
Справа № 379/1518/17
3/379/430/17
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23.11.2017 рокум. ТаращаСуддя Таращанського районного суду Київської області Бойко Микола Григорович, розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли від Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженого, маючого на утриманні двох неповнолітніх дітей, виконуючого обов’язки голови Таращанської районної державної адміністрації Київської області, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, за вчинення правопорушення передбаченого п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП , -
ВСТАНОВИВ:
Тарашанська районна державна адміністрація Київської області проваджує діяльність, пов’язану з державною таємницею, на підставі відповідного спеціального дозволу № КВ3-2016-35, наданого Головним управлінням СБ України в м. Києві та Київській області у порядку, передбаченому ст. 20 Закону України «Про державну таємницю».
26.09.2017 комісією СБ України проведено тематичну перевірку стану охорони державної таємниці у Таращанській РДА, що розташована за адресою: вул. ОСОБА_2, приміщення №12, м. Тараща Київської області.
Встановлено, що відповідно до ст.ст. 5, 37 Закону забезпечення охорони державної таємниці відповідно до вимог режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, діяльність яких пов'язана з державною таємницею, покладається на керівників зазначених органів, підприємств, установ і організацій. Керівники державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій зобов'язані здійснювати постійний контроль за забезпеченням охорони державної таємниці.
Згідно з вимогами п. 3 Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою КМУ від 18.12.2013 № 939, забезпечення охорони державної таємниці на підприємстві, в установі, організації покладається на їх керівників та керівник підприємства установи, організації зобов’язаний бути обізнаний з вимогами законодавства у сфері охорони державної таємниці, із станом справ у структурних підрозділах підприємства, установи, організації,Ю своєчасно вживати заходів для забезпечення режиму секретності, здійснювати постійний контроль за охороною державної таємниці на підприємстві, в установі, організації.
ОСОБА_1, виконуючи обов’язки голови Таращанської районної державної адміністрації Київської області не вжив заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та не забезпечив контроль за охороною державної таємниці, зокрема: у Таращанській РДА не проведене обстеження кабінету РСО щодо можливого проведення в ньому секретних робіт та не складений відповідний акт; у Таращанській РДА не складено перелік режимних приміщень (зон, територій), придатних для проведення відповідних секретних робіт за формою згідно з додатком 30 до Порядку; у приміщенні РСО встановлена пожежна сигналізація, проте в ході проведення перевірки, комісією Головного управління встановлено, що вона знаходиться в неробочому стані. Таким чином, обладнання РСО не повною мірою відповідає вимогам нормативного документу (ДБН В.2.2-14-2004), що регламентує норми проектування приміщень для збереження секретних документів та роботи з ними. Необхідно вирішити питання щодо оснащення приміщення РСО пожежною сигналізацією, відповідно до пункту 4.4 ДБН В 2.2-14-2004 згідно з яким: «режимні приміщення повинні бути обладнані автоматичною пожежною сигналізацією»; у Таращанській РДА розроблено план заходів щодо забезпечення режиму секретності в умовах особливого періоду або правового режиму надзвичайного стану (затверджено в.о. голови від 18.08.2017, №04-дск). Проте, заходи, які передбачені Планом мають формальний характер та потребують детального розкриття; в Плані відсутні переліки МНСІ, які в умовах воєнного або надзвичайного стану залишаються на місці чи переміщуються в безпечні місця в межах підприємства, установи, організації, передаються для зберігання до архівних установ, вивозяться до місць евакуації, знищуються на місці. Також, в Плані не визначений детальний порядок переміщення МНСІ в безпечні місця в межах підприємства, установи, організації, передачі секретних документів та справ на архівне зберігання, знищення на місці МНСІ, що не мають наукової, історико-культурної та практичної цінності, вивезення їх до місць евакуації. Разом з тим, не дивлячись на призначення відповідальних осіб за виконання відповідних пунктів, в Плані відсутній список посадових осіб (склади команд), відповідальних за організацію та виконання заходів, в тому числі за підготовку та передачу секретних документів і справ на архівне зберігання, підготовку МНСІ до евакуації та транспортування їх до місць евакуації, охорону в період їх підготовки до транспортування та під час транспортування, знищення МНСІ на місці; у Плані окремо не визначений порядок пропуску та супроводу в режимні приміщення (зони, території) пожежної охорони, медичних працівників, бригад рятувальників тощо, у разі настання обставин, внаслідок яких може виникнути загроза знищення або пошкодження МНСІ або місць їх зберігання (пожежі, аварії тощо); в Плані не передбачено заходи з організації роботи РСО в місцях евакуації, у тому числі порядок роботи з МНСІ; номенклатура секретних справ на 2017 рік не складена; у РСО Таращанської РДА не проводиться щоквартальна перевірка наявності секретних документів та інших МНСІ; у РСО Таращанської РДА не проводяться загальні перевірки наявності та порядку зберігання секретних документів. Непроведення або формальне проведення загальних (річних) перевірок наявності МНСІ, внаслідок чого створено загрозу витоку секретної інформації.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги ст.ст. 5, 37 Закону України «Про державну таємницю» та п.п.3, 435 Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою КМУ від 18.12.2013 № 939 та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП.
Правопорушник в судовому засіданні свою вину у вчиненому правопорушенні визнав.
При призначенні виду та розміру адміністративного стягнення, дотримуючись вимог ст. 33 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, обставини його вчинення, особу правопорушника, що на його утриманні перебуває вважаю необхідним призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах встановлених санкцією даної статті у виді штрафу. Даний вид стягнення, вважаю доцільним і достатнім для його виправлення, а також попередження здійснення ним нових правопорушень.
Керуючись ст.ст. 33-35, 212-2 ч. 1 п. 6, 283-285, 287, 289, 294, 299, 300, 303, 307-308 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» , -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 510 (п’ятсот десять) грн..
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 320 грн. Отримувач коштів – УК у Таращанському районі/Таращанський район/, ЄДРПОУ – 37483467, банк отримувача ГУ ДКСУ в Київській області, МФО – 821018, р/р 31213206700591, код платежу – 22030101.
Роз’яснити правопорушнику його обов’язок сплатити штраф не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови – не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначений у даній постанові; тобто в сумі 1020 гривень, витрати на облік зазначених правопорушень, розмір яких визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути пред’явлена до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.
Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим, шляхом подачі апеляційної скарги або може бути опротестовано прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Київської області через Таращанський районний суд Київської області.
СУДДЯ: ____