
Справа № 815/5066/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 год. 01 хв.
22 листопада 2017 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тарасишиної О.М., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» до Одеського управління Офісу великих платників податків ДФС про визнання протиправними дій та бездіяльності Одеського управління великих платників податків ДФС,-
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» до Одеського управління Офісу великих платників податків ДФС, згідно позовних вимог позивач просить:
визнати протиправними дії Одеського управління Офісу великих платників податків ДФС щодо нарахування 31.07.2017 року та відображення в інтегрованій картці особового рахунку ПАТ «Одесаобленерго» з податку на додану вартість пені з податку на додану вартість у сумі 421911,58 грн. та списанню наявної станом на 31.07.2017 року переплати з податку на додану вартість в рахунок її погашення;
визнати протиправними дії Одеського управління Офісу великих платників податків ДФС щодо нарахування 31.07.2017 року та відображення в інтегрованій картці особового рахунку ПАТ «Одесаобленерго» з податку на прибуток приватних підприємств пені з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 45620,52 грн.;
визнати протиправною бездіяльність Одеського управління Офісу великих платників податків ДФС щодо не зарахування наявної у ПАТ «Одесаобленерго» станом на 24.07.2017 року переплати податку на додану вартість у сумі 4567,98 в рахунок сплати грошового зобовязання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні Ф-«Н» від 10.07.2017 року №0005244910;
визнати протиправними дії Одеського управління офісу великих платників податків ДФС щодо визначення податкового боргу з податку на прибуток приватних підприємств ПАТ «Одесаобленерго» за узгодженими податковим зобовязанням з податку на прибуток приватних підприємств за I квартал 2017 року у сумі 45 620,52 грн. станом на 19.08.2017 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що, незважаючи на своєчасну сплату позивачем визначеного контролюючим органом грошового зобовязання згідно податкових повідомлень рішень №№0005774914, НОМЕР_1 від 20.07.2017р., відповідач неправомірно здійснив нарахування та відобразив в інтегрованій картці особового рахунку ПАТ «Одесаобленерго» пені з податку на додану вартість у сумі 421911,58 грн. та з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 45620,52 грн. Крім того позивач вважає, що відповідач неправомірно не здійснив зарахування наявної переплати з податку на додану вартість в рахунок оплати грошового зобовязання з податку на додану вартість, визначеного податковим повідомленням-рішенням Ф-«Н» від 10.07.2017 року №0005244910, а зарахував її в рахунок погашення протиправно нарахованої пені, чим порушив вимоги п.131.2 ст.131 ПК України щодо черговості зарахування коштів. Внаслідок зазначених дій оплата грошового зобовязання з податку на додану вартість, визначеного податковим повідомленням-рішенням Ф-«Н» від 10.07.2017 року №0005244910, відбулась з порушенням встановленого законом строку, в звязку з чим до позивача застосовано штрафні санкції. Крім того, зазначені обставини призвели до виникнення пені з податку на прибуток приватних підприємств та відображення в інтегрованій картці особового рахунку ПАТ «Одесаобленерго» штучно сформованого податкового боргу з податку на прибуток у сумі 45620,52 грн. Позивач зазначає, що такі дії субєкта владних повноважень суперечать приписам чинного законодавства та є протиправними.
Відповідач до судового засідання явку представника не забезпечив, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином та завчасно. Згідно письмових заперечень на адміністративний позов проти задоволення позовних вимог заперечував в повному обсязі (а.с. 82-85). В обґрунтування правової позиції зазначено, що за результатами проведення планової перевірки ПАТ «Одесаобленерго» контролюючим органом складено акт № 62/28-10-49-14/00131713 від 07.07.2017 року та прийнято податкові повідомлення- рішення №№0005774914, НОМЕР_1 від 20.07.2017 року. Так, позивачем сплачено суми грошового зобовязання, визначені в податкових повідомленнях-рішеннях від 20.07.2017 року, однак без дотримання пп. 129.1.2 п. 129 ПК України. За таких обставин просив суд у задоволенні адміністративного позову відмовити.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України, у звязку з відсутністю перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених ст.128 КАС України, відсутністю потреби заслухати свідка чи експерта, справа розглянута в порядку письмового провадження.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд дійшов наступного.
Публічне акціонерне товариство «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго", (далі - ПАТ «Одесаобленерго») перебуває на обліку в Одеському управлінні офісу великих платників податків Державної фіскальної служби.
