Постанова № 70555407, 06.11.2017, Печенізький районний суд Харківської області

Дата ухвалення
06.11.2017
Номер справи
633/386/17
Номер документу
70555407
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 633/386/17

Провадження № 3/633/152/2017

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06.11.2017року, суддя Печенізького районного суду Харківської області Смирнов В.А. за участю прокурора Соколова О.Д., розглянувши матеріал, який надійшов з управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки національної поліції України про притягнення до адмінвідповідальності гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що народилася в м. Чугуєві, Харківської області, громадянки України, яка має вищу освіту, працювала на момент вчинення адміністративного правопорушення: спеціаліст відділу надходжень та видатків управління Державної казначейської служби України у Печенізькому районі, Харківської області, зареєстрована та фактично проживає за адресою:Харківська область, АДРЕСА_1, РНОКПП - НОМЕР_1

за ч.1 ст.172-6 КпАП України,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1, перебуваючи на посаді спеціаліста відділу надходжень та видатків управління Державної казначейської служби України у Печенізькому районі Харківської області,будучи державним службовцем категорії «В», було звільнено 08 серпня 2017 року з вище зазначеної посади. Будучи згідно з підпунктом «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII ( далі по тексту Закон- № 1700-VII), субєктом відповідальності за правопорушення повязані з корупцією, в порушенні вимог ч.2 ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме пізніше дня припинення діяльності, повязаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 оприлюднила 19.08.2017 року на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції Е декларацію перед звільненням за період з 01.01.2017 по 08.08.2017, чим вчинила адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні гр. ОСОБА_1 свою провину у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6, визнала повністю та щиро розкаялася.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, пояснивши при цьому, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та Законом України «Про запобігання корупції».

Факт вчинення гр. ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується протоколом № 288 про вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП від 18 жовтня 2017 року ( а.с.5-14 ), скриншотом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб ( а.с.15), поясненням гр. ОСОБА_1 (а.с.17,18), листом-розясненням департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя (а.с 24,25), повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.26 ), листом Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Харківській області (а.с. 27-29),копією наказу УДКСУ у Печенізькому районі Харківської області, про призначення ОСОБА_1 на посаду спеціаліста 1 категорії відділу звітності та бухгалтерського обліку операцій з виконання бюджетів УДКСУ у Печенізькому районі Харківської області (а.с.31), копією наказу про звільнення ОСОБА_1 (а.с.32), посадовою інструкцією УДКСУ у Печенізькому районі Харківської області (а.с.33-35) , а також іншими матеріалами справи.

Суд вислухавши думку прокурора та пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, приходить до наступного.

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», при цьому субєктом правопорушень за цією статтею є особи, які відповідно до ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» зобовязані подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру.

Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення повязане з корупцією-діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання, покладених на нього повноважень, має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обовязкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно п.п.1 п.1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» ( далі Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.

Крім цього, зазначена у п.1 цього ж рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного Державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п.9 ч.1 ст.8 Закону України «Про державну службу» державний службовець зобовязаний додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.

Стаття 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначає порядок та підстави подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави. Зокрема, абзац 1 ч.2 вказаної статті зазначає, що особи,зазначені у п.1, п. п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону «Про запобігання корупції», які припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Після ж припинення діяльності, повязаної з виконанням функцій держави, особа відповідно до абзацу другого ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» подає декларацію за інший період, а саме за весь минулий рік. Із зазначеного випливає, що особа має подати декларацію під час припинення повноважень та після припинення повноважень особи, уповноваженої на виконання функцій держави. Частина друга розділу XIII Прикінцевих положень ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачає, що до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, субєкти декларування подають декларації про майно, доходи витрати і зобовязання фінансового характеру в порядку, встановленому Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», частиною 1 статті 12 якого передбачено, що субєкти декларування зобовязані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи ( служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону. Субєкти декларування, які не мали можливості подати до 1 квітня за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік через перебування у відпустці у звязку з вагітністю та пологами або по догляду за дитиною, через тимчасову непрацездатність, перебування за межами України, під вартою, подають таку декларацію за звітний рік до 31 грудня. Субєкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Субєкти декларування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобовязані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим Законом.

Виходячи з телеологічного (цільового) тлумачення вказаної правової норми треба зробити висновок, що ця норма відокремлює етапи подання декларації особам, які є декларантами і а) які виконують функції держави або місцевого самоврядування - подають декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру щорічно до 1 квітня за місцем роботи ( служби) за минулий рік; б) які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування - подають декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру в момент звільнення; в) крім того особи, вказані у пункті «б»- зобовязані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи ( служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік.

Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію 19.08.2017 року о 13:29.

Закон України «Про запобігання корупції», визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що гр. ОСОБА_1, припиняючи діяльність, повязану з виконанням функцій держави, порушила встановлені ЗУ «Про запобігання корупції» строки подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.24,33,40-1, ч.1 ст.172-6, п.4 ч.1 ст.213, ст.ст.221,256,283-285 КУпАП,суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Накласти на гр. ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 ( вісімсот пятдесят ) грн.00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави: в особі Державної судової адміністрації України м. Київ вул. Липська,18/5, 01601 у розмірі 320 (триста двадцять) грн., 00 коп., отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м.Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби у м. Києві ,код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу - судовий збір, пункт ставок збору 5.

1.Відповідно до ч.2 ст.308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, а саме: 1700 ( одна тисяча сімсот ) грн.00 коп.

2.Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Харківської області через Печенізький районний суд Харківської області протягом 10 днів з дня винесення постанови.

3.Термін пред'явлення постанови на виконання до 06.02.2018 року.

Реквізити для сплати адміністративного штрафу:

Одержувач УДК в Печенізькому районі

код ЄДРПОУ 37519896

Банк ГУДКУ в Харківській області

МФО 851011

Розрахунковий рахунок: 31111106700406

Суддя: Смирнов В.А.