
Сторожинецький районний суд Чернівецької області
Справа № 723/3102/17
Провадження № 3/723/3710/17
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 листопада 2017 року Сторожинецький районний суд Чернівецької області
Суддя Сторожинецького районного суду Чернівецької області Дедик Н.П., за участю прокурора Балакіна О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Чернівецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, фізичної особи-підприємця, депутата Великокучурівської сільської ради, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, в скоєнні адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, будучи депутатом Великокучурівської сільської ради 7 скликання та субєктом, на якого поширюється дія підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», всупереч вимогам ч.1 ст.45 цього закону, несвоєчасно, без поважних причин 21.09.2017 року подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в суді вину визнав, підтвердив, що дійсно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування несвоєчасно, а саме 21.09.2017 року, оскільки у весняний період 2017 року здійснював догляд за хворим батьком, який є інвалідом І групи, хворим на цукровий діабет та у якого в цей період було загострення хвороби, тому на мав можливості подати вчасно декларацію. Його батьком проживає разом з мамою в окремому господарстві. Він приходив і надавав допомогу в догляді за батьком. Послуги по ремонту машин, які надає як підприємець, в період з січня по травень 2017 року здійснював по можливості. Про необхідність подачі декларації йому стало відомо у квітні 2017 року на сесії сільської ради. У нього не було на той час електронного ключа, зі слів інших осіб йому було відомо, що такий ключ виготовляється в податковій інспекції і займає багато часу. Він не звертався до працівників сільської ради за роз»ясненнями та допомогою по виготовленню електронного ключа та подачі електронної декларації в період до 01.05.2017 року. Запевнив суд, що подібного більше не вчинятиме, просив обмежитись попередженням з врахуванням того, що раніше не притягувався до будь-якого виду відповідальності.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, повязане з корупцією від 16.11.2017 року №127; листом адміністративного департаменту Національного агентства з питань запобігання корупції №922 від 20.09.2017 року, щодо несвоєчасного подання ОСОБА_1, який є депутатом Великокучурівської сільської ради, декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування; листом адміністративного департаменту Національного агентства з питань запобігання корупції №93-05/39214/17 від 31.10.2017 року, відповідно до якого ОСОБА_1 зареєструвався в ІТС Реєстрі 19.09.2017 року о 18-21 год.; поясненнями ОСОБА_2, ОСОБА_3, поясненнями правопорушника ОСОБА_1, інформацією із сайту https//declarations.com.ua/, з якої вбачається, що депутат Великокучурівської сільської ради ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2016 рік 17.03.2017 року.
Прокурор вважає доведеною наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки поважних причин, які б унеможливлювали ОСОБА_1 подачу електронної декларації немає. Просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні даного адміністративного правопорушення та притягнути до адміністративної відповідальності, із накладенням стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімуми доходів громадян.
Відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» субєктами, на яких поширюється дія цього закону є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Згідно з ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені упункті 1,підпунктах "а"і"в"пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентствадеклараціюособи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація субєкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Верховною Радою України 23 березня 2017 року прийнято Закон №1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». Закон №1975-VIII набрав чинності 30 березня 2017 року.
Відповідно до цього Закону строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше, продовжено до 1 травня 2017 року.
Так, за диспозицією ч.1 ст.172-6 КУпАП адміністративна відповідальність наступає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Враховуючи наведене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбаченийч.1 ст.172-6 КУпАП, в зв`язку з чим за скоєне він повинен нести адміністративну відповідальність.
При накладенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, наслідки його вчинення, ступінь вини порушника, його особу та майновий стан, відношення до вчиненного.
Керуючись ст.ст. 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», ч.1 ст.172-6, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот пятдесят) грн. Стягувач: Управління захисту економіки в Чернівецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України (58005, м.Чернівці, вул. Небесної Сотні, 2г).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 320 грн., перерахувавши вказану суму стягувачу Державній судовій адміністрації України (01601, м.Київ, вул. Липська, 18/5) в ГУК у м. Києві, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, МФО 820019, р/р 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106, код ЄДРПОУ 37993783.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Чернівецької області через Сторожинецький районний суд Чернівецької області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
СУДДЯ: