Постанова № 70539469, 24.11.2017, Лиманський міський суд Донецької області (до 25.04.2025 - Краснолиманський міський суд Донецької області)

Дата ухвалення
24.11.2017
Номер справи
236/2950/17
Номер документу
70539469
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 236/2950/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24.11.2017 року

Краснолиманський міський суд Донецької області у складі:

головуючого судді Бікезіної О.В.,

за участю: секретарів: Снігирьової О.Ю., Плаксіної Є.В..

представника позивача Воскобойнікова Д.Є.,

представників відповідачів: Шуляченко І.О., Зінченко І.О., Гарькавенко В.Д.,

відповідача ОСОБА_5,

представників третьої особи: ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Лиман Донецької області адміністративну справу за позовом представника Приватного підприємства "Луч" Воскобойнікова Дениса Євгеновича до Виконавчого комітету Лиманської міської ради Донецької області, Голови конкурсного комітету для забезпечення проведення конкурсу на автобусному маршруті загального використання ОСОБА_5, третя особа - Комунальне підприємство "Лиманська служба єдиного замовника" про скасування результатів конкурсу,

В С Т А Н О В И В :

13.10.2017 року представник Приватного підприємства "Луч" Воскобойніков Денис Євгенович звернувся з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Лиманської міської ради Донецької області, Голови конкурсного комітету для забезпечення проведення конкурсу на автобусному маршруті загального використання ОСОБА_5, третя особа - Комунальне підприємство "Лиманська служба єдиного замовника" про скасування результатів конкурсу. В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 26 вересня 2017 року конкурсним комітетом Лиманської міської ради проведено конкурс на перевезення пасажирів на міському маршруті «Лиман АС - Зелений Клин» автомобільним транспортом. На засіданні конкурсного комітету були прийняті рішення:

1) не допустити до подальшої участі в конкурсі приватне підприємство «Луч»;

2) допустити комунальне підприємство «Лиманська служба єдиного замовника» до подальшої участі в конкурсі;

3) визнати переможцем конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міському маршруті №01 «Лиман АС - Зелений Клин» комунальне підприємство «Лиманська служба єдиного замовника»;

4) рекомендувати виконавчому комітету міської ради укласти договір на перевезення пасажирів автомобільним транспортом з переможцем конкурсу терміном на п'ять років відповідно до ст. 44 ЗУ «Про автомобільний транспорт».

Вважав, що вищевказаний конкурс проведено з порушеннями діючого законодавства, а саме рішення про недопущення ПП «Луч» до подальшої участі в конкурсі є протиправним, оскільки згідно п. 12 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 року № 1081 конкурсний комітет приймає рішення про недопущення до участі у конкурсі автомобільного перевізника, який: 4) не має достатньої кількості транспортних засобів для виконання перевезень, затвердженої обов'язковими умовами конкурсу, та перевезень, які повинні виконуватися відповідно до чинних договорів (дозволів). Достатня кількість транспортних засобів визначається як кількість автобусів, необхідних для виконання перевезень, та кількість резервних транспортних засобів, яка становить 10 відсотків для міського, приміського сполучення та 20 відсотків для міжміського сполучення.

На конкурс ПП «Луч» надало свідоцтва про реєстрацію 7 автобусів, що цілком відповідало умовам конкурсу. Та обставина, що подані транспорті засоби вказані в предметі договору між ПП «Луч» та Департаментом розвитку базових галузей промисловості Донецької обласної державної адміністрації не виключає факту їх наявності. В зазначеному договорі не має обов'язку перевізника використовувати індивідуально визначені транспорті засоби для виконання договору. Підприємству ніщо не заважає використовувати транспорт на власний розсуд. Таким чином, конкурсний комітет неправильно застосував п.12 Постанови № 1081.

Також відповідно до п. 37 Постанови № 1081 конкурсний комітет повинен був прийняти рішення про недопущення до подальшої участі в конкурсі ПП «Луч» до дня проведення конкурсу.

Крім того, у ПП «Луч» є всі підстави вважати, що переможець конкурсу - комунальне підприємство «Лиманська служба єдиного замовника» не відповідає вимогам ст. 34 ЗУ «Про автомобільний транспорт», бо не має ліцензованого медичного кабінету; у підприємства відсутні водії, які пройшли періодичне навчання методам до медичної допомоги потерпілим від ДТП. Всі транспорті засоби комунального підприємства «Лиманська служба єдиного замовника» використовуються для перевезення дітей до місць навчання по території Лиманського району.

