
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про зупинення провадження)
23 листопада 2017 року м.Житомир Справа № 806/1283/17
Категорія 8.3.2
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Липи В.А., суддів: Семенюка М.М., Черноліхова С.В.
секретар судового засідання Климчук К.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника Державної фіскальної служби України про зупинення провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України про визнання дій незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень від 28.04.2017 р. №0000101304, №0000091304,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Державної фіскальної служби України про визнання дій незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень від 28.04.2017 р. №0000101304, №0000091304.
Від представника відповідача надійшло клопотання про зупинення провадження у справі №806/1283/17 до отримання експертного висновку від Генеральної прокуратури України.
В обґрунтування клопотання зазначив, що в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні №42016000000004076 06.06.2017 р. було призначено судово-економічну експертизу та скеровано акт перевірки до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, окрім цього вказав, що перевірку проведено на виконання вимог ухвали Печерського районного суду міста Києва від 16.01.2017 р. у справі №757/2224/17-к, тобто в рамках зазначеного кримінального провадження і акт перевірки, яким встановлено суму заниження грошового зобов'язання є спірним і в адміністративній справі №806/1283/17.
Представник позивача проти задоволення клопотання про зупинення провадження у справі №806/1283/17 заперечувала.
Представник відповідача клопотання про зупинення провадження у справі №806/1283/17 підтримав в повному обсязі.
Колегія суддів, дослідивши матеріали справи, дійшла висновку про обґрунтованість клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі з таких підстав.
Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України, суд має право зупинити провадження у справі в разі: наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
У провадженні Житомирського окружного адміністративного суду знаходиться справа за позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України про визнання дій незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень від 28.04.2017 р. №0000101304, №0000091304.
Судом встановлено, що спірні податкові повідомлення-рішення від 28.04.2017 р. №0000101304, №0000091304 були винесені на підставі акту перевірки №18/99-99-13-04-01/НОМЕР_1 від 04.04.2017 р. про результати документальної позапланової невиїзної перевірки з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору ОСОБА_1 за період з 01.01.1998 по 31.12.2016.
Так, як вбачається з матеріалів справи, управлінням з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Департаменту з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42016000000004076 від 23.12.2016 р. відносно ОСОБА_1
Генеральна прокуратура України листом №07/1/1-37018-16 від 13.06.2017 р. повідомила, що оскільки виникла необхідність у підтвердженні або спростуванні фактів порушення чинного законодавства України ОСОБА_1 необхідно провести судово-економічну експертизу, що потребує спеціальних знань у галузі економіки, бухгалтерського обліку та податкової звітності, яку 06.06.2017 року було призначено в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні №42016000000004076 від 23.12.2016 р.
Враховуючи те, що акт перевірки на підставі якого винесені спірні податкові повідомлення-рішення скерований для проведення судово-економічної експертизи, суд дійшов висновку про зупинення провадження у даній справі.
З огляду на викладене, суд вважає, що дану справу не можливо розглянути до отримання експертного висновку від Генеральної прокуратури України.
Таким чином, суд дійшов висновку про зупинення провадження у справі №806/1283/17 до отримання експертного висновку від Генеральної прокуратури України.
Керуючись статтями 156, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Клопотання представника Державної фіскальної служби України про зупинення провадження у адміністративній справі №806/1283/17 задовольнити.
Провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України про визнання дій незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень від 28.04.2017 р. №0000101304, №0000091304 зупинити до отримання експертного висновку від Генеральної прокуратури України у кримінальному провадженні №42016000000004076.
Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції за правилами встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя В.А. Липа
Суддя М.М.Семенюк
Суддя С.В.Черноліхов