Постанова № 70439823, 21.11.2017, Краматорський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
21.11.2017
Номер справи
234/15440/17
Номер документу
70439823
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 234/15440/17

Провадження № 3/234/2566/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2017 року м. Краматорськ

Суддя Краматорського міського суду Донецької області Демидова В.К.,

при секретарі- Містюкевич І.Ю.,

за участю прокурора Старікова П.О.,

особи, щодо якої складено протокол ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Крамарську

матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН-3059003046, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_3, незаміжньої, яка працює державним реєстратором відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Управління реєстраційних повноважень Краматорської міської ради та ведення реєстру територіальної громади, не судимої, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, якій розяснено зміст ст.268 КУпАП,

- за ст.172-6 ч.2 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно наказу Краматорського міського голови №207-к від 29.04.2016 року ОСОБА_1 призначено на посаду державного реєстратора відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Управління реєстраційних повноважень Краматорської міської ради та ведення реєстру територіальної громади з присвоєнням 11 рангу V категорії посадової особи місцевого самоврядування. Відповідно наказу начальника Управління реєстраційних повноважень та ведення реєстру територіальної громади Краматорської міської ради № 27-к від 13.09.2016 року ОСОБА_1 було переведено за її згодою на вакантну посаду державного реєстратора відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень вищевказаного управління.

Відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є субєктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, як посадову особу місцевого самоврядування, та остання є відповідальною за вчинення корупційних правопорушень.

Відповідно до ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані субєкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений субєкт у 10-денний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобовязаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Згідно ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органі місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

27.04.2017 року ОСОБА_1 придбала нерухоме майно, а саме квартиру, загальною площею 52,4 кв.м, шляхом укладення договору купівлі продажу квартири загальною вартістю 110235,00 грн., що підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №86048769, та у подальшому несвоєчасно подала декларацію про суттєві зміни в майновому стані особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим порушила ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції».

При цьому ОСОБА_1 з 01.01.2017 року повинна повідомляти Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни в майновому стані, а саме про отримання нею доходів, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб станом на 01.01.2017 року (у розмірі більш ніж 80 000 грн.).

Порядок інформування Національного агентства про суттєві зміни у майновому стані субєкта декларування визначений у Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, який був затверджений рішенням Національного агентства №3 від 10.06.2016 року, зареєстрованим у Мінюсті України 15.07.2016 року за №959/29089. Згідно п.2 розділу ІІ зазначеного Порядку, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані субєкта декларування подається через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті субєкта декларування після реєстрації в Реєстрі. Відповідно до п.6 розділу ІІ зазначеного Порядку, субєкти декларування письмово повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції» шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані субєкта декларування подаються виключно в електронній формі, їх паперова копія не подається. Електрона форма для подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані субєкта декларування затверджена рішенням Національного агентства №3 від 10.06.2016 року.

27.04.2017 року в період часу з 08-00 годин до 21-00 години (точний час не встановлено), перебуваючи в кабінеті нотаріуса ОСОБА_2, розташованому в будівлі готелю «Краматорськ» за адресою: Донецька обл., м. Краматорськ, вул. В.Стуса, 45-а, між ОСОБА_3 та ОСОБА_1 укладено Договір купівлі-продажу №966 квартири загальною площею 52,4 кв.м, розташованої за адресою: Донецька обл., м. Краматорськ, вул. Двірцева, 57-101, загальною вартістю 110 235 грн.

Відповідно до п.8 Договору купівлі-продажу квартири від 27.04.2017 року №966 право власності на квартиру виникає у покупця з моменту його реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Передача майна відбулася під час підписання цього договору шляхом передачі покупцеві технічної документації та майно.

Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №86048769 станом на 14:47:32 годину 27.04.2017 року ОСОБА_1 стала власником квартири (обєкту житлової нерухомості) загальною площею 52,4 кв.м за адресою: Донецька обл., м. Краматорськ, вул. Двірцева, 57-101, реєстраційний номер обєкта нерухомого майна: 1235841814129.

Тобто, упродовж періоду часу з 27.04.2017 року по 06.05.2017 року у ОСОБА_1 виник обовязок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.

Відповідно до інформації розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Управління реєстраційних повноважень та ведення реєстр у територіальної громади Краматорської міської ради ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію про суттєві зміни майнового стану особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: 11.08.2017 року о 15-25 год.

