ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 жовтня 2009 року справа №2а-4373/09/0870
(12 год.58 хв.) м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Малиш Н.І.,
при секретарі Міроновій К.В.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом : Вільнянської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області
до відповідача : ОСОБА_1
про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів,
за участю представників сторін:
від позивача: Баранова Т.А., довіреність від 08.10.2008 р. №3953/10;
від відповідача: ОСОБА_1, паспорт серія НОМЕР_3 виданий 27.02.1996 р.;
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду звернулась Вільнянська міжрайонна державна податкова інспекція Запорізької області (далі позивач) з позовною заявою до ОСОБА_1 (далі відповідач) про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів в сумі 5944 грн. 00 коп.
Свої вимоги позивач виклав в позовній заяві, в якості нормативних підстав позову посилається на Конституцію України, Закон України «Про систему оподаткування», Закон України «Про державну податкову службу в Україні», Закон України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» та КАС України.
Ухвалою суду від 31 липня 2009 р. було відкрито провадження у справі.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі. Пояснив суду, що відповідно до інформації з відділення ДАІ Вільнянського району Запорізької області громадянин ОСОБА_1 має у власності автомобіль КРАЗ 256Б ГРУЗОВИЙ, державний номер НОМЕР_1. Відповідно до норм Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів» власники транспортних засобів повинні сплачувати податок з власників транспортних засобів в розмірах та в строки передбачені чинним законодавством. Відповідач не сплачував податок з власників транспортних засобів протягом 2007 та 2008 р. Термін сплати зазначеного податку закінчився 01.07.2007 р. (за 2007 р.) та 01.07.2008 р. (за 2008 р. відповідно), але в добровільному порядку відповідач заборгованість не сплатив. В звязку з чим за ним числиться заборгованість за період 2007-2008 р. по податку з власників транспортних засобів в сумі 5944 грн.00 коп. Сума заборгованості підтверджується розрахунком виконаним старшим державним податковим інспектором Вільнянської МДПІ Запорізької області Ткаченко В.Г. На підставі викладеного просить позов задовольнити повністю.
Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечив. Вважає, що він не повинен платити даний податок, в звязку з тим, що він фактично не користується даним автомобілем, а за довіреністю їм користується та володіє інша особа.
Судом відкладався та зупинявся розгляд справи в звязку з наданням відповідачу можливості надати до суду документальні докази того, що зазначений в позові автомобіль знаходиться у власності (володінні, користуванні, розпорядженні, тощо) у іншій особі. Однак, відповідачем документальних доказів цього суду надано не було.
Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів фіксації судового процесу, а саме звукозаписуючого пристрою «Камертон».
У засіданні 13.10.2009 р., на підставі ст. 160 КАС України, судом проголошено вступну і резолютивну частини постанови. Сторонам повідомлено про час виготовлення постанови суду у повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, заслухавши пояснення представників сторін та оцінивши надані докази, суд приходить до наступного.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен громадянин України зобовязаний сплачувати податки та збори в розмірах визначених законом.
Пунктом 1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 р. №1251-ХІІ, передбачено обовязок платників податків сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Стаття 4 Закону України «Про систему оподаткування» вказує, що платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи. На яких згідно з законами України покладено обовязок сплачувати податки та збори (обовязкові платежі).
Згідно до ст. 14 вищезазначеного Закону, до загальнодержавних податків і зборів (обовязкові платежі) належить і податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів.
Контроль за правильністю та своєчасністю сплати податків та зборів (обовязкових платежів) відповідно до вказаного Закону здійснюється державними податковими органами в межах повноважень, визначених законами.
Відповідно до п.1 ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в України, завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
До функцій органів державної податкової служби, належить функція здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків та зборів (ст.8 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»).
Статтею 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» № 1963-ХІІ від 11.12.1991 р.(зі змінами та доповненнями) передбачено, що платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби.
Згідно до Преамбули зазначеного Закону, цим Законом встановлюється податок з власників деяких наземних і водних транспортних засобів, самохідних машин і механізмів як джерело фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних шляхів загального користування та проведення природоохоронних заходів на водоймищах.
Відповідно до п. 1 ст.5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.
Податок з власників транспортних засобів сплачується за місцем проживання фізичної особи та зараховується до місцевого бюджету.
Відповідно до інформації з відділення ДАІ Вільнянського району Запорізької області громадянин ОСОБА_1 має у власності автомобіль КРАЗ 256Б ГРУЗОВИЙ, державний номер НОМЕР_1, з обємом двигуна 14860 , циліндрів 8, потужність двигуна 14860 м./куб.
За зазначений транспорт відповідач не сплатив податок з власників транспортних засобів за 2007 р. та 2008 р., в звязку з чим за ним виникла заборгованість в сумі 5944 грн.00 коп. З розрахунку: обєм двигуна 14860 см3, ставка 20 грн. з 100 см3 згідно ст.3 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів», належить до сплати за 1 рік 2972 грн., за 2 роки 5944 грн.
Сума заборгованості підтверджується розрахунком, виконаним старшим державним податковим інспектором Вільнянської МДПІ Запорізької області Ткаченко В.Г. у відповідності до вимог ст. 3 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів».
Термін сплати зазначеного податку закінчився відповідно 01.07.2007 р. та 01.07.2008 р., але в добровільному порядку відповідач суму заборгованості по даному податку не сплатив.
Пунктом 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Заборгованість по податку з власників транспортних засобів в сумі 5944 грн.00 коп. підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до вищевикладеного суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обємі.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 94, 158, 161-163 КАС України, ст. ст. 1, 2, 3, 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Вільнянської міжрайонної державної податковаої інспекції Запорізької області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_2) заборгованість по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 5944 (пять тисяч девятсот сорок чотири) грн. 00 (нуль) коп. на р/р №33214808700089, одержувач місцевий бюджет Вільнянського району, Люцернянська с/р, код одержувача 34677061, банк ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, код бюджетної класифікації 12020200.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк, з дня її проголошення, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови було виготовлено19 жовтня 2009 р.
Суддя (підпис) Н.І.Малиш