
Копія
Справа № 822/2946/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 листопада 2017 року 12 год. 00 хв.м. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Майстер П.М. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Поділля-Агросервіс", третя особа на стороні позивача ОСОБА_1 Держгеокадастру у Дунаєвецькому районі Хмельницької області до приватного нотаріуса Хмельницького міського нотаріального округу ОСОБА_2, треті особи на стороні відповідача ОСОБА_3 господарство "Подільська марка", ОСОБА_4 про визнання протиправним і скасування рішення, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач звернувся в суд з позовом до приватного нотаріуса Хмельницького міського нотаріального округу ОСОБА_2, треті особи ОСОБА_1 Держгеокадастру у Дунаєвецькому районі Хмельницької області, ОСОБА_3 господарство "Подільська марка", ОСОБА_4, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення приватного нотаріуса Хмельницького міського нотаріального округу ОСОБА_2 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень індексний номер: 29984847 від 09.06.2016 року, яким зареєстровано договір оренди земельної ділянки з кадастровим номером 6821882600:04:004:0057, площею 1,0539 га, укладений між ОСОБА_3 господарством "Подільська марка" та ОСОБА_4.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Поділля-Агросервіс" користується земельною ділянкою сільськогосподарського призначення на території Держанівської сільської ради Дунаєвецького району Хмельницької області на підставі укладеного на сім років договору оренди землі з власником земельної ділянки, державну реєстрацію якого відповідно до чинного законодавства (на момент реєстрації вказаного правочину) проведено Дунаєвецьким районним відділом Хмельницької регіональної філії ДП "Центр ДЗК".
Вказує, що в вересні 2017 року дізнався, що новий власник земельної ділянки - ОСОБА_4, якою користується Товариство з обмеженою відповідальністю "Поділля-Агросервіс", уклала з ОСОБА_3 господарством "Подільська марка" договір оренди землі на цю ж саму земельну ділянку, право оренди на яку зареєстрували 06.06.2016 року, про що приватним нотаріусом ОСОБА_2 прийнято відповідне рішення індексний номер: 29984847 від 09.06.2016 року.
Вважає спірне рішення протиправним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки відповідачем здійснено подвійну реєстрацію права оренди на одну і ту ж земельну ділянку.
Представник позивача у судове засідання не з'явився. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Надіслав до суду клопотання, в якому просить розгляд справи проводити без його участі.
Відповідач у судове засідання повторно не з'явився. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Треті особи в судове засідання не з'явились. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень.
Відповідно до ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно ч.6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін на підставі наявних доказів в порядку письмового провадження, так як явка сторін не визнавалася судом обов'язковою.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовна заява обґрунтована та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Встановлено, що 01.07.2010 року між ОСОБА_5 (надалі - орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Поділля-Агросервіс" (надалі - орендар) укладено договір оренди землі.
Згідно п.1 Договору, орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку сільськогосподарського призначення, яка знаходиться в адміністративних межах Держанівської сільської ради Дунаєвецького району Хмельницької області.
Відповідно до п.2 Договору, в оренду передається земельна ділянка загальною площею 1,05 га, в тому числі ріллі 1,05 га.
Згідно п.8 Договору, цей Договір укладено строком на 7 років. Після закінчення строку дії договору Орендар має переважне право на його поновлення на новий строк.
Вказаний договір зареєстрований у Дунаєвецькому районному відділі Хмельницької регіональної філії ДП "Центр ДЗК", про що у Книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі вчинено запис від 23.12.2010 року за №041075300033.
Спадкоємцем ОСОБА_5 є ОСОБА_4 (свідоцтво про право на спадщину №342 від 09.02.2015 року), що підтверджується Інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна.
10.03.2015 року між ОСОБА_4 та ОСОБА_3 господарством "Подільська марка" укладено договір оренди землі, строком на 10 років, щодо земельної ділянки загальною площею 1,0539 га, кадастровий номер 6821882600:04:004:0057, що розташована на території Держанівської сільської ради Дунаєвецького району Хмельницької області.
09 червня 2016 року приватним нотаріусом Хмельницького міського нотаріального округу ОСОБА_2, на підставі договору оренди землі від 10.03.2015 року, прийнято рішення індексний номер: 29984847 про державну реєстрацію іншого речового права, права оренди земельної ділянки загальною площею 1,0539 га, кадастровий номер 6821882600:04:004:0057, що розташована на території Держанівської сільської ради Дунаєвецького району Хмельницької області за ОСОБА_3 господарством "Подільська марка".
Оцінюючи оскаржуване рішення, суд виходить з наступного.
Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно (далі - державна реєстрація прав), згідно зі статтею 2 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" від 01.07.2004 № 1952-IV (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Закон № 1952-IV), - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Пунктом 2 частини першої статті 4 Закону № 1952-IV передбачено, що обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування, а саме: право володіння; право користування (сервітут); право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис); право забудови земельної ділянки (суперфіцій); право господарського відання; право оперативного управління; право постійного користування та право оренди земельної ділянки; право користування (найму, оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами; іпотека; довірче управління майном.
Згідно зі частиною четвертою статті 3 Закону № 1952-IV, права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до набрання чинності цим Законом, визнаються дійсними у разі відсутності їх державної реєстрації, передбаченої цим Законом, за таких умов: якщо реєстрація прав та їх обтяжень була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, або якщо на момент виникнення прав та їх обтяжень діяло законодавство, що не передбачало обов'язкової реєстрації таких прав та їх обтяжень.
Відносини із реєстрації договору оренди землі, на час укладення позивачем договору оренди земельної ділянки, регулювалися, зокрема, Цивільним кодексом України, Земельним кодексом України, Законом України "Про оренду землі" від 06.10.1998 № 161-XIV, Порядком державної реєстрації договорів оренди землі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.1998 № 2073, Тимчасовим порядком ведення державного реєстру земель, затвердженим наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 2 липня 2003 р. N 174 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 липня 2003 р. за N 641/7962, Інструкцією про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затвердженою наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 4 травня 1999 р. N 43 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 4 червня 1999 р. за N 354/3647.
Відповідно до частини першої статті 210 Цивільного кодексу України, правочин підлягає державній реєстрації лише у випадках, встановлених законом. Такий правочин є вчиненим з моменту його державної реєстрації.
Згідно зі статтею 18 Закону України "Про оренду землі" від 06.10.1998 № 161-XIV (у редакції, чинній на момент укладення позивачем договору оренди), договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації.
Частиною другою статті 125 Земельного кодексу України (у редакції, чинній на момент укладення позивачем договору оренди) визначено, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Відповідно до статті 20 Закону України "Про оренду землі", укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації. Право оренди земельної ділянки виникає з дня державної реєстрації цього права відповідно до закону, що регулює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Єдині умови реєстрації договорів оренди та договорів суборенди земельних ділянок (далі - договори оренди), на час укладення позивачем зазначеного договору оренди, були визначені Порядком державної реєстрації договорів оренди землі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.1998 № 2073.
Відповідно до пункту 2 Порядку державної реєстрації договорів оренди землі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.1998 № 2073 (у редакції, чинній на час укладення позивачем договору, надалі - Порядок № 2073), державна реєстрація договорів оренди є офіційним визнанням і підтвердженням державою факту виникнення або припинення права оренди земельних ділянок.
Згідно пунктів 12, 13 Порядку № 2073, факт державної реєстрації засвідчується у 10-денний термін гербовою печаткою та підписом голови відповідної ради, Київської, Севастопольської міської державної адміністрації або уповноваженої ними посадової особи. Печатка та підпис ставляться на всіх примірниках договору оренди (суборенди). Після засвідчення факту державної реєстрації договір оренди реєструється у Книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі, яка ведеться державним органом земельних ресурсів за формою згідно з додатком. Книга записів державної реєстрації договорів оренди землі ведеться окремо в розрізі кожної сільської, селищної, міської ради, а також у розрізі Київської, Севастопольської міської державної адміністрації. Книга прошнуровується, засвідчується підписами сільського, селищного, міського голови та начальника районного відділу, міського управління (відділу) земельних ресурсів і скріплюється печатками.
Датою реєстрації договору оренди у Книзі записів є дата засвідчення факту державної реєстрації (пункт 14 Порядку № 2073).
Пунктом 4.2 Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель, затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 2 липня 2003 р. N 174 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25 липня 2003 р. за N 641/7962 (чинного на момент укладення позивачем договорів) визначено, що державна реєстрація державного акта на право власності на земельну ділянку, державного акта на право постійного користування земельною ділянкою, договору оренди землі здійснюється шляхом внесення записів реєстрації до книги реєстрації.
В силу приписів пункту 3.2 Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затвердженої наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 4 травня 1999 р. N 43 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 4 червня 1999 р. за N 354/3647, державна реєстрація договорів оренди землі здійснюється структурними підрозділами Центру державного земельного кадастру при Держкомземі України.
Аналізуючи наведені правові норми, суд приходить до висновку, що державна реєстрація договорів оренди землі, відповідно до законодавства, яке діяло на момент укладення позивачем договору оренди земельної ділянки, здійснювалась шляхом відповідного запису у Книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі.
Із договору оренди землі укладеного 01.07.2010 року між ОСОБА_5 та Товариством з обмеженою відповідальністю "Поділля-Агросервіс", копія якого знаходиться в матеріалах справи вбачається, що вказаний договір зареєстрований у Дунаєвецькому районному відділі Хмельницької регіональної філії ДП "Центр ДЗК", про що у Книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі вчинено запис від 23.12.2010 року за №041075300033 (копія з книги реєстрації договорів оренди).
Встановлені обставини свідчать про те, що договір оренди землі набрав чинності з моменту його державної реєстрації, тому строк його дії ще не закінчився.
У ході судового розгляду було встановлено, що 09 червня 2016 року приватним нотаріусом Хмельницького міського нотаріального округу ОСОБА_2, на підставі договору оренди землі від 10.03.2015 року, укладеного між ОСОБА_4 та ОСОБА_3 господарством "Подільська марка", прийнято рішення індексний номер: 29984847 про державну реєстрацію іншого речового права, права оренди земельної ділянки, загальною площею 1,0539 га, кадастровий номер 6821882600:04:004:0057, що розташована на території Держанівської сільської ради Дунаєвецького району Хмельницької області за ОСОБА_3 господарством "Подільська марка".
Відповідно до частини першої статті 15 Закону № 1952-IV, державна реєстрація прав та їх обтяжень проводиться в такому порядку:
1) прийняття і перевірка документів, що подаються для державної реєстрації прав та їх обтяжень, реєстрація заяви;
2) встановлення факту відсутності підстав для відмови в державній реєстрації прав та їх обтяжень, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та/або їх обтяжень;
3) прийняття рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, відмову в ній або зупинення державної реєстрації;
4) внесення записів до Державного реєстру прав;
5) видача свідоцтва про право власності на нерухоме майно у випадках, встановлених статтею 18 цього Закону;
6) надання витягів з Державного реєстру прав про зареєстровані права та/або їх обтяження.
Державній реєстрації підлягають виключно заявлені права та їх обтяження за умови їх відповідності законодавству і поданим документам (частина четверта 4 стаття 15 Закону № 1952-IV).
За змістом частини другої статті 9 Закону № 1952-IV, державний реєстратор:
1) встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема:
відповідність обов'язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення (у випадках, встановлених законом);
відповідність повноважень особи, яка подає документи на державну реєстрацію прав та їх обтяжень;
відповідність відомостей про нерухоме майно, наявних у Державному реєстрі прав та поданих документах;
наявність обтяжень прав на нерухоме майно, зареєстрованих відповідно до вимог цього Закону;
наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або договір (угода) пов'язує можливість проведення державної реєстрації виникнення, переходу, припинення прав на нерухоме майно або обтяження таких прав;
2) приймає рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, про відмову в державній реєстрації, про її зупинення, внесення змін до Державного реєстру прав;
3) відкриває і закриває розділи Державного реєстру прав, вносить до них відповідні записи;
4) веде реєстраційні справи щодо об'єктів нерухомого майна;
5) присвоює реєстраційний номер об'єкту нерухомого майна під час проведення державної реєстрації;
6) видає свідоцтво про право власності на нерухоме майно у випадках, встановлених статтею 18 цього Закону;
7) надає інформацію з Державного реєстру прав або відмовляє у її наданні у випадках, передбачених цим Законом;
8) у разі потреби вимагає подання передбачених законодавством додаткових документів, необхідних для державної реєстрації прав та їх обтяжень;
8-1) під час проведення державної реєстрації прав, які виникли та оформлені в установленому порядку до 1 січня 2013 року, запитує від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, які відповідно до чинного на момент оформлення права законодавства проводили таке оформлення, інформацію (довідки, копії документів тощо), необхідну для реєстрації прав та їх обтяжень, якщо такі документи не були подані заявником або якщо документи, подані заявником, не містять передбачених цим Законом відомостей про правонабувача або про нерухоме майно. Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, до яких надійшов запит, зобов'язані безоплатно в установленому законодавством порядку протягом трьох робочих днів надати державному реєстратору відповідну інформацію, зокрема щодо оформлених речових прав на нерухоме майно, у тому числі земельні ділянки;
9) здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом та іншими законами України.
Необхідність запитувати інформацію про зареєстровані права оренди на земельні ділянки відповідно до законодавства, яке діяло до 01.01.2013 висловила і Державна реєстраційна служба України у листі від 06.08.2013 № 2951/05-15-13 "Щодо запобігання випадкам подвійної реєстрації прав оренди на земельну ділянку за різними правонабувачами". У цьому листі, зокрема, вказано, що з метою недопущення одночасного існування державної реєстрації декількох прав оренди на одну земельну ділянку, у випадку проведення державної реєстрації права оренди на земельну ділянку, сформовану у результаті виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв), державному реєстратору слід запитувати інформацію про наявність або відсутність зареєстрованих договорів у органів, що здійснювали таку реєстрацію до 01.01.2013, зокрема виконавчих комітетів сільської, селищної, міської ради за місцем розташування земельної частки (паю).
При цьому суд враховує, що на сьогоднішній день в Україні не існує єдиної бази, за допомогою якої можна встановити реєстрацію прав, які виникли та зареєстровані до 01 січня 2013 року.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що саме державний реєстратор, з метою недопущення одночасного існування державної реєстрації декількох прав оренди на одну земельну ділянку, у випадку проведення державної реєстрації права оренди на земельну ділянку та уникнення подвійної реєстрації повинен запитувати інформацію про наявність або відсутність зареєстрованих договорів у органів, що здійснювали таку реєстрацію до 01 січня 2013 року.
Судом також встановлено, що приватним нотаріусом Хмельницького міського нотаріального округу ОСОБА_2 не запитано від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, які відповідно до чинного на момент реєстрації законодавства проводили таку реєстрацію, інформацію щодо зареєстрованих речових прав на земельну ділянку площею 1,05 га кадастровий номер 6821882600:04:004:0057.
Таким чином, суд вважає, що приватний нотаріус Хмельницького міського нотаріального округу ОСОБА_2, протиправно не встановивши необхідну для реєстрації прав та їх обтяжень інформацію прийняв рішення про державну реєстрацію іншого речового права на нерухоме майно, яке на час реєстрації було зареєстроване і реєстрація скасована не була, а саме: реєстрацію права оренди земельної ділянки площею 1,05 га, кадастровий номер 6821882600:04:004:0057 за ОСОБА_3 господарство "Подільська марка".
Невиконання відповідачем такого обов'язку обумовило повторну реєстрацію права оренди однієї і тієї ж земельної ділянки за різними договорами, внаслідок чого істотно порушено законні права та інтереси позивача як орендаря земельної ділянки.
Відповідно до правової позиції Європейського суду з прав людини, який у рішенні від 20.01.2012 "Рисовський проти України" (Заява № 29979/04) зазначив, що ризик будь-якої помилки державного органу, у тому числі тої, причиною якої є їх власна недбалість, повинен покладатись на саму державу та її органи.
Розглядаючи вказану справу, Європейський суд зазначив, що принцип "належного урядування", як правило, не повинен перешкоджати державним органам виправляти випадкові помилки, навіть ті, причиною яких є їхня власна недбалість. З іншого боку, потреба виправити минулу "помилку" не повинна непропорційним чином втручатися в право, набуте особою, яка покладалася на легітимність добросовісних дій державного органу. Іншими словами, державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість отримувати вигоду від своїх протиправних дій або уникати виконання своїх обов'язків. Ризик будь-якої помилки державного органу повинен покладатися на саму державу, а помилки не можуть виправлятися за рахунок осіб, яких вони стосуються.
Це є "гарантією стабільності суспільних відносин", яка породжує у осіб впевненість у тому, що їх існуюче правове становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього рішення, тому саме на державний орган покладається обов'язок виправити свої помилки.
Одночасне існування державної реєстрації кількох прав оренди на одну і ту ж земельну ділянку суперечить вимогам Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", який спрямований на забезпечення визнання та захисту державою речових та інших прав, які підлягають державній реєстрації, створення умов для функціонування ринку нерухомого майна.
Правову позицію стосовно обов'язку саме державного реєстратора під час проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно перевірити інформацію про наявність або відсутність вже зареєстрованих речових прав з метою недопущення одночасного існування їх подвійної державної реєстрації висловлено у постанові Верховного суду України від 29 вересня 2015 року (справа № 21-760а15).
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних справах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення (ч. 1 ст. 71 КАС України), а згідно зі ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
В той же час згідно з ч. 2 ст. 71 цього Кодексу в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, особливістю адміністративного судочинства є те, що тягар доказування в спорі покладається на відповідача, який повинен надати суду всі матеріали, які свідчать про правомірність його рішення.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів позивача, оцінивши досліджені під час судового розгляду справи докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про наявність підстав для визнання протиправним та скасування рішення приватного нотаріуса Хмельницького міського нотаріального округу ОСОБА_2 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень індексний номер: 29984847 від 09.06.2016 року, яким зареєстровано договір оренди земельної ділянки з кадастровим номером 6821882600:04:004:0057, площею 1,0539 га, укладений між ОСОБА_3 господарством "Подільська марка" та ОСОБА_4.
Відтак позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Поділля-Агросервіс" підлягають задоволенню в повному обсязі.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд керувався наступним.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
При поданні позовної заяви позивач сплатив судовий збір в розмірі 1600,00 грн. В зв'язку з задоволенням позовних вимог в повному обсязі, на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Поділля-Агросервіс" необхідно присудити 1600,00 грн. судових витрат.
Керуючись статтями 41, 70, 71, 79, 86, 94, 112, 128, 158-163, 167, 186, 255, 257 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення приватного нотаріуса Хмельницького міського нотаріального округу ОСОБА_2 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень індексний номер: 29984847 від 09.06.2016 року щодо земельної ділянки площею 1,0539 га, кадастровий номер 6821882600:04:004:0057.
Стягнути з приватного нотаріуса Хмельницького міського нотаріального округу ОСОБА_2 (29000, м. Хмельницький, вул. Соборна, 71) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Поділля-Агросервіс" (код ЄДРПОУ - 31412668, 31334, с. Водички, Хмельницький район, Хмельницька обл.) судові витрати (судовий збір) в сумі 1600,00 грн. (одна тисяча шістсот грн.).
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_6