
Справа № 815/5979/17
УХВАЛА
20 листопада 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Радчук А.А., вивчивши матеріали адміністративного позову Приватного підприємства «Діана-М» до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-
В С Т А Н О В И В:
17.11.2017 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Приватного підприємства «Діана-М» до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними дій щодо складання податкових повідомлень-рішень №0036671409 від 17.10.2017 року про донарахування податку на додану вартість на суму 316535 грн., та застосування штрафних санкцій з вказаного податку на суму 79134 грн., №0036681409 від 17.10.2017 року про зменшення від’ємного значення з податку на додану вартість на суму 12056 грн., №0036611409 від 17.10.2017 року про донарахування податку на прибуток на суму 337133 грн., та застосування штрафних санкцій з вказаного податку на суму 84293 грн.
20.11.2017 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшла заява про зміну (уточнення) позовних вимог за адміністративним позовом Приватного підприємства «Діана-М» до Головного управління ДФС в Одеській області в якій позовні вимоги викладені в новій редакції, а саме: визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення №0036681409 від 17.10.2017 року про зменшення розміру від’ємного значення суми податку на додану вартість на суму 12056 грн., №0036671409 від 17.10.2017 року про збільшення грошового зобовязання з податку на додану вартість на суму 316535 грн., та застосування штрафних санкцій на суму 79134 грн., №0036611409 від 17.10.2017 року про збільшення грошового зобовязання з податку на прибуток на суму 337133 грн., та застосування штрафних санкцій на суму 84293 грн.
Згідно п.п. 1, 3, 4, 5 ч. 1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 КАС України; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Розглянувши зміст позовної заяви та доданих до неї матеріалів, суддя встановив наявність підстав для залишення позову без руху, оскільки він поданий із порушенням вимог встановлених ст. 106 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» установлено, що у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2017 року становить 1600,00 гривень.
Підпунктом 1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень, юридичною особою встановлюється ставка судового збору в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Позивачем, в порушення приписів ч. 3 ст. 106 КАС України, доказів сплати судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру до суду не надано, підстав для звільнення від сплати судового збору не зазначено.
Згідно ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
При таких обставинах позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків позовної заяви.
Недоліки позову необхідно усунути шляхом надання до суду доказів сплати судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру у розмірі 12437,87 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 105, 106, 108 КАС України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов Приватного підприємства «Діана-М» до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень – залишити без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою та повідомити про необхідність усунути недоліки позовної заяви в п’ятиденний строк з моменту отримання вказаної ухвали та роз’яснити, що в іншому випадку в строки, передбачені ч. 4 ст. 107 КАС України, позов буде повернутий позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя А.А. Радчук