ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
28 листопада 2017 року м. Київ № 826/14185/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Каракашьяна С.К., ознайомившись із позовною заявою
за позовом
Головного управління Держпраці у Київській області
до
публічне акціонерне товариство “Укрпластик”
про
застосування заходів реагування,
В С Т А Н О В И В:
Головне управління Держпраці у Київській області звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва із позовною заявою до публічне акціонерне товариство “Укрпластик” про застосування заходів реагування.
Проте, у зв’язку із поданням позивачем позовної заяви без додержання вимог, визначених у статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва постановив ухвалу від 07.11.2017 про залишення позовної заяви без руху і встановив строк для усунення таких недоліків.
Як вбачається зі змісту ухвали Окружного адміністративного суду міста Києві від 07.11.2017 №826/14185/17, позивачем при звернені до суду з даним позовом, не надано оригіналу документа про сплату судового збору у розмірі відповідно до приписів Закону України “Про судовий збір”.
Разом з тим, через відділ документального обігу та контролю Окружного адміністративного суду міста Києва від представника позивача надійшло клопотання від 27.11.2017 (вх.№85257/17) про відстрочення сплати судового збору.
Розглянувши заявлене клопотання представника позивача, суд зазначає наступне.
Згідно із частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Водночас відповідно до частини першої статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Поряд з цим, в обґрунтування поданого клопотання про відстрочення судового збору, позивач посилається на те, що відповідно до Закону України «Про судовий збір» на Головне управління Держпраці у Київській області розповсюджуються пільги щодо сплати судового збору.
Згідно пункту 20 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються, зокрема, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, структурні підрозділи виконавчих органів міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад, на які покладені функції із здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.
Відповідно до пункту 1 Положення "Про Державну службу України з питань праці", затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року № 96, Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов’язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
З огляду на вказане, Головне Управління Держпраці у Київській області не є центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, або структурним підрозділом виконавчих органів міських рад міст обласного значення або об'єднаних територіальних громад, на які покладені функції із здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.
Отже, положення пункту 20 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір" не розповсюджується на позивача.
Поряд з цим, позивачем не надано жодного належного та допустимого доказу, який би доводив тяжкий майновий стан та неможливість сплати ним судового збору під час подачі позову.
З огляду на вищевикладені обставини, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору. Одночасно суд звертає увагу на той факт, що відстрочення сплати судового збору не звільняє позивача від здійснення витрат на його відшкодування за наслідками розгляду справи у випадку відмови від задоволення позову.
Відповідно до статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
При цьому, згідно із пунктом 1 частини третьої статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Таким чином, враховуючи невиконання Головним управлінням Держпраці у Київській області вимог ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.11.2017 щодо усунення недоліків позовної заяви, яку було залишено без руху, позовна заява підлягає поверненню позивачу.
Керуючись статей 106, 108 та 160 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Відмовити в задоволенні клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору.
2. Повернути позовну заяву Головного управління Держпраці у Київській області.
3. Копію ухвали про повернення позовної заяви невідкладно надіслати позивачу.
4. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому повернуті супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про повернення позовної заяви.
5. У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
6. Довести до відома позивача, що у відповідності до частини шостої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.
Суддя С.К. Каракашьян