Постанова № 70449409, 20.11.2017, Харківський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
20.11.2017
Номер справи
922/2381/15
Номер документу
70449409
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"20" листопада 2017 р. Справа № 922/2381/15

Колегія суддів у складі: головуючий суддя Крестьянінов О.О., суддя Білоусова Я.О. , суддя Тарасова І. В.

при секретарі Курченко В.А.

за участі представників:

КП "Харківські теплові мережі" ОСОБА_1 (дов. від 10.05.2012)

ПАТ "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" ОСОБА_2 (дов. від 23.10.2017)

ГТУЮ у Харківській області ОСОБА_3 (дов. від 29.12.2016)

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" (вх. № 3139 Х/2) на ухвалу господарського суду Харківської області від 26.09.2017 у справі №922/2381/15

за скаргою Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" (вх.№212 від 14 серпня 2017) на дії органу Державної виконавчої служби

за позовом Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", м. Київ

до Комунального підприємства "Харківські теплові мережі", м. Харків

про стягнення коштів

ВСТАНОВИЛА:

Ухвалою господарського суду Харківської області від 26.09.2017 у справі №922/2381/15 (суддя Лаврова Л.С.) провадження з розгляду скарги ПАТ НАК Нафтогаз України (вх. №212 від 14 серпня 2017 року) в частині визнання недійсної постанови про зупинення вчинення виконавчих дій ВП №49842055 від 14 липня 2017 року в частині зупинення виконавчого провадження щодо стягнення судового збору у розмірі 18445,39 грн. припинено. В решті задоволення скарги відмовлено.

ПАТ НАК Нафтогаз України з ухвалою не погодився, та посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, звернувся до Харківського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скаргу задовольнити у повному обсязі, ухвалу господарського суду Харківської області від 26.09.2017 у справі №922/2381/15 щодо припинення провадження по скарзі у частині зупинення вчинення виконавчих дій відносно стягнення судового збору та відмови у задоволенні скарги на дії органу державної виконавчої служби скасувати. Прийняти нове рішення, яким скаргу на дії Управління держаної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області в особі Відділу примусового виконання рішень щодо зупинення вчинення виконавчих дій в межах виконавчого провадження №49842055 задовольнити, визнати недійсною постанову про зупинення вчинення виконавчих дій у виконавчому провадженні №49842055, яку було винесено 14.07.2017 головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління держаної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області ОСОБА_3

Ухвалою Харківського апеляційного господарського суду від 20.10.2017 прийнято апеляційну скаргу до провадження та призначено її розгляд на 02.11.2017.

Ухвалою Харківського апеляційного господарського суду від 02.11.2017 продовжено строк розгляду апеляційної скарги на пятнадцять днів та відкладено розгляд справи на 20.11.2017.

17.11.2017 від КП "Харківські теплові мережі" надійшов відзив на апеляційну скаргу (вх.№11797).

У судовому засіданні представник ПАТ "НАК "Нафтогаз України" підтримав доводи та вимоги апеляційної скарги.

Представники КП "Харківські теплові мережі" та ГТУЮ у Харківській області проти апеляційної скарги заперечували.

Колегія суддів, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи апеляційної скарги, правильність застосування місцевим господарським судом при прийнятті оскаржуваної ухвали норм матеріального та процесуального права приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги виходячи з наступного.

Рішенням господарського суду Харківської області від 30.06.2015 стягнуто з КП "Харківські теплові мережі" на користь ПАТ "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" 26821501,08 грн. інфляційних втрат, 1739369,92 грн. 3% річних, 6442782,65 грн. пені, та 73080,00 грн. судового збору. В іншій частині стягнення пені відмовлено.

Постановою Харківського апеляційного господарського суду від 27.10.2015 апеляційну скаргу ПАТ "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" залишено без задоволення. Апеляційну скаргу КП "Харківські теплові мережі" задоволено частково. Рішення господарського суду Харківської області від 30.06.2015р. у справі № 922/2381/15 скасовано частково. Резолютивну частину рішення від 30.06.2015р. у справі №922/2381/15 викладено в наступній редакції: Позов Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" задовольнити частково. Стягнути з Комунального підприємства "Харківські теплові мережі" (61037, м. Харків, вул. Доброхотова, 11, код ЄДРПОУ 31557119) на користь Публічного акціонерного товариства "Нафтогаз України" (01001, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 6, код ЄДРПОУ 20077720) 3% річних у сумі 287895,71 грн., інфляційні втрати у сумі 7120705,23 грн., пеню у сумі 1549144,91грн., витрати по оплаті судового збору в сумі 18445,39грн. В решті вимог в задоволенні позову відмовити. В решті рішення господарського суду Харківської області залишено без змін. Стягнуто з Публічного акціонерного товариства Національна акціонерна компанія Нафтогаз України, на користь Комунального підприємства "Харківські теплові мережі" витрати по сплаті судового збору за подання апеляційної скарги у сумі 36540грн.

