Ухвала суду № 70490580, 17.11.2017, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.11.2017
Номер справи
804/7202/16
Номер документу
70490580
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

17 листопада 2017 року м. Дніпро справа № 804/7202/16

Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Богданенко І.Ю., ознайомившись із апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08 серпня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління юстиції у Дніпропетровській області, прокуратури Дніпропетровської області про визнання незаконними дій та зобов’язання вчинити певні дії,–

ВСТАНОВИВ:

У жовтні 2016 року ОСОБА_1 звернувся у Дніпропетровський окружний адміністративний суд з позовом, з урахуванням змін вимог у березні 2017 року, до Головного управління юстиції у Дніпропетровській області, прокуратури Дніпропетровської області про визнання незаконними дій, зобов’язання вчинити певні дії та стягнення 54885 гривень відшкодування збитків і 1658880 гривень моральної шкоди.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08 серпня 2017 року відмовлено у задоволенні позовних вимог.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, 08 листопада 2017 року ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу.

Апеляційна скарга повинна відповідати вимогам, передбаченим статтею 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України в апеляційній скарзі зазначається поштова адреса особи, яка подає апеляційну скаргу.

ОСОБА_1 в апеляційній скарзі поштова адреса не зазначена.

Частиною 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

У скарзі позивач просить звільнити від сплати судового збору на підставі частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір», положенням якої від сплати судового збору звільняються позивачі-біженці, оскільки перебуває на території України з листопада 2014 року у стані особи, яка потребує захисту, не має прибутків та можливості заробляти кошти.

Відповідно до частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

За змістом статті 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може звільнити від сплати судового збору.

При цьому, заявник відповідного клопотання повинен навести доводи і подати докази на підтвердження того, що його майновий стан перешкоджає сплаті судового збору у встановленому порядку, розмірі та у визначений строк.

Визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони.

Позивачем не підтверджено жодними доказами свій майновий стан.

Відповідно до пункту 14 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах у порядку, визначеному статтею 12 Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту».

Стаття 12 Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» передбачає оскарження рішень щодо статусу біженця та особи, яка потребує додаткового захисту.

За змістом адміністративного позову, вимоги не пов’язані з оскарженням рішень щодо статусу біженця та особи, яка потребує додаткового захисту, отже не можуть бути застосовані положення пункту 14 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір».

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 зазначає, що на обліку в будь-яких установах, окрім міграційної служби, не перебуває, у зв’язку з чим не має можливості подати докази неотримання коштів.

За змістом частини 2 статті 27 Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, організовує роботу зокрема з:

- прийняття рішення про надання грошової допомоги особам, яких визнано біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, або яким надано тимчасовий захист;

- сприяння у працевлаштуванні особам, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та яких визнано біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту;

- сприяння в отриманні особами, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та яких визнано біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, соціально-побутових і медичних послуг;

- ведення обліку та особових справ осіб, які звернулися із заявами про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та яких визнано біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

Державна міграційна служба України є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів.

Разом з цим, на час подання апеляційної скарги позивачем за інформацією чи відомостями органу міграційної служби документально не підтверджено отримання грошової допомоги, працевлаштування чи незастосування цих заходів до позивача, інших відомостей про майновий стан; або ненадання такої інформації органом міграційної служби.

Враховуючи наведене та відсутність доказів, що засвідчують майновий стан, який позбавляє можливості сплатити судовий збір у належному розмірі та порядку, клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.

Отже, апеляційна скарга не відповідає вимогам пункту 2 частини 2 та частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки в апеляційній скарзі не зазначено поштову адресу до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору або документи (копії), які б підтверджували підстави для зменшення чи відстрочення, розстрочення чи звільнення від сплати збору у встановленому законом порядку.

Згідно з частиною 1 статті 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється зокрема, за подання до суду апеляційної скарги на судове рішення.

Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» визначена ставка судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної інстанції апеляційної скарги на постанову суду у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції чинній на час заявлення змінених позовних вимог) ставки судового збору за подання фізичною особою позову майнового характеру встановлюються у таких розмірах: 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; немайнового характеру – 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Станом на 01 січня 2017 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становив 1600 гривень.

Таким чином, враховуючи розмір позовних вимог майнового характеру (1713765 гривень), кратність вимог немайнового характеру – 3; розмір судового збору за подання адміністративного позову становить 9920 гривень (1713765 х 1% + 1600 гривень х 0,4 х 3), розмір судового збору за подання апеляційної скарги відповідно становить 10912 гривень.

Згідно з частиною 3 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Оскільки апеляційна скарга не відповідає вимогам частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, її слід залишити без руху та надати строк для усунення вказаних недоліків:

1) зазначення поштової адреси;

2) надання документів (копій), які б підтверджували підстави для зменшення чи відстрочення, розстрочення чи звільнення від сплати збору у встановленому законом порядку або документа про сплату судового збору в розмірі 10912 гривень за реквізитами розрахункового документа та суду:

Дата документа;

Отримувач коштів: УДКСУ у Шевченківському районі м. Дніпра;

Код отримувача (код за ЄРДПОУ): 37989274;

Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровська;

Код банку отримувача (МФО): 805012;

Рахунок отримувача: 31217206781004;

Код класифікації доходів бюджету 22030101;

Назва платника (для юридичної особи), ПІБ та адреса (для фізичної особи);

Призначення платежу: «*;101; (код клієнта); Судовий збір, за апеляційною скаргою (ПІБ чи назва установи, організації заявника апеляційної скарги), Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд».

Поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином: службовий код (знак): «*» (зірочка); розділовий знак «;» (крапка з комою); код ознаки судового збору « 101»; розділовий знак «;» (крапка з комою); (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); розділовий знак «;» (крапка з комою); роз’яснювальна інформація про призначення платежу у формі: «Судовий збір, за апеляційною скаргою (ПІБ особи чи назва організації, яка подає апеляційну скаргу), Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа). Використання символу «;» не допускається.

Керуючись статтями 108, 187, 189, 212 Кодексу адміністративного судочинства України,–

УХВАЛИВ:

ОСОБА_2 ОСОБА_3 у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги.

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08 серпня 2017 року – залишити без руху та запропонувати у 15 денний строк з моменту отримання ухвали усунути вказані недоліки шляхом зазначення поштової адреси і надання документів (копій), які б підтверджували підстави для зменшення чи відстрочення, розстрочення чи звільнення від сплати збору у встановленому законом порядку або документа про сплату судового збору.

Копію ухвали направити ОСОБА_1 для виконання.

У випадку невиконання ухвали суду у вказаний строк апеляційна скарга вважатиметься неподаною та підлягає поверненню заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів.

Суддя І.Ю. Богданенко