суду, всі позови були повернуті позивачеві, зокрема, останній - ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 02.10.2017. Все вищенаведене позивач вважає поважною причиною пропуску строків звернення до адміністративного суду.
Однак позивачем не надано суду жодних доказів поважності пропуску строку для звернення до суду із позовом, а саме: копій позовних заяв про оскарження постанови про відкриття виконавчого провадження від 01.08.2016 № 51841642, копій ухвал, винесених за наслідками розгляду вищезазначених позовів, апеляційних скарг тощо.
З огляду на вищенаведене, позивачеві необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом надання документу про сплату судового збору у розмірі 640,00 грн, та доказів, зазначених як обгрунтування поважності причин пропуску строку для звернення до суду із позовом, а саме: копій позовних заяв про оскарження постанови про відкриття виконавчого провадження від 01.08.2016 № 51841642, копій ухвал, винесених за наслідками розгляду вищезазначених позовів, апеляційних скарг тощо.
Керуючись статтями 17, 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Новоайдарського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про визнання дій протиправними, скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 01.08.2016 № 51841642 залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом десяти календарних днів з дня отримання цієї ухвали усунути зазначені в ухвалі недоліки позовної заяви шляхом надання суду документа про сплату судового збору в дохід Державного бюджету України за банківськими реквізитами: отримувач коштів УК у м. Сєвєродонецьк/Луганський окр.адмін.суд/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944909, банк отримувача ГУДКСУ в Луганській області, код банку отримувача (МФО) 804013, рахунок отримувача 31217206784080, код класифікації доходів бюджету 22030101, у сумі 640,00 грн, та докази на обгрунтування поважності причин пропуску строку для звернення до суду із позовом, а саме: копій позовних заяв про оскарження постанови про відкриття виконавчого провадження від 01.08.2016 № 51841642, копій ухвал, винесених за наслідками розгляду вищезазначених позовів, апеляційних скарг тощо, в іншому випадку позовну заяву буде повернуто позивачу.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому проваджені або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства.
України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяОСОБА_2