
Справа № 127/20414/17
Провадження № 2-а/127/834/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 листопада 2017 року Вінницький міський суд Вінницької областів складі: головуючого-судді Луценко Л.В.,
при секретарі Помазанові М.О.,
за участю: позивача ОСОБА_1,
представника відповідача Костюченко Ю.М.,
розглянувши у відритому судовому засіданні в залі суду в місті Вінниці адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача Головного УПФ України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що наказом начальника Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області від 27.12.2007 року №282 о/с згідно з Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.1991 року №114 позивача було звільнено з органів Міністерства внутрішніх справ (міліції) у відставку (із зняттям з військового обліку) відповідно до п.п. «а» п.65 (за віком) з посади начальника сектору технічного захисту інформації відділу документального забезпечення та режиму Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області з 27.12.2007 року у спеціальному званні підполковник міліції з вислугою на день звільнення в пільговому обчисленні 20 років 01 місяць 16 днів.
З 28.12.2007 року позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року №2262-ХІІ.
Позивач зазначає, що у відповідності до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» та постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» №988 від 11.11.2015 року, Закону України «Про Національну поліцію» від 23.12.2015 року №900-VIII, з 01.01.2016 року в нього виникло право на перерахунок пенсії у відповідності до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 (надалі - Порядок №45).
На виконання вимог Порядку №45 ліквідаційною комісією управління МВС України у Вінницькій області підготовлено довідку №13472 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу та направлено вказану довідку до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, яку останнє отримало 22.05.2017 року.
Позивач, 08.08.2017 року за вх.№534/П-12 звернувся до Головного УПФ України у Вінницькій області з проханням провести відповідний перерахунок його пенсії з 01.01.2016 року згідно довідки ліквідаційної комісії управління МВС України у Вінницькій області №13472.
Проте, 20.08.2017 року позивач отримав відповідь за вих.№534/П-12 від 14.08.2017 року про відмову в перерахунку пенсії після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.
За таких обставин позивач звернувся до суду з даним позовом, в якому просив визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо не проведення перерахунку ОСОБА_1 пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VIII від 23.12.2015 року, ст.ст.43, 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262 ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», довідки ліквідаційної комісії МВС України у Вінницькій області №13472 про розмір грошового забезпечення протиправною з 01.01.2016 року. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 різницю між належною до сплати та фактично виплаченою пенсією за період з 01.01.2016 року до моменту здійснення перерахунку й виплачувати пенсію з урахуванням здійсненого перерахунку без обмеження граничного розміру в подальшому відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VIII від 23.12.2015 року, ст.ст.43, 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262 ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», довідки ліквідаційної комісії МВС України у Вінницькій області №13472 про розмір грошового забезпечення.
Ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 24.11.2017 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії за період з 01.01.2016 року по 24.03.2017 року включно залишено без розгляду.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав та просив суд останні задовольнити з підстав, зазначених у позові.
Представник відповідача за довіреністю Костюченко Ю.М. позовні вимоги не визнала та просила в задоволенні останніх відмовити у зв'язку з безпідставністю.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вивчивши та об'єктивно оцінивши письмові докази по справі, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення з наступних підстав.
Так, в судовому засіданні достовірно встановлено, що наказом начальника Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області від 27.12.2007 року №282 о/с згідно з Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.1991 року №114 позивача було звільнено з органів Міністерства внутрішніх справ (міліції) у відставку (із зняттям з військового обліку) відповідно до п.п. «а» п.65 (за віком) з посади начальника сектору технічного захисту інформації відділу документального забезпечення та режиму Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області з 27.12.2007 року у спеціальному званні підполковник міліції з вислугою на день звільнення в пільговому обчисленні 20 років 01 місяць 16 днів.
Відповідно до ч.4 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року №2262-XII (далі - Закон №2262-XII), в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23.12.2015 року № 900-VIII, що набув законної сили 29.12.2015 року (далі - Закон № 900-VIII), статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
Відповідно до ч.18 ст.43 Закону №2262-ХІІ, в редакції зі змінами, внесеними Законом №580-VІІІ, зазначено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Згідно із ч.ч.2, 3 ст.51 Закону №2262-ХІІ, перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно до абз.2 п.15 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 року №580-VIII, за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ визначено постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року №393 (далі - Порядок №45).
Згідно із п.п.1, 2 Порядку №45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» №988 від 11.11.2015 року встановлені розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадові оклади і спеціальні звання, а також надбавки за стаж служби в поліції. Вони значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання, а також відсоток надбавки за стаж служби колишніх працівників органів внутрішніх справ.
На виконання вимог Порядку №45 ліквідаційною комісією управління МВС України у Вінницькій області підготовлено довідку №13472 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу та направлено вказану довідку до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, яку останнє отримало 22.05.2017 року.
Позивач, 08.08.2017 року за вх.№534/П-12 звернувся до Головного УПФ України у Вінницькій області з проханням провести відповідний перерахунок його пенсії з 01.01.2016 року згідно довідки ліквідаційної комісії управління МВС України у Вінницькій області №13472.
Проте, 20.08.2017 року позивач отримав відповідь за вих.№534/П-12 від 14.08.2017 року про відмову в перерахунку пенсії після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.
З огляду на встановлені обставини, суд дійшов висновку, що вказаний вище порядок здійснення перерахунку пенсії у відповідності до статті 63 Закону №2262-ХІІ на підставі постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року було дотримано, а тому відповідач, отримавши довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу, у відповідності до ч.ч.2, 3 ст. 51 Закону №2262-ХІІ, зобов'язаний був здійснити відповідний перерахунок з 01.01.2016 року, однак такого перерахунку не здійснив, чим допустив бездіяльність.
При цьому, суд відхиляє доводи представника відповідача про те, що у відповідності до Порядку №45 пенсіонери не повинні особисто звертатись за перерахунком пенсії, з огляду на наступне.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до цього Закону, затвердженим постановою правління ПФУ від 30.01.2007 року №3-1.
Відповідно до п.4 цього Порядку №3-1, заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання.
Отже, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначні Порядком №45, повідомляють орган Пенсійного фонду України, так і відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи.
Таким чином, пенсіонер органів внутрішніх справ, у разі виникнення підстав для перерахунку пенсії, має право самостійно звернутися до органу, що призначає пенсію, з заявою про перерахунок пенсії.
Доводи представника відповідача, про те, що виплата коштів, які не передбачені видатковою частиною Бюджету Пенсійного фонду України, призведе до порушень соціального права інших осіб на забезпечення у разі настання соціальних ризиків та диспропорційності між соціальним захистом громадян, суд вважає безпідставними, з огляду на наступне.
Відповідно до правової позиції Європейського суду з прав людини, викладеної у рішенні «Кечко проти України» від 08.11.2005 року, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними.
У рішенні від 20.03.2002 року №5-рп/2002 Конституційний Суд України зазначив, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.
Таким чином, суд вважає, що відповідач не надав достатніх та беззаперечних доказів на обґрунтування правомірності своєї бездіяльності щодо відмови у перерахунку пенсії позивачу.
Що ж стосується позовних вимог позивача про здійснення перерахунку та виплати пенсії позивачу без обмеження граничного розміру, то суд вважає, що вказані вимоги не підлягають задоволенню з наступних міркувань.
Так, згідно ч.7 ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» в редакції від 13.11.2016 року максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 740,00 гривень.
Рішенням Конституціного Суду України у справі за №7-рп/2016 від 20.12.2016 року визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року №2262-XII зі змінами, а саме: частина сьома статті 43, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 740 гривень; перше речення частини першої статті 54, відповідно до яких тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, особам (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи, ветеранів військової служби та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), які працюють на посадах та на умовах, передбачених законами України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій та статус суддів», призначені пенсії/щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються.
При цьому, положення частини сьомої статті 43, першого речення частини першої статті 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року №2262-XII зі змінами, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення. Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.
Отже, максимальне обмеження розміру виплати пенсії у 2016 році перестало діяти з моменту ухвалення рішення конституційним судом, тобто з 20.12.2016 року.
Разом з тим, 01.01.2017 року із введенням в дію Закону України від 06.12.2016 року №1774, набрали чинності положення статті 43, які не були предметом розгляду Конституційного суду та регулювали норми статті в межах дії іншого бюджетного року. Згідно вказаної норми, тимчасово, по 31.12. 2017 року, максимальний розмір пенсії, (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплат до надбавки окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 740 гривень.
Оскільки, зазначені зміни не визнавались такими, що не відповідають Конституції України підстави для їх не застосування та виплати пенсії у розмірі, що перевищує 10 740 гривень з 01.01.2017 року відсутні.
А тому, зважаючи на вищевикладене та залишення позовних вимог позивача за період з 01.01.2016 року по 24.03.2017 року без розгляду, суд вважає за можливе позовні вимоги позивача задовольнити частково, визнати бездіяльність відповідача щодо не проведення перерахунку позивачу пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VIII від 23.12.2015 року, ст.ст.43, 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262 ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», довідки ліквідаційної комісії МВС України у Вінницькій області №13472 про розмір грошового забезпечення протиправною з 25.03.2017 року; зобов'язати відповідача перерахувати та виплатити позивачу різницю між належною до сплати та фактично виплаченою пенсією за період з 25.03.2017 року до моменту здійснення перерахунку й виплачувати пенсію з урахуванням здійсненого перерахунку в подальшому відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VIII від 23.12.2015 року, ст.ст.43, 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262 ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», довідки ліквідаційної комісії МВС України у Вінницькій області №13472 про розмір грошового забезпечення.
Що ж стосується вимог позивача щодо встановлення контролю за виконання рішення в адміністративній справі у порядку, встановленому ст.267 КАС України, то суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до ч.1 ст.267 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Тобто, з метою забезпечення повного, правильного і своєчасного виконання рішення суду передбачено повноваження адміністративного суду щодо здійснення контролю за його виконанням.
Керуючись наданим правом, а не обов'язком, суд, за наслідками встановлених обставин та досліджених доказів, не вбачає підстав для встановлення судового контролю, шляхом надання строку виконання рішення суду відповідачем, з урахування чого, заявлена вимога задоволенню не підлягає.
В силу ст.94 КАС України суд вважає за необхідне стягнути з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань на користь позивача витрати щодо сплати судового збору у розмірі 320,00 грн. пропорційно до задоволеної частини позовних вимог.
На підставі викладеного, керуючись, ст.ст.2, 8,9, 10, 11,71, 86, 94, 99, 159-163, 183-2, 267 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити частково.
Визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо не проведення перерахунку ОСОБА_1 пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VIII від 23.12.2015 року, ст.ст.43, 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262 ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», довідки ліквідаційної комісії МВС України у Вінницькій області №13472 про розмір грошового забезпечення протиправною з 25.03.2017 року.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 різницю між належною до сплати та фактично виплаченою пенсією за період з 25.03.2017 року до моменту здійснення перерахунку й виплачувати пенсію з урахуванням здійсненого перерахунку в подальшому відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VIII від 23.12.2015 року, ст.ст.43, 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262 ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», довідки ліквідаційної комісії МВС України у Вінницькій області №13472 про розмір грошового забезпечення.
В іншій частині задоволення позову - відмовити.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, код ЄДРПОУ 13322403, місцезнаходження якого за адресою: вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_2, витрати щодо сплати судового збору у розмірі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Вінницький міський суд Вінницької області. У разі, якщо судом було проголошено лише вступну та резолютивну частини, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя: