
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
28 листопада 2017 року м. Чернігів Справа № 825/1808/17
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді Бородавкіної С.В.,
суддів: Клопота С.Л., Соломко І.І.,
за участі секретаря Гайдука С.В.,
представника позивача ОСОБА_1,
представників ГТУЮ у ЧО ОСОБА_2, ОСОБА_3,
представника ДП «НАІС» ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Державного реєстратора - приватного нотаріуса Чернігівського міського нотаріального округу ОСОБА_5 до Міністерства юстиції України, Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, Державного підприємства ''Національні інформаційні системи'', треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідачів: заступник Міністра з питань державної реєстрації ОСОБА_6, заступник Міністра з питань європейської інтеграції ОСОБА_7, начальник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області ОСОБА_8 про визнання відсутності повноважень, визнання протиправним та скасування наказу, зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
Позивач 08.11.2017 звернувся до суду з адміністративним позовом до Міністерства юстиції України, Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, Державного підприємства ''Національні інформаційні системи'' та просить:
- визнати відсутність компетенції (повноважень) Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області щодо підготовки та направлення до Міністерства юстиції України подання про проведення камеральної перевірки її діяльності на підставі ст. 37-1 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»;
- визнати відсутність компетенції (повноважень) Міністерства юстиції України щодо призначення камеральної перевірки її діяльності на підставі подання Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»;
- скасувати наказ Міністерства юстиції України від 28.08.2017 № 3011/7 «Про призначення проведення камеральної перевірки державного реєстратора - приватного нотаріуса Чернігівського міського нотаріального округу ОСОБА_5М.»;
- визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства юстиції України від 14.09.2017 № 2872/5 про тимчасове блокування доступу державного реєстратора - приватного нотаріуса Чернігівського міського нотаріального округу ОСОБА_5 до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно строком на 4 (чотири) місяці;
- зобов’язати Державне підприємство ''Національні інформаційні системи'' відновити їй доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Представник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області в судовому засіданні заявив клопотання про зупинення провадження по справі у зв’язку із необхідністю отримання від Міністерства юстиції України документів, що стали підставою для проведення перевірки та винесення оскаржуваних наказів.
Присутні в судовому зсіданні представники сторін проти задоволення клопотання не заперечували.
Представник Міністерства юстиції України в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Треті особи: заступник Міністра з питань державної реєстрації ОСОБА_6, заступник Міністра з питань європейської інтеграції ОСОБА_7 в судове засідання не прибули, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання представника Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області має бути задоволене, з огляду на таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Частиною 2 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно із частиною 1 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості заявленого представником Головного територіального управління юстиції у Чернігівській клопотання та необхідності зупинення провадження у справі.
Керуючись статтями 122, 156, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Клопотання представника Головного територіального управління юстиції у Чернігівській – задовольнити.
Зобов’язати Міністерство юстиції України надати в судове засідання належним чином завірені копії документів, які стали підставою для проведення перевірки державного реєстратора - приватного нотаріуса Чернігівського міського нотаріального округу ОСОБА_5 та винесення оскаржуваних наказів.
Провадження у справі за адміністративним позовом Державного реєстратора - приватного нотаріуса Чернігівського міського нотаріального округу ОСОБА_5 до Міністерства юстиції України, Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, Державного підприємства ''Національні інформаційні системи'', треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідачів: заступник Міністра з питань державної реєстрації ОСОБА_6, заступник Міністра з питань європейської інтеграції ОСОБА_7, начальник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області ОСОБА_8 про визнання відсутності повноважень, визнання протиправним та скасування наказу, зобов'язання вчинити певні дії – зупинити до 14 грудня 2017 року 13:30 год.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтею 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя С.В. Бородавкіна
Судді: С.Л. Клопот
ОСОБА_9