Таким чином, в конкурсі взагалі не приймали участь перевізники з достатньою кількістю транспорту.

Вважав, що ПП «Луч» усунули від участі в конкурсі, як небажаного конкурента.

Просив скасувати результати конкурсу у формі протоколу №1 засідання проведення конкурсного комітету для забезпечення проведення конкурсу на автобусному маршруті загального користування від 26 вересня 2017 року.

В судовому засіданні представник позивача Воскобойніков Д.Є., який діє на підставі довіреності від 27.10.2017 року №3-17 (а.с.66) підтримав позовні вимоги, наполягав на їх задоволенні, навів доводи аналогічні викладеним в позовній заяві. Крім того суду показав, що ПП «Луч» має ліцензію на надання послуг з перевезення пасажирів і небезпечних вантажів автомобільним транспортом, здійснює зазначену діяльність на протязі багатьох років, в тому числі на маршруті «Лиман АС - Зелений Клин». Саме свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів є тими документами, що підтверджують наявність достатньої кількості транспортних засобів. Конкурсний комітет спочатку повинен був перевірити претендентів, а потім прийняти рішення про відхилення від участі в конкурсі перевізника.

В судовому засіданні представники відповідача Лиманської міської ради: Шуляченко І.О., Зінченко І.О., Гарькавенко В.Д. (які діють на підставі довіреностей а.с. 64, 65, 97), відповідач - голова конкурсного комітету ОСОБА_5 (який діє на підставі рішення Лиманської міської ради від 18.10.2017 року №334, а.с. 61-63) проти задоволення позовних вимог позивача заперечували, подали письмові заперечення(а.с. 155-161, 211-213), суду пояснили, що конкурсним комітетом Лиманської міської ради 26 вересня 2017 року проведено конкурс на перевезення пасажирів на міському маршруті №01 «Лиман АС - Зелений Клин» автомобільним транспортом. При цьому конкурсний комітет діяв в межах повноважень, у спосіб, що передбачений законами України та Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 року № 1081. ПП «Луч» не було допущено до участі у конкурсі так як було з'ясовано, що 7 автобусів, що надало підприємство на конкурс, воно використовує при виконанні умов Договору №1150-56/13 від 06.09.2013 року з Департаментом розвитку базових галузей промисловості Донецької обласної державної адміністрації для перевезення пасажирів на приміських та міжміських маршрутах. Даний Договір є чинним. Категорично наполягали на тому, що умовами зазначеного договору не передбачено право перевізника самостійно на власний розсуд змінювати транспортні засоби, зазначені в ньому, оскільки це суперечить умовам укладеного договору. Головою конкурсного комітету 22.09.2017 року на адресу претендентів було направлено лист з пропозицією забезпечити наявність на конкурсі транспортних засобів, які заявлені. При цьому КП «Лиманська служба єдиного замовника» виконано цю вимогу, конкурсний комітет оглянув надані автобуси. ПП «Луч» на таку пропозицію відреагував негативно, посилаючись на те, що вказані транспортні засоби використовуються у виробничому процесі. Дійсно, ПП «Луч» тривалий час було єдиним перевізником в Лиманському районі. В теперішній час на конкурс було подано документи як ПП «Луч» так і КП «Лиманська служба єдиного замовника». При цьому автобуси, які надані КП «Лиманська служба єдиного замовника» були закуплені підприємством в 2017 році. На час проведення конкурсу даних що КП «Лиманська служба єдиного замовника» не має достатньої кількості транспортних засобів для виконання перевезень, або подало на конкурс недостовірну інформацію у комітету не було. Рішення про недопущення перевізника - претендента приймалося комітетом 26.09.2017 року, як це передбачено Постановою № 1081. Комітетом перевірявся претендент КП «Лиманська служба єдиного замовника» на відповідність вимогам ст. 34 ЗУ «Про автомобільний транспорт». Рішенням виконавчого комітету Лиманської міської ради від 18.10.2017 року №334 введено в дію рішення конкурсного комітету. Позивач зі скаргами до конкурсного комітету не звертався.