Одеським управлінням Офісу великих платників податків ДФС за результатом проведеної у березні-червні 2017 року перевірки ПАТ «Одесаобленерго», оформленої актом від 07.07.2017р. №61/28-10-49-14/00131713, на підставі підпункту 54.3.2. пункту 54.3 статті 54 та абз.4 пункту 123.1 ст.123 Податкового кодексу України було прийнято податкові повідомлення-рішення:
№0005774914 від 20.07.2017р. про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 765935,00грн (у т.ч. 510 623,00 грн. - основний платіж та 255 312,00 грн. - штрафні (фінансові) санкції) (а.с. 44);
№0005754914 від 20.07.2017р. про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 128144,00грн (у т.ч. 92150,00грн - основний платіж та 35 994,00грн - штрафні (фінансові) санкції) (а.с. 47).
Як вбачається з матеріалів справи, нараховані суми грошового зобов'язання згідно вищевказаних податкових повідомлень-рішень сплачено ПАТ «Одесаобленерго» у повному обсязі на 8-ий день після отримання вказаних податкових повідомлень-рішень, тобто в межах строку визначеного пунктом 57.3 ст.57 ПК України, що підтверджується платіжними дорученнями: №10100021 від 28.07.2017р. на суму 510623,00 грн.; №10100020 від 28.07.2017р. на суму 255312,00 грн. (а.с. 45-46); №10100018 від 28.07.2017р. на суму 92150,00 грн.; №10100017 від 28.07.2017р. на суму 35994,00грн. (а.с. 48-49).
Відповідно п.15.1 ст. 15 ПК України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Відповідно до п.п. 16.1.3, 16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
За приписами пп.20.1.19 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобовязань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості субєктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п.57.3 ст.57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до пп.129.1.1. п.129.1 ст.129 ПК України пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу.
Разом з тим, п. б п.п. 129.1.1 п.129.1 ст.129 ПК України встановлено, що нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом.
Підпунктом 129.1.2 п.129.1 ст.129 ПК України встановлено, що пеня сплачується у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, ПАТ «Одесаобленерго» сплачено грошові зобовязання згідно податкових повідомлень рішень №№0005774914, НОМЕР_1 від 20.07.2017р. у повному обсязі в межах строку, визначеного п. 57.3 ст. 57 ПК України, відтак у контролюючого органу відсутні правові підстави для нарахування пені згідно пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 ПК України.
Наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 р. № 422 затверджено Порядок ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування (далі Порядок № 422).
Згідно п.2 розділу І Порядку № 422 інтегрована картка платника (далі - ІКП) - форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів до бюджетів та єдиного внеску, що ведеться за кожним видом платежу та включає перелік показників підсистем інформаційної системи органів ДФС, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та цільовими фондами.
Оперативний облік податків і зборів, митних та інших платежів до бюджету, єдиного внеску здійснюється органами ДФС в інформаційній системі органів ДФС (п.3 розділу І Порядку № 422).
Відповідно до п.1 розділу ІІ Порядку № 422 з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.
Для забезпечення контролю за повнотою та своєчасністю розрахунків платників органи ДФС проводять оперативний облік надходжень за податками, зборами на підставі документів, визначених порядком взаємодії органів ДФС та органiв Казначейства у процесi виконання державного та місцевих бюджетів за доходами та іншими надходженнями (п.1 розділу ІІІ Порядку № 422).
Відповідно до пп.7 п.1 розділу ІІІ Порядку № 422 нарахування пені розпочинається: після закінчення строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня: 1) при самостійному нарахуванні суми грошового зобовязання платником податків - після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобовязання, визначеного Податковим кодексом України; 2) при нарахуванні суми грошового зобовязання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобовязання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно з Податковим кодексом України; у день настання строку погашення податкового зобовязання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження); у день настання строку погашення податкового зобовязання, визначеного податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків - фізичних осіб та/або органом ДФС під час перевірки такого податкового агента. Нарахування пені (крім пені, передбаченої підпунктами 129.1.2 та 129.1.3 пункту 129.1 статті 129 глави 12 розділу ІІ Податкового кодексу України) здійснюється у день фактичного погашення податкового боргу (частини податкового боргу).
У податковому праві пеня виконує стимулюючу та компенсаційну функції. Стимулююча функція реалізується шляхом покладення додаткових майнових обтяжень на платників податків у разі порушення ними терміну виконання податкового обов'язку. Компенсаційна функція пені зумовлена необхідністю відновленням порушених майнових інтересів держави та органів місцевого самоврядування у зв'язку з несвоєчасним надходженням коштів до бюджету. У податкових правовідносинах пеня має подвійну правову природу: по-перше, вона є способом забезпечення обов'язку зі сплати податків і зборів, а по-друге, є санкцією за порушення терміну сплати податків і зборів.
Пеня - це сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.
При цьому, суд вважає помилковим посилання представника відповідача у письмових запереченнях в обґрунтування правомірності нарахування ПАТ Одесаобленерго пені за податковими повідомленнями - рішенням №№0005774914, НОМЕР_1 від 20.07.2017р. на п.п.129.1.2. п.129.1 ст.129 ПК України, оскільки згідно приписів зазначеної статті пеня сплачується у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження). Таким чином, враховуючи викладені положення податкового законодавства, пеня нараховується платнику, у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження, у разі якщо ним не сплачено суму узгодженого податкового зобовязання після закінчення встановленого ст.57 ПК України строку.
Враховуючи зазначене, та оскільки грошове зобовязання, яке було визначено у податкових повідомленнях-рішеннях №№0005774914, НОМЕР_1 від 20.07.2017р. сплачено позивачем у межах встановленого ст.57 ПК України 10 денного терміну у повному обсязі, суд дійшов висновку про протиправність дій Одеського управління Офісу великих платників податків ДФС щодо нарахування 31.07.2017 року та відображення в інтегрованій картці особового рахунку ПАТ «Одесаобленерго» з податку на додану вартість пені з податку на додану вартість у сумі 421911,58 грн. та списанню наявної станом на 31.07.2017 року переплати з податку на додану вартість в рахунок її погашення та щодо нарахування 31.07.2017 року та відображення в інтегрованій картці особового рахунку ПАТ «Одесаобленерго» з податку на прибуток приватних підприємств пені з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 45620,52 грн., в звязку з чим позовні вимоги в цій частині позовних вимог є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що 10.07.2017р. Одеським управлінням Офісу великих платників податків ДФС прийнято податкове повідомлення-рішення форми Ф-«Н» від 10.07.2017 року №0005244910, яким позивачу за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних визначено суму штрафу у розмірі 4130,53 грн. (а.с. 35).
Зазначене податкове повідомлення-рішення позивач в адміністративному та судовому порядку не оскаржував.
Станом на 24.07.2017р. в інтегрованій картці особового рахунку ПАТ «Одесаобленерго» була переплата з податку на додану вартість у сумі 4567,98 грн. (а.с. 50).
За приписами п.87.1 ст. 87 ПК України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Сплату грошових зобовязань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснено також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника).
З урахуванням п.87.1 ст. 87 ПК України контролюючий орган повинен був здійснити погашення податкового боргу ПАТ «Одесаобленерго» з податку на додану вартість за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника), однак не здійснив вказаних дій, зарахувавши наявну переплату у сумі 4567,98 грн. на погашення пені.
Суд вважає, що такі дії контролюючого органу не ґрунтуються на приписах чинного законодавства, з огляду на наступне.
Відповідно до п.131.1 ст. 131 ПК України нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків.
При погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податків, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов'язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податків, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені. Якщо платник податків не виконує встановленої цим пунктом черговості платежів або не визначає її у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), контролюючий орган самостійно здійснює такий розподіл такої суми у порядку, визначеному цим пунктом (п.131.1 ст. 131 ПК України).
Таким чином, враховуючи, що станом на 24.07.2017р. в інтегрованій картці особового рахунку ПАТ «Одесаобленерго» була переплата з податку на додану вартість у сумі 4567,98 грн., контролюючий орган відповідно до вимог п.131.1 ст. 131 ПК України у першу чергу повинен був зарахувати їх в рахунок податкового зобов'язання з податку на додану вартість, а не пені.
Оскільки такого зарахування відповідачем не здійснено, сплата грошового зобовязання згідно податкового повідомлення-рішення форми Ф-«Н» від 10.07.2017 року №0005244910 відбулась лише 18.08.2017р., а до позивача застосовано штрафні санкції за недотримання строків його сплати.
Відтак позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльності Одеського управління Офісу великих платників податків ДФС щодо не зарахування наявної у ПАТ «Одесаобленерго» станом на 24.07.2017 року переплати податку на додану вартість у сумі 4567,98 в рахунок сплати грошового зобовязання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні Ф-«Н» від 10.07.2017 року №0005244910 підлягають задоволенню.
Крім того, у звязку з нарахуванням 31.07.2017р. зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств та відображення зазначених даних в інтегрованій картці особового рахунку ПАТ «Одесаобленерго» 19.08.2017р. відповідачем сформовано податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 45620,52 грн.
ПАТ «Одесаобленерго» подано до контролюючого органу податкову декларацію з податку на прибуток за 1 півріччя 2017р., в якій задекларовано податку на прибуток у розмірі 20880351,0 грн. та зменшення податкового зобовязання в сумі (-) 2740,0 грн., строк сплати задекларованого податку припадав на 19.08.2017р.
Як вбачається з акту про результати камеральної перевірки з питання дотримання законодавчо встановлених термінів сплати до бюджету податку на прибуток за період 1 півріччя 2017 року № 283/2810-49-10/00131713/26 від 29.08.2017 року складеного Одеським управління офісу великих платників податків ДФС (а.с. 13-16) та з інтегрованої картки особового рахунку (а.с. 50-53), ПАТ «Одесаобленерго» з метою оплати задекларованого податку на прибуток сформувало переплату з податку на прибуток у загальній сумі 20877611,0грн. згідно платіжних доручень №10102131 від 17.08.217р. на 10000000,00 та №10102368 від 18.08.217р. на 10877611,00 грн., однак 17.08.2017р. податковим органом, за рахунок сформованої ПАТ «Одесаобленерго» переплати з податку на прибуток, здійснено оплату нарахованої пені з податку на прибуток у сумі 45620,52грн та відображено ці дані в інтегрованій картці особового рахунку з податку на прибуток приватних підприємств.
Зазначене призвело до того, що станом на 19.08.2017р. в інтегрованій картці особового рахунку з податку на прибуток приватних підприємств рахувалася переплата з податку на прибуток в сумі 20831990,48грн, якої було недостатньо для оплати задекларованого податкового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств.
У звязку з зазначеним 19.08.2017р. було сформовано податковий борг ПАТ «Одесаобленерго» з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 45620,52 грн.
Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
За таких обставин, суд вважає, що адміністративний позов Публічного акціонерного товариства Енергопостачальна компанія Одесаобленерго, підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
При поданні адміністративного позову позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 6400.00 грн (шість тисяч чотириста гривень 00 коп.), про що свідчить наявне у матеріалах справи платіжне доручення (а.с. 7). Згідно приписів ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа. Відтак, суд дійшов висновку про необхідність стягнення з Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (04119, м. Київ, вулиця Дегтярівська, будинок 11 Г; код ЄДРПОУ 39440996) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Публічного акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» (65031, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Миколи Боровського, будинок 28 Б; код ЄДРПОУ 00131713) судовий збір у розмірі 6400,00 грн. (шість тисяч чотириста гривень 00 коп.).
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 8, 9, 11, 71, 86, 94, 128, 159-164, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» до Одеського управління Офісу великих платників податків ДФС про визнання протиправними дій та бездіяльності Одеського управління великих платників податків ДФС,- задовольнити.
Визнати протиправними дії Одеського управління Офісу великих платників податків ДФС щодо нарахування 31.07.2017 року та відображення в інтегрованій картці особового рахунку ПАТ «Одесаобленерго» з податку на додану вартість пені з податку на додану вартість у сумі 421911,58 грн. та списанню наявної станом на 31.07.2017 року переплати з податку на додану вартість в рахунок її погашення;
Визнати протиправними дії Одеського управління Офісу великих платників податків ДФС щодо нарахування 31.07.2017 року та відображення в інтегрованій картці особового рахунку ПАТ «Одесаобленерго» з податку на прибуток приватних підприємств пені з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 45620,52 грн.;
Визнати протиправною бездіяльність Одеського управління Офісу великих платників податків ДФС щодо не зарахування наявної у ПАТ «Одесаобленерго» станом на 24.07.2017 року переплати податку на додану вартість у сумі 4567,98 в рахунок сплати грошового зобовязання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні Ф-«Н» від 10.07.2017 року №0005244910;
Визнати протиправними дії Одеського управління офісу великих платників податків ДФС щодо визначення податкового боргу з податку на прибуток приватних підприємств ПАТ «Одесаобленерго» за узгодженими податковим зобовязанням з податку на прибуток приватних підприємств за I квартал 2017 року у сумі 45 620,52 грн. станом на 19.08.2017 року;
Стягнути з Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (04119, м. Київ, вулиця Дегтярівська, будинок 11 Г; код ЄДРПОУ 39440996) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Публічного акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» (65031, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Миколи Боровського, будинок 28 Б; код ЄДРПОУ 00131713) судовий збір у розмірі 6400,00 грн. (шість тисяч чотириста гривень 00 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення, копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя: О.М. Тарасишина