Постанова № 70436632, 22.11.2017, Дубровицький районний суд Рівненської області

Дата ухвалення
22.11.2017
Номер справи
560/1454/17
Номер документу
70436632
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №560/1454/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 листопада 2017 року м.Дубровиця

Суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Сидоренко З.С., за участю прокурора Вирва А.О., розглянувши матеріали, що надійшли від Управління захисту економіки в Рівненській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої в ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючої на посаді начальника відділу культури і туризму Дубровицької районної державної адміністрації Рівненської області, паспорт серії СР №837009 виданий 09 серпня 2001 року Дубенським МРВ УМВС України в Рівненській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,

за частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Права та обов'язки, передбачені статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ОСОБА_1, роз'яснені.

В С Т А Н О В И В:

14 листопада 2017 року оперуповноваженим Управління захисту економіки в Рівненській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України капітаном поліції ОСОБА_2 відносно начальника відділу культури і туризму Дубровицької районної державної адміністрації Рівненської області ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, складено протокол №158 про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно вказаного протоколу, ОСОБА_1, начальник відділу культури і туризму Дубровицької районної державної адміністрації Рівненської області, будучи державним службовцем 6 рангу категорії "Б", відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, зокрема в частині обов'язкового подання декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування (далі - декларації), порушила вимоги передбачені частиною 1 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції", чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала та додатково пояснила, що умислу на несвоєчасне подання декларації чи приховання доходів і майна у неї не було. Порушення термінів подачі електронної декларації за 2016 рік пояснила нестабільною роботою веб-сайту, де потрібно було подавати декларацію.

Прокурор Вирва А.О. у судовому засіданні підтримав протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією у повному обсязі. Просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1, прокурора Вирва А.О., повно, всебічно та об'єктивно дослідивши наявні у матеріалах справи докази, дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до частини 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративна відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Так, відповідно до розпорядження голови Дубровицької районної держваної адміністрації від 16 квітня 2015 року №46-к, ОСОБА_1 призначено на посаду начальника відділу культури і туризку Дубровицької районної держваної адміністрації.

Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.

Згідно Рішення НАЗК від 10 червня 2016 №3 "Про правила заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" декларацію заповнюють та подають особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", упродовж періоду, коли такі особи здійснюють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, - щороку у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року декларацію, що охоплює попередній звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно).

Підпунктом 9 пункту 1 статті 8 Закону України "Про державну службу", зобов'язано держваних службовців додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.

Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов'язок в термін до 00:00 год. 01 квітня 2017 року подати в НАЗК декларацію за 2016 рік.

Згідно відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування на веб-сайті "nazk.gov.ua" встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію за 2016 рік 04 квітня 2017 року о 10:48 год.

Також, ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснила, що фактично вона заходила на веб-сайт НАЗК 31 березня 2017 року і заповнювала декларацію за 2016 рік, проте при подачі вона не дочекалась підтвердження про подачу документа, а в подальшому не перевірила чи розміщена її декларація на веб-сайті НАЗК. Крім того, додатково пояснила, що веб-сайт НАЗК погано працював. Однак, до технічної підтримки сайту у зв'язку з некоректною роботою веб-сайту, вона не зверталась. Жодних поважних причин, які перешкоджали б їй подати декларацію, не було.

Таким чином, начальник відділу культури і туризму Дубровицької районної державної адміністрації Рівненської області ОСОБА_1, будучи суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимоги частини 1 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Місцем вчинення правопорушення є місце роботи ОСОБА_1 (як суб'єкта декларування) - відділ культури і туризму Дубровицької районної держваної адміністрації: вул. Макарівська, 2, м. Дубровиця, Рівненська область.

Датою та часом вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є 00:00 год. 01 квітня 2017 - термін, до якого ОСОБА_1 повинна була подати до Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування декларацію за 2016 рік.

У відповідності до частини 3 статті 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладене протягом трьох місяців з дня виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата складання протоколу.

При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер скоєного правопорушення, особу правопорушниці, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність та приходить до висновку, що для виправлення ОСОБА_1, а також з метою її виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, буде доречним застосувати щодо неї адміністративне стягнення у виді штрафу, оскільки таке стягнення повністю досягне мети його застосування.

Разом із тим, згідностатті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись статтями24, 40-1,284,287,294, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

п о с т а н о в и в :

ОСОБА_1 за частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. (вісімсот п'ятдесят гривень).

Стягнути з ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, судовий збір у розмірі 320 грн. (триста двадцять гривень) на користь держави в особі Державної судової адміністрації України:

отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106;

код за ЄДРПОУ: 37993783;

банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві;

код банку отримувача: 820019;

рахунок отримувача: 31215256700001;

код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, її захисником до Апеляційного суду Рівненської області через Дубровицький районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постановине пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, тобто 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень).

Суддя: підпис.

З оригіналом згідно.

Голова Дубровицького

районного суду ОСОБА_3