В судовому засіданні представникі третьої особи: ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 (діючі на підставі довіреностей та наказу про призначення а.с. 98, 99,100) проти задоволення позовних вимог позивача заперечували, просили в позові відмовити. Зазначили, що КП «Лиманська служба єдиного замовника» є юридичною особою, яка має ліцензію на перевезення пасажирів. Підприємство на законних підставах приймало участь у конкурсі, відповідає вимогам ст. 34 ЗУ «Про автомобільний транспорт», в тому числі водії пройшли періодичне навчання методам домедичної допомоги потерпілим від ДТП, мають відповідні посвідчення, на підприємстві є медичні працівники, що проводять щозмінні медичні огляди водіїв. Тому позовні вимоги позивача є надуманими.

Суд, вислухавши представників сторін, третьої особи, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду спору по суті, встановив фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

Частиною 1 статті 6 КАС України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутись до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією, чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Згідно ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Судом встановлено, що Лиманською міською радою Донецької області 16.08.2017 року прийнято рішення № 279 «Про утворення конкурсного комітету для забезпечення проведення конкурсу на автобусному маршруті загального користування», головою комітету призначено ОСОБА_5 (а.с.61-63).

Рішенням від 16.0217 року № 280 «Про проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міському маршруті автомобільним транспортом» затверджені Умови конкурсу (а.с.77-81).

В газеті «Зоря» 23 серпня 2017 року було опубліковано оголошення про проведення 26.09.2017 року конкурсу на перевезення пасажирів на міському маршруті № 01 «Лиман АС- Зелений Клин» (а.с.214).

11.09.2017 року ПП «Луч» та КП «Служба єдиного замовника» до Лиманської міської ради подали заяви на участь у конкурсі з перевезення пасажирів на міському автобусному маршруті №01 «Лиман АС - Зелений Клин». Разом із заявою підприємствами подано пакет документів для участі в конкурсі ( а.с.106-108, 163-165, 166-195).

Рішенням Конкурсного комітету Лиманської міської ради для забезпечення проведення конкурсу на автобусному маршруті загального користування, оформлене протоколом №1 від 26 вересня 2017 року ПП «Луч» вирішено:

1) не допустити до подальшої участі в конкурсі приватне підприємство «Луч»;

2) допустити комунальне підприємство «Лиманська служба єдиного замовника» до подальшої участі в конкурсі;

3) визнати переможцем конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міському маршруті №01 «Лиман АС - Зелений Клин» комунальне підприємство «Лиманська служба єдиного замовника»;

4) рекомендувати виконавчому комітету міської ради укласти договір на перевезення пасажирів автомобільним транспортом з переможцем конкурсу терміном на п'ять років відповідно до ст. 44 ЗУ «Про автомобільний транспорт» (а.с.74-76).

Рішенням Лиманської міської ради від 18.10.2017 року №334 «Про введення в дію рішення конкурсного комітету для забезпечення проведення конкурсу на автобусному маршруті загального користування про визначення переможця конкурсу», віднесених до компетенції Лиманської міської ради Донецької області було введено в дію рішення Конкурсного комітету від 26.09.2017 року (а.с.74).

Відповідно до статей 19, 140 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України, місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.

Статтею 43 Закону України «Про автомобільний транспорт» (№ 2344?III). встановлено, що визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах.

Відповідно до частини 1 статті 44 Закону України «Про автомобільний транспорт», організація проведення конкурсу та визначення умов перевезень покладаються на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Згідно зі ст. 45 Закону України "Про автомобільний транспорт" у конкурсі на визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування можуть брати участь автомобільні перевізники, які мають ліцензію на той вид послуг, що виносять на конкурс, на законних підставах використовують у достатній кількості сертифіковані автобуси відповідного класу, відповідають вимогам, викладеним у статті 34 Закону України "Про автомобільний транспорт".

На виконання вимог частини дванадцятої статті 44 вказаного Закону Кабінет Міністрів України постановою від 3 грудня 2008 року № 1081 затвердив Порядок (далі - Порядок), який визначає процедуру підготовки та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування (далі - конкурс) і є обов'язковим для виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами (організаціями), залученими на договірних умовах для організації забезпечення проведення конкурсів, конкурсними комітетами та автомобільними перевізниками.

У пункті 2 Порядку визначені терміни, що в ньому вживаються, зокрема:

- конкурсний комітет - постійний або тимчасовий орган, утворений організатором для розгляду конкурсних пропозицій та прийняття рішення про визначення переможця конкурсу;

- організатор - орган виконавчої влади, виконавчий орган сільської, селищної, міської ради, який самостійно або із залученням робочого органу проводить конкурс;

- перевізник-претендент - автомобільний перевізник, який в установленому порядку подав заяву та документи для участі в конкурсі.

У пункті 10 Порядку зазначено, що організатор затверджує умови конкурсу, в тому числі обов'язкові, відповідно до статті 44 Закону № 2344?III. Крім обов'язкових організатор може затверджувати додаткові умови конкурсу (наявність у перевізника GPS-системи, встановленої на транспортних засобах, які пропонуються для роботи на автобусному маршруті, тощо). Організатор встановлює вимогу щодо забезпечення роботи на об'єкті конкурсу, який включає міські та приміські автобусні маршрути загального користування, не менш як одного транспортного засобу, пристосованого для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Відповідно до п. 28 Порядку №1081 організатор або робочий орган публікує в друкованих засобах масової інформації не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку конкурсу оголошення про конкурс (крім друкованих оголошення може бути розміщено також в інших засобах масової інформації), яке повинне містити таку інформацію: найменування організатора та робочого органу; порядковий номер та основні характеристики кожного об'єкта конкурсу: на міжміському маршруті - номер рейсу, початковий та кінцевий пункти маршруту, протяжність, час відправлення з кінцевих пунктів та прибуття до них, особливості періодичності виконання перевезень, рекомендовану кількість зірочок за параметрами комфортності; на міському та приміському маршруті - номер маршруту, найменування кінцевих зупинок, кількість оборотних рейсів або кількість автобусів для забезпечення перевезень, режим руху та інтервал, особливості періодичності виконання перевезень; умови конкурсу; порядок одержання необхідної інформації про об'єкт конкурсу; кінцевий строк прийняття документів для участі в конкурсі; найменування організації, режим її роботи та адреса, за якою подаються документи для участі в конкурсі; місце та дата одержання бланків документів для участі в конкурсі; місце, дата та час початку проведення засідання конкурсного комітету; розмір плати за участь у конкурсі; телефон для довідок (електронна адреса або адреса веб-сайту) з питань проведення конкурсу.

Лиманська міська рада ухвалила відповідні рішення щодо створення комітету для забезпечення проведення конкурсу, щодо затвердження Умов конкурсу, своєчасно опублікувала в друкованих засобах масової інформації оголошення про конкурс, таким чином судом не встановлено порушення процедури підготовки конкурсу з перевезення пасажирів на міському автобусному маршруті №01 «Лиман АС - Зелений Клин».

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно з пунктом 8 вказаного Порядку рішення про переможця конкурсу приймається конкурсним комітетом. Рішення конкурсного комітету обов'язкове для виконання організатором.

Таким чином, Конкурсний комітет з підготовки та проведення конкурсу Лиманської міської ради є окремим суб'єктом владних повноважень та наділений власними управлінськими функціями та повноваженнями.

Відповідно до пункту 29 Порядку №1081 визначено, що для участі у конкурсі автомобільний перевізник подає на кожний об'єкт конкурсу окремо заяву за формою, визначеною згідно з додатками 1 або 2, і такі документи: нотаріально завірену копію ліцензії на право надання послуг з перевезень пасажирів (може подаватися в одному примірнику, якщо перевізник-претендент бере участь у кількох конкурсах, які проводяться на одному засіданні); перелік транспортних засобів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті, із зазначенням марки, моделі, пасажиромісткості (з відміткою "з місцем водія/без місця водія"), VIN-коду транспортного засобу, державного номерного знака, року випуску транспортного засобу; копії ліцензійних карток на кожний автобус, який пропонується до використання на автобусному маршруті; документ, що підтверджує внесення плати за участь у конкурсі, із зазначенням дати проведення конкурсу; копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів або тимчасових реєстраційних талонів автобусів, що пропонуються до використання на маршруті;копію документа, що підтверджує проведення процедури санації (за умови проведення санації); перелік транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, які пропонуються для роботи на автобусному маршруті, або письмова інформація про їх відсутність; анкету відповідно до пункту 32 цього Порядку; копія штатного розпису, податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) за останні повні два квартали.

Тобто надання зазначених документів є обов'язковим для всіх претендентів без виключень.

На конкурс були подані 11.09.2017 року заяви двома перевізниками: ПП «Луч» та КП «Служба єдиного замовника».

Як встановлено судом, ПП «Луч» є юридичною особою, код ЄДРПОУ 20388213, юридична адреса: м. Лиман (колишній Красний Лиман), вул. Свободи, б.110, одним із видів господарської діяльності якого є надання послуг з перевезення пасажирів і небезпечних вантажів автомобільним транспортом, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, має ліцензію на надання послуг з перевезення пасажирів і небезпечних вантажів автомобільним транспортом, дозволений такий вид робіт як «внутрішні перевезення пасажирів автобусами» (а.с. 8-13).

КП «Лиманська служба єдиного замовника» є юридичною особою, код ЄДРПОУ 31046265, юридична адреса: м. Лиман (колишній Красний Лиман), пр. Бригадний, б.6, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с. 213). Має ліцензію на надання послуг з перевезення пасажирів і небезпечних вантажів автомобільним транспортом, дозволений такий вид робіт як «внутрішні перевезення пасажирів автобусами» (а.с. 212).

Кожним з претендентів було надано перелік транспортних засобів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті, із зазначенням марки, моделі, пасажиромісткості (з відміткою "з місцем водія/без місця водія"), VIN-коду транспортного засобу, державного номерного знака, року випуску транспортного засобу в кількості 6 (за умовами конкусу).

Так, КП «Лиманська служба єдиного замовника» було надано наступний перелік транспортних засобів: ЕТАЛОН державний номерний знак НОМЕР_1, ЕТАЛОН державний номерний знак НОМЕР_2, РУТА 25А НОВА державний номерний знак НОМЕР_3, РУТА державний номерний знак НОМЕР_4, ЕТАЛОН державний номерний знак НОМЕР_5, ЕТАЛОН державний номерний знак НОМЕР_12 (а.с.168).

ПП «Луч» було надано наступний перелік транспортних засобів: РУТА 22 державний номерний знак НОМЕР_6, РУТА 23 СПГ державний номерний знак НОМЕР_7, РУТА 25 державний номерний знак НОМЕР_8, ПАЗ 32051 110 СПГ державний номерний знак НОМЕР_9, ПАЗ 4230 державний номерний знак НОМЕР_10, РУТА 20 державний номерний знак НОМЕР_11 (а.с.196).

Відповідно до пункту 37 Порядку достовірність інформації, викладеної у заяві та документах, визначених пунктом 29 цього Порядку, перевіряється організатором та/або робочим органом не пізніше ніж за два дні до дати проведення конкурсу.

В ході перевірки достовірністі інформації, викладеної у заяві та документах, визначених пунктом 29 цього Порядку, Конкурсним комітетом було отримано відповідь від 18.09.2017 року з Департаменту розвитку базових галузей промисловості Донецької облдержадміністрації щодо використання ПП «Луч» на внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування відповідно до укладених з Департаментом розвитку базових галузей промисловості Донецької облдержадміністрації договорів автотранспортних засобів (а. с. 68, 69). З отриманої інформації конкурсний комітет з'ясував, що згідно договору №1150-56/13 від 06.03.2013 року, який укладений між Департаментом розвитку базових галузей промисловості Донецької облдержадміністрації (Організатор) та ПП «Луч» (Перевізник), останній здійснює перевезення пасажирів на приміському та міжміському внутрішньо обласному автобусному маршруті загального користування, термін дії договору до 06.09.2018 року (а.с.14-17). При цьому автобуси, які пропонуються до використання на автобусному маршруті № 01 «Лиман АС - Зелений Клин» зазначені в Договорі №1150-56/13 від 06.03.2013 року.

Згідно із п. 12 Порядок №1081, конкурсний комітет приймає рішення про недопущення до участі в конкурсі автомобільного перевізника, який:

1) подав до участі в конкурсі неналежним чином оформлені документи чи не в повному обсязі, а також такі, що містять недостовірну інформацію;

2) визнаний банкрутом або щодо якого порушено провадження у справі про банкрутство (за винятком того, стосовно якого проводиться процедура санації), або який перебуває у стадії ліквідації;

3) не відповідає вимогам статті 34 Закону України "Про автомобільний транспорт";

4) не має достатньої кількості транспортних засобів для виконання перевезень, затвердженої обов'язковими умовами конкурсу, та перевезень, які повинні виконуватися відповідно до чинних договорів (дозволів). Достатня кількість транспортних засобів визначається як кількість автобусів, необхідних для виконання перевезень, та кількість резервних транспортних засобів, яка становить 10 відсотків для міського, приміського сполучення та 20 відсотків для міжміського сполучення;

5) має несплачені штрафні санкції, накладені Укртрансінспекцією, або водії якого мають несплачені штрафи, накладені відповідно до статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, неоскаржені у судовому порядку (що були накладені не пізніше ніж за 20 днів до дати проведення конкурсу);

6) подав конкурсну пропозицію, що не відповідає обов'язковим та додатковим умовам конкурсу, крім випадків, передбачених частиною третьою статті 44 Закону України "Про автомобільний транспорт".

Тобто, законодавець чітко визначив умови недопущення автомобільного перевізника до участі в конкурсі та обов'язок Конкурсного комітету ухвалити рішення з цього приводу. Серед таких умов - перевізник не має достатньої кількості транспортних засобів для виконання перевезень, затвердженої обов'язковими умовами конкурсу, та перевезень, які повинні виконуватися відповідно до чинних договорів (дозволів).

26 вересня 2017 року конкурсний комітет прийняв рішення про недопущення до подальшої участі в конкурсі автомобільного перевізника ПП «Луч», як такого, що не має достатньої кількості транспортних засобів для виконання перевезень, затвердженої обов'язковими умовами конкурсу. Вказане рішення оформлене протоколом №1 від 26 вересня 2017 року (а.с.74-76).

Суд вважає посилання представника позивача на порушення процедури не допуску ПП «Луч» до конкурсу з посиланням на п. 37 Порядку № 1081 хибним, оскільки даним пунктом передбачено, що достовірність інформації, викладеної у заяві та документах, визначених пунктом 29 цього Порядку, перевіряється організатором та/або робочим органом не пізніше ніж за два дні до дати проведення конкурсу. Достовірность інформації, наданої ПП "Луч" конкурсним комітетом перевірено своєчасно.

А пунктом 50 Порядку №1081 передбачено яку інформацію повинен містити протокол засідання конкурсного комітету, а саме:

дату, час та місце проведення засідання конкурсного комітету;

прізвища, імена та по батькові членів конкурсного комітету, які присутні на засіданні;

номери та назви об'єктів конкурсу;

найменування перевізників-претендентів;

результати голосування членів конкурсного комітету або результати, отримані за бальною системою оцінки пропозицій перевізників-претендентів;

рішення конкурсного комітету про визначення переможця конкурсу та перевізника-претендента, який за результатами розгляду посів друге місце;

рішення про недопущення перевізника-претендента до участі в конкурсі, якщо воно мало місце.

Тобто рішення про недопущення перевізника-претендента до участі в конкурсі приймається під час засідання конкурсного комітету. Оскільке таке рішення прийнято 26.09.2017 року, суд вважає, що процедуру прийняття рішення про недопущення ПП «Луч» до участі у конкурсі конкурсним комітетом не порушено.

Суд також не погоджується з думкою представника позивача, що ПП «Луч» за договором №1150-56/13 від 06.03.2013 року не має обов'язку використовувати індивідуально визначені транспорті засоби для виконання договору, оскільки це суперечить умовам вказаного договору. Так, в предметі договору визначено тип рухомого складу, номери транспортних засобів.

Крім того, згідно з п. 2.3.11. перевізник (ПП «Луч») зобов'язаний інформувати Організатора протягом 10 робочих днів про зміни в документах, на підставі яких укладався договір (свідоцтво про реєстрацію фізичної/юридичної особи, ліцензія) та у разі продажу транспортних засобів, надання їх в оренду, зміни державних номерних знаків транспортних засобів, які зазначені у договорі, для внесення відповідних змін до договору (а.с.15). Тобто, використання інших транспортних засобів, крім тих, що визначені в розділі 1 договору умовами зазначеного договору не передбачено.

На пропозицію суду ПП «Луч» було надано лише одну додаткову угоду від 10.06.2014 року до договору №1150-56/13 від 06.03.2013 року, яка не містить інших транспортних засобів ніж первісний договір (а.с.102).

Таким чином, суд вважає, що рішення про недопущення прийнято конкурсним комітетом в межах своїх повноважень згідно із п.12. Порядку №1081.

Щодо визнання переможцем конкурсу КП «Лиманська служба єдиного замовника» суд зазначає наступне.

Статтею 45 Закону № 2344-ІІІ визначено вимоги до автомобільних перевізників, які допускаються до участі в конкурсі. Зокрема, у конкурсі можуть брати участь автомобільні перевізники, які мають ліцензію на той вид послуг, що виносять на конкурс, на законних підставах використовують у достатній кількості сертифіковані автобуси відповідного класу, відповідають вимогам, викладеним у статті 34 цього Закону.

Наявність у КП «Лиманська служба єдиного замовника» ліцензії на надання послуг з перевезення пасажирів і небезпечних вантажів автомобільним транспортом, з дозволом на внутрішні перевезення пасажирів автобусами підтверджено Державною службою України з безпеки на транспорті (а.с.209).

Наявність достатньої кількості сертифікованих автобусів відповідного класу, підтверджено свідоцтвами про реєстрацію транспортних засобів (а.с.170-175), в тому числі для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями запропоновано автобус Рута АН2006КС (а.с.176). Запропоновані транспортні засоби були оглянуті членами конкурсного комітету 26.09.2017 року, про що зазначено в протоколі.

Згідно ст. 34 ЗУ «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник повинен:

виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів;

утримувати транспортні засоби в належному технічному і санітарному стані та забезпечувати їх зберігання відповідно до вимог статті 21 цього Закону;

забезпечувати контроль технічного і санітарного стану транспортних засобів перед виїздом на маршрут;

забезпечувати проведення медичного контролю стану здоров'я водіїв;

організувати проведення періодичного навчання водіїв методам надання домедичної допомоги потерпілим від дорожньо-транспортних пригод;

забезпечувати умови праці та відпочинку водіїв згідно з вимогами законодавства;

забезпечувати проведення стажування та інструктажу водіїв у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту;

забезпечувати безпеку дорожнього руху;

забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.

Згідно висновку начальника Слов'янського ВП ГУНП в Донецькій області від 16.09.2017 року робота перевізника-претендента КП «Лиманська СЄЗ» відповідає вимогам нормативно-правових актів у сфері безпеки дорожнього руху (а.с.140-144).

Щодо посилання представника позивача на відсутність ліцензованого медичного кабінету у КП «Лиманська СЄЗ», суд зазначає наступне.

Постановою КМУ від 02.12.2015 року №1001 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом» визначається вичерпний перелік документів, що додаються до заяви на отримання ліцензії на право провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом (далі - ліцензія), а також встановлюються організаційні, кадрові та технологічні вимоги до матеріально-технічної бази ліцензіата і засобів провадження діяльності, обов'язкові для виконання під час провадження зазначеної діяльності.

Даною постановою наявність у підприємства, що здійснює господарську діяльність з перевезення пасажирів ліцензованого медичного кабінету не передбачена.

Як встановлено судом КП «Лиманська служба єдиного замовника» має в штаті 2 медичних працівника по проведенню передрейсових та післярейсових оглядів водіїв (а.с.146,147, 153,154).

Усі водії КП «Лиманська служба єдиного замовника» пройшли періодичне навчання методам домедичної допомоги потерпілим від ДТП, що підтверджується відповідними посвідченями водія про проходження медичної підготовки (а.с.149-152).

Щодо використання автобусів КП «Лиманська СЄЗ» для перевезення дітей суд зазначає наступне. Дійсно, суду надано договір послуги №414-1 від 26.09.2017 року укладений між відділом освіти Лиманської міської ради та КП «Лиманська служба єдиного замовника» на перевезення учнів до місць навчання по території Лиманського району зі строком дії до 3112.2017 року (а.с.51-55). Згідно додаткової угоди від 01.11.2017 року строк дії договору визначено сторонами до 16.11.2017 року (а.с.137).

Проте, як вже зазначав суд згідно п. 37 Порядку № 1081 достовірність інформації, викладеної у заяві та документах, визначених пунктом 29 цього Порядку, перевіряється організатором та/або робочим органом не пізніше ніж за два дні до дати проведення конкурсу, тому в день проведення конкурсу конкурсний комітет не міг перевірити та врахувати цей договір.

Відповідно до пункту 47 Порядку рішення про результати конкурсу приймається конкурсним комітетом на закритому засіданні в присутності не менш як половини його складу, у тому числі голови конкурсного комітету або його заступника, простою більшістю голосів.

Рішення про результати конкурсу 26.09.2017 року прийнято повноважним складом комітету на закритому засіданні.

Згідно із пунктом 49 Порядку рішення конкурсного комітету про визначення переможця конкурсу, а також перевізника-претендента, який за результатами розгляду посів друге місце, оголошується перевізникам-претендентам під час конкурсу, у 10-денний строк оформляється протоколом, який підписується присутнім головою або заступником голови та секретарем конкурсного комітету, і подається організатору.

Рішення про результати конкурсу 26.09.2017 року оформлено протоколом, оголошено.

Пунктом 66 Порядку встановлено, що скарги за результатами конкурсу можуть подаватися протягом 10 днів з дати його проведення та розглядатися організатором протягом 30 днів з дня надходження скарги від перевізника-претендента. Неврегульовані організатором спори розв'язуються в установленому порядку. Скарги, що надійшли з порушенням установленого строку, не розглядаються.

Дії конкурсного комітету під час проведення конкурсу чи безпосередньо після проведення конкурсу позивачем до організатора конкурсу не оскаржувалися.

Відповідно до пункту 51 Порядку рішення конкурсного комітету щодо визначення переможця конкурсу вводяться в дію наказом (постановою або іншим розпорядчим документом) організатора протягом не більш як 30 робочих днів з дня проведення конкурсу.

Згідно п. 13 Порядку якщо в конкурсі взяв участь тільки один перевізник-претендент, його може бути визнано переможцем конкурсу. У цьому разі конкурсний комітет шляхом голосування може приймати рішення про надання права перевізнику-претенденту здійснювати перевезення пасажирів на об'єкті конкурсу.

Рішенням Лиманської міської ради від 18.10.2017 року №334 «Про введення в дію рішення конкурсного комітету для забезпечення проведення конкурсу на автобусному маршруті загального користування про визначення переможця конкурсу», віднесених до компетенції Лиманської міської ради Донецької області було введено в дію рішення Конкурсного комітету від 26.09.2017 року (а.с.74). Вказане рішення не оскаржене.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що Конкурсний комітет, в межах спірних правовідносин, діяв відповідно статті 19 Конституції України, керуючись під час виконання владних (управлінських) функцій ЗУ "Про автомобільний транспорт", Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд вважає, що відповідачі, як суб'єкти владних повноважень, надали суду достатньо беззаперечних доказів в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються їх заперечення, і довели правомірність своїх дій та дотримання, визначеної законом, процедури прийняття спірного рішення, а тому останній не підлягає скасуванню.

Таким чином, враховуючи наведені вище норми законодавства та фактичні обставини справи, суд приходить до висновку про необґрунтованість доводів позивача щодо незаконності та необхідності скасування рішення Конкурсного комітету Лиманської міської ради для забезпечення проведення конкурсу на автобусному маршруті загального користування, оформлене протоколом №1 від 26 вересня 2017 року.

З огляду на викладене, суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні позову представника ПП "Луч" Воскобойнікова Д. Є. до Виконавчого комітету Лиманської міської ради Донецької області, Голови конкурсного комітету для забезпечення проведення конкурсу на автобусному маршруті загального використання ОСОБА_5, третя особа - Комунальне підприємство "Лиманська служба єдиного замовника" про скасування результатів конкурсу.

З урахуванням того, що суд дійшов до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог, відповідно до ст. 94 КАС України, понесені ПП «Луч» судові витрати по справі в сумі 1600 грн. позивачу не компенсуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11,12,158,159,160,163 КАС України суд, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні позову представника Приватного підприємства "Луч" Воскобойнікова Дениса Євгеновича до Виконавчого комітету Лиманської міської ради Донецької області, Голови конкурсного комітету для забезпечення проведення конкурсу на автобусному маршруті загального використання ОСОБА_5, третя особа - Комунальне підприємство "Лиманська служба єдиного замовника" про скасування результатів конкурсу - відмовити.

Постанову суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Краснолиманський міський суд Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Особи, які брали участі у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення постанови суду, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Повний текст постанови виготовлений 28 листопада 2017 року.

Суддя: