
Справа № 545/3330/17
Провадження № 3/545/634/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"27" листопада 2017 р. суддя Полтавського районного суду Полтавської області Путря О.Г., за участю прокурора Горобець Є.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з Національної поліції України Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, проживає та зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_3, депутат Терешківської сільської ради Полтавського району, фізична особа-підприємець, інвалідом не являється , раніше до адміністративної та кримінальної відповідальності не притягувалася, паспорт серії КО 956712, виданий Полтавським РС УДМС України в Полтавській області від 22.02.2014 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
за вчинення корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу Українипро адміністративне правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи депутатом Терешківської сільської ради, відповідно до п.п. « б » п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України « Про запобігання корупції », являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія вищевказаного Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 ЗУ « Про запобігання корупції », несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого терміну декларування, а саме 19.08.2017 року подав на офіційний веб-сайт Національного агенства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнав частково , та пояснив, що вважав, що декларації , яку він подавав до органів ДФС як фізична особа-підприємець буде достатньо.
Прокурор в судовому засіданні вважав, що з огляду на матеріали справи про адміністративне правопорушення, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є доведеною.
Суд, заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, вислухавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Рішенням Терешківської сільської ради Полтавського району від 13.11.2015 р. « Про підсумки виборів депутатів Терешківської сільської ради », було визнано повноваження депутата Терешківської сільської ради ОСОБА_1
Відповідно до ст. 2 ЗУ « Про статус депутатів місцевих рад », депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної , обласної ради є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і Закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.
Відповідно до п.п. « б » п.1 ч. 1 ст. 3 ЗУ « Про запобігання корупції », суб`єктами на яких поширюється дія цього Закону, є депутати сільських рад.
Статтею 1 Закону встановлено, що суб`єкти декларування це особи, зазначені у п. 1, пп. « а » ч.1 ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ « Про запобігання корупції », особи зазначені у пункті 1, підпунктах « а » і « в » пункту 2, пункті 5 частини першої ст. 3 ЗУ « Про запобігання корупції », зобов`язані щорічно до 1-го квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
У зв`язку із набранням чинності 30.03.2017 року Закону України від 23.03.2017 року « Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб » було доповнено розділ ХІІІ « Прикінцеві положення » ЗУ « Про запобігання корупції » пунктом 5-1, згідно з яким продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
ОСОБА_1, будучи депутатом Терешківської сільської ради Полтавського району, був зобов`язаний подати щорічну декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 1 травня 2017 року.
Згідно інформації, яка розміщена на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, ОСОБА_1 подано електронну декларацію за 2016 рік, 19.08.2017 року, тобто несвоєчасно.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1, будучи депутатом Терешківської сільської ради, відповідно до п.п. « б » п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України « Про запобігання корупції », являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія вищевказаного Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 ЗУ « Про запобігання корупції », несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого терміну декларування, а саме 19.08.2017 року подав на офіційний веб-сайт Національного агенства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
З урахуванням викладеного, на підставі наявних в матеріалах справи про адміністративне правопорушення, вичерпних доказів, досліджених в судовому засіданні , вважаю доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні корупційного адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172- 6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У звязку з тим, що у діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, враховуючи особу правопорушника, обставини , що пом`якшують та обтяжують покарання , матеріали адміністративної справи, до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення,передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень .
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в сумі 320,00 грн. на користь держави (одержувач ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106, стягувач: держава в особі Державної судової адміністрації України).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду Полтавської області, шляхом подання апеляційної скарги через Полтавський районний суд Полтавської області.
Суддя О.Г. Путря