Постановою Вищого господарського суду від 22.03.2016 рішення господарського суду Харківської області від 30.06.2015 в редакції постанови Харківського апеляційного господарського суду від 27.10.2015 та постанову Харківського апеляційного господарського суду від 27.10.2015 у справі №922/2381/15 залишено без змін, а касаційну скаргу ПАТ Національна акціонерна компанія Нафтогаз України без задоволення.

11.11.2015 господарським судом Харківської області на виконання постанови Харківського апеляційного господарського суду від 27.10.2015 видано наказ на примусове виконання постанови.

11.01.2016 стягувач звернувся до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області з заявою про відкриття виконавчого провадження.

16.01.2016 головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області ОСОБА_3 винесено постанову про відкриття виконавчого провадження з виконання наказу №922/2381/15, виданого 11.11.2015.

14.07.2017 головний державний виконавець Панюкова О.О., керуючись п. 10 ч. 1 ст. 34 та ст. 35 Закону України «Про виконавче провадження», винесла постанову про зупинення виконавчих дій з примусового виконання наказу № 922/2381/15, виданого 11.11.2015, на підставі включення КП "Харківські теплові мережі" до Реєстру теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії суб'єктів господарювання відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії".

14.08.2017 ПАТ НАК Нафтогаз України звернулося до господарського суду Харківської області із скаргою на дії органу державної виконавчої служби, в якій просило визнати незаконними дії Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області в особі Відділу примусового виконання рішень щодо зупинення вчинення виконавчих дій в межах виконавчого провадження №49842055. Визнати недійсною постанову про зупинення вчинення виконавчих дій у виконавчому провадженні №49842055, яку було винесено 14.07.2017 головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління у Харківській області ОСОБА_3

В обґрунтування заявленої скарги ПАТ "Національна акціонерна компанія" Нафтогаз України" посилається на порушення органом державної виконавчої служби Закону України "Про виконавче провадження" та Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії".

Ухвалою господарського суду Харківської області від 15.08.2017 прийнято скаргу на дії ДВС до розгляду.

22.08.2017 року головним державним виконавцем Панюковою О.О. було винесено постанову про виправлення помилки, якою пункт 1 резолютивної частини про зупинення вчинення виконавчих дій від 14.07.2017 ВП 49842055 викладено у наступній редакції: «Зупинити вчинення виконавчих дій з примусового виконання наказу № 922/2381/15, виданого 11.11.2015 року, про: стягнути з КП "Харківські теплові мережі" (61037, м. Харків, вул. Доброхотова, 11, кд ЄДРПОУ 31557119) на користь ПАТ "Нафтогаз України" (01001, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 6, код ЄДРПОУ 20077720) 3% річних у сумі 287895,71 грн., інфляційні втрати у сумі 7120705,23 грн., пеню у сумі 1549144,91 грн., витрати по оплаті судового збору в сумі 18445,39 грн., у частині стягнення заборгованості за спожитий природний газ, використаний станом на 1 липня 2016 року для виробництва теплової та електричної енергії, послуг з опалення та постачання гарячої води (з урахуванням суми неустойки (штрафу, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість за спожитий природний газ), крім заборгованості, раніше реструктуризованої (розстроченої та/або відстроченої), у тому числі згідно з рішенням суду, до закінчення терміну дії зазначених обставин.».

