
Справа № 283/1885/17
Провадження № 2-а/283/105/2017
П О С Т А Н ОВ А
І м е н е м У к р а ї н и
23 листопада 2017 року м. Малин
Малинський районний суд Житомирської області у складі:
головуючого судді - Міхненка С.Д.
за участю
секретаря судового засідання - Ільніцької С.В.
позивача, представника відповідача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Малині справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Коростенського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України в Житомирській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії , -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_2 11 жовтня 2017 року звернувся до суду з позовом до Коростенського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України в Житомирській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, в якому просив визнати протиправною відмову у призначенні пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку на 6 років відповідно до статті 55 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи » та зобов’язати призначити пенсію зі зниженням пенсійного віку на 6 років, починаючи з 13 липня 2017 року.
В судовому засідання позивач позов підтримав повністю.
Позов обґрунтовує тим, що він є потерпілим внаслідок аварії на ЧАЄС ( категорія 3 ), після досягнення 54 річного віку, а саме 04 липня 2017 року, звернувся до відповідача з заявою про призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку на 6 років у відповідності до ст.55 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи » (далі Закону), так які він в період часу з 25 липня 1984 року по 04 листопада 1994 року працював у м. Коростень, яке віднесено до зони гарантованого добровільного відселення, однак відповідач листом від 13 липня 2017 року відмовив у даному з посиланням на те, що довідки, які надані на підтвердження факту роботи у м. Коростені, надані без посилання на первинні документи та не надано довідки, що підтверджують факт його проживання у м. Коростень.
Представник відповідача ОСОБА_1 в судовому засіданні позову не визнала повністю , в заперечення пояснила , що позивач не підтвердив первинним документами факт його роботи в зоні гарантованого добровільного відселення.
Суд, заслухавши учасників судового засідання, дослідивши надані сторонами докази вважає що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 04 липня 2017 року позивач звернувся до відповідача із письмовою заявою про призначення йому пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку на 6 років у відповідності до ст.55 Закону.
Листом № 3030/032 від 13 липня 2017 року Коростенського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України в Житомирській області, позивачу у призначені пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку на 6 років відмовлено у зв'язку з відсутністю довідки про період проживання ( роботи ) на території радіоактивного забруднення.
12 серпня 1993 року ОСОБА_2 отримав посвідчення громадянина, який потерпілий внаслідок Чорнобильської катастрофи серія Б № 639057 (категорія 3). ( а.с. 11).
Відповідно до ст. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 року «Про затвердження Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» посвідчення є документом, що підтверджує статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надає право користуватися пільгами й компенсаціями, встановленими Законом України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" , іншими актами законодавства.
Сторонами належність позивача до особи постраждалої від Чорнобильської катастрофи (категорії 3 ) не оспорювалося, а тому посвідчення є чинним і вказує на те, що ОСОБА_2 згідно ч.3 ст.14 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та Постанови Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 року №51, станом на 01.01.1993 постійно проживав або відпрацював у зоні безумовного (обов'язкового) та гарантованого добровільного відселення посиленого радіоекологічного контролю не менше трьох років.
Відповідно до абзацу 1 статті 55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", передбачено, що особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій.
Згідно пункту 2 ч. 3 статті 55 Закону особи, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні гарантованого добровільного відселення за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 3 років, мають право на зниження пенсійного віку на З роки та додатково на 1 рік за 2 роки проживання або роботи, але не більше 6 років.
При цьому, початкова величина зниження пенсійного віку встановлюється лише особам, які постійно проживали або постійно працювали у зазначеній зоні з моменту аварії по 31 липня 1986 року незалежно від часу проживання або роботи в цей період.
Основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України (ст.62 вищезазначеного Закону).
Записами у трудовій книжці позивача підтверджується , що останній в період часу з 25 липня 1984 року по 04 листопада 1994 року працював у Дочірньому підприємстві « Вінницькому спеціалізованому управлінні « Стальконструкція – 126 » ( а.с.7-8 ).
Пунктом 20 Порядку передбачено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток №5).
Довідкою Дочірнього підприємства «Вінницьке спеціалізоване управління « Стальконструкція – 126 » підтверджується , що ОСОБА_2 в період часу з 25 липня 1984 року по 31 грудня 1992 року знаходився у відрядженні у м. Коростені, де постійно проживав та працював, виконуючи монтажні роботи на будівельних об’єктах. ( а.с.14).
Оригінал довідки досліджений в ході розгляду справи.
Факт роботи позивача у вищезазначений період у м. Коростень також підтверджується наказами про відрядження працівників Дочірнього підприємства « Вінницьке спеціалізоване управління « Стальконструкція – 126 » ( а.с. 18-33).
Належним чином завірені копії даних наказів досліджені під час судового засідання.
В судовому засіданні свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 зазначили, що в період з 1986 по 1992 роки вони разом з позивачем були відкомандировані до м.Коростень, де постійно проживали та виконували будівельні роботи.
Відповідно до ПКМ України від 23 липня 1991 року № 106, м. Коростень віднесено до зони гарантованого добровільного відселення.
Статтею 46 Конституції України закріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Враховуючи, вищевикладене суд вважає , що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню у повному обсязі.
Позивач із заявою про призначення пенсії звернувся 04 липня 2017 року, тобто в межах трьохмісячного строку з дня досягнення 54 річного віку, тому суд вважає за можливе зобов'язати відповідача призначити пенсію ОСОБА_2 з 10 липня 2017 року.
Керуючись статтями 11,69,71,158,162,163 КАС України, на підставі ст.55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи",суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправною відмову Коростенського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України в Житомирській області у призначенні пенсії ОСОБА_2 із зниженням пенсійного віку на 6 років.
Зобов'язати Коростенське об’єднане управління Пенсійного Фонду України в Житомирській області призначити ОСОБА_2 пенсії за віком із зниженням пенсійного віку відповідно до ст.55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", на 6 років, з 10 липня 2017 року.
Стягнути на користь ОСОБА_2 за рахунок бюджетних асигнувань Коростенського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Житомирської області понесені судові витрати в сумі 640 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Малинський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: ОСОБА_5Судове рішення № 70432985, Малинський районний суд Житомирської області було прийнято 23.11.2017. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Постанова. На цій сторінці ви зможете знайти важливі відомості про це судове рішення. Ми пропонуємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних містить повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити важливі відомості.
Це рішення відноситься до справи № 283/1885/17. Фірми, які зазначені в тексті цього судового документа: