Постанова № 70487519, 20.11.2017, Донецький апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
20.11.2017
Номер справи
20/244/09-6/300/09-28/176/10-28/5009/1118/11
Номер документу
70487519
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

донецький апеляційний господарський суд

Постанова

Іменем України

20.11.2017 справа №20/244/09-6/300/09-28/176/10-28/5009/1118/11

Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді: суддів при секретарі судового засідання:ОСОБА_1В ОСОБА_2, ОСОБА_3 ОСОБА_4 за участю представників сторін: від позивача: від відповідача: від державного виконавця:не прибув не прибув не прибув розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД, м. Запоріжжяна ухвалу господарського суду Запорізької області від07.09.2017р. у справі№20/244/09-6/300/09-28/176/10-28/5009/1118/11 (суддя Н.А. Колодій) за позовом Приватного підприємства «Агротем», с. Добряни, хутір ОСОБА_6 областідо ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД, м. Запоріжжяпростягнення 2 064 438,10грн.за скаргоюОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД, м. Запоріжжяна дії Галицького районного відділу державної виконавчої служби Головного районного управління юстиції в Івано-Франківській області, м. Галич Івано-Франківської області

В С Т А Н О В И В:

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 07.09.2017р. по справі №20/244/09-6/300/09-28/176/10-28/5009/1118/11 задоволено частково скаргу ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД, м. Запоріжжя про:

- оскарження не надіслання на адресу боржника ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД, за адресою визначеною у виконавчому документі, постанови про призначення оцінки майна;

- оскарження не надіслання на адресу боржника ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД, за адресою визначеною у виконавчому документі, повного тексту звіту про експертну оцінку нерухомого майна боржника.

- визнання таким, що не підлягає використанню при визначенні стартової ціни під час проведення торгів з реалізації майна, звіт про оцінку майна ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД, виконаний Приватним підприємством «Дюнамїс» датований 07.04.2017р.

Визнано бездіяльність відділу державної виконавчої служби Галицького районного управління юстиції Івано-Франківської області в частині не надіслання на адресу боржника ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД, за адресою визначеною у виконавчому документі, постанови про призначення оцінки майна та не надіслання на адресу боржника ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД, за адресою визначеною у виконавчому документі, повного тексту звіту про експертну оцінку нерухомого майна боржника. В іншій частині скаргу залишено без задоволення.

Не погодившись із ухвалою місцевого господарського суду, ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД, м. Запоріжжя звернулось до Донецького апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу господарського суду Запорізької області від 07.09.2017р. по справі №20/244/09-6/300/09-28/176/10-28/5009/1118/11 в частині відмови у задоволенні вимоги про визнання звіту про оцінку майна від 07.04.2017р. таким, що не підлягає використанню при визначенні стартової ціни під час проведення торгів з реалізації майна.

Скаржник вважає ухвалу суду першої інстанції в частині відмови у задоволенні вимоги такою, що прийнята із порушенням норм матеріального права. Крім того, на думку апелянта порушення Відділом державної виконавчої служби Галицького районного управління юстиції Івано-Франківської області норм Закону України «Про виконавче провадження» шляхом неналежного повідомлення про призначення оцінки та не надіслання примірнику звіту про оцінку на його адресу свідчить про неможливість використання зазначеного звіту для проведення торгів ні за яких умов.

Згідно протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 31.10.2017р. було сформовано колегію суддів у наступному складі: головуючий Сгара Е.В., судді Склярук О.І., Стойка О.В.

Представники сторін у судове засідання 20.11.2017р. не прибули, причини неявки не повідомили.

Статтею 99 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що в апеляційній інстанції справи переглядаються за правилами розгляду цих справ у першій інстанції з урахуванням особливостей, передбачених у цьому розділі. Апеляційний господарський суд, переглядаючи рішення в апеляційному порядку, користується правами, наданими суду першої інстанції.

Відповідно до ст.101 Господарського процесуального кодексу України, апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.

Згідно ст.106 Господарського процесуального кодексу України, апеляційні скарги на ухвали місцевого господарського суду розглядаються в порядку, передбаченому для розгляду апеляційних скарг на рішення місцевого господарського суду.

Перевіривши повноту встановлення господарським судом обставин справи та докази по справі на їх підтвердження, їх юридичну оцінку, а також доводи апеляційної скарги в межах вимог, передбачених статтею 101 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів Донецького апеляційного господарського суду встановила наступне.

З матеріалів справи вбачається, що рішенням господарського суду Запорізької області від 11.08.2010р. по справі №20/244/09-6/300/09-28/176/10 (в подальшому справі присвоєно №20/244/09-6/300/09-28/176/10-28/5009/1118/11) позовні вимоги Приватного підприємства «Агротем» задоволено та стягнуто на його користь з ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД 1 924 012грн. основного боргу, 19 238,49грн. державного мита та 109,96грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. На виконання рішення суду, 25.08.2010р. видано відповідний наказ.

Шевченківським відділом державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції 04.10.2010р. винесено постанову про відкриття виконавчого провадження з виконання наказу суду від 25.08.2010р.

Згідно постанови Шевченківського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції від 15.07.2016р. про закінчення виконавчого провадження, сума боргу за виконавчим документом стягнута частково в розмірі 42 550,99грн., та виконавчий документ направлено за належністю до Галицького районного відділу державної виконавчої служби Головного районного управління юстиції в Івано-Франківській області на підставі п. 10 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про виконавче провадження» (в редакцій чинній на момент винесення зазначеної постанови).

Галицьким районним відділом державної виконавчої служби Головного районного управління юстиції в Івано-Франківській області 10.08.2016р. було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження з виконання судового наказу від 25.08.2010р. по стягненню з ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД боргу в розмірі 1 900 809,46грн.

30.08.2016р. державним виконавцем Зельманович М.П. Галицького районного відділу державної виконавчої служби Головного районного управління юстиції в Івано-Франківській області, було складено акт опису й арешту майна боржника, а саме: станція технічного обслуговування за адресою: м. Галич, вул. Львівська, 1а; земельна ділянка, кадастровий номер 26212101:003:0211, вул. Львівська, 1а, м. Галич; земельна ділянка, кадастровий номер 2621210100:01:003:0212, вул. Львівська, 1а, м. Галич.

Постановою Галицького районного відділу державної виконавчої служби Головного районного управління юстиції в Івано-Франківській області від 26.10.2016р. накладено арешт на вище вказане майно боржника та оголошено заборону на його відчуження.

07.04.2017р. суб’єктом оціночної діяльності ПП «Дюнамїс», відповідно до договору №2017/04/03-1 від 03.04.2017р. з Галицьким районним відділом державної виконавчої служби Головного районного управління юстиції в Івано-Франківській області був складений висновок про вартість описаного й арештованого майна.

З матеріалів справи вбачається, що 03.07.2017р. на адресу господарського суду Запорізької області від ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД надійшла скарга на дії державного виконавця в порядку ст. 121-2 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до якої скаржник просить суд визнати бездіяльність відділу державної виконавчої служби Галицького районного управління юстиції Івано-Франківської області в частині:

- не надіслання на адресу боржника ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД за адресою, визначеною у виконавчому документі, постанови про призначення оцінки майна;

- не надіслання на адресу боржника ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД за адресою, визначеною у виконавчому документі, повного тексту звіту про експертну оцінку нерухомого майна боржника.

Визнати таким, що не підлягає використанню при визначенні стартової ціни під час проведення торгів з реалізації майна, звіт про оцінку майна ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД, виконаний Приватним підприємством «Дюнамїс» датований 07.04.2017р.

Обґрунтовуючи подану до господарського суду скаргу, відповідач посилається на порушення Галицьким районним відділом державної виконавчої служби Головного районного управління юстиції в Івано-Франківській області вимог ст.ст. 28, 57 Закону України «Про виконавче провадження».

При розгляді вищезазначених вимог, колегія суддів апеляційного господарського суду виходить з наступного.

Відповідно до ст.121-2 Господарського процесуального кодексу України, скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.

Згідно ч.1 ст.74 Закону України «Про виконавче провадження», рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.

За приписами ст. 124 Конституції України та ст. 115 Господарського процесуального кодексу України, судові рішення є обов'язковими до виконання на всій території України і виконуються в порядку, визначеному Законом України «Про виконавче провадження».

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Закон України «Про виконавче провадження» № 1404-VIII від 02.06.2016 року набрав чинності 05.10.2016.

Відповідно до частини 2 Прикінцевих та перехідних положень до Закону України «Про виконавче провадження» № 1404-VIII від 02.06.2016р. визнано такими, що втратили чинність з дня набрання чинності цим Законом, зокрема, Закон України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999, крім статті 4, яка втрачає чинність через три місяці з дня набрання чинності цим Законом.

Відповідно до ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність.

В силу вимог ч.3 ст. 5 Цивільного кодексу України якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювалися актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав та обов’язків, що виникли з моменту набрання ним чинності.

Крім того, пунктом 7 перехідних положень Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016р. №1404-VІІІ встановлено, що виконавчі дії, здійснення яких розпочато до набрання чинності цим Законом, завершуються у порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Отже, за загальним правилом, новий акт законодавства застосовується до тих прав та обов’язків, що виникли після набрання ним чинності.

Вищевказані висновки викладені в рішеннях Конституційного суду України від 05.04.2001р. №3-рп/2001 та від 09.02.1999р. №1-рп/99.

Як вже було зазначено вище, ухвалою господарського суду Запорізької області від 07.09.2017р. по справі №20/244/09-6/300/09-28/176/10-28/5009/1118/11 задоволено частково скаргу ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД та визнано бездіяльність відділу державної виконавчої служби Галицького районного управління юстиції Івано-Франківської області в частині не надіслання на адресу боржника ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД, за адресою визначеною у виконавчому документі, постанови про призначення оцінки майна та не надіслання на адресу боржника ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД, за адресою визначеною у виконавчому документі, повного тексту звіту про експертну оцінку нерухомого майна боржника. В іншій частині скаргу залишено без задоволення.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України «Про виконавче провадження» копії постанов виконавця та інші документи виконавчого провадження (далі - документи виконавчого провадження) доводяться виконавцем до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам простою кореспонденцією або доставляються кур’єром, крім постанов про відкриття виконавчого провадження, про повернення виконавчого документа стягувачу, повідомлення стягувачу про повернення виконавчого документа без прийняття до виконання, які надсилаються рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Боржник вважається повідомленим про початок примусового виконання рішень, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі.

Як вбачається з матеріалів справи, супровідним листом від 05.05.2017р. № 2552, Галицький районний відділ державної виконавчої служби Головного районного управління юстиції в Івано-Франківській області направив висновок про оцінку майна ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД за адресою: Львівська обл., м. Галич, вул. Львівська, 1а.

Крім того, в усіх постановах винесених Галицьким районним відділом державної виконавчої служби Головного районного управління юстиції в Івано-Франківській області в межах виконавчого провадження №51882889 адресою боржника вказано - Львівська обл., м. Галич, вул. Львівська, 1а.

Однак, відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про виконавче провадження» документи виконавчого провадження надсилаються стягувачу та боржнику за їхніми адресами, зазначеними у виконавчому документі.

Згідно ч. 5 ст. 57 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець повідомляє про результати визначення вартості чи оцінки майна сторонам не пізніше наступного робочого дня після дня визначення вартості чи отримання звіту про оцінку. У разі якщо сторони не згодні з результатами визначення вартості чи оцінки майна, вони мають право оскаржити їх у судовому порядку в 10-денний строк з дня отримання відповідного повідомлення. Сторона вважається ознайомленою з результатами визначення вартості чи оцінки арештованого майна, якщо їй надіслано повідомлення про результати визначення вартості чи оцінки майна за адресою, зазначеною у виконавчому документі, або за місцем фактичного проживання чи перебування такої сторони, достовірно встановленим виконавцем.

Колегія суддів зазначає, що у виконавчому документі по справі №20/244/09-6/300/09-28/176/10-28/5009/1118/11 - наказі господарського суду Запорізької області від 25.08.2010р. зазначена адреса ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД – м.Запоріжжя, вул. Брюллова, 11.

Крім того, за кодом Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 13626072 юридичною адресою ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД є м. Запоріжжя, вул. Брюллова, 11.

Також, згідно Статуту ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД від 1997р., який затверджений на загальних зборах засновників протокол №14 від 17.02.1997р. та перереєстрований розпорядженням Шевченківської районної державної адміністрації м.Запоріжжя від 01.07.1997р. №1267 (зі змінами та доповненнями від 2009р.), юридичною адресою товариства є: 69068, м. Запоріжжя, вул. Брюллова, 11.

За таких обставин, колегія суддів зазначає, що в матеріалах справи не міститься жодного доказу направлення Галицьким районним відділом державної виконавчої служби Головного районного управління юстиції в Івано-Франківській області на адресу вказану у наказі господарського суду Запорізької області від 25.08.2010р. (м. Запоріжжя, вул. Брюллова, 11), а ні повного тексту звіту про оцінку описанного та арештованого майна боржника, а ні постанови про призначення цієї оцінки майна.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновком господарського суду, що скарга ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД про визнання бездіяльності відділу державної виконавчої служби Галицького районного управління юстиції Івано-Франківської області в частині не надіслання на адресу боржника ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД, за адресою визначеною у виконавчому документі, постанови про призначення оцінки майна та повного тексту звіту про експертну оцінку нерухомого майна боржника підлягає задоволенню.

Що стосується вимоги відповідача про визнання таким, що не підлягає використанню при визначенні стартової ціни під час проведення торгів з реалізації майна, звіт про оцінку майна ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД, виконаний Приватним підприємством «Дюнамїс» датований 07.04.2017р., слід зазначити наступне.

На думку скаржника, внаслідок ненадання зазначеного звіту на його адресу неможливо дослідити обґрунтованість застосування оцінювачем певного методичного підходу та виконання вимог Національного стандарту оцінки №1 «Загальні засади оцінки майна і майнових прав», який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003р. №1440, а тому, зазначений звіт не підлягає використанню при визначенні стартової ціни під час проведення торгів з реалізації майна.

Згідно зі статтею 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» звіт про оцінку майна є документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб'єктом оціночної діяльності - суб'єктом господарювання відповідно до договору.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» оцінка майна, майнових прав (далі - оцінка майна) - це процес визначення їх вартості на дату оцінки і є результатом практичної діяльності суб'єкта оціночної діяльності.

Пунктом 9.10. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №9 від 17.10.2012р. «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України» встановлено, що визначення вартості, оцінка майна боржника (стаття 58 Закону України «Про виконавче провадження») є процесуальною дією державного виконавця, незалежно від того, яка конкретно особа (сам державний виконавець чи залучений ним суб'єкт оціночної діяльності) здійснювала відповідні дії, так само як і від того, ким здійснювалося рецензування звіту про оцінку майна. Тому сторони виконавчого провадження мають право оскаржувати таку оцінку, визначену за результатами рецензування, до господарського суду в процесуальному порядку, передбаченому статтею 121-2 Господарського процесуального кодексу України.

З матеріалів справи вбачається, що в даному випадку скаржником, в порядку ст. 121-2 Господарського процесуального кодексу України, ставиться вимога про визнання таким, що не підлягає використанню при визначенні стартової ціни під час проведення торгів з реалізації майна, звіту про оцінку майна ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД від 07.04.2017р. Однак, виходячи із змісту зазначених норм права, та роз’яснень Вищого господарського суду України, звіт про оцінку майна може бути оскаржений в судовому порядку в рамках виконавчого провадження, у разі незгоди сторін саме з проведенням виконавчих дій по здійсненню такої оцінки.

За результатами розгляду скарги виноситься ухвала, в якій господарський суд або визнає доводи заявника правомірними і залежно від їх змісту визнає постанову державного виконавця щодо здійснення заходів виконавчого провадження недійсною, або визнає дії чи бездіяльність органу Державної виконавчої служби незаконними, чи визнає недійсними наслідки виконавчих дій, або зобов'язує орган державної виконавчої служби здійснити певні виконавчі дії, якщо він ухиляється від їх виконання без достатніх підстав, або визнає доводи скаржника неправомірними і скаргу відхиляє (п. 9.13. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №9 від 17.10.2012р. «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України»).

За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновком господарського суду, що в межах ст. 121-2 Господарського процесуального кодексу України, суд не правомочний вирішувати питання про визнання таким, що не підлягає використанню під час проведення торгів з реалізації майна, звіт про оцінку майна.

Крім того, колегія суддів зазначає, що частиною 6 ст. 9 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» унормовано, що положення (національні стандарти) оцінки майна є обов'язковими до виконання суб'єктами оціночної діяльності під час проведення ними оцінки майна всіх форм власності та в будь-яких випадках її проведення.

Національний стандарт № 1 «Загальні засади оцінки майна і майнових прав», затверджений постановою КМУ від 10.09.2003 № 1440 є обов'язковим для застосування під час проведення оцінки майна та майнових прав суб'єктами оціночної діяльності, а також особами, які відповідно до законодавства здійснюють рецензування звітів про оцінку майна.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вказує на те, що вимога визнання звіту про оцінку майна ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД, який виконаний Приватним підприємством «Дюнамїс» від 07.04.2017р. таким, що не підлягає використанню при визначенні стартової ціни під час проведення торгів з реалізації майна, не підлягає задоволенню, оскільки в матеріалах справи зазначений звіт відсутній, а тому неможливо дослідити чи були застосовані вимоги Національного стандарту під час проведення оцінки майна.

Отже, колегія суддів погоджується з висновком господарського суду, що вимога скаржника в частині визнання таким, що не підлягає використанню при визначенні стартової ціни під час проведення торгів з реалізації майна, звіту про оцінку майна ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД, виконаний Приватним підприємством «Дюнамїс» від 07.04.2017р. задоволенню не підлягає.

За таких обставин, судова колегія дійшла висновку, що апеляційна скарга ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД, м. Запоріжжя на ухвалу господарського суду Запорізької області від 07.09.2017р. у справі №20/244/09-6/300/09-28/176/10-28/5009/1118/11 задоволенню не підлягає, а ухвала господарського суду Запорізької області від 07.09.2017р. у справі №20/244/09-6/300/09-28/176/10-28/5009/1118/11 підлягає залишенню без змін.

Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, витрати зі сплати судового збору за подання апеляційної скарги покладаються на скаржника.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 49, 99, 101, 103, 105, 106, 121-2 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_5 з обмеженою відповідальністю «Пріма-Сервіс» ЛТД, м. Запоріжжя на ухвалу господарського суду Запорізької області від 07.09.2017р. у справі №20/244/09-6/300/09-28/176/10-28/5009/1118/11 – залишити без задоволення.

Ухвалу господарського суду Запорізької області від 07.09.2017р. у справі №20/244/09-6/300/09-28/176/10-28/5009/1118/11 – залишити без змін.

Постанова апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття.

Постанова апеляційної інстанції може бути оскаржена до Вищого господарського суду України у касаційному порядку через Донецький апеляційний господарський суд протягом двадцяти днів з дня набрання постановою апеляційного господарського суду законної сили.

Головуючий суддя: Е.В. Сгара

Судді: О.І. Склярук

ОСОБА_3