ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
28 листопада 2017 року м. Київ № 826/15261/17
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Дегтярьова О.В., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
ОСОБА_1до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорівпро скасування рішення № 757 дс-17 від 13.11.2017 року, зобов?язати вчинити дії, -В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся ОСОБА_1 (далі також - позивач) з позовом до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (далі також - відповідач), в якому просить: скасувати рішення члена Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Шемчука В.В. за № 757 дс-17 від 13.11.2017 року про відмову у відкритті дисциплінарного провадження щодо прокурора Котовської місцевої прокуратури ОСОБА_2; зобов?язати Голову Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Грушковського В.Ю. провести належне, повноцінне розслідування даного дисциплінарного провадження.
За змістом ч. 1 і 2 ст. 107 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі по тексту - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Також в силу положень п. 6 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи немає підстав для повернення позовної заяви.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для повернення адміністративного позову у зв'язку з його непідсудністю Окружному адміністративному суду м. Києва як суду першої інстанції з наступних мотивів.
Згідно ч. ч. 1, 4 ст. 6 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Частиною 2 ст. 17 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Предметна підсудність адміністративних справ визначена статтею 18 цього Кодексу.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Поряд з цим, гл. 6 розд. ІІІ КАС України визначені особливості провадження в окремих категоріях адміністративних справ, у тому числі предмет оскарження, суб'єктів оскарження, строки розгляду цих справ тощо, що відрізняє їх від загального порядку провадження.
Так, особливості провадження у справах щодо оскарження актів Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, передбачені ст. 171-1 КАС України, згідно з частиною першою якої правила цієї статті поширюються на розгляд адміністративних справ щодо законності (крім конституційності) постанов Верховної Ради України, указів і розпоряджень Президента України; актів Вищої ради правосуддя; дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя; рішень, дій чи бездіяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.
Згідно з частиною другою вказаної статті Кодексу акти, дії чи бездіяльність Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя, а також рішення, дії чи бездіяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів оскаржуються до Вищого адміністративного суду України.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 КАС України Вищий адміністративний суд України у випадках, встановлених цим Кодексом, вирішує адміністративні справи як суд першої інстанції.
З огляду на викладене, суддя вважає, що обидві позовні вимоги ОСОБА_1 до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, як такі, що пов?язані між собою, - підсудні Вищому адміністративному суду України, як суду першої інстанції.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що оскільки позовні вимоги ОСОБА_1 до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів підсудні Вищому адміністративному суду України, як суду першої інстанції, що виключає можливість розгляду цієї позовної заяви Окружним адміністративним судом міста Києва, то вказана позовна заява підлягає поверненню позивачу.
Керуючись п. 6 ч. 3 ст. 108, ст.ст. 160, 165, 172 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 повернути позивачу.
2. Копію ухвали про повернення позовної заяви невідкладно надіслати особі, яка її подала.
3. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть повернуті йому супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про повернення позовної заяви.
4. У випадку оскарження ухвали позовні матеріали будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
5. Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена у порядку, встановленому в ст. 254 та ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.
Суддя О.В. Дегтярьова