Постанова № 70544484, 01.11.2017, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.11.2017
Номер справи
804/6557/17
Номер документу
70544484
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 листопада 2017 р. Справа № 804/6557/17 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Жукової Є.О.

судді Кальника В.В.

судді Царікової О.В.

розглянувши у письмовому провадженні у м.Дніпрі адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "КБ ЮКОН" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень комісії Державної фіскальної служби України, а саме: №5447/39723756 від 18.07.2017 р.; №5453/39723756 від 18.07.2017 р. про відмову у реєстрації податкових накладних, -

ВСТАНОВИВ:

11.10.2017 р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "КБ ЮКОН" до Державної фіскальної служби України, в якому позивач просить суд: визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України № 5447/39723756 від 18.07.2017 р. про відмову в реєстрації податкової накладної №15 від 29.06.2017 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданої Товариством з обмеженою відповідальністю "КБ ЮКОН"; визнати протиправним та скасувати рішення Державної фіскальної служби України №5453/39723756 від 18.07.2017 р. про відмову в реєстрації податкової накладної №13 від 23.06.2017 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданої Товариством з обмеженою відповідальністю "КБ ЮКОН".

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12.10.2017 р. у справі № 804/6557/17 провадження в адміністративній справі було відкрито та справа призначена до розгляду в судовому засіданні.

Позовні вимоги обґрунтовано наступним.

Товариство з обмеженою відповідальністю "КБ ЮКОН" не погоджується з оскаржуваними рішеннями комісії Державної фіскальної служби України, а саме: від 18.07.2017 р. №5447/39723756; від 18.07.2017 р. №5453/39723756 про відмову у реєстрації податкових накладних №13 та №15, вважає їх протиправнимии та такими, що підлягають скасуванню зважаючи на те, що контролюючим органом було порушено пп.201.16.1, п.201.16 ст.201 ПК України, оскільки останім не було зазначено у квитанціях, які були отримані підприємством, конкретного критерію оцінки ступеня ризиків, достатнього для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування та зазначено лише загальні посилання на відповідні податкові накладні критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних в ЄРПН, затверджених Наказом №567.

При цьому, позивач зазначає, що на вимонання вимог чинного податкового законодавства України останнім було подано до Комісії Державної фіскальної служби документи на підтвердження факту придбання Товариством з обмеженою відповідальністю «КБ ЮКОН» дизельного палива ДТ-Л-К5 сорт С у кількості 5320 літрів палива; документи на підтвердження факту продажу товариством з обмеженою відповідальністю «КБ ЮКОН» дизельного палива ДТ-Л-К5 сорт С у кількостіт 5320 літрів палива; документи на підтвердження факту придбання товариством з обмеженою відповідальністю «КБ ЮКОН» дизельного палива ДТ-Л-К5 сорт С у кількості 19740 літрів палива; документи на підтвердження факту придбання товариством з обмеженою відповідальністю «КБ ЮКОН» дизельного палива ДТ-Л-К5 сорт С у кількості 11370 літрів палива та інші документи, що підтверджують реальність здійснення господарських операцій.

З урахуванням вищезазначеного, позивач вважає протиправними рішення комісії Державної фіскальної служби України, а саме: №5447/39723756 від 18.07.2017 р.; №5453/39723756 від 18.07.2017 р. про відмову у реєстрації податкових накладних №13 та №15, та просить суд визнати протиправними та скасувати відповідні рішення комісії Державної фіскальної служби України про відмову у реєстрації податкових накладних.

Представники позивачів в судовому засіданні підтримали позовні вимоги, просили суд задовольнити позов в повному обсязі за викладених у ньому підстав та з урахування пояснень наданих в судовому засіданні.

Представник відповідача до зали судового засідання свого представника не направив. При цьому, через канцелярію Дніпропетрвоського окружного адміністративного суду повноважним представником позивача було подано клопотання про подальший розгляд справи в порядку письмового провадження.

30.10.2017 р. за вх.№47771/17 повноважним представником відповідача, через канцелярію Дніпропетровського окружного адміністративного суду було подано заперечення, в яких з посиланням на відповідні норми податкового законодавства зазначено, що рішення Комісії Державної фіскальної служби, а саме: №5447/39723756 від 18.07.2017 р. та №5453/39723756 від 18.07.2017 р. є такими, що не могуть бути скасовані, так як були прийнятті виключно в межах діючого податкового законодавства.

Відтак, з урахуванням зазначеного вище, відповідач просить суд у задоволеннні предявлених позовних вимог відмовити в повному обсязі.

Відповідно до ч.4 ст.122, ч.4, ч.6 ст.128 КАС України, а також зважаючи на строки розгляду адміністративної справи, встановлені ст.122 КАС України, суд розглянув дану справу в порядку письмового провадження за наявними у справі доказами.

Дослідивши в судовому засіданні докази, наявні в матеріалах справи, заслухавши пояснення представника позивача суд встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «КБ ЮКОН» (код ЄДРПОУ 39723756) є юридичною особою та зареєстровано, як платник податку на додану вартість, що підтверджується відомостями, які містяться в матеріалах справи.

З матеріалів справи вбачається, що основним видом діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю «КБ ЮКОН» є: 46.75 оптова торгівля хімічними продуктами.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що між Товариством з обмеженою відповідальністю «КБ ЮКОН» та Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 укладено договір поставкки нафтопродуктів №270617/01 від 27.06.2017 р.

Відповідно до пп.1.1 п.1 договору поставки нафтопродуктів №270617/01 від 27.06.2017 р. Товариство з обмеженою відповідальністю «КБ ЮКОН» зобовязується передати ОСОБА_1 нафтопродукти відповідно видаткової накладної, а ОСОБА_1 зобовязується прийняти та оплатити поставлений йому товар в строк і в порядку, встановлений даним договором.

На підставі вказаного договору Товариство з обмеженою відповідальністю «КБ ЮКОН» було складено та направлено на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних (ЄРПН) податкову накладну від 29.06.2017 р. № 15 всього на суму 97356,00 грн.

Вказану податкову накладну доставлено до Державної фіскальної служби України 10.07.2017 р., документ прийнято, реєстрацію зупинено, що підтверджено квитанцією № 1.

Підставами для зупинення реєстрації податкової накладної вказано про виявлені помилки: ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених п. 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 р. № 567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД 2710.. Підприємству запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК.

11.07.2017 року Товариством з обмеженою відповідальністю «КБ ЮКОН» було відправлено до Державної фіскальної служби України в електронному вигляді документи, що підтверджують реальність здійсненної операції купівлі-продажу дизельного палива ДТ-Л-К5 сорт С у кількості 5320 літрів, а саме: документи в підтвердження факту придбання Товариством з обмеженою відповідальністю «КБ ЮКОН» дизельного палива ДТ-Л-К5 сорт С у кількості 5320 літрів (видаткова накладна продавця Товариства з обмеженою відповідальністю «СХІДНА НАФТОГАЗОВА КОМПАНІЯ» №СН-0001683 від 29.06.2017 р. на придбання 5320 літрів палива; товаро-транспортна накладна №921/06 від 29.06.2017 р. на перевезення 5320 л палива); документи в підтвердження факту продажу Товариством з обмеженою відповідальністю «КБ ЮКОН» дизельного палива ДТ-Л-К5 сорт С у кількості 5320 літрів (видаткова накладна Товариства з обмеженою відповідальністю «КБ ЮКОН» №119 від 29.06.2017 р. на реалізацію 5320 л палива; товаро-транспортна накладна на відпуск нафтопродуктів (нафти) №Р119 від 29.06.2017 р.

При цьому, Комісією Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, 18.07.2017 р. прийнято рішення № 5447/39723756 про відмову у реєстрації податкової накладної, складеної Товариством з обмеженою відповідальністю «КБ ЮКОН», від 29.06.2017 р. №15, у звязку з наданням платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.

Судом також встановлено, що між Товариством з обмеженою відповідальністю «КБ ЮКОН» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ДОРСЕРВІС-ПЛЮС» укладено договір поставки нафтопродуктів №18042017/1 від 18 квітня 2017 р.

Відповідно до пп.1. п.1 договору поставки нафтопродуктів №18042017/1 від 18 квітня 2017 р. Товариство з обмеженою відповідальністю «КБ ЮКОН» зобов'язується передати Товариству з обмеженою відповідальністю «ДОРСЕРВІС-ПЛЮС» нафтопродукти відповідно видаткової накладної, а Товариство з обмеженою відповідальністю «ДОРСЕРВІС-ПЛЮС» зобовязується прийняти та оплатити поставлений йому товар товар в строк і в порядку, становленим цим договором.

На підставі зазначеного вище Товариством з обмеженою відповідальністю «КБ ЮКОН» було складено, в підтвердження виконання договору поставки нафтопродуктів №18042017/1 від 18 квітня 2017 р., та направлено на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних (ЄРПН) податкову накладну від 23.06.2017 р. № 13 всього на суму 197838,00 грн.

Вказану податкову накладну доставлено до Державної фіскальної служби України 10.07.2017 р., документ прийнято, реєстрацію зупинено, що підтверджено квитанцією № 1.

Підставами для зупинення реєстрації податкової накладної вказано про виявлені помилки: ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених п. 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 р. № 567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД 2710.. Підприємству запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК.

Так, Товариством з обмеженою відповідальністю «КБ ЮКОН» було відправлено Державній фіскальній службі України в електронному вигляді документи, що підтверджують реальність здійсненної операції купівлі-продажу дизельного палива ДТ-Л-К5 сорт С у кількості 19740 літрів, а саме: документи в підтвердження факту придбання Товариством з обмеженою відповідальністю «КБ ЮКОН» дизельного палива ДТ-Л-К5 сорт С у кількості 19740 літрів (видаткова накладна продавця Товариства з обмеженою відповідальністю «СХІДНА НАФТОГАЗОВА КОМПАНІЯ» №СН-0001640 від 26.06.2017 р. на придбання 8370 літрів палива; рахунок-фактура Товариства з обмеженою відповідальністю «СХІДНА НАФТОГАЗОВА КОМПАНІЯ» № СН-0001724 від 03.07.2017 р.); документи в підтвердження факту продажу (реалізації) Товариством з обмеженою відповідальністю «КБ ЮКОН» дизельного палива ДТ-Л-К5 сорт С у кількості 11370 літрів (видаткова накладна Товариства з обмеженою відповідальністю «КБ ЮКОН» №120 від 26.06.2017 р. на реалізацію 8370 л палива; платіжне доручення №69 від 23.06.2017 р. на суму 197838,00 грн.

При цьому, Комісією Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, 18.07.2017 р. прийнято рішення № 5453/39723756 про відмову у реєстрації податкової накладної, складеної Товариством з обмеженою відповідальністю «КБ ЮКОН» від 23.06.2017 р. №13 у звязку з наданням платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної).

Правовідносини сторін, що виникають у сфері внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних, регулюються нормами Конституції України від 28.06.1996р. № 254к/96-ВР, Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI, Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 р., Критеріями оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України 13.06.2017 р. №567 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 р. за №753/30621, Вичерпним переліком документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 13.06.2017 р. №567 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 р. за №754/30622.

Відповідно до ст.55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Статтями 61, 67 Конституції України встановлено, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.

Відповідно до ст. ст. 6, 13 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 року, кожен має право на справедливий розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обовязків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення, а також кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинено особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Стаття 8 КАС України зазначає, що принципами здійснення правосуддя в адміністративних судах є: верховенство права; законність; рівність усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом; змагальність сторін, диспозитивність та офіційне з'ясування всіх обставин у справі; гласність і відкритість адміністративного процесу; забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішень адміністративного суду, крім випадків, установлених цим Кодексом; обов'язковість судових рішень.

Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ст. 7 КАС України, є принцип законності, який відповідно до ст. 9 КАС України, полягає в наступному: суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. ст.10, 11 КАС України усі учасники адміністративного процесу є рівними перед законом і судом, а розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

За змістом частин 4, 5 ст. 11 КАС України суд повинен визначити характер спірних правовідносин та зміст правової вимоги, матеріальний закон, який їх регулює, а також факти, що підлягають встановленню і лежать в основі вимог та заперечень; зясувати, які є докази на підтвердження зазначених фактів. Суд дійшов висновку, що поданих сторонами доказів достатньо для встановлення обставин справи та для ухвалення судового рішення.

Відповідно до ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.

Частиною 1 ст.79 КАС України визначено, що письмовими доказами є документи (у тому числі електронні документи), акти, листи, телеграми, будь-які інші письмові записи, що містять в собі відомості про обставини, які мають значення для справи.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобовязань платник податку зобовязаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобовязаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При цьому, порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Відповідно до пункту 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 р., податкова накладна є електронним документом, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно пункту 12 зазнченого вище Порядку №1246 від 29.12.2010 р., після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України Про електронний цифровий підпис, Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 р., за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Аналогічні приписи наведені у підпункті 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, згідно яких реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінету Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

Відповідно до підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 р. № 567 (далі Критерії оцінки ступня ризиків).

Згідно пункту 6 Критеріїв моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:

1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);

2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України, стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.

Таким чином, контролюючий орган був зобов'язаний у відповідних Квитанціях чітко вказати на конкретний вид критерію, який встановлений пунктом 6 Критеріїв оцінки ступня ризиків Наказу №567.

Як вбачається з копій наведених вище квитанцій, відповідачем зазначений вид критерію визначено не було.

Суд зазначає, що такий критерій як невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД 42.11. у п. 6 Критеріїв оцінки ступня ризиків не передбачений.

Письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобовязання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом пяти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту.

Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Системний аналіз наведених вище норм чинного законодавства України у сукупності з обставинами, встановленими судом в процесі розгляду даної справи на підставі доказів, наявних в матеріалах справи, дозволяє суду прийти до висновку про обґрунтування позивачем належними та допустимими доказами в розумінні ст. 70 КАС України протиправністі прийнятих рішень комісії Державної фіскальної служби України від 18.07.2017 р. №5447/39723756 та №5453/39723756.

Так, судом встановлено, що підставою для відмови у реєстрації податкової накладної є надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Відтак, відповідно до наведених вище норм Податкового кодексу України; Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних №1246; Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №567; Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних встановлено чіткий механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних покигувань до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних; затверджено Критерії оцінки ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпний перелік документів, достаніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, які, як прямо свідчать матеріали справи, не було дотримано відповідачем при винесенні оскаржуванних рішень від 18.07.2017 р. № 5447/39723756 та від 18.07.2017 р. №5453/39723756, зазначених вище.

При цьому, під час судового розгляду справи судом встановлено, матерілами справи підтверджено, що Товариством з обмеженою відповідальністю «КБ ЮКОН» на виконання відповідних норм чинного податкового законодавства України, 11.07.2017 р. засобами електронного звязку було направлено до Комісії ДФС документи, що підтверджують реальність здійснених операцій, за наслідками яких Товаристом з обмеженою відповідальністю «КБ ЮКОН» було сформовано податкові накладні №13 від 23.06.2017 р. та №15 від 29.06.2015 р.

Також, суд зазначає, що Товариством з обмеженою відповідальністю «КБ ЮКОН» в підтвердження реальності здійснених операцій з придбання та реалізації дизельного палива було надано до матеріалів справи, такі документи, як: договір укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю «СХІДНА НАФТОГАЗОВА КОМПАНІЯ» та Товариством з обмеженою відповідальністю «КБ ЮКОН» договір №1601/17 від 16.01.2017 р.; сертифікат відповідності на дизельне паливо ДТ-Л-К5 сорт С; рахунок-фактура №СН-0001640 від 26.06.2017 р.; видаткова накладна №СН-0001640 від 26.06.2017 р. на придбання 8370 літрів палива; товарно-транспортна накладна №898/06 від 26.06.2017 р. на перевезення 8370 літрів палива; рахунок фактура №СН-0001724 від 03.07.2017 р.; видаткова накладна №СН-0001724 від 03.07.2017 р. на придбання 11370 л палива; товарно-транспортна накладна №944/07 від 03.07.2017 р. на перевезення 11370 літрів палива; платіжне доручення №72 від 26.06.2017 р. на суму 116998,00 грн.; платіжне доручення №310 від 26.06.2017 р. на суму 26966,00 грн.; платіжне доручення №75 від 03.07.2017 р. №5246,00 грн.; платіжне доручення №323 від 03.07.2017 р. на суму 52500,00 грн.; платіжне доручення №324 від 03.07.2017 р. №129275,00 грн.; платіжне доручення №325 від 03.07.2017 р. на суму 11954,00 грн.; догорів поставки нафтопродуктів №18042017/01 від 18.04.2017 р., укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю «КБ ЮКОН» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ДОРСЕРВІС-ПЛЮС»; рахунок на оплату №120 від 23.06.2017 р. на загальну суму 197838,00 грн.; видаткова накладна №120 від 26.06.2017 р. на передачу 8370 літрів палива; товарно-транспортна накладна на відпуск нафтопродуктів (нафти) №Р120 від 26.06.2017 р. на перевезення 8370 літрів палива; платіжне доручення №69 від 23.06.2017 р. на суму 197838,00 грн.; видаткова накладна №124 від 03.07.2017 р. на передачу 3000 літрів палива; товарно-транспортна накладна на відпуск нафтопродуктів (нафти) №Р124 від 03.07.2017 р. на перевезення 3000 літрів палива.

При цьому, суд зазначає, що в оскаржуваних рішеннях не наведено обґрунтувань щодо причин відмови в реєстрації податкових накладних, а саме: №13 від 23.06.2017 р. та №15 від 29.06.2017 р. складених Товаристом з обмеженою відповідальністю «КЮ ЮКОН».

Відповідачем в оскаржуваних Товаристом з обмеженою відповідальністю «КЮ ЮКОН» рішеннях не зазначено, що саме стало підставою для винесення таких рішень, а зазначено загалом, про надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства чи недостатність поданих документів для прийняття рішень про реєстрацію податкових накладних.

При цьому не вказано, які саме документи складені з порушенням законодавства, які вимоги законодавства порушено при складанні документів та яких документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних.

З урахуванням викладеного вище, оскаржувані позивачем рішення від 18.07.2017 р. №5447/39723756 та від 18.07.2017 р. № 5453/39723756 про відмову у реєстрації наведених вище податкових накладних є прийнятими відповідачем без використання повноваження з метою, з якою це повноваження надано; необгрунтовано, тобто без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішень; упереджено; недобросовісно; нерозсудливо; без дотримання принципу рівності перед законном, запобігаючи всім формам дискримінації; непропорційно, зокрема без дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямовані зазначені рішення.

Відтак, позовні вимоги щодо визнання протиправними та скасування рішення комісії Державної фіскальної служби України №5453/39723756 від 18.07.2017 р. та №5447/39723756 від 18.07.2017 р. про відмову в реєстрації податкових накладних № 13 від 23.06.2017 р. та №15 від 29.06.2017 р. є такими, що підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно до платіжного доручення №512 від 10.10.2017 р. за подання адміністративного позову позивачем був сплачений судовий збір у загальному розмірі 3 200, 00 грн. (три тисячі двісті грн., 00 коп.), який у повному розмірі зараховано до Державного бюджету України.

Враховуючи задоволення адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "КБ ЮКОН" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень комісії Державної фіскальної служби України, а саме: №5447/39723756 від 18.07.2017 р.; №5453/39723756 від 18.07.2017 р. про відмову у реєстрації податкових накладних, суд приходить до висновку про наявність підстав для присудження і всіх здійснених позивачем документально підтверджених судових витрат за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України, а саме, судового збору у розмірі 3 200, 00 грн. (три тисячі двісті грн., 00 коп.).

Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "КБ ЮКОН" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень комісії Державної фіскальної служби України, а саме: №5447/39723756 від 18.07.2017 р.; №5453/39723756 від 18.07.2017 р. про відмову у реєстрації податкових накладних - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України № 5447/39723756 від 18.07.2017 р. про відмову в реєстрації податкової накладної №15 від 29.06.2017 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданої Товариством з обмеженою відповідальністю "КБ ЮКОН".

Визнати протиправним та скасувати рішення Державної фіскальної служби України №5453/39723756 від 18.07.2017 р. про відмову в реєстрації податкової накладної №13 від 23.06.2017 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданої Товариством з обмеженою відповідальністю "КБ ЮКОН".

Стягнути судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "КБ ЮКОН" судові витрати з оплати судового збору у розмірі 3 200, 00 грн. (три тисячі двісті грн., 00 коп.).

Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя Суддя Суддя ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4