
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відмову у відкритті апеляційного провадження
27 листопада 2017 рокуЛьвів№ 876/10068/17
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Багрій В. М., перевіривши апеляційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 20 липня 2017 року у справі № 803/808/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення та податкової вимоги,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою судді Львівського апеляційного адміністративного суду від 04 жовтня 2017 року вказану вище апеляційну скаргу залишено без руху у зв'язку з пропуском особою, яка подала апеляційну скаргу, строку апеляційного оскарження та надано тридцятиденний строк з моменту отримання даної ухвали для усунення виявленого недоліку.
Згідно з повідомленням про вручення поштового відправлення із штриховим ідентифікатором № 4301035347849 особа, яка подала апеляційну скаргу копію зазначеної ухвали отримала 10 жовтня 2017 року.
На виконання вимог вказаної ухвали у встановлений судом строк, особою, яка подала апеляційну скаргу, подано до суду клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження, яке обґрунтоване неможливістю вчасної сплати судового збору по справі у зв'язку з блокуванням рахунків у період з 01.08.2017 по 18.09.2017.
Відповідно до положень частини четвертої статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву (про поновлення строку на апеляційне оскарження) не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Враховуючи те, що причини пропуску строку апеляційного оскарження, зазначені в клопотанні особою, яка подала апеляційну скаргу, є неповажними, а тому у відкритті апеляційного провадження у справі слід відмовити.
Таким чином, підстави для відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 20 липня 2017 року у справі № 803/808/17 відсутні.
Водночас, як видно з наявного в матеріалах справи платіжного доручення від 18.09.2017 № 870, Луцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області за подання зазначеної вище апеляційної скарги сплатила судовий збір в розмірі 704 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 98 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у постанові суду або ухвалою.
Згідно з ч. 2 ст. 87 цього Кодексу розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір».
З врахуванням того, що спір між сторонами має майновий характер, та зважаючи ціну позову у даній справі, встановлено, що апелянт сплатив судовий збір за подання апеляційної скарги в розмірі, визначеному ст. 4 цього Закону.
Враховуючи наведене вище, слід повернути відповідачу судовий збір в розмірі 704 грн, сплачений ним за подання зазначеної вище апеляційної скарги.
Керуючись статтями 160, 165, 189 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Визнати неповажними причини пропуску Луцькою об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Волинській області строку апеляційного оскарження.
Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 20 липня 2017 року у справі № 803/808/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення та податкової вимоги.
Повернути Луцькій об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Волинській області (код ЄДРПОУ 39497665, юридична адреса: Київський майдан, 4, м. Луцьк, Волинська область, поштовий індекс 43010) з Державного бюджету України судовий збір в розмірі 704 (сімсот чотири) грн сплачений за подання апеляційної скарги згідно з платіжним дорученням від 18 вересня 2017 року № 870.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів з моменту направлення копії ухвали особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
СуддяВ. М. Багрій