
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
29 листопада 2017 року
Справа № 803/1624/17
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Волдінер Ф.А., вивчивши позовну заяву Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області до Комунального закладу «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 13 Луцької міської ради» про застосування заходів реагування,
ВСТАНОВИВ:
Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області звернулося з адміністративним позовом до Комунального закладу «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 13 Луцької міської ради» про застосування заходів реагування шляхом повного зупинення експлуатації загальноосвітнього навчального закладу за адресою: Волинська обл., м. Луцьк, вул.. Чернишевського, буд. 29, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.
Одночасно із позовною заявою представником позивача подано клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення в даній справі у зв’язку з відсутністю коштів на сплату судового збору.
Відповідно до частини першої статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Разом з тим, заявником не надано до суду жодних доказів відсутності можливості сплатити судовий збір.
Пунктом 2 розділу ІІ Прикінцеві положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року № 484-VIII, який набрав чинності 01 вересня 2015 року, передбачено, що Кабінету Міністрів України необхідно забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Крім того, як слідує із постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23 січня 2015 року № 2 «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України «Про судовий збір», якщо бюджетні установи діють як суб’єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.
Таким чином, клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору до задоволення не підлягає.
Зважаючи на вищевикладене, позовну заяву подано без додержання вимог статті 106 КАС України.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 цього Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону передбачено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем – 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 01 січня 2017 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1 600, 00 грн.
Як вбачається з адміністративного позову, позивачем заявлена вимога немайнового характеру про застосування заходів реагування шляхом повного зупинення експлуатації загальноосвітнього навчального закладу за адресою: Волинська обл., м. Луцьк, вул.. Чернишевського, буд. 29, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, яка повинна бути оплачена судовим збором у розмірі 1 600, 00 грн.
Таким чином, позивачем не дотримано вимог частини третьої статті 106 КАС України, а саме: до позовної заяви не долучено документ про сплату судового збору. При цьому, позивач згідно із статтею 5 Закону України «Про судовий збір» не звільнений від сплати судового збору.
Відтак, позивачу необхідно сплатити судовий збір в розмірі 1 600, 00 грн.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків, – до 13 грудня 2017 року. Позивачу у цей строк слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом сплати судового збору в розмірі 1 600, 00 грн. та подання до суду доказів його сплати (оригіналу платіжного документа).
Керуючись статтями 88, 106, 108 КАС України, Законом України «Про судовий збір», суддя
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області про відстрочення сплати судового збору відмовити.
Позовну заяву Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області до Комунального закладу «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 13 Луцької міської ради» про застосування заходів реагування залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до 13 грудня 2017 року.
Роз’яснити позивачеві, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 254 КАС України, та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання її копії.
Суддя Ф.А. Волдінер