
Справа № 456/1774/17
Провадження № 2-а/456/124/2017
ПОСТАНОВА
іменем України
"13" листопада 2017 р. Стрийський міськрайонний суд Львівської області
в складі головуючого-судді Шрамка Р. Т.
з участю секретаря Панилик О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Стрию справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради про зобов'язання до вчинення дій, -
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради в якому просила зобов'язати відповідача здійснити в автоматичному режимі без звернення одинокої матері ОСОБА_1, перерахунок одержуваної нею з 2003 року допомоги на дитину ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4. народження, для чого, з урахуванням внесених з 01.01.2016 року змін до ст.18-3 Закону «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» провести розрахунок нового розміру допомоги та прийняти рішення щодо надання допомоги в новому розмірі, яке оформити протоколом та затвердити підписом начальника Управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради або іншої особи, якій надано таке право, датою та печаткою на протоколі.
В обгрунтування заяви покликається на те, що відповідно інструкції щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги, що затверджена наказом Мінпраці та соцполітики України № 345 від 19.09.2006 з наступними змінами п.1.1. ця Інструкція визначає порядок оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги в ... структурних підрозділах з питань праці та соціального захисту населення виконавчого органу міської ... ради, які працюють в умовах як централізованої, так і децентралізованої виплати коштів призначеної соціальної допомоги, пільг та компенсацій, у тому числі: державна допомога сім'ям з дітьми (Закон України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми"). Згідно ст.18-1 Закону «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»: ч. 1 Право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), ..., якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини ... запис про батька (...) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (...) дитини. ч. 3 Якщо одинока мати ... зареєстрували шлюб, то за ними зберігається право на отримання допомоги на дітей, які народилися ... до шлюбу, якщо такі діти не були усиновлені чоловіком (...). В січні 2003 року одинока мати ОСОБА_3 звернулась до Управляння праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради із завою від 29 січня 2003 року для призначення усіх видів соціальної допомоги, включаючи допомогу на дітей одиноким матерям, а саме на доньку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. Разом із заявою від 29 січня 2003 року Управлінню поданий комплект документів, необхідний для визначення права на допомогу на дітей одиноким матерям з урахуванням доходів, а саме: довідка про склад сім'ї; Декларація про доходи і майновий стан; Довідка з місця навчання (служби); Довідка органів податкової адміністрації; Копія свідоцтва про народження дитини; Довідка державного органу реєстрації актів громадського стану про підстави внесення до книги записів народження відомостей про батька дитини. 04.02.2003 року Управління прийняло рішення про призначення ОСОБА_3 на утриманця ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4.н. допомоги на дітей одиноким матерям, що підтверджується протоколом 403814 від 04.02.2003 року. Дівоче прізвище ОСОБА_3 змінено позивачкою на чоловіче «ОСОБА_3» при реєстрації шлюбу у 2006 році, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію шлюбу. Після реєстрації шлюбу чоловік не усиновив ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4.н., яка є дитиною одинокої матері ОСОБА_4, що зумовлює наявність у ОСОБА_1 права на зазначену допомогу після реєстрації шлюбу. Згідно Інструкції: п.7.3. У разі, якщо розмір допомоги підлягає перегляду внаслідок зміни розміру прожиткового мінімуму, рівня забезпечення прожиткового мінімуму, розміру пенсій та соціальних виплат, зміни цін і тарифів на житлово-комунальні послуги тощо, перерахунок розміру соціальної допомоги провадиться в автоматичному режимі без звернення громадян на підставі відповідного наказу Управління із зазначенням підстав та порядку проведення такого перерахунку. п.7.4. До особової справи отримувача допомоги підшиваються: розрахунок нового розміру соціальної допомоги, який перевіряється головним спеціалістом з опрацювання заяв, рішення щодо надання допомоги в новому розмірі, яке оформлюється протоколом та затверджується підписом начальника Управління або іншої особи, якій надано таке право, датою та печаткою на протоколі. З січня 2016 року набули чинності зміни норм ст.18-3 «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», якими визначається розмір допомоги на дитину одинокій матері з урахуванням доходів. Як зазначено вище, разом із заявою від 29 січня 2003 року ОСОБА_1 подала Управлінню комплект документів, необхідний для визначення права на допомогу на дітей одиноким матерям з урахуванням доходів. Однак, на порушення пунктів 7.3. і 7.4 Інструкції Управління не провело перерахунок допомоги на дитину ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4.н. одинокій матері ОСОБА_1.
Позивач в судове засідання не з'явилася, про час та місце розгляду справи була належним чином повідомлена, заявила клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Представник відповідача управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради в судове засідання не з'явився, однак подав до суду заяву, згідно якої просив розгляд справи проводити за його відсутності. Позовні вимоги заперечили з підстав, викладених у письмовому запереченні, з якого вбачається, що 29 січня 2003 року позивач звернулись до управління з заявою про призначення допомоги одинокій матері на доньку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2. Відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» з змінами від 04.07.2002 року за № 49-IV, їй призначена допомога в розмірі 10 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідної вікової категорії на період: з 01.01.2003 р. по 30.11.2018 р. Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2005 рік» та деяких інших законодавчих актів України» від 25.03.2005 року № 2505-IV, ст.18-3 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» викладено в новій редакції. Допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновителям (вдовам, вдівцям), матері (батьку), уразі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, мають дітей віком до 16 років (учнів до 18 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців перед місяцем звернення за призначенням допомоги, але не менше 10 відсотків для дитини відповідного віку. Зазначені зміни вступили в дію з 01.04.2005 року. Відповідно до абз.6 ст.2 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» середньомісячний сукупний дохід сім'ї - обчислений у середньому за місяць дохід усіх членів сім'ї з усіх джерел надходжень протягом шести місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги. Прожитковий мінімум для сім'ї - визначена для кожної сім'ї залежно від її складу сума прожиткових мінімумів, розрахованих і затверджених відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум» для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення ( абз.5 ст.2 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»). Середньомісячний сукупний дохід сім'ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для призначення всіх видів соціальної допомоги на підставі довідки про доходи і декларації про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (абз. 2 пункту 34 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р.№1751 в редакції Постанови KM N 315 ( 315-2005-п ) від 21.04.2005. Методика обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги», затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України, Державного комітету статистики України, Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України 486/202/524/455/3370 від 15.11.2001 р. та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 07.02.2002 р. за №112/6400. Згідно підпункту 9.1 п.9 Методики загальна сума сукупного доходу одержувачів допомоги включає в себе суму всіх доходів кожної особи, яка враховується при наданні допомоги, визначених на підставі документів за останні 6 календарних місяців або два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням соціальної допомоги, якщо інше не передбачено законодавством. Види доходів які враховуються до сукупного доходу сімей (одержувачів) соціальної допомоги передбачено в п.5 цієї Методики. Враховуючи вищенаведене допомога на дітей одиноким матерям з врахуванням доходів призначається виключно на підставі особистого звернення до управління з відповідним комплектом документів. З часу набрання чинності відповідних змін у законодавстві України, а саме з 01.04.2005 позивач не зверталась до управління з відповідним комплектом документів для призначення допомоги на дитину одинокій матері з урахуванням доходів з усіх джерел надходжень, тому продовжувала отримувати допомогу у гарантованому розмірі 10% прожиткового мінімуму (без врахування доходу сім'ї). Відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" з змінами внесеними Законом від 02.05.2005 року за № 2625-IV, що набрав чинності з 01.01.2006 року, допомога на дітей одиноким матерям призначається до виповнення дитині 18 років, тому позивачу був проведений автоматизований перерахунок зазначеної допомоги, в результаті якого продовжений термін виплати зазначеної допомоги по 30.11.2020 року включно. Відповідно до ст.18-3 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми» з змінами внесеними відповідно до Закону № 3372-IV від 19.01.2006 року, який набрав чинності з 01.01.2007 року, мінімальний розмір допомоги одиноким матерям встановлений на рівні ЗО відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідної вікової категорії. Позивач продовжувала отримувати допомогу у гарантованому розмірі (без врахування доходу сім'ї), який підвищено до 30 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідної вікової категорії. Згідно ст.18-3 Закону України " Про державну допомогу сім'ям з дітьми" з змінами внесеними відповідно до Закону № 911 -VIII від 24.12.2015 року, допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновителям (вдовам, вдівцям), матері (батьку), уразі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, а також вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців перед місяцем звернення за призначенням допомоги. З 01.04.2005 року до 01.01.2016 року, позивач не зверталась до управління з відповідним комплектом документів для призначення допомоги на дитину одинокій матері з урахуванням доходів з усіх джерел надходжень та отримувала допомогу в мінімальному розмірі без врахування доходів. Враховуючи зазначені зміни до чинного законодавства, допомога одиноким матерям в мінімальному розмірі з 01.01.2016 року припинена. Громадянам, які отримували допомогу на дітей одиноким матерям у 2015 році і період виплати припадає на 2016 рік, виплата допомоги з врахуванням підвищеного розміру проводилась до закінчення періоду виплати допомоги без їх звернення до управління соціального захисту населення. Особам, які отримували допомогу у гарантованому розмірі 30% прожиткового мінімуму (без врахування доходу сім'ї), відповідно до п.2 постанови КМУ №1181 від 25.12.2015 року надано право на отримання зазначеної допомоги з січня 2016 року, за умови звернення до органу соціального захисту населення у період з січня по березень 2016 року. Для продовження виплати допомоги позивачці необхідно було звернутись в управління з заявою і декларацією про доходи та майновий стан з січня 2016 р. На виконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 04.10.2016р. по справі №876/6440, якою зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради розглянути подану ОСОБА_1 скаргу від 25.01.2016 року, прийняти та розглянути подану ОСОБА_1 заяву щодо призначення (перерахунку) допомоги одинокій матері від 25.01.2016 року, управлінням розглянуто скаргу від 25.01.2016 року щодо прийняття заяви про перерахунок допомоги одинокій матері та призначено заявнику допомогу одинокій матері на доньку - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 в розмірі: з 01.01.2016 року по 30.04.2016 року в розмірі 263,18 грн; з 01.05.2016 року по 30.06.2016 року в розмірі 339,18 грн. Постановою Стрийського міськрайонного суду від 27.03.2017 року справа №456/3544/16-а, провадження 2-а/456/164/2016 позов ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради задоволено. Скасовано рішення управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради щодо призначення ОСОБА_1 допомоги одинокій матері на доньку ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 з 01.01.2016 року по 30.04.2016р., у розмірі 263,18 грн., з 01.05.2016 року по 30.06.2016 року по 339,18 грн. В ході розгляду справи беззаперечно встановлено той факт, що позивач ОСОБА_1 у 2016 році не зверталась до відповідача по справі - Управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради із заявою та комплектом документів щодо призначення допомоги відповідно до п.35 Порядку призначення та виплати державної допомоги сім'ям з дітьми). Наказом Міністерства праці та соціальної політики України №345 від 19.09.2006 року зареєстровано в Міністерстві юстиції України 06.10.2006 року за № 1098/12972 затверджено Інструкцію щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги (із внесеними змінами згідно наказу Міністерства соціальної політики №898 від 07.09.2015 року). Згідно п 7.1 Інструкції перерахунок розміру допомоги проводиться у випадках, передбачених відповідними нормативно-правовими актами з питань надання конкретного виду допомоги, у тому числі згідно із заявою отримувача. Відповідно до абз.6 п.34 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми з змінами внесеними згідно з Постановою КМ №1026 від 30.09.2009 p., за заявою отримувача допомоги може бути перерахований розмір допомоги, яка надається з урахуванням доходів сім'ї з місяця подання отримувачем допомоги такої заяви до закінчення строку призначення допомоги. Пунктом 7.3 Інструкції передбачено перерахунок розміру соціальної допомоги в автоматичному режимі без звернення громадян у разі, якщо розмір допомоги підлягає перегляду внаслідок: зміни розміру прожиткового мінімуму, рівня забезпечення прожиткового мінімуму, розміру пенсій та соціальних виплат, зміни цін і тарифів на житлово-комунальні послуги тощо. Перерахунки розміру, отримуваної позивачем допомоги одинокій матері в автоматичному режимі, проводились управління за наявності правових підстав: - продовження терміну виплати допомоги до виповнення дитині 18 років; - встановленням мінімального розміру допомоги одиноким матерям на рівні 30 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку; - внаслідок зміни розмірів прожиткового мінімуму. Враховуючи вищенаведене, правових підстав для проведення з 01.01.2016 року в автоматичному режимі без звернення ОСОБА_1 перерахунку одержуваної нею з 2003 року допомоги на дитину ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4.н., не має, а тому просили з задоволені позову відмовити.
Враховуючи неявку сторін в судове засідання та поданих сторонами заяв про розгляд справи у їх відсутності, суд вважає за можливе розглядати справу на підставі наявних в справі доказів та згідно ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
З'ясувавши обставини справи, дослідивши надані сторонами докази, суд вважає, що в задоволенні позову слід відмовити, виходячи з наступних міркувань.
У відповідності зі ст. 11 КАС України суд розглядає адміністративні справи на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості; не інакше як за позовною заявою і не може виходити за межі позовних вимог і на підставі представлених сторонами доказів.
Судом встановлено, що ОСОБА_1, перебуває на обліку в Управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради з 01.03.2003р., як одержувач допомоги одинокій матері на дочку ОСОБА_2
Позивач просить зобов'язати відповідача здійснити в автоматичному режимі без звернення одинокої матері ОСОБА_1, перерахунок одержуваної нею з 2003 року допомоги на дитину ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4. народження, для чого, з урахуванням внесених з 01.01.2016 року змін до ст.18-3 Закону «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» провести розрахунок нового розміру допомоги та прийняти рішення щодо надання допомоги в новому розмірі, яке оформити протоколом та затвердити підписом начальника Управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради або іншої особи, якій надано таке право, датою та печаткою на протоколі.
Згідно ч. 1 ст. 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини. Якщо одинока мати, одинокий усиновлювач, мати (батько) у разі смерті одного з батьків зареєстрували шлюб, то за ними зберігається право на отримання допомоги на дітей, які народилися чи були усиновлені до шлюбу, якщо такі діти не були усиновлені чоловіком (дружиною).
Згідно ч. 1 ст. 18-3 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, а також вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
Згідно наказу Міністерства праці та соціальної політики України №345 від 19.09.2006 року зареєстровано в Міністерстві юстиції України 06.10.2006 року за № 1098/12972, затверджено Інструкцію щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги (із внесеними змінами згідно наказу Міністерства соціальної політики №898 від 07.09.2015 року), з якої вбачається, що п 7.1 Інструкції передбачено, що перерахунок розміру допомоги проводиться у випадках, передбачених відповідними нормативно-правовими актами з питань надання конкретного виду допомоги, у тому числі згідно із заявою отримувача.
Відповідно до абз.6 п.34 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми з змінами внесеними згідно з Постановою КМ №1026 від 30.09.2009 p., за заявою отримувача допомоги може бути перерахований розмір допомоги, яка надається з урахуванням доходів сім'ї з місяця подання отримувачем допомоги такої заяви до закінчення строку призначення допомоги.
Пунктом 7.3 Інструкції передбачено перерахунок розміру соціальної допомоги в автоматичному режимі без звернення громадян у разі, якщо розмір допомоги підлягає перегляду внаслідок: зміни розміру прожиткового мінімуму, рівня забезпечення прожиткового мінімуму, розміру пенсій та соціальних виплат, зміни цін і тарифів на житлово-комунальні послуги тощо.
В автоматичному режимі, відповідачем проводились перерахунки розміру, отримуваної позивачем допомоги одинокій матері за наявності правових підстав: - продовження терміну виплати допомоги до виповнення дитині 18 років; - встановленням мінімального розміру допомоги одиноким матерям на рівні 30 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку; - внаслідок зміни розмірів прожиткового мінімуму.
Із заперечення відповідача, а також з долучених до матеріалів справи доказів, вбачається, що позивач ОСОБА_1, у 2016 році не зверталась до відповідача із заявою та комплектом документів щодо призначення їй допомоги відповідно до п. 35 порядку призначення та виплати державної допомоги сім'ям з дітьми.
Відповідно до ч. 1 ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З огляду на наведене, аналізуючи чинне законодавство України, суд вважає, що в задоволенні позовної вимоги про зобов'язання відповідача здійснити в автоматичному режимі без звернення одинокої матері ОСОБА_1, перерахунок одержуваної нею з 2003 року допомоги на дитину ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4. народження, для чого, з урахуванням внесених з 01.01.2016 року змін до ст.18-3 Закону «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» провести розрахунок нового розміру допомоги та прийняти рішення щодо надання допомоги в новому розмірі, яке оформити протоколом та затвердити підписом начальника Управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради або іншої особи, якій надано таке право, датою та печаткою на протоколі слід відмовити.
Керуючись ст.ст.9,71,86, 99-102, 159-161 КАС України, Законом України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" суд, -
постановив:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради щодо зобов'язання здійснити в автоматичному режимі без звернення одинокої матері ОСОБА_1, перерахунок одержуваної нею з 2003 року допомоги на дитину ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4. народження, для чого, з урахуванням внесених з 01.01.2016 року змін до ст.18-3 Закону «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» провести розрахунок нового розміру допомоги та прийняти рішення щодо надання допомоги в новому розмірі, яке оформити протоколом та затвердити підписом начальника Управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради або іншої особи, якій надано таке право, датою та печаткою на протоколі - відмовити.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня проголошення постанови через Стрийський міськрайонний суд Львівської області.
Суддя Р. Т. ШрамкоСудове рішення № 70514118, Стрийський міськрайонний суд Львівської області було прийнято 13.11.2017. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Постанова. На цій сторінці ви зможете знайти ключові відомості про це судове рішення. Ми забезпечуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних охоплює повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити ключові відомості.
Це рішення відноситься до справи № 456/1774/17. Фірми, які зазначені в тексті цього судового документа: