Постанова № 70574205, 24.11.2017, Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
24.11.2017
Номер справи
308/8662/17
Номер документу
70574205
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Спарва№ 308/8662/17

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.11.2017 м. Ужгород

СуддяУжгородськогоміськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В., розглянувши адміністративні матеріали інспектора взводу №1 роти №1 батальйону УПП в містах Ужгороді та Мукачеві про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, відомості про ідентифікаційний податковий номер платника податку в матеріалів справи відсутні, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за ст.122-2 та ст.185 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

В провадження до Ужгородськогоміськрайонного суду Закарпатської області надішли два адміністративних матеріали за №308/8662/17 (провадження №3/308/4034/17) та №308/8663/17 (провадження №3/308/4035/17) про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 за ст.122-2 та ст.185 КУпАП, тому спільний розгляд цих справ є доцільним.

Так, з протоколу про адміністративне правопорушення серії БР №005667 від 26.08.2017 року встановлено, що 25 серпня 2017 року близько 23 год. 30 хв. водій ОСОБА_1, керуючи автомобілем марки «MITSUBISHI L200», р/н AO 1622 AH, по вул.Минайська в м.Ужгороді, не зупинився на вимогу працівника поліції про зупинку ТЗ, завчасно подану за допомогою світлової і звукової сигналізації та гучномовця. Транспортний засіб було зупинено шляхом переслідування на патрульному транспорті.

З протоколу про адміністративне правопорушення серії АА №255909 від 26.08.2017 року встановлено, що 25 серпня 2017 року близько 23 год. 30 хв. водій ОСОБА_1, керуючи автомобілем марки «MITSUBISHI L200», р/н AO 1622 AH, по вул.Минайська в м.Ужгороді, на законну вимогу поліцейського предявити посвідчення водія та реєстраційні документи на транспортний засіб, у звязку з порушенням ним правил дорожнього руху, такі документи не предявив та почав агресивно себе поводити, чим вчинив злісну непокору.

ОСОБА_1 у судове засідання повторно не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку, клопотання про відкладення справи до суду не надходило.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступних висновків.

За змістомст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Так, статтею 122-2 КУпАП передбачена відповідальність за невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу.

Згідно ст.185 КУпАПособа несе відповідальність за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку.

Пункти 1), 2), 3) 4), 5), 6) ч.1 та ч.2ст.31Закону України «Про національну поліцію»встановлюють право працівника поліції застосовувати такі превентивні заходи: перевірка документів особи; опитування особи; поверхнева перевірка і огляд; зупинення транспортного засобу; вимога залишити місце і обмеження доступу до визначеної території; обмеження пересування особи, транспортного засобу або фактичного володіння річчю;

під час проведення превентивних поліцейських заходів поліція зобовязана повідомити особі про причини застосування до неї превентивних заходів, а також довести до її відома нормативно-правові акти, на підставі яких застосовуються такі заходи.

На підставі п.2 ч.1 ст. 32 Закону поліцейський має право вимагати в особи предявлення нею документів, що посвідчують особу, та/або документів, що підтверджують відповідне право особи, у випадку, якщо існує достатньо підстав вважати, що особа вчинила або має намір вчинити правопорушення.

Згідно з п.1 ч.1ст.35 Закону України «Про національну поліцію»поліцейський може зупинити транспортний засіб у разі, якщо водій порушивправила дорожнього руху.

Згідно п.1.3. та п.1.9.ПДРУкраїни, затвердженихпостановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10 жовтня 2001 року, учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, а також бути взаємно ввічливими; особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність, згідно із законодавством.

В пункті 2.4.Правил дорожнього рухуУкраїни, зазначено, що на вимогу працівника міліції водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил, а також передати для перевірки документи, зазначені в п.2.1 посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії, реєстраційний документ на транспортний засіб.

Судом встановлено, що водій ОСОБА_1 25 серпня 2017 року близько 23 год. 30 хв., керуючи автомобілем марки «MITSUBISHI L200», р/н AO 1622 AH, по вул.Минайська в м.Ужгороді, не зупинився на вимогу працівника поліції про зупинку ТЗ, завчасно подану за допомогою світлової і звукової сигналізації та гучномовця. Після зупинки транспортного засобу шляхом переслідування на патрульному транспорті, водій ОСОБА_1 на законну вимогу поліцейського предявити посвідчення водія та реєстраційні документи на транспортний засіб, у звязку з порушенням ним правил дорожнього руху, такі документи не предявив та почав агресивно себе поводити, чим вчинив злісну непокору.

Вказані обставини в своїй сукупності вказують на наявність в діях ОСОБА_1 ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122-2 КУпАП та ст.185 КУпАП, його дії кваліфіковані правильно.

Вина правопорушника ОСОБА_1 підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення серії БР №005667 та АА №255909 від 26.08.2017 р., наявними в протоколі №005667 його письмовими поясненнями, в яких він зазначив «в даному авто не має дзеркал заднього та бокового виду, також в автомобілі грала гучна музика, тому не відразу зупинився», постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії АР №429388, де по суті даного правопорушення ОСОБА_1 зазначив «технічний паспорт на даний транспортний автомобіль був предявлений після 15 хвилин, як працівники поліції мене зупинили», рапортами інспектора взводу №1 роти №1 батальйону УПП в містах Ужгороді та Мукачеві ОСОБА_2 від 26.08.2017 року.

Відповідно до вимог статті 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

При накладені адміністративного стягнення, на особу, що притягається до адміністративної відповідальності, суд враховує обставини визначеніч.2 ст.33 КУпАП, та вважає за необхідне накласти адміністративне стягнення у межах санкціїстатті 185 КУпАП, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, яке за своїм видом і розміром буде справедливим, відповідатиме характеру вчиненого правопорушення, особі порушника та ступеню його вини, необхідним і достатнім для його виховання та запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так й іншими особами. Так, приходжу до переконання про доцільність накладення на ОСОБА_3 стягнення у виді штрафу.

Відповідно дост.23 КУпАПадміністративне стягнення є мірою відповідальності за скоєне правопорушення і застосовується не тільки зметою виховання особи, яка його вчинила, а й з метою загальної та спеціальної превенції.

Згідно положень ч.5ст.283 КУпАПпостанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору. Відповідно дост.40-1 КУпАПсудовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Згідно статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21 грудня 2016 року № 1801-VIII, з 1 січня 2017 року установлено прожитковий мінімуму для працездатних осіб у розмірі 1600 гривень. Таким чином, правопорушнику необхідно сплатити судовий збір в розмірі 320,0 грн.

Керуючись ст.ст. 36, 40-1, 122-2, 185, 283,-285 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закон України «Про судовий збір» суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Обєднати в одне провадження справи за №308/8662/17 (провадження №3/308/4034/17) та №308/8663/17 (провадження №3/308/4035/17) про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 за ст.122-2 та ст.185 КУпАП, та присвоїти єдиний номер №308/8662/17 (провадження №3/308/4034/17)

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122-2 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі дев'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 153,00 грн.

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.185 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 грн.

У відповідності до ст.36 КУпАП призначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 грн.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, судовий збір на користь держави у розмірі 320,00 грн.

Реквізити для сплати судового збору за рішенням суду (постанови) про стягнення в дохід держави коштів: рахунок отримувача 31215256700001, назва отримувача коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, код банку отримувача МФО 820019, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, потерпілим, прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 цього Кодексу, протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови. Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Строк звернення постанови для виконання три місяці з дня винесення постанови.

Суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_4