ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА
24 листопада 2017 року м. Київ № 826/8355/17
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі: судді Добрянської Я.І., розглянувши у письмовому провадженні адміністративний позов та додані до нього матеріали
ОСОБА_1
до Пенсійного фонду України, Ірпінського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області.
про поновлення виплати раніше призначеної пенсії
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Пенсійного фонду України, Управління Пенсійного фонду України в м. Буча про поновлення виплати раніше призначеної пенсії.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 11.07.2017 року відкрито провадження у справі та призначено попереднє судове засідання.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 09.11.2017 року замінено Управління Пенсійного фонду України у м. Буча, як сторону в адміністративній справі №826/8355/17, його правонаступником - Ірпінським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Київської області.
Представником Ірпінського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області у попередньому судовому засіданні 09.11.2017 було подано клопотання щодо передачі справи за підсудністю до Ірпінського районного суду м. Києва.
Ознайомившись з матеріалами справи, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства України Окружний адміністративний суд міста Києва прийшов до наступних висновків.
Відповідно п. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 23.07.2014 № 280 (далі - Положення № 280), Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної І політики, що реалізує державну політику з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.
Згідно п. 7 Положення № 280 Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Пенсійний фонд України, відповідно до покладених на нього завдань, лише організовує, координує та контролює роботу територіальних органів щодо, зокрема, призначення (перерахунку) і виплати пенсій, а також забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій (пп. 6 п. 4 Положення 280). Створення спеціальних підрозділів, які безпосередньо призначають (перераховують) та виплачують пенсії в Пенсійному фонді України чинним законодавством не передбачено.
Згідно пп. 7 п. 4 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об'єднані управління, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 № 28-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.01.2015 за № 41/26486, призначає (здійснює перерахунок) і виплачує пенсії саме управління Фонду в районах, містах, районах у містах, а також об'єднані управління.
Виходячи з системного аналізу норм, що визначають повноваження органів Пенсійного фонду України щодо призначення (перерахунку) пенсій, вимога Позивача зобов'язати Пенсійний фонд України поновити нарахування і виплату їй пенсії є безпідставною, оскільки функція з призначення (перерахунку) та виплати пенсій, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій покладена не на Пенсійний фонд України, а саме на територіальний орган Пенсійного фонду України. Таку ж правову позицію висловив Вищий адміністративний суд України у справі № К/800/12125/16 (ухвала від 05.05.2016).
Пенсійний фонд України отримав звернення ОСОБА_1 та надіслав його до головного управління Пенсійного фонду України у Київській області для розгляду та надання відповіді заявнику.
Таким чином, Пенсійний фонд України діяв у межах своєї компетенції та відповідно до чинного законодавства України.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Тобто, до юрисдикції адміністративних судів віднесено розгляд і вирішення спорів фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
У контексті зазначених положень КАС України під рішенням суб'єкта владних повноважень розуміються як нормативно-правові акти, так і правові акти індивідуальної дії.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що Пенсійним фондом України не приймалось жодних рішень з питань пенсійного забезпечення Позивача, відповідно до п.1 ч.2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України, які можуть бути оскаржені до суду.
Суд також зазначає, що позивач не надав жодних доказів щодо порушення його інтересів та права на пенсійне забезпечення саме Пенсійним Фондом України.
Відповідно до ч.4 п.1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг підсудні місцевим загальним судам як адміністративним.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.22 КАСУ у разі відкриття провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 18. 22 Кодексу адміністративного судочинства, суд вважає за необхідне передати адміністративну справу №826/8355/17 до Іріпнського міського суду Київської області.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст. 17, 18, 22, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Передати адміністративну справу №826/8355/17 за позовом ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України, Ірпінського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про поновлення виплати раніше призначеної пенсії до Іріпнського міського суду Київської області.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, а в разі по-дання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення. Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС.
Передача справи з одного суду до іншого здійснюється після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Суддя Я.І. Добрянська