Відповідно до ч.1 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції» за вчинення корупційних або повязаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в ч.1 ст.3 цього Закону, притягаються, у тому числі, до адміністративної відповідальності.

Таким чином, державний реєстратор відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Управління реєстраційних повноважень та ведення реєстру територіальної громади Краматорської міської ради ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію про суттєві зміни майнового стану особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування без поважних причин, що є вчиненням правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнала та показала, що постановою Краматорського міського суду Донецької області від 28 серпня 2017 року її було вже визнано винною за вказане правопорушення, передбачене ст.172-6 ч.2 КУпАП, та з ти самих підстав, тому просить закрити провадження по цій адміністративній справі.

Провина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 458 від 11 жовтня 2017 року, матеріалами перевірки, а саме відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій та результатами пошуку дати публікації повідомлення ОСОБА_1 про суттєві зміни в майновому стані, копією декларацій ОСОБА_1 за 2015 рік, копіями матеріалів особової справи, наказів про призначення, звільнення та переведення, довідкою за результатами перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади», довідкою про нараховану заробітну плату та лікарняні, матеріалами листувань.

Прокурор у судовому засіданні пояснив, що зібраними доказами по справі підтверджується вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.172-6 КУпАП. Просив визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї відповідне адміністративне стягнення.

Згідно ст.ст.245, 280 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи і вирішення її у точній відповідності з законом.

Відповідно до ст.251 КУпАП, фактичні дані, що стосуються справи, зокрема наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні, інші обставини, встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, іншими документами.

Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст.9 ч.1 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Як видно, ОСОБА_1 наказом Краматорського міського голови №207-к від 29.04.2016 року призначено на посаду державного реєстратора відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Управління реєстраційних повноважень Краматорської міської ради та ведення реєстру територіальної громади з присвоєнням 11 рангу V категорії посадової особи місцевого самоврядування. Відповідно наказу начальника Управління реєстраційних повноважень та ведення реєстру територіальної громади Краматорської міської ради № 27-к від 13.09.2016 року ОСОБА_1 було переведено за її згодою на вакантну посаду державного реєстратора відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень вищевказаного управління.

Відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є субєктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, як посадову особу місцевого самоврядування, та остання є відповідальною за вчинення корупційних правопорушень.

Частина 2 статті 172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку - нерезидента або про суттєві зміни у майновому стан у вигляді штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суд не бере до уваги доводи ОСОБА_1 про те, що постановою Краматорського міського суду Донецької області від 28 серпня 2017 року її було вже визнано винною за вказане правопорушення, передбачено ст.172-6 ч.2 КУпАП, оскільки вони обєктивно спростовуються матеріалами адміністративної справи.

Як вбачається з постанови Краматорського міського суду Донецької області від 28 серпня 2017 року, ОСОБА_1 визнано винною у скоєнні правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.2 КУпАП, у виді штрафу на користь держави в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн. за те що вона не повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції шляхом внесення відомостей про суттєві зміни в майновому стані, а саме придбання на підставі договору купівлі-продажу від 27.04.2017 року нерухомого майна квартири загальною площею 52,4 кв.м, вартістю 110 235 грн., що підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №86048769, що є іншим складом адміністративного правопорушення передбаченого ст.172-6 ч.2 КУпАП чим по цій адміністративній справі.

Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується сукупністю наведених вище доказів та вона підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 та визначенні його розміру, суд враховує характер вчиненого правопорушення, повязаного з корупцією, особу ОСОБА_1 , яка працює, ступінь її вини, та приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу та вважає, що саме це адміністративне стягнення та його розмір буде сприяти вихованню ОСОБА_1 в дусі додержання законів України, а також запобігати вчиненню нею нових правопорушень.

На підставі ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір в сумі 320,00 грн.

З урахуванням зазначеного та керуючись ст. ст. 32, 33, 40-1, ч.2 ст.172-6, 245, 252, 280 КУпАП, ст. ст. 1, 3, 27, 28 Закону України «Про запобігання корупції», суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот ) грн. ( на рахунок 31110106700059, отримувач держбюджет, код платеж 21081100, ЄДРПОУ 37944338, МФО 834016, банк ГУ ДКС в Дон.обл.).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 320,00 грн. на користь держави в особі Державної судової адміністрації України, (вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795) за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106;код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету : 22030106).

На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Донецької області через Краматорський міський суд.

Суддя В.К.Демидова