Суд першої інстанції, враховуючи, що боржника КП "Харківські теплові мережі" було внесено до Реєстру теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії, інфляційні нарахування та 3% річних, які підлягають стягненню за наказом від 11.11.2015, виникли до 01 липня 2016 року, дійшов висновку, що державним виконавцем було правомірно зупинено вчинення виконавчих дій по виконавчому провадженню ВП № 49842055 в частині стягнення інфляційних втрат та 3% річних (з урахуванням постанови про виправлення від 22.08.2017 р.), на підставі п. 10 ч.1 ст. 34 ЗУ "Про виконавче провадження", а тому відмовив у задоволенні скарги в цій частині. В частині зупинення виконавчих дій з примусового виконання наказу суду щодо стягнення 18445,39 грн. судового збору, суд першої інстанції на підставі п. 1.1 ч. 1 ст. 80 ГПК України припинив провадження з розгляду скарги.

Звертаючись з апеляційною скаргою, заявник зазначає, що законодавством розрізнено поняття заборгованості за спожитий природний газ (основного зобовязання) та інших нарахувань, що виникають у звязку із невиконанням грошового зобовязання боржником, а тому в силу приписів статті 7 Закону України Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії та положень ч. 4 ст. 34 Закону України Про виконавче провадження необхідними умовами для зупинення вчинення виконавчих дій у виконавчому провадженні є наявність стягуваної заборгованості за спожитий природний газ основного грошового зобовязання. Водночас, основна заборгованість за наказом господарського суду Харківської області від 11.11.2015 №922/2381/15 в межах виконавчого провадження ВП №49842055 не стягується, а тому, на думку скаржника, виконавче провадження не підлягає зупиненню на підставі п. 10 ч. 1 ст. 34 Закону України Про виконавче провадження.

Надаючи правову кваліфікацію спірним правовідносинам, колегія суддів зазначає таке.

Відповідно до статті 115 Господарського процесуального кодексу України, рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".

Статтею 129-1 Конституції України закріплено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обовязковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

Згідно статті 1 Закону України Про виконавче провадження виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Статтею 18 Закону України Про виконавче провадження виконавець зобовязаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Як вже зазначалось 16.01.2016 головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області ОСОБА_3 винесено постанову про відкриття виконавчого провадження з виконання наказу №922/2381/15 виданого 11.11.2015 про стягнення з Комунального підприємства Харківські теплові мережі на користь ПАТ Національна акціонерна компанія Нафтогаз України 3% річних у сумі 287895,71 грн., інфляційних втрат у сумі 7120705,23 грн., пеню у сумі 1549144,91 грн. та 18445,39 грн. витрат по оплаті судового збору.

30.11.2016 набрав чинності ОСОБА_4 України Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії № 1730-VIII від 03.11.2016, яким внесені зміни до Закону України Про виконавче провадження, зокрема, ч. 1 та ч. 4 ст. 34, ч. 6 ст. 35 Закону України Про виконавче провадження доповнено підставами, що обумовлюють зупинення вчинення виконавчих дій.

ОСОБА_4 № 1730-VIII визначає комплекс організаційних та економічних заходів, спрямованих на забезпечення сталого функціонування теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення.

У відповідності до ст. 2 Закону України Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії його дія поширюється на відносини із врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії. Для участі у процедурі врегулювання заборгованості теплопостачальні та теплогенеруючі організації, підприємства централізованого водопостачання та водовідведення включаються до реєстру, який веде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства. (ст. 3 Закону)

Реєстр підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості (далі - реєстр), - державна відкрита, загальнодоступна інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, обробку, захист, облік та надання інформації про підприємства та організації, які є учасниками процедури врегулювання заборгованості відповідно до цього Закону. Реєстр розміщується на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства. Учасники процедури врегулювання заборгованості - підприємства та організації, включені до реєстру, постачальники природного газу та/або електричної енергії, оптовий постачальник електричної енергії, розпорядники коштів державного та місцевих бюджетів, органи, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Заборгованістю, що підлягає врегулюванню відповідно до цього Закону є:

кредиторська заборгованість перед постачальником природного газу теплопостачальних та теплогенеруючих організацій за спожитий природний газ, використаний для виробництва теплової та електричної енергії, надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води;

кредиторська заборгованість перед постачальником електричної енергії підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за електричну енергію, спожиту для виробництва та надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, з постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем);

заборгованість з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого опалення, постачання гарячої води, водопостачання, водовідведення, постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, установам і організаціям, що фінансуються з державного та/або місцевих бюджетів, та/або іншим підприємствам теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, що постачають теплову енергію, надають послуги з централізованого опалення, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, водовідведення, постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) населенню, а також організаціям та установам, що фінансуються з державного та/або місцевих бюджетів, яка виникла у звязку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії, послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води, водопостачання, водовідведення, постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, та залишилася не погашеною станом на 1 січня 2016 року (далі - заборгованість з різниці в тарифах).

Наказом Мінрегіону від 16.06.2017 № 152 Комунальне підприємство Харківські теплові мережі внесено до Реєстру теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме з рішення господарського суду Харківської області 30.06.2015, постанови Харківського апеляційного господарського суду від 27.10.2015, а також наказу суду від 11.11.2015 на примусове виконання постанови, стягувачем за даним наказом є - ПАТ НАК Нафтогаз України, а боржником КП Харківські теплові мережі.

За результатом розгляду справи № 922/2381/15 частково задоволено вимоги ПАТ НАК Нафтогаз України та стягнуто з відповідача 3% річних у сумі 287895,71 грн., інфляційні втрати у сумі 7120705,23 грн., пеню у сумі 1549144,91 грн., нарахованих внаслідок порушення відповідачем умов договору № 1907/14-ТЕ-32 купівлі продажу природного газу від 19.12.2013.

Тобто, пеня, 3% річних та інфляційні нараховані на заборгованість, яка виникла до 01 липня 2016 року.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 34 Закону України "Про виконавче провадження" виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій, зокрема, у разі включення підприємств, що виробляють, транспортують та постачають теплову енергію, надають послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з постачання холодної води та послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), до реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії", з виконавчих проваджень, стягувачами за якими є Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", її дочірня компанія "Газ України", Публічне акціонерне товариство "Укртрансгаз", постачальники електричної енергії, а боржниками - підприємства, що виробляють теплову енергію, транспортують та постачають теплову енергію, надають послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, та підприємства централізованого водопостачання та водовідведення, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з постачання холодної води та послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем).

Враховуючи, що матеріалами справи підтверджується той факт, що Комунальне підприємство "Харківські теплові мережі" внесено до Реєстру теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії, а пеня, інфляційні та 3% річних нараховані на заборгованість, яка виникла до 01 липня 2016 року, колегія суддів дійшла висновку, що державним виконавцем правомірно зупинено вчинення виконавчих дій по виконавчому провадженню ВП №49842055 в частині стягнення пені, 3% річних та інфляційних на підставі п. 10 ч.1 ст. 34 Закону України "Про виконавче провадження".

Як вбачається з оскаржуваної постанови від 14.07.2017 року, державним виконавцем було в цілому зупинено вчинення виконавчих дій з примусового виконання наказу господарського суду Харківської області №922/2381/15 від 11.11.2015, за яким предметом стягнення є не тільки пеня, інфляційні та 3% річних, а й 18445,39 грн. судового збору.

За приписами ч. 4 ст. 34 Закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження з підстави, передбаченої пунктом 10 частини першої цієї статті, зупиняється у частині стягнення заборгованості за спожитий природний газ, використаний станом на 1 липня 2016 року для виробництва теплової та електричної енергії, послуг з опалення та постачання гарячої води (з урахуванням суми неустойки (штрафу, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість за спожитий природний газ), крім заборгованості, раніше реструктуризованої (розстроченої та/або відстроченої), у тому числі згідно з рішенням суду.

Тобто, даною статтею наведено вичерпний перелік вимог, в якій саме частині має бути зупинено виконавче провадження, однак судовий збір не віднесено до даного переліку.

В той же час, з матеріалів справи вбачається, що постановою головного державного виконавця від 22.08.2017 про виправлення помилки викладено пункт 1 резолютивної частини постанови від 14.07.2017 ВП 49842055 у наступній редакції: «Зупинити вчинення виконавчих дій з примусового виконання наказу № 922/2381/15, виданого 11.11.2015 року, про: стягнути з КП "Харківські теплові мережі" (61037, м. Харків, вул. Доброхотова, 11, кд ЄДРПОУ 31557119) на користь ПАТ НАК "Нафтогаз України" (01001, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 6, код ЄДРПОУ 20077720) 3% річних у сумі 287895,71 грн., інфляційні втрати у сумі 7120705,23 грн., пеню у сумі 1549144,91 грн., витрати по оплаті судового збору в сумі 18445,39 грн., у частині стягнення заборгованості за спожитий природний газ, використаний станом на 1 липня 2016 року для виробництва теплової та електричної енергії, послуг з опалення та постачання гарячої води (з урахуванням суми неустойки (штрафу, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість за спожитий природний газ), крім заборгованості, раніше реструктуризованої (розстроченої та/або відстроченої), у тому числі згідно з рішенням суду, до закінчення терміну дії зазначених обставин.».

У відповідності до ч. 3 ст. 74 Закону України Про виконавче провадження начальник відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або виконавець з власної ініціативи чи за заявою сторони виконавчого провадження може виправити допущені у процесуальних документах, винесених у виконавчому провадженні, граматичні чи арифметичні помилки, про що виноситься відповідна постанова.

Таким чином, можливість виправлення виконавцем допущеної помилки прямо передбачена нормами Закону України Про виконавче провадження. ОСОБА_4 постанова про виправлення помилки від 22.08.2017 сторонами не оскаржувалася та є чинною.

У пункті 9.9. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 9 від 17.10.2012 Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України міститься розяснення про те, що у вирішенні питань, які виникають у розгляді скарг на рішення, дії або бездіяльність посадових осіб Державної виконавчої служби, до заяв учасників виконавчого провадження (заявників) мають застосовуватися положення ГПК, якими врегульовано аналогічні питання, зокрема, статей 2, 18, 21, 22, 26, 29, 31, 41, 42, 62, пунктів 1 - 3, 5, 6, 9 частини першої статті 63, статті 64, розділів XI, XII, XII-1 ГПК тощо.

Так, відповідно до пункту 1-1 частини першої статті 80 Господарського процесуального кодексу України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.

З огляду на те, що після прийняття скарги стягувача до розгляду, державним виконавцем було усунуто помилку стосовно зупинення виконавчого провадження в частині стягнення судового збору, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що провадження з розгляду скарги ПАТ НАК Нафтогаз України в частині визнання недійсної постанови про зупинення вчинення виконавчих дій ВП №49842055 від 14 липня 2017 року в частині зупинення виконавчого провадження щодо стягнення 18445,39 грн. судового збору підлягає припиненню на підставі пункту 1-1 частини першої статті 80 Господарського процесуального кодексу України.

Доводи скаржника з приводу незаконності застосування державним виконавцем п. 10 ч.1 ст. 34 Закону України "Про виконавче провадження", оскільки предметом стягнення у справі № 922/2381/15 виступає не основна сума заборгованості за договором купівлі продажу природного газу, а наслідки неналежного виконання зобовязання у вигляді пені, 3% річних та інфляційних, колегія суддів вважає безпідставним, враховуючи, що зміст ч. 4 ст. 34 Закону України "Про виконавче провадження" прямо передбачає необхідність зупинення виконавчого провадження у частині стягнення заборгованості за спожитий природний газ, використаний станом на 1 липня 2016 року для виробництва теплової та електричної енергії, послуг з опалення та постачання гарячої води (з урахуванням суми неустойки (штрафу, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість за спожитий природний газ).

Згідно пункту 9.13. постанови Пленуму Вищого господарського суду України Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України № 9 від 17.10.2012 за результатами розгляду скарги виноситься ухвала, в якій господарський суд або визнає доводи заявника правомірними і залежно від їх змісту визнає постанову державного виконавця щодо здійснення заходів виконавчого провадження недійсною, або визнає дії чи бездіяльність органу Державної виконавчої служби незаконними, чи визнає недійсними наслідки виконавчих дій, або зобов'язує орган державної виконавчої служби здійснити певні виконавчі дії, якщо він ухиляється від їх виконання без достатніх підстав, або визнає доводи скаржника неправомірними і скаргу відхиляє.

Виходячи зі змісту ст.ст. 34, 43, 82 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює обставини справи у відповідності до свого внутрішнього переконання, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності та приймає рішення за результатами оцінки всіх доказів, які були визнані судом як належні та допустимі.

На підставі викладеного, колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування ухвали господарського суду Харківської області від 26.09.2017 у справі №922/2381/15.

Керуючись статтями 85, 91, 99, 101-106 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду,

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" залишити без задоволення.

Ухвалу господарського суду Харківської області від 26.09.2017 у справі №922/2381/15 залишити без змін.

Повний текст постанови складено 23.11.17

Головуючий суддя Крестьянінов О.О.

Суддя Білоусова Я.О.

Суддя Тарасова І. В.