Ухвала суду № 70533860, 15.11.2017, Херсонський міський суд Херсонської області

Дата ухвалення
15.11.2017
Номер справи
766/9536/17
Номер документу
70533860
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 766/9536/17

н/п 2-а/766/1848/17

УХВАЛА

15 листопада 2017 року Херсонський міський суд Херсонської області у складі:

головуючого-судді Прохоренко В.В.,

секретар Тихоша Л.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Херсоні справу за адміністративним позовом Департаменту житлово-комунального господарства Херсонської міської ради до заступника начальника Головного Управління Держпраці у Херсонській області про визнання дій неправомірними,

встановив:

Позивачзвернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, у якому просить суд визнати протиправними дії заступника начальника Головного управління Держпраці у Херсонській області ОСОБА_1 з приводу прийняття постанови від 04.05.2017 року №21-01-291/170-124с про накладання штрафу уповноваженими посадовими особами в розмірі 3 200 грн.; скасувати постанову №21-01-291/170-124с про накладання штрафу уповноваженими посадовими особами в розмірі 3 200 грн. прийняту 04.05.2017 року заступником начальника Головного управління Держпраці у Херсонській області; зобов'язати ГУД у Херсонській області повернути безпідставно стягнуті з Департаменту кошти постановою від 04.05.2017 року №21-01-291/170-124с, за наступними реквізитами: р/р 35415002078201, МФО 852010 в ГУ ДКСУ у Херсонській області, код ЄДРПОУ 37465590, Департамент житлово-комунального господарства Херсонської міської ради.

В судовому засіданні представника відповідача заявив клопотання про передачу справи за предметною підсудністю до Херсонського окружного адміністративного суду, оскільки оскаржувана постанова не є рішенням про притягнення до адміністративної відповідальності.

Представник позивача в судовому засіданні при вирішенні клопотання покладалась на розсуд суду.

Згідно п.1 ч.2 ст. 17 КАС Україниюрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Відповідно п.2 ч.1 ст. 18 КАС Українимісцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні зокрема усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Згідно ч. 2 ст. 265 КЗпП України юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення; порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення; недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення; недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обовязків, передбачених законами України"Про військовий обовязок і військову службу","Про альтернативну (невійськову) службу","Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення; недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення; вчинення дій, передбачених абзацом шостим цієї частини, при проведенні перевірки з питань виявлення порушень, зазначених в абзаці другому цієї частини, - у стократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення; порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим - сьомим цієї частини, - у розмірі мінімальної заробітної плати

Відповідно до ч. 3 ст. 265 КЗпП України штрафи, накладення яких передбачено частиною другою цієї статті, є фінансовими санкціями і не належать до адміністративно-господарських санкцій, визначенихглавою 27 Господарського кодексу України.

Згідно до ч. 4 ст. 265 КЗпП України штрафи, зазначені у частині другій цієї статті, накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Частиною 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам; про застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), дозвільної системи у сфері господарської діяльності, якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.

Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку, що справу за адміністративним позовом Департаменту житлово-комунального господарства Херсонської міської ради до заступника начальника Головного Управління Держпраці у Херсонській області про визнання дій неправомірними необхідно передати за предметною підсудністю до Херсонського окружного адміністративного суду.

Керуючись ст. ст. 17,18,21,22, 158-160, 165 КАС України, суд,

ухвалив :

Справу за адміністративним позовом Департаменту житлово-комунального господарства Херсонської міської ради до заступника начальника Головного Управління Держпраці у Херсонській області про визнання дій неправомірними передати до Херсонського окружного адміністративного суду для розгляду по суті.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський міський суд Херсонської області шляхом подачі апеляційної скарги в пятиденний строк з моменту отримання копії ухвали.

Суддя: В.В.Прохоренко