КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/1681/17
Суддя доповідач Собків Я.М.
У Х В А Л А
23 листопада 2017 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Собків Я.М. перевіривши матеріали апеляційних скарг Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у місті Києві та Головного управління ДФС у місті Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 жовтня 2017 року у справі за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у місті Києві до Комунального підприємства Київської обласної ради «Автогосподарство», Київської обласної ради, за участю третьої особи - Головного управління ДФС у м.Києві про надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна платника податків,-
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 жовтня 2017 року адміністративний позов Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у місті Києві задоволено частково.
Позивач - Державна податкова інспекція у Шевченківському районі Головного управління ДФС у місті Києві та третя особа - Головне управління ДФС у м.Києві не погоджуючись із зазначеною постановою суду, звернулися з апеляційними скаргами, в яких просять скасувати постанову суду першої інстанції в частині відмови в задоволенні позову та прийняти в цій частині нове рішення, яким задовольнити даний позов в повному обсязі.
Перевіривши апеляційні скарги, вважаю, що вони підлягають залишенню без руху, оскільки оформлені без дотримання вимог, встановлених ст. 187 КАС України.
Правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до частини першої статті 3 цього Закону, судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду апеляційної скарги на судове рішення.
Згідно підпункту 2 пункту 3 частини другої статті 4 цього Закону, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду справляється судовий збір на рівні 110% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до п. 1 ч. 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» в редакції, яка діяла на момент подання позову до суду першої інстанції, ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, складала 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 01 січня 2017 року складає 1600 грн.
З огляду на викладене, апелянтам необхідно надати оригінали документів на підтвердження сплати ними судового збору у розмірі 1760 грн. 00 коп. (110% від 1600 грн.) за подання кожної окремої апеляційної скарги за наступними реквізитами: рахунок - 31211206781007, код ЄДРПОУ - 38004897, МФО банку - 820019, отримувач - УДКСУ у Печерському районі, банк - ГУДКСУ у м. Києві, призначення платежу - *;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр); Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Київський апеляційний адміністративний суд, номер адміністративної справи, Код класифікації доходів бюджету 22030001, або надати належні та допустимі докази на підтвердження факту звільнення їх від сплати судового збору.
Проте, апелянтами не було надано доказів на підтвердження сплати ними судового збору у розмірі, визначеному Законом України Законом України "Про судовий збір", а тому апеляційні скарги Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у місті Києві та Головного управління ДФС у місті Києві не відповідають вимогам частини шостої статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з приписами частини третьої статті 189 цього Кодексу до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України, суддя,
У Х В А Л И В:
Апеляційні скарги Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у місті Києві та Головного управління ДФС у місті Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 жовтня 2017 року залишити без руху.
Встановити Державній податковій інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у місті Києві та Головному управлінню ДФС у місті Києві строк для усунення недоліків апеляційних скарг терміном десять днів з моменту отримання копії даної ухвали.
У разі неусунення недоліків у зазначений вище строк, апеляційні скарги будуть повернуті апелянтам.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складення в повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя: Собків